01.01.2020, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.19 3.97 2.83 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Filip Chytil (NYR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:45 (05:56:57)

1. James Neal (EDM) 3+1
2. Ryan Nugent-Hopkins (EDM) 1+3
3. Artěmij Panarin (NYR) 1+3
Statistiky: Střely na bránu: 31-33; Zablokované střely: 24-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 17-23; Přesilové hry: 3/11-0/1; Trestné minuty: 6-28.

Oilers udělali z vyhraného zápasu drama, nakonec ovšem uspěli

James Neal v první třetině duelu vstřelil dva góly a po přestávce zkompletoval hattrick, jehož zásluhou Oilers vedli nad hosty už 6:0. NY Rangers ale v závěru druhé třetiny utkání připravil Mikka Koskinena o čisté konto a zásluhou Artěmije Panarina, který vstřelil gól a na tři přihrál, snížil na rozdíl jednoho jediného gólu. Senzační comeback se mu ovšem nakonec nepovedl. Konečný výsledek zní. Edmonton Oilers 7 New York Rangers 5.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:53

58:53 Kailer YAMAMOTO - 7:5

58:53

Edmonton právě vstřelil branku!
KAILER YAMAMOTO si nyní najel v mezikruží na pěknou bekhendovou přihrávku Jujhara Khairy z pravého kruhu pro vhazování a dovezl kotouč do prázdné sítě hostí! Asistence: Jujhar Khaira.

58:38

Henrik Lundqvist naskočil na střídačku a Rangers teď zkouší vyrovnat skóre při hře bez brankáře!

57:57

Hokejistům New Yorku Rangers se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra se vrátila zpět před Henrika Lundqvista. Rozhodčí pískali zakázané uvolnění.

56:57

Rangers se na levém křídle ocitli v postavení mimo hru a následuje poslední reklamní přestávka. Skóre je 6:5.

56:15

56:15 Mika ZIBANEJAD - 6:5

56:15

Rangers právě vstřelili branku!
MIKA ZIBANEJAD si najel na bodu pravého kruhu na fantastickou zpětnou diagonální přihrávku Adama Foxe z levého křídla a střelou zápěstím snížil na rozdíl jedné branky! Mikko Koskinen sice předvedl senzační semafor, jenže jeho lapačka poté skončila i s pukem za brankovou čárou – 6:5. Asistence: Adam Fox a Anthony DeAngelo.

54:43

Artěmij Panarin vypálil od modré čáry a jeho střela pak zřejmě skončila na horní tyči brány!

54:16

Oilers se v rychlém sledu dvakrát nepodařilo rozehrát podél střídaček a pískalo se další zakázané uvolnění.

52:53

Nahození Oilers skončilo v ochranné síti a prostor dostává komerční přestávka. Nikam ale nechoďte.

52:07

52:07 Artěmij PANARIN - 6:4

52:07

ARTĚMIJ PANARIN parádně vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a střelou zápěstím nad pravým ramenem Mikka Koskinena vymetl bližší horní roh brány! Je to 6:4! Bez asistence.

7:5

Branky a nahrávky: 1. Neal (Kassian, Klefbom), 9. Neal (Klefbom, Nugent-Hopkins), 12. Nugent-Hopkins (Bear, Khaira), 34. Draisaitl (Nugent-Hopkins, Neal), 34. Neal (McDavid, Nugent-Hopkins), 36. J. Archibald (Sheahan), 59. Yamamoto (Khaira) – 40. Kreider (Panarin, Skjei), 45. R. Strome (Fox, Panarin), 52. M. Staal (R. Strome, Panarin), 53. Panarin, 57. Zibanejad (Fox, DeAngelo)

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – Bear, Klefbom, K. Russell, Nurse (A), A. Larsson, Lagesson – Kassian, McDavid (C), Neal – Yamamoto, Draisaitl (A), Nygård – Gagner, Nugent-Hopkins, Khaira – J. Archibald, Haas, Sheahan. Hlavní trenér: Dave Tippett.

New York Rangers: Georgijev (36. H. Lundqvist) – Trouba, Skjei, DeAngelo, M. Staal, Fox, R. Lindgren – Bučněvič, Zibanejad (A), Kreider (A) – Fast (A), R. Strome, Panarin – Kakko, Chytil, B. Howden – Fogarty, McKegg, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Chris Schlenker, Ian Walsh. Čároví: Brian Mach, Trent Knorr

Diváci: 18347

00:11 EDM 1:0 Neal (Kassian, Klefbom)
01:27 EDM 2 Gagner, podrážení
08:38 NYR 2 B. Howden, podrážení
08:46 EDM 2:0 Neal (Klefbom, Nugent-Hopkins)
11:13 EDM 3:0 Nugent-Hopkins (Bear, Khaira)