4:0

konec (0:0, 2:0, 2:0)

02.01.2020, 10:10 • Ostravar aréna, Ostrava • O udržení • Petr Dejnožka

Tipsport: 1.18 7.7 9.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Úvodní záchranářská bitva končí! Němci si poměrně hladce poradili s Kazachstánem a v duelu hraném na dva vítězné zápasy mají první bod. Rozhodovalo se především ve druhé třetině, kdy němečtí hokejisté naprosto dominovali. (12:22:48)

59:56

Vyloučení v týmu Německo (Alexander Dersch – 2 min., podrážení).

59:33

Utkání se již dohrává v klidu za kazašskou brankou, Němci získají v záchranářském zápolení úvodní bod.

58:02

Justin Schutz dostal zpoza branky puk od svého spoluhráče, z první natrefil přímo konec betonu brankáře Nurka!

56:44

Brankář Nurek si závar na brankovišti pohlídal, jeho spoluhráči následně odpálili puk daleko od vlastní branky.

56:15

Denis Čaporov (KAZ) svým držením poslal Kazachy znovu do čtyř.

55:53

Další potlesk pro Hendrika Haneho, který si proti agilnímu Bujalskimu připsal další úspěšný zákrok lapačkou. Již jen čtyři minuty ho dělí od čistého konta.

54:57

Dnešní utkání sleduje 1022 diváků.

53:46

Omirbekov srdnatě držel puk v útočné třetině, proti přesile se mu ale příliš dobře nevedlo. A tak se hra obrací znovu na branku Kazachstánu.

53:02

Zbytek oslabení již Kazaši přežili a mohou si zase užívat hru pět na pět. Jejich pokusy o zvrácení nepříznivého výsledku jsou ale již pasé.

52:29

Další přesilovkovou ránu do betonu Nurka vyslal Yannick Valenti.

51:47

51:47 Dominik BOKK - 4:0

51:47

Německo právě vstřelilo branku!
Dvojnásobná přesilovka Německa byla využita tradičním způsobem! Několik přihrávek v útočném pásmu bylo vyšperkováno rychlým pasem Seidera na DOMINIKA BOKKA, který z první poslal puk za přesouvajícího se kazašského brankáře – 4:0! Asistence: Moritz Seider a Tim Stützle.

51:41

Peterka střílel z voleje, přesouvající se Nurek ale našel kotouč na pravém betonu.

50:48

Vyloučení v týmu Kazachstán (Maxim Musorov – 2 min., hrubost).

50:09

Vyloučení v týmu Kazachstán (Andrej Bujalskij – 2 min., podrážení).

49:42

Bujalskij předvedl zcela zbytečné podrážení v útočném pásmu a zcela daroval Německu další přesilovou hru. Zatím jsme svědky signalizované výhody.

48:43

Nyní jsou to pro změnu zase Kazaši, kdo hraje velmi aktivně a snaží se o zdramatizování utkání. Ostrá rána Gajtamirova od modré čáry však trefila jen vyrážečku brankáře Haneho.

4:0

Branky a nahrávky: 22. Reichel (Peterka, Wirt), 32. Brune (Valenti, Fleischer), 42. Peterka (Stützle, Reichel), 52. Bokk (Seider, Stützle)

Německo: Hane (Ancicka) – Seider (C), Mik, Hüttl (A), Wirt, Dersch, Mass, Heinzinger – Bokk, Jentzsch, Schütz (A) – Peterka, Stützle, Reichel – Lobach, Schinko, Kinder – Nijenhuis, Brune, Fleischer – Valenti.

Kazachstán: Nurek (Kalmykov) – Gajtamirov (C), Dichanbek, Butenko, A. Koroljov, Katasonov, Šlyčkov, D. Muratov, Šaichmeddenov – Djomin, Bujalskij, Asuchanov – Bojko, Čaporov (A), Musorov – Omirbekov, Bondarenko, Alexandrov – Čalov, Sajko, Ljapunov.

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Bowles, Hagerstrom