06.01.2020, 12:30 • Ufa Arena, Ufa • Michal Břuchanský

Tipsport: 4.36 4.38 1.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (15:15:18)
Československá stopa v utkání:
Jiří Sekáč (MOS)
0+0, 2 střely, čas na ledě 12:07.
Střely na branku: 27 – 34.
Je dobojováno! Ufa dokázala navázat na vítězství nad Kazaní a díky cennému triumfu nad nejlepším týmem celé KHL si v tabulce Východní konference polepšila na šesté místo. CSKA po třech vítězstvích naopak klopýtlo a na prvním místě Západní konference má dvoubodový náskok na druhý Petrohrad. Jednoznačně největší hvězdou se dnes stal finský útočník Hartikainen, který ještě v první třetině zkompletoval hattrick a de facto rozhodl o všem podstatném, neboť Moskvané ve druhé třetině dokázali jen snížit na 2:3. Ve třetí části už skóroval jen Linus Omark a upravil stav na konečných 4:2 pro Salavat.

59:18

Paninovi se povedlo ztečovat křižnou přihrávku mimo ledovou plochu. Hosté se nemohou dostat prakticky k žádnému ohrožení Metsolovy klece.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:14

Opět je kotouč mimo útočné pásmo CSKA, kterému zbývá na vstřelení dvou gólů už jen sto posledních vteřin.

57:45

Vladimir Žarkov vyvezl puk do středního pásma. Prostor na střelu do prázdné branky nedostal, ovšem Ufě to zatím vadit nemusí.

57:06

Moskvané to zkouší bez gólmana. Hned po buly mohli dostat rozhodující direkt, ovšem Kugryšev o malý kousek minul ze svého pohledu pravou tyč.

57:01

Maxim Šalunov se po nahození od modré čáry dostal k dorážce z osy hřiště, jenže bekhendem trefil jen prostředek branky a s ním brankáře Metsolu.

56:35

Před postavením mimo hru získali domácí hokejisté dalších dvacet vteřinek. Zdramatizování třetí třetiny zůstává v nedohlednu.

56:06

Propagační střela z pravého křídla nemohla Metsolu překvapit. Finský gólman neriskoval rozehrávku a přerušil hru.

55:52

Od obou týmů je to hodně neurovnané, většina akcí nemá větší myšlenku a žádné šance proto nepřicházejí.

55:13

Okulov mohutně napřáhl zpoza levého kruhu. Branku ale minul a po snaze Sekáče už přišlo domácí vyhození.

54:06

Karnauchov vybojoval puk pro Tolčinského, jenže jeho zakončení z otočky pro Metsolu nebezpečné nebylo.

53:39

Domácí vyšli vítězně z bojů za Sorokinovou klecí a pak se znovu dobrovolně vrátili tahat čas na vlastní polovinu.

52:55

Andrej Světlakov se natlačil přes obránce až k zakončení, ale zblízka trefil jen dobře postaveného Metsolu.

52:32

Salavat nakonec přišel o puk v poměrně nebezpečných místech a o chvíli později se vysvobodil jen za cenu zakázaného uvolnění.

4:2

Branky a nahrávky: 11. Hartikainen (Manninen, Sošnikov), 12. Hartikainen (Burmistrov, Omark), 17. Hartikainen, 48. Omark (Hartikainen, Pašnin) – 12. Tolčinskij (M. Kempe), 35. Slepyšev (Kaprizov, Nestěrov)

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin (C), Larsen, Arzamascev, Koledov, Ar. Sergejev, A. Semjonov, Pašnin, Safin-Tregubov – Hartikainen (A), Burmistrov (A), Omark – Sošnikov, Manninen, Kručinin – V. Žarkov, Kadějkin, Kugryšev – Kartajev, Chochrjakov, Baškirov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Kiseljov) – Nestěrov (C), Naumenkov, Marčenko, Dahlbeck, M. Robinson (A), Kiselevič, Blažijevskij – Mamin, Vey, Kaprizov – Okulov, Šalunov, Sekáč – Kalinin (A), P. Karnauchov, M. Kempe – Tolčinskij, Světlakov, Slepyšev.

Rozhodčí: Beljajev, Sojn – Ivanov, Černyšov

Diváci: 8 070

09:44 MOS 2 Tolčinskij, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
10:33 UFA 1:0 Hartikainen (Manninen, Sošnikov)
11:07 MOS 1:1 Tolčinskij (M. Kempe)
11:27 UFA 2:1 Hartikainen (Burmistrov, Omark)