Liga mistrů

Fenerbahce Istanbul – VK Jihostroj Č. Budějovice

2:3

konec (20:25, 25:21, 25:17, 21:25, 12:15)

05.12.2019, 16:00 • Burhan Felek Voleybol Salonu, Istanbul • Skupina A • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.06 9.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dalšími účastníky této skupiny jsou Trentino a Civitanova, italské derby se ale kvůli účasti Civitanovy na probíhajícím mistrovství světa klubů v Brazílii uskuteční až v lednu. Právě Civitanova bude příštím soupeřem Českých Budějovic, na jih Čech přijede příští čtvrtek. (18:31:22)
Volejbalisté Českých Budějovic vstupují do Ligy mistrů senzačním vítězstvím na palubovce tureckého šampióna Fenerbahce Istanbul 3:2 a český volejbal se dočkal prvního vítězství v Lize mistrů na palubovce soupeře od šokujícího úspěchu právě Českých Budějovic v italském Cuneu v říjnu 2011.

Konec zápasu

12:15

Filip Křesťan ještě zakončit nedokázal, Petr Michálek pak ale přetlačil blokujícího ter Maata a České Budějovice vítězí!

12:14

Oddechový čas pro hosty.

12:14

Martin Mečkarov při servisu přešlápl koncovou čáru.

11:14

Ondrovič se vrací na palubovku místo Toduy.

11:14

Petr Michálek zabodoval z pipu, jsou tu tři mečboly!

11:13

Po nepovedené českobudějovické souhře středem snižuje Thibault Rossard. Hosté posílají do hry Toduu místo Ondroviče.

10:13

Stejně dopadl servis Filipa Křesťana, český tým to ale ani zdaleka nemusí tolik mrzet.

9:13

Salvador Hidalgo podává do sítě.

9:12

Wouter ter Maat zasmečoval přímo na postranní čáru, hosté si neúspěšně vzali výzvu videa.

8:12

Rossard byl ubráněn při útoku z pipu, Mečkarov zvyšuje už na 12:8 a následovat bude oddechový čas domácích.

8:11

Filip Křesťan si poradil s blokujícím Hidalgem, hosté si drží tříbodový náskok.

8:10

Povedená souhra domácích středem sítě, Oguzhan Karasu vměstnal míč na postranní čáru.

7:10

Martin Mečkarov zabodoval z pipu, dokázal míč dostat do "kapsy" mezi domácím blokem a sítí.

7:9

S přehledem zaskóroval Wouter ter Maat, domácí tým ale nadále musí dohánět značnou ztrátu.

6:9

Rossardův servis byl nepřesný.

6:8

Rossard tentokrát vytloukl českobudějovický dvojblok.

5:8

Thibault Rossard mohl snížit, je ale zablokován Miguelem Ángelem De Amem!

5:7

Rossard se prosadil na hlavním kůlu.

4:7

Po horším příjmu Rossarda Ogulcan Yatkin přehrál míč na českobudějovickou polovinu, Filip Křesťan zvyšuje na 7:4 a domácí reagují oddechovým časem.

4:6

Martin Mečkarov boduje přímo z podání!

4:5

Petr Michálek zabodoval z pipu, měl pak i trochu štěstí, že v poli byl blokař Karasu místo libera a neporadil si v obraně dobře.

4:4

Domácí mažou své manko po úspěšném útoku Rossarda z hlavního kůlu.

3:4

Křesťanův servis končí v síti.

2:4

Salvador Hidalgo kazí podání.

2:3

Hidalgo byl zablokován na hlavním kůlu, pak se ale skvělým zákrokem blýsklo domácí libero a ter Maat snižuje na 2:3.

1:3

Filip Křesťan drží Českým Budějovicím dvoubodový náskok.

1:2

Bodový účet domácích ve třetím setu otevírá Salvador Hidalgo útokem do diagonály.

0:2

ter Maata tentokrát ubránil Kryštof a Martin Mečkarov zvyšuje na 2:0.

0:1

Do pátého setu vstupují domácí nevynucenou chybou ter Maata, nizozemský univerzál útočí do autu.

0:0

Začal pátý set.

21:25

Petr Michálek protlačil míč domácím trojblokem a ukončil tak čtvrtý set, v němž český tým zvítězil 25:21 a o osudu zápasu rozhodne tie-break.

Hosté už ale vědí, že z Istanbulu se nebudou vracet s prázdnou.

21:24

Ogulcan Yatgin zahrál úspěšný úder na druhou přes.

20:24

Domácí podání bylo příliš dlouhé.

20:23

Velmi dlouhá rozehra, v niž si hosté dlouho výborně vedli na bloku, kde zastavovali domácí útoky, nakonec skóroval středem sítě Oguzhan Karasu a De Amo se vrací do hřiště.

19:23

Tradiční střídání, místo De Ama přichází k síti Marek Šotola.

19:23

Důležitý bod Martina Mečkarova, bulharský smečař našel volné místo v rohu domácí poloviny.

19:22

Oddechový čas pro České Budějovice.

19:22

Emre Batur boduje přímo z podání, zahrál povedenou "roládu".

18:22

Salvador Hidalgo nezaváhal na hlavním kůlu.

17:22

Filip Křesťan si poradil s hostujícím blokem.

17:21

Domácí úspěšně zaútočili středem sítě.

16:21

České Budějovice odskakují na 21:17.

16:20

Následuje také šestnáctý, drobná komplikace pro českého mistra.

13:19

Hosté se vracejí do šestibodového vedení.

13:18

Oba týmy se prosadily v obraně, nakonec bodují domácí blokem proti Radku Machovi.

12:18

Do hry se vrací Rossard místo Izzeta Ünvera, na podání jde Hidalgo.

12:18

Po time-outu Ondrovič podává do sítě.

11:18

Wouter ter Maat je zablokován! Oddechový čas pro Fenerbahce.

11:17

Domácí se snažili udržet ve hře Ondrovičův úder středem sítě, ovšem nepovedlo se jim to.

11:16

Po ostrém podání ter Maata hosté chybovali na příjmu, pak Kryštof i při nahrávce. Ta byla sice těžká zpoza hřiště a za hlavu, hostující libero ale zahrál míč rovnou na soupeřovu polovinu do autu.

10:16

Parádní Hidalgova smeč do diagonály.

9:16

Wouter Ter Maat se prosadil útokem po lajně přes blokujícího Michálka.

8:16

Po úspěšné obraně hostů se ze zadní zóny prosadil Filip Křesťan, České Budějovice vedou už o osm bodů.

8:15

Domácí podání doletělo do zámezí.

8:14

Výborné zákroky na obou stranách, nakonec boduje Hidalgo. Povedlo se mu to ale jen díky videu, neboť rozhodčí zprvu neviděli výraznou teč De Ama.

7:14

Po nahrávce De Ama jednou rukou zabodoval Filip Křesťan.

7:13

Přesný útok Woutera ter Maata z hlavního kůlu ke koncové čáře.

6:13

Martin Mečkarov nadvakrát neprotlačil míč domácím blokem, pak už uspěl Peter Ondrovič.

6:12

Rychlá souhra hostů, zakončoval kapitán Radek Mach.

6:11

Další českobudějovické podání do sítě.

5:11

Petr Michálek si znovu poradil s domácím dvojblokem.

5:10

Poprvé domácí bodují sami, to hned z vlastního podání díky Karasuovi.

4:10

Také čtvrtý bod domácích je způsoben podáním do sítě, tentokrát z ruky De Ama.

3:10

Další bodový úspěch Michálka! Hostující smečař využil teče domácího bloku.

3:9

Petr Michálek se prosadil na hlavním kůlu.

3:8

Ondrovič podával jen do sítě. Mimochodem právě podání Českých Budějovic do sítě obstaralo všechny tři domácí body ve čtvrtém setu.

2:8

Domácí tým mění nahrávače, do hry se zapojuje Ulas Kiyak.

2:8

Drtivý nástup Českých Budějovic pokračuje, Mečkarov sice ze zadní zóny zakončit nedokázal, pak ale hosté bodují blokem proti ter Maatovi.

2:7

Po servisu Ondroviče získávají hosté sedmý bod.

2:6

Petr Micháhlek na hlavním kůlu vytloukl domácí dvojblok, oddechový čas pro Fenerbahce.

2:5

Wouter ter Maat servíruje do zámezí.

2:4

Další českobudějovické podání do sítě, tentokrát z ruky Martina Mečkarova.

1:4

Poněkud neurovnanou rozehru zakončil Oguzhan Karasu úderem do sítě.

1:3

Další Křesťanův servis už nepřeletěl přes síť.

0:3

Filip Křesťan zabodoval přímo z podání, skvělý start hostů.

0:2

Hidalgo proti osamocenému De Amovi na bloku smečuje do sítě!

0:1

Čtvrtý set otevřel úspěšným útokem Martin Mečkarov.

0:0

Začal čtvrtý set.

25:17

Třetí sadu nakonec ukončili sami hosté, Ondrovič podával do sítě.

24:17

Další šance pro Batura, domácí blokař ale smečuje do autu.

24:16

Emre Batur středem útočil jen do pásky sítě.

24:15

Peter Ondrovič ještě odvrátil konec třetího setu útokem středem času, domácí ale ještě disponují až dalšími devíti setboly.

24:14

Další přímý bod z podání do domácích statistik přidává nahrávač Ulas Kiyak.

23:14

Marek Zmrhal se objevil na palubovce místo Mečkarova, začíná ale servisem do sítě.

22:14

Oguzhan Karasu ukončil svoji druhou delší sérii na podání v tomto setu servisem do sítě.

22:13

Martin Mečkarov nasměroval míč po lajně kolem dvojbloku do zámezí.

21:13

Martin Mečkarov nevyzrál na domácí dvojblok, třetí set se mění v debakl.

20:13

Oguzhan Karasu boduje přímo ze servisu.

19:13

Domácí zase odskakují na šestibodový rozdíl díky Šotolově útoku do autu.

18:13

Marek Šotola podává do sítě.

17:13

Peter Ondrovič zabodoval úspěšným blokem.

17:12

Hidalgo servíruje do sítě.

17:11

Oguzhan Karasu zabodoval útokem středem.

16:11

Smeč ter Maata výborně vybral v poli Mečkarov, jeho spoluhráči na bloku se ale dotkli sítě.

15:11

Hosté přidávají jedenáctý bod.

15:10

Salvador Hidalgo technickým úderem ztroskotal na českobudějovickém bloku.

15:9

Oguzhan Karasu se prosadil středem sítě.

14:9

Hosté bodují dalším úspěšným blokem proti ter Maatovi!

14:8

Po úspěšné obraně domácích dostal ter Maat další šanci k útoku a vytloukl Petra Michálka.

13:8

Další smeč Woutera ter Maata byla tečována jihočeským blokem.

12:8

A další blok! Tentokrát Michálek vyzrál na ter Maata.

12:7

Hidalgo mohl zvýšit, je ale zablokován Radkem Machem!

12:6

Valerij Todua podává do sítě, Ukrajincovi se na servisu absolutně nedaří.

11:6

Marek Šotola zabodoval útokem ze zadní zóny.

11:5

Při ulívce Ünvera se blokující De Amo dotkl sítě.

10:5

Série blokaře Karasa na servisu končí až po úspěšném Toduově útoku středem.

10:4

Hostům se vůbec nedaří zaútočit, znovu se neprosadili a Izzet Ünver zvyšuje už na šestibodový náskok pro Fenerbahce.

9:4

Martin Mečkarov je zablokován, René Dvořák si rychle vybírá i druhý oddechový čas.

8:4

Domácí ubránili Křesťana a Izzet Ünver si pak poradil s českobudějovickým blokem. Filipa Křesťana následně nahrazuje Marek Šotola.

7:4

Uvést míč do hry se nepovedlo ani Křesťanovi, servíroval do sítě.

6:4

Po oddechovém času Hidalgo podává do zámezí.

6:3

Toduovi je tentokrát při útočném úderu pískán tažený úder, oddechový čas pro České Budějovice.

5:3

Hidalgo předvedl parádní zákrok proti Křesťanovi, Todua pak k velké radosti domácích smečuje do zámezí.

4:3

Wouter ter Maat vrací domácí tým do vedení.

3:3

Hosté bodují úspěšným blokem proti Hidalgovi.

3:2

Wouter ter Maat mohl zvýšit domácí vedení, smečuje ale po diagonále do zámezí.

3:1

Třetí Hidalgův blok proti Filipu Křesťanovi!

2:1

Fenerbahce se podruhé v úvodu třetího setu ujímá vedení.

1:1

Stejnou souhru využili také hosté, prosadil se Radek Mach.

1:0

Do třetího setu domácí vstupují úspěšným útokem středem sítě.

0:0

Začal třetí set.

25:21

Hned první setbol domácí proměňují díky Salvadoru Hidalgovi a ve druhém setu vítězí 25:21!

24:21

Filip Křesťan útočí do anténky, jsou tu tři setboly pro Fenerbahce.

23:21

Tentokrát domácí rychle otáčejí podání na svoji stranu díky Wouteru ter Maatovi.

22:21

Marek Šotola přichází k síti místo De Ama, tento tah hostům v prvním sítě vyšel.

22:21

Úspěšný útok Martina Mečkarova po lajně přímo do rohu kurtu.

22:20

Wouter ter Maat vytloukl hostující dvojblok, míč se odrazil těsně do zámezí.

21:20

Filip Křesťan tentokrát už dokázal Hidalga vytlouct, České Budějovice zůstávají v kontaktu.

21:19

Martin Mečkarov nad sítí přetlačil ter Maata, dotkl se ale sítě!

20:19

Emre Batur se prosadil středem sítě.

19:19

Dlouhá a nesmírně důležitá rozehra putuje na konto Českých Budějovic! Závěrečný pipe Petra Michálka doletěl přímo na postranní čáru, rozhodčí zprvu dali bod domácím, pak jejich výrok opravilo video.

19:18

Fenerbahce nebylo daleko od ubránění Filipa Křesťana, ter Maat už ale na druhý úder moc nedosáhl a nasměroval jej do zámezí.

19:17

Wouter ter Maat skóruje ze zadní zóny.

18:17

Michálek poprvé znovu nepřekonal blok, hosté ale udrželi míč ve hře, pak už se český smečař prosadil povedenou ulívkou.

18:16

Oddechový čas pro hostujícího trenéra Dvořáka.

18:16

Petr Michálek je zablokován na hlavním kůlu, domácí drobně odskakují.

17:16

Todua podává do sítě a ukrajinský blokař se na sebe zlobí.

16:16

Filip Křesťan se prosadil ze zadní zóny. V prvním setu jsme tříbodové vedení viděli až za stavu 17:20, druhý set zatím vypadá velmi podobně.

16:15

Salvador Hidalgo se prosazuje přímo z podání.

15:15

Domácí stahují ze hry Thibaulta Rossarda, nahrazuje jej Izzet Ünver.

15:15

Martin Kryštof dobře zasáhl v poli proti Hidalgovi, hosté se ale na bloku srazili a spadli do sítě.

14:15

Také ter Maat podává do zámezí.

14:14

Další podání českobudějovického univerzála páska sítě vynesla až za koncovou čáru.

13:14

Konečně ze servisu bodují také hosté! Filip Křesťan trefil čisté eso.

13:13

Podání Emreho Batura, jediného hráče, jenž skóroval ze servisu, bylo příliš dlouhé.

13:12

Tentokrát otáčejí skóre domácí díky Hidalgově bloku proti Křesťanovi. Ten se už podruhé namazal na jednoblok.

12:12

Povedená ulívka Woutera ter Maata.

11:12

Francouzský smečař pak podává jen do sítě.

11:11

Rossardův útok za hlavou Kiyaka byl tečován hostujícím dvojblokem.

10:11

Je tu další obrat ve vývoji druhé sady, Martin Mečkarov uspěl proti domácímu dvojbloku a Fenerbahce reaguje oddechovým časem.

10:10

Fenerbahce mělo dobře rozehranou tuto výměnu, Rossard ale nedokázal nadvakrát zakončit a hrubého zaváhání domácích v poli pak nad sítí využil Radek Mach.

10:9

Wouter ter Maat zaútočil daleko do autu, domácí si pak ale u videa úspěšně vyžádali kontrolu doteku sítě hostujícím blokem.

9:9

Miguel Ángel De Amo šikovně zahrál na druhou přes.

9:8

Valerij Todua podává do sítě.

8:8

Mečkarov dobře zasáhl v poli, pak sice nedokázali úspěšně zakončit Michálek ani Mach, právě tato dvojice si ale na bloku smlsla na pipu Hidalga.

8:7

Hidalgo po prodlevě servíruje do sítě.

8:6

Wouter ter Maat vytloukl českobudějovický dvojblok. Hosté se pak u videa marně dožadovali odpískání třetího přešlapu Holanďana ze zadní zóny. Byť se jim finální rozhodnutí po verdiktu videa vůbec nelíbí.

7:6

Tentokrát už se Hidalgo dokázal prosadit.

6:6

Hosté bodují úspěšným blokem proti Hidalgovi. Bodových bloků na straně Českých Budějovic rychle přibývá.

6:5

Podání ter Maata bylo příliš dlouhé.

6:4

Středem sítě zabodoval Oguzhan Karasu.

5:4

Filip Křesťan si poradil s osamoceným Hidalgem na bloku.

5:3

Emre Batur přidává vůbec první přímý bod z podání v celém zápasu!

4:3

Filip Křesťan smečuje po lajně do zámezí, po tříbodové sérii českého týmu přispěchali s rychlou odpovědí Turci.

3:3

Další pipe Petra Michálka, tentokrát je českobudějovický smečař zablokován.

2:3

Ulívku Hidalga hosté nedokázali vybrat.

1:3

Po výborném servisu Macha domácí přehráli míč zadarmo přes a Valerij Todua zabodoval středem.

1:2

Salvador Hidalgo se neprosadil na hlavním kůlu.

1:1

Rossard servíruje do sítě.

1:0

Na úvod druhého setu se zaskvělo domácí libero proti útoku Macha středem sítě, pak zabodoval Salvador Hidalgo.

0:0

Začal druhý set.

20:25

A znovu! V závěru dlouhé rozehry polská rozhodčí Michlićová opět odpískala ter Maatovi přešlap útočné čáry a České Budějovice vítězí v prvním setu 25:20!

20:24

Wouter ter Maat při útoku ze zadní zóny přešlápl útočnou čáru! Jsou tu čtyři setboly pro České Budějovice.

20:23

Oddechový čas pro domácí.

20:23

Do hry se zapojil Marek Šotola a dokázal se prosadit nad sítí!

20:22

Domácí ubránili Michálka a mohli vyrovnat, ter Maat ale narazil na připravený dvojblok!

20:21

Filip Křesťan je zablokován jednoblokem Hidalga, koncovka ještě bude dramatická. Hostující trenér Dvořák přerušuje hru oddechovým časem.

19:21

Středem sítě zabodoval Ogulcan Karasu.

18:21

Miguel Ángel De Amo vhodně načasoval svůj úder na druhou přes.

18:20

Domácí posílají na servis smečaře Ünvera místo Emreho Batura.

18:20

Wouter ter Maat měl proti sobě kompaktní dvojblok, přesto dokázal míč složit na palubovku.

17:20

Konečně to vyšlo a po úspěšném trojbloku proti Hidalgovi se České Budějovice ujímají tříbodového vedení!

17:19

První oddechový čas zápasu si berou domácí.

17:19

Perfektně sehraný pipe Českých Budějovic zakončoval Petr Michálek, neměl proti sobě vůbec žádný blok.

17:18

Do ostré diagonály úspěšně zaútočil také Wouter ter Maat.

16:18

Přesný diagonální útok Mečkarova k postranní čáře.

16:17

Hosté zase útočili na tříbodový náskok, Mečkarov ale smečoval do autu.

15:17

Filip Křesťan neměl na hlavním kůlu ideální pozici, přesto dokázal úspěšně zabodovat.

15:16

Teď už měl Holanďan podstatně komfortnější pozici na útok a s jihočeským dvojblokem si s přehledem poradil.

14:16

Wouter ter Maat dostal špatnou nahrávku při útoku ze zadní zóny, na míč sotva dosáhl a už jej jen posunul do českobudějovického bloku.

14:15

Hidalgův servis zastavila síť.

14:14

Před chvílí hosté neměli daleko k tříbodovému vedení, teď o svůj náskok přicházejí po Michálkově útoku daleko do zámezí.

13:14

Hosté si špatně přihráli podání Toduy a pak se hrozně nadřeli na třináctý bod, nakonec jim pomohl českobudějovický dotyk sítě na bloku.

12:14

Filip Křesťan posadil svůj razantní útok ke koncové čáře.

12:13

Salvador Hidalgo propasíroval míč mezi českobudějovickým dvojblokem a sítí.

11:13

Útok Petra Michálka z pipu hosté v poli odvrátili jen těsně vedle českobudějovické poloviny.

11:12

Salvador Hidalgo měl proti sobě velkou mezeru v českobudějovickém dvojbloku, kterou dokázal využít.

10:12

Hostující dvojblok si vyšlápl na Woutera ter Maata.

10:11

Podání Rossarda se do hřiště nevešlo.

10:10

Další istanbulský útok středem zakončil Emre Batur.

9:10

Filip Křesťan úspěšným útokem po lajně vytloukl domácí blok.

9:9

Domácí nahrávač Ulas Kiyak si úspěšně zahrál na druhou přes, míč složil razantní smečí.

8:9

Jihočeši s vypětím všech sil udrželi ve hře plachtící servis Karasua, Rossard jim pak pomohl útokem o pásku do zámezí.

8:8

Úspěšným útokem středem sítě se prezentoval Oguzhan Karasu.

7:8

Hosté ubránili Rossardovu ulívku a Petr Michálek pak znovu udeřil.

7:7

Po Hidalgově servisu a horším příjmu musel De Amo nahrávat spodem až za hřištěm, přesto Petr Michálek z těžké pozice dokázal skórovat.

7:6

Hosté ubránili Michálka na hlavním kůlu a Wouter ter Maat bezchybně zaútočil ze zadní zóny.

6:6

Velkou parádu předvedl kubánský smečař Santiago Hidalgo velmi razantním úderem po lajně.

5:6

Ze servisu chybuje také nizozemský univerzál domácích Wouter ter Maat.

5:5

Podání Martina Mečkarova skončilo v síti.

4:5

Todua ani Mečkarov nedokázali složit míč na palubovku, Ukrajinec pak ale boduje úspěšným blokem proti Oguzahanovi Karasuovi.

4:4

Miguel Ángel De Amo mohl nad sítí složit na palubovku odražený míč, hostující nahrávač jej ale nasměroval mimo palubovku bez teče, což potvrdilo i video.

3:4

První úspěšný útok středem sítě proměnil Valerij Todua.

3:3

Servis Rossarda po Michálkově příjmu musel De Amo lovit až u umpiru, nakonec se dopustil chyby v útočném úderu zadního hráče.

2:3

Rossard dostal další nahrávku od Ulase Kiyaka a s jeho razantním útokem si hosté v obraně neporadili.

1:3

Hostující blok si vyšlápl na Rossarda!

1:2

Radek Mach rozehrál výborným servisem, České Budějovice dostaly míč zadarmo a Filip Křesťan zabodoval útokem po lajně.

1:1

První delší rozehra, Filip Křesťan v jejím závěru vytloukl blokujícího Rossarda.

1:0

Po rychlé souhře domácích se prosadil francouzský smečař Thibault Rossard.

0:0

Utkání zahájí podáním českobudějovický smečař Petr Michálek.

Fenerbahce Istanbul: Kiyak, ter Maat, Rossard, Hidalgo Batur, Karasu – Dengin

VK Jihostroj Č. Budějovice: Mečkarov, Mach, Křesťan, Michálek, Todua, De Amo – Křesťan

Rozhodčí: Michličová (Pol.), Koutsoulas (Řec.).
Fenerbahce Istanbul

Fenerbahce loni získalo pátý mistrovský titul v klubové historii a první po sedmi letech. Stejně jako České Budějovice jej vybojovalo výhrou 3:0 v rozhodujícím pátém zápase, ta se ale zrodila na palubovce soupeře, kterým byl Arkas Izmir. Do playoff přitom Fenerbahce vstupovalo až z pátého místa po základní části.

V Lize mistrů si Fenerbahce naposledy zahrálo v sezóně 2017/18, kdy ale v konkurenci Perugie, Civitanovy a Roeselare nezískalo ani bod. Postoupit ze základní skupiny istanbulský tým dokázal naposledy v sezóně 2008/09, kdy ještě do play-off postupovalo šestnáct týmů a Fenerbahce v osmifinále nestačilo na Maceratu. Final Four celé soutěže se tehdy uskutečnilo v pražské O2 Areně.

Probíhající ročník turecké ligy má za sebou devět kol, Fenerbahce je s bilancí 8 výher a 1 prohry jen o čtyři sety na druhém místě za městským rivalem Galatasaray. Ti v příštím týdnu změří síly s Duklou Liberec v Poháru CEV.
VK Jihostroj České Budějovice

Jihostroj se vrací do Ligy mistrů po pěti letech, naposledy v sezóně 2014/15 získal tři body za vítězství nad Innsbruckem, zbývajících pět zápasů ve skupině ale prohrál a skončil poslední.

Do Ligy mistrů se Jihočeši kvalifikovali ziskem mistrovského titulu v uplynulém ročníku mužské extraligy, když ve finále zdolali Duklu Liberec v rozhodujícím pátém utkání 3:0.

V probíhajícím ročníku české nejvyšší soutěže jsou České Budějovice v čele tabulky, druhé Karlovarsko ale disponuje zápasem k dobru a v případě jakéhokoliv vítězství předstihne tým trenéra Reného Dvořáka v čele soutěže. V posledním zápase Jihostroj zdolal na domácí palubovce Kladno po boji 3:2.
Hezké čtvrteční odpoledne při sledování přenosu úvodního zápasu Jihostroje České Budějovice v letošním ročníku volejbalové Ligy mistrů. Jihočeši ji zahájí v Istanbulu na palubovce místního Fenerbahce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:3

Fenerbahce Istanbul: Kiyak, ter Maat, Yatgin, Ünver, Rossard, Batur, Nwachukwu, Hidalgo, Sikar, Karasu, Akeniz, Stanicki – Dengin, Karatas

VK Jihostroj Č. Budějovice: Mečkarov, Mach, Křesťan, Michálek, Ondrovič, De Amo, Todua, Fila, Emmer, Šotola, Zmrhal – Kryštof

Rozhodčí: Michličová (Pol.), Koutsoulas (Řec.)