03.01.2020, 17:30 • Hartwall Arena • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.94 4.16 2.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 11138 diváků.

59:04

Po Jensenově přihrávce se před Hellbergem zjevil bek Sami Lepistö, jemuž se ale nepodařilo dostat kotouč do sítě!

58:03

Další komplikace pro SKA, Vladimir E. Tkačjov (PET) vyfasoval dvě minuty za hákování.

55:58

55:58 Steve MOSES - 6:0

55:58

Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí v závěru zvyšují svůj náskok už na neuvěřitelných 6:0, to je obrovská potupa pro movitý Petrohrad! Domácí ujeli do přečíslení a po závaru před Hellbergem nakonec STEVE MOSES uklidil kotouč do sítě. Asistence: Alex Grant.

51:56

Ilja Kablukov (PET) následně zbytečně vyhodil puk mezi diváky, Jokerit si tak zahraje další přesilovku.

39:39

A další vyloučení Petrohradu! Joonas Kemppainen (PET) půjde pykat na dvě minuty za podrážení.

38:50

Alexej Melničuk už toho má po pěti inkasovaných gólech plné zuby, do branky SKA míří Magnus Hellberg!

38:50

38:50 Mikko LEHTONEN - 5:0

38:50

A i ta končí gólem, to je neskutečné! MIKKO LEHTONEN napřáhl z vrcholu kruhů a přesně trefil mezírku mezi Melničukovými betony. Asistence: Nicklas Jensen a Petri Kontiola.

38:19

Hokejisté SKA hráli chvilku v šesti, skvěle hrající Jokerit si tak zahraje další přesilovku!

37:31

37:31 Peter REGIN - 4:0

37:31

Tohle už začíná zavánět demolicí favorizovaného Petrohradu, PETER REGIN v přesilové hře zvyšuje už na 4:0! Asistence: Jesse Joensuu a Brian O'Neill.

36:23

Poměr sil na ledě se vyrovná, Sergej Plotnikov (PET) vydasoval dvě minuty za krosček.

35:03

Sami Lepistö (JOK) vyfasoval dvě minuty za podrážení.

34:17

34:17 Steve MOSES - 3:0

34:17

No a teď už ne, hostující brankář inkasuje potřetí! Po přihrávce Johna Normana, který si tak ve svém dvoustém utkání v KHL připisuje stý bod, vstřelil další gól Jokeritu po krásné individuální akci STEVE MOSES! Asistence: John Norman.

30:59

30:59 Peter REGIN - 2:0

30:59

A už je to o dva góly! Na konci povedené akce Jokeritu stál zkušený PETER REGIN, který z mezikruží dokázal překonat Alexeje Melničuka. Sudí poté ještě dlouho zkoumali záznam kvůli podezření na vysokou hůl Lepistöa, gól ale platí. Asistence: Steve Moses a Tommi Kivistö.

27:50

Brian O'Neill našel v předbrankovém prostoru úplně volného Joensuua, který však neuspěl!

24:59

24:59 Brian O'NEILL - 1:0

24:59

No a finský celek se dostává do vedení! Po přihrávce od Joensuua se ke kotouči dostal BRIAN O'NEILL a přesnou střelou rozradostnil zaplněné tribuny. Asistence: Jesse Joensuu a Peter Regin.

20:56

Hráči SKA vstoupili do druhé třetiny velice aktivně a Jevgenij Ketov teď orazítkoval tyč!

17:19

Právě Jesse Joensuu se nyní zjevil sám před Melničukem, po přihrávce od Regina ale nedokázal uklidit kotouč do sítě!

10:27

Sergej Plotnikov se zjevil sám před Kalninšem, ze stoprocentní pozice ale přestřelil!

02:15

Alex Grant (JOK) zatáhl za záchrannou brzdu a podrazil unikajícího Kuzmenka, SKA si tak zahraje svou první přesilovku.

6:0

Branky a nahrávky: 25. O'Neill (Joensuu, Regin), 31. Regin (Moses, Kivistö), 35. Moses (Norman), 38. Regin (Joensuu, O'Neill), 39. Lehtonen (Nicklas Jensen, Kontiola), 56. Moses (A. Grant)

Jokerit Helsinky: Kalninš (A. Niemi) – Lehtonen, A. Grant, Lepistö, Lööv, Kivistö, D. Sklenička, E. Räsänen – Joensuu, O'Neill, Regin – Haapala, Kontiola, Nicklas Jensen – Moses, Norman, H. Ikonen – Oksanen, Anttila, M. Niemi.

SKA Petrohrad: Melničuk (39. Hellberg) – Bengtsson, Zubarev, Ožiganov, Tokranov, Chafizullin, Zub, Zemčonok – S. Plotnikov, Lehterä, Tkačjov – Kemppainen, Kagarlickij, Jakupov – Karpov, M. Aaltonen, Kuzmenko – Kablukov, Děrgačov, Ketov – Glotov.

Rozhodčí: Olenin, Fraňo (CZE) – Berseňov, Judin

Diváci: 11138

02:15 JOK 2 A. Grant, podrážení
24:59 JOK 1:0 O'Neill (Joensuu, Regin)
30:59 JOK 2:0 Regin (Moses, Kivistö)
34:17 JOK 3:0 Moses (Norman)