HC Slavia Praha – HC Sparta Praha

2:5

konec (0:0, 2:2, 0:3)

07.01.2020, 18:00 • Zimní stadion Eden • 32. kolo • Michael Schuster

Po vyrovnaných dvou třetinách potvrdili hosté, že se nachází v tabulce výše než domácí Slavia a vstřelili v poslední části 3 branky. Celý zápas probíhal velmi ukázněně. Česká reprezentace U20 by si měla z tohoto zápasu co vzít, alespoň co se kázně týče. (20:09:55)

58:51

Sparta právě vstřelila branku!
Gól do odkryté sítě vstřelil Marek BLÁHA. Asistenci si připisuje golman Cichoň.

58:24

Golman Cichoň uklidňuje situaci svým zákrokem.

58:15

Domácí v šesti hráčích.

58:15

Oddechový čas pro hosty.

58:15

Icing v podání hostujícího golmana Cichoně.

57:08

56:08

Závar před brankou hostů nedokázal nikdo z útočících slávistů gólově využít.

55:08

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Rubeš – 2 min., krosček).

54:05

Další zakázané uvolnění domácích po nepřesné rozehrávce.

53:59

Icing domácích.

53:11

Křenek krásným hokejovým zásahem odstavil protivníka od puku.

52:08

Po Cichoňově zákroku bude následovat buly v levém pruhu.

52:07

50:07

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimo – 2 min., podrážení).

49:34

Štrombachovi přeskočil puk v pravou chvíli čepel, a tak se slávistům nepovedlo vstřelit třetí gól.

47:59

Autorem branky je Patrik PRYMULA. Asistence: Arnošt.

47:42

Osamocený Konečný nevstřelil puk za Pittrova záda.

46:49

Cichoň nedovolil sešívaným vyrovnat zápas.

44:50

Autorem branky je Josef SLAVÍČEK. Asistence: Gajdoš.

43:34

Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Hasil – 2 min.).

40:57

Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů se momentálně nedostává do větších šancí.

40:06

Puk vylétl po teči hostů ze hřiště, následuje vhazování v pravém pruhu golmana Cichoně.

40:01

Druhá část už byla pro fanoušky zajímavější. Skóre otevřel slávista Němeček, který zužitkoval přihrávku od Kižlina a Křenka. Sparťané srovnali o dvě minuty později zásluhou Prymuly. V čase 30:53 se hostům povedlo otočit prozatimní skóre zásluhou Routy. Domácí vyrovnali zápas v přesilové hře po střele Adama Klatta. Uvidíme, který z týmů zvrátí stav zápasu na svou stranu.

40:00

39:04

Kombinace Brože a Labuzíka skončila zákrokem golmana Cichoně.

38:12

Matějka nepustil hostujícího hráče do samostatné akce.

37:36

Kižlin předvedl vynikající obranný zákrok, když dokázal vypíchnout kotouč útočníkovi Sparty.

36:07

Nebezpečná střela Brože proplachtila těsně vedle branky hostů.

34:17

Velmi tvrdý zákrok na slávistu Bureše, vylučovat se však nebude.

32:56

Slavia právě vstřelila branku!
Adam KLATT vzal situaci na sebe a ze středu propálil Cichoně. Asistence Tomáš Labuzík.

32:05

Marečkova střela z přesilovkového vzorce nepřekonala Cichoně.

31:47

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Vaňous – 2 min., podrážení).

30:53

David ROUTA po přihrávce od Arnošta projel s pukem až do mezikruží a střelou zápěstím se nemýlil. Asistence: Arnošt.

29:50

Další zákrok Pittra, slávistům se nedaří dostat se ze své obranné třetiny.

29:01

Pittr přikryl puk, bude následovat vhazování v pravém kruhu.

26:22

Hosty vstřelená branka viditelně povzbudila. Usadili se ve svém útočném pásmu a snaží se znovu překonat Pittra. Slávisté komplikují útočení hostů zaklekáváním a blokováním.

25:36

Po šťastném odrazu se Patrik PRYMULA nemýlil a srovnal stav derby.

25:22

Cichoň podržel svůj tým a uchránil ho od další obdržené branky.

24:16

Sparťan Kulhánek chtěl překonat ležícího Pittra bekhendovým blafákem, puk však nepřešel hned přes prvního bránícího slávistu.

22:35

Útočné snažení domácích je tak zužitkováno a slávisté se zaslouženě ujímají vedení. Autorem branky je Dominik NĚMEČEK. Asistence: Kižlin a Křenek.

22:12

Slávista Štíbr skolil protihráče, bylo to však ukázkovým dovoleným způsobem.

21:28

Tentokrát ofsajd slávistů dále kouskuje hru.

20:57

Ofsajd Sparty.

20:35

Gajdoš si připsal první střelu druhé třetiny, byla to ale střela spíše symbolická než že by mohla nějak ohrozit golmana Pittra.

20:01

Úvodní třetina rozhodně neukázala, že oba týmy dělí šest příček v tabulce. Slavia byla iniciativnější a dlouho nepustila Spartu ke slovu. Pak se ovšem Sparťané oklepali a dvakrát prověřili golmana Pittra. Ten však zatím nic za svá záda nepustil. Pak už zase chytili zápas za opratě slávisté a dvěmi velkými šancemi ohrozili sparťanskou branku. I tady však golman chytá skvěle. Sečteno a podtrženo, stav zápasu stále 0:0.

20:00

18:30

Další příležitost ke skórování pro sešívané. I tentokrát však brankář Cichoň pokryl pokus z bezprostřední blízkosti.

17:15

První velkou šanci zápasu si připisují domácí! Sešívaní se po kombinace dostali do zakončení, golman Cichoň však stále drží vyrovnaný stav zápasu

16:35

Skvělá iniciativní přihrávka slávistického obránce se nesetkala s pochopením útoku domácích. Kvůli teči však Icing nebude.

14:00

Po několika neúspěšných pokusech se puku zmocnili hosté a zkoušejí překvapit golmana Pittra.

13:37

Sešívaní se usazují v útočné třetině.

11:26

Icing hostů.

10:10

Sparťané se dostali do zápasu a po ospalém začátku dorovnávají úsilí Slavie. Gól však zatím nepadl ani na jedné straně.

09:07

Pittr si připsal další skvělý zákrok po sparťanské kombinaci.

08:03

Pittr si připsal další zákrok po pokusu hostů ze střední vzdálenosti.

06:16

Pittr levým betonem zneškodnil první nebezpečnou šanci Sparty.

05:05

Turek se ocitl sám před brankářem Cichoněm, ten však zasahovat nemusel. Střela Slávisty totiž letěla mimo.

04:15

Ofsajd zastavuje útočné snažení Slavie.

03:48

Oba týmy zatím hrají opatrně, nikdo nechce udělat v důležitém zápase chybu.

01:30

Havrda nebezpečně projel dvěma obránci a z mezikruží chtěl ohrozit branku Sparty, ke střele se však nedostal.

00:02

Úvodní buly vyhráli domácí, hosté od prvních vteřin zuřivě napadají.

00:01

Hráči obou týmů jsou na ledě, za malou chvíli začneme.
HC Slavia Praha: Pittr (Pánek) – Matějka, Němeček, Štíbr, Bureš, Mareček, Klatt – Brož, Kižlin, Štrombach, Havrda, Hradil, Hasil, Křenek, Turek, Labuzík, Janča, Petrák, Puczek

HC Sparta Praha: Cichoň (Čazimi) – Fiala, Bláha, Prchal, Klodner, Tomek, Chvátal, Gajdoš – Prymula, Kulhánek, Klimo, Krchňák, Vaňous, Slavíček, Rubeš, Routa, Konečný, Arnošt

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Jelínek.
Čeká nás napínavá bitva o Prahu okořeněná výbornou defenzivou obou celků. Uvidíme, kdo nakonec v nejprestižnějším klubovém domácím utkání uspěje a připíše si důležité body do tabulky.
HC Sparta Praha
Hostující pražský celek se tyčí v tabulce o několik příček výše než Slavia,
jsou však parametry, ve kterých jsou na tom oba týmy srovnatelně. Tím prvním je například percentuální úspěšnost ubráněných oslabení, Sparta má před dnešním zápasem bilanci 81,58%, Slavia disponuje 81,25%. Zajímavé je i číslo trestných minut. Sparťané mají za sezónu o dvě trestné minuty méně, než červenobílí z Edenu.
HC Slavia Praha
Sešívaní mají zatím tuto sezónu střeleckou smůlu a jsou momentálně týmem s nejnižším číslem vstřelených branek v soutěži. Slávistům se podařilo vstřelit do dnešního zápasu pouze 63 branek. Jasným kladným bodem je stabilní a těžko prostupná sešívaná obrana. Sešívaní inkasovali 99 branek, což je vzhledem k 17. místu slušná bilance. (Pro srovnání: Osmnáctý Zlín inkasoval 121 branek)
V dnešním juniorském pražském derby svede souboj domácí Slavia s rivalem Spartou. Lze očekávat tvrdý a nekompromisní souboj, ve kterém každý hráč z obou celků bude hrát za svým limitem a bude chtít porazit konkurenční městský klub za každou cenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:5

Branky a nahrávky: 23. Němeček (Kižlin, Křenek), 33. Klatt (Labuzík) – 26. Prymula (Arnošt, Tomek), 31. Routa (Arnošt, Bláha), 45. Slavíček (Gajdoš), 48. Prymula (Arnošt), 59. Bláha (Cichoň)

Rozhodčí: Šindel – Brejcha, Jelínek