Kotouč je za brankou Pražanů, těm se zatím přesilovka vůbec nedaří.

Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.

63:16

Komplikace pro Tygry, Sparta si zahraje přesilovku. Na trestnou lavici míří Adam Charvát (LIB) za podrážení.

62:45

Jan Žemba si vypracoval první šanci Libereckých v prodloužení, když z pravé strany vyslal nebezpečnou ránu, Cichoň si s ní však poradil.

62:00

Sparta je zatím v prodloužení lepší, Pavel Čajan však skvělými zákroky drží svůj tým.

61:22

Michal Klimo se vřítil do útočného pásma a z pravého kruhu vyslal hodně jedovatou ránu, s kterou si ale nakonec Čajan poradil!

61:02

A další ofsajd Sparty, tentokrát se provinil Routa.

60:40

Patrik Prymula hledal volného Davida Routu před brankou, ten ale jeho přihrávku nezpracoval!

60:12

Úvodní buly prodloužení vyhráli Pražané, Konečného ale při přechodu přes modrou čáru zastavil ofsajd.

60:01

Po třetí třetině je díky gólu Bláhy stav vyrovnaný, čeká nás prodloužení!

60:00

59:30

Tygři jsou v útočném pásmu, žádnou větší šanci si ale zatím nevytvořili.

59:06

Sparta právě vstřelila branku!
Pražané zaslouženě vyrovnávají. Konečný nahrál na modrou čáru MARKOVI BLÁHOVI, který to vzal na sebe a tvrdou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Jakub Konečný a Josef Slavíček.

58:50

Patrik Prymula se dostal k dorážce Bláhovy střely, z ideální pozice však přestřelil!

58:17

Dobrý tlak Sparty vyvrcholil tvrdou ránou Marka Bláhy od modré čáry, která mířila nad prostor mezi třemi tyčemi. Hra byla následně přerušena kvůli posunutí branky.

57:36

Pražané odvolali gólmana a zkouší to v šesti!

57:36

Oddechový čas pro hosty.

56:45

Aktivní Josef Slavíček objel branku a zpoza kruhů vypálil, jenže minul. U kotouče byli jako první Liberečtí, kteří míří dopředu.

55:52

Dominik Arnošt se z pravé strany protlačil až před gólmana, Čajana ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal!

55:30

Pražané tlačí, Tygry ještě čeká těžký závěr zápasu.

54:41

Sparťané se ale nevzdávají, teď si opět vypracovali velkou šanci! Po kombinaci s Josefem Slavíčkem byl sám před Čajanem David Routa, jenže se mu nepodařilo zakončit!

53:31

Liberec právě vstřelil branku!
Tygři jdou necelých sedm minut před koncem základní hrací doby do vedení! Postaral se o to JAN ŽEMBA, který se v útočném pásmu zmocnil kotouče a poslal ho za bezmocného Cichoně. Bez asistence.

52:06

51:59

Hostům se zatím druhá polovina početní výhody nedaří, se střelou Slavíčka neměl Čajan žádný problém.

51:06

Liberečtí následně vyhazují a střídají.

50:30

Hned v úvodu přesilovky si Pražané vytvořili velký tlak, po střele Václava Rubeše sám před brankou dorážel David Routa, trefil ale jen boční síť.

50:06

I hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedl Benjamin Vomáčka (LIB) za podrážení.

50:00

Velká šance Pražanů! Josef Slavíček se řítil sám na Čajana, ten ale jeho ránu ukryl ve své náruči!

49:33

49:00

Liberečtí se konečně usadili v útočném pásmu, po kombinaci s Janem Žembou tvrdě vypálil Petr Had, jenže přestřelil.

48:24

Tygrům se nepovedl přechod přes modrou čáru, píská se ofsajd.

47:50

Hosté se v úvodu početní výhody osvobodili a poslali na led novou čtyřku.

47:33

Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Klimo – 2 min., podrážení).

47:25

Liberečtí už docela dlouho hrají v signalizované výhodě, do útočného pásma se ale zatím nedostali.

46:20

Pražany při přechodu do útoku zastavil ofsajd.

45:25

I v třetí třetině se hraje v rychlém tempu, ani jeden z týmů se nechce spokojit s remízou.

44:40

Na druhé straně se ke střele dostal Josef Slavíček, ani ten ale vedoucí gól nedal.

43:42

Jan Žemba si najel do prostoru mezi kruhy, odkud ještě hledal lépe postaveného Lukáše Nezbedu, ten však jeho přihrávku nezpracoval.

42:40

Poprvé v třetí třetině zahrozily i šelmy, Jan Cichoň ale jejich nápor ustál.

42:01

Velká šance Sparty! Simeon Gluzman našel z levé strany volného Michala Vágnera, který pálil z ideální pozice, jenže Čajan proti němu předvedl skvělý zákrok!

40:59

Pavel Čajan si připsal první úspěšný zákrok třetí třetiny proti střele Zorana Fialy od modré čáry.

40:20

Úvodní buly vyhráli hosté, David Routa zavezl kotouč do pásma a dral se do zakončení, na poslední chvíli ho ale o kotouč obral Adam Charvát.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:34.
Máme za sebou druhou třetinu, po které je stav vyrovnaný. I druhá čát hry, stejně jako ta první, nabídla atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. Oba gólmani zatím drží své mančafty. Jediný gól v této třetině vstřelil sparťanský Jakub Konečný. Před třetí dvacetiminutovkou je tak vše otevřené. Jak to dopadne?

40:00

39:50

A další úspěšný zákrok Cichoně, tentokrát proti střele Jana Křepelky, který pálil hned po buly.

39:20

Tvrdou ránu Petra Hada od modré čáry opět lapil gólman hostí.

38:11

První liberecká formace předvedla hezkou akci, Petr Šafařovský byl v nadějné pozici, Cichoň ale opět podržel svůj tým.

37:10

Michael Drábek se v plné rychlosti vřítil do útočného pásma a z levé strany vyslal tvrdou dělovku, Cichoň si připsal další úspěšný zákrok.

36:30

Hra se už vyrovnala, Tygři se z inkasovaného gólu vzpamatovali.

35:19

Sparta už málem vedla! Václav Rubeš dostal přihrávku do ideální pozice, Čajan však jeho tvrdou ránu z první ukryl ve své náruči!

34:19

Pražany vstřelený gól nabudil, teď jsou na ledě více vidět!

33:43

Hosté vyrovnávají! Po přihrávce Rubeše se do puku opřel JAKUB KONEČNÝ, který prostřelil Čajana! Asistence: Václav Rubeš, Zoran Fiala.

32:48

Hra se teď přelévá ze strany za stranu, zápas má zatím velmi slušné tempo!

31:30

Krátce po konci přesilovky to mohlo být o dvě branky! Jan Křepelka se po přiťuknutí Petra Šafařovského ocitl tváří v tvář Cichoňovi, ten ale jeho ránu z bezprostřední blízkosti vyrazil!

30:48

Ani Tygři svou přesilovku nevyužili, Sparta je v plném počtu.

30:15

Libereckým se zatím početní výhoda nedaří, hosté už dvakrát vyhodili.

29:28

Domácí v plném počtu. Teď je čeká zkrácená přesilovka.

29:19

Petr Had se v plné rychlosti vřítil do útočného pásma, jeho akci však zastavil ofsajd.

28:48

Síly na ledě se vyrovnají. Hosté totiž hráli v šesti, trest odpyká Michal Klimo (SPA).

28:25

A další vyhození domácích, Pražanům se zatím tato početní výhoda nedaří.

27:45

V úvodu oslabení se Tygři osvobozují.

27:28

Po dobré akci první liberecké formace se před Cichoněm vytvořila mela. Rozhodčí nakonec vyloučili jen libereckého hráče, na trestnou lavici Michael Drábek (LIB) za hrubost.

26:02

Další liberecká šance! Filip Jansa našel z pravé strany volného Dominika Šeligu, jehož bekhendový pokus z mezikruží zamířil těsně nad branku!

25:12

Po střele Jana Křepelky se k dorážce dostal Petr Šafařovský, Cichoně však z bezprostřední blízkosti nepřekonal!

24:06

Aktivní Dominik Arnošt měl opět slibnou šanci, tentokrát byl prakticky sám před Čajanem, zkoušel kličku do bekhendu, na tu však domácí gólman vyzrál.

23:25

Po tvrdém zákroku na jednoho z Libereckých se musí upravovat led, pokračovat se ale bude bez vyloučení.

22:59

Málem bylo vyrovnáno! Po hezké individuální akci Dominika Arnošta se před Čajanem vytvořila nepřehledná skrumáž, Pražani však nedotlačili kotouč za brankovou čáru!

21:45

Lukáš Nezbeda se vřítil do útočného pásma a z levé strany vypálil, Cichoň však střelu viděl a bez problémů ji lapil.

21:10

I v úvodu druhé třetiny se hra přelévá ze strany na stranu, vypadá to, že zápas naváže na skvělé tempo úvodní části hry.

20:10

Hosté vyhráli úvodní buly, jenže se nepohodli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

20:01

20:00

19:50

Puk je ve středním pásmu, kde už do konce třetiny zůstane.

19:00

Po přihrávce Klima byl před Čajanem úplně sám Dominik Arnošt, jenže těsně minul!

17:59

Pražanům se však tentokrát tlak povedlo přerušit rychle a teď míří dopředu.

17:14

I po konci početní výhody jsou na ledě více vidět Liberečtí, kteří jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.

16:10

16:00

Domácí zamkli svého soupeře, obrovský tlak však v gól neproměnili. Největší šanci měl Adam Charvát, jeho tvrdou ránou však Cichoň vyrazil.

15:20

Tygři jsou přes půl minuty nastěhováni v útočném pásmu, žádnou větší šanci si ale nevytvořili.

14:30

Sparťané vyhráli buly a hned vyjeli do protiútoku, který zakončili střelou, Pavel Čajan si s ní ale poradil.

14:10

Tygři si zahrají svou dnešní první přesilovku. Na trestnou lavici míří Václav Rubeš (SPA) za podrážení.

12:57

K vidění je opět hodně nepřesností, které vyplývají z rychlého tempa hry. Puk je ve středním pásmu.

11:39

Jan Žemba se dral do zakončení, na vrcholku pravého kruhu ho ale skvělým obranným zákrokem zastavil Marek Bláha.

10:59

Liberečtí se nepohodli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.

10:16

Pražany vstřelená branka nabudila, teď jsou na ledě více vidět.

09:24

Teď už to ale Tygrům vyšlo! Střelu Vomáčky z levé strany dorazil za záda Cichoně důrazný VOJTĚCH STRNAD! Asistence: Benjamin Vomáčka.

08:59

První velká šance zápasu! Filipa Jansa dostal zpoza branky krásnou přihrávku do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal tvrdou ránu, jenže trefil pouze břevno sparťanské branky!

07:59

Na druhou stranu mířili hosté, ani oni se ale k větší šanci nedostali.

06:38

Tygři si teď vypracovali dobrý tlak, žádnou větší šanci si v něm však nevytvořili.

05:50

Zápas má hned začátku rychlé tempo, hra se přelévá za strany na stranu, ani jedomu z týmů se ale nedaří vytvořit si větší tlak.

04:58

Kvůli technickým problémům jsem vám nemohl zprostředkovat začátek utkání, stav je zatím po pěti minutách bezbrankový. Sparťané měli přesilovku, tu ale nevyužili.

02:58

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vomáčka – 2 min., krosček).

00:01

První vzájemný zápas pro Tygry
První vzájemný duel na sparťanském ledě přinesl nadstandardní podívanou. Liberečtí mladíci soupeře zaskočili a po úvodní části vedli 3:0. Domácí se dvěma zásahy vrátili do hry, výhru si už ale Severočeši utéct nenechali a za výsledek 5:2, pod který se výrazně podepsal dvougólový Adam Měchura, brali plný počet bodů. Jak to dopadne dnes?
HC Sparta Praha

Těžko byste napříč libereckými mládežnickými kategoriemi našli z hlediska minulých let větší rivaly, než juniory a Spartu. Ta prožívá další povedený rok a okupuje šestou příčku tabulky. V předvánočním domácím dvojzápase si Pražané připsali tři body, když nejprve podlehli Plzni 1:4, pak si ale spravili náladu jednoznačnou výhrou nad vedoucími Karlovými Vary, které přejeli poměrem 6:2.
Bílí Tygři Liberec

Před Vánoci zvládli liberečtí junioři domácí dvojzápas na jedničku. Litvínov přehráli 3:1 a tři body brali také proti Chomutovu. Tygrům skvěle vyšla první polovina utkání a vypracovali si vcelku pohodlný náskok 4:1. Chomutovští ale nic nezabalili a nakonec to bylo drama až do závěrečné sirény! Vítězství 4:3 už však svěřenci Milana Plodka uhájili.

Hned nato se šelmy vydaly na led poslední Jihlavy. Ta se ale vzepjala papírovým předpokladům a v trošku nervózním utkání se spoustou trestů na obou stranách si skvělým výkonem uhrála výhru 5:3. Liberci k bodovému zisku nepomohly ani dvě přesné rány Jana Křepelky. Vrátí se Severočeši proti Spartě zpět na vítěznou vlnu?
Zdravím všechny fanoušky mládežnického hokeje! Vítám vás u zápasu turnaje "O Pohár DHL," ve kterém se proti sobě postaví juniorské týmy Bílých Tygrů Liberec a HC Sparty Praha. Pojďme si nyní oba týmy krátce představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 10. Strnad (Vomáčka), 54. Žemba, rozh. náj. Šafařovský – 34. Konečný (Rubeš, Fiala), 60. Bláha (Konečný, Slavíček)