27.11.2019, 17:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.28 3.77 2.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:54:18)
Česká stopa v utkání
Jakub Jeřábek (VTZ) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:02
Ačkoliv Nižněkamsk vyhrál na střely vysoko 48-32, nakonec se před domácím Viťazem musel sklonit, když v prodloužení zápas rozhodl Alexej Makejev. Lví podíl na výhře má ale především brankář Igor Saprykin, který vykryl 47 střel soupeře a doslova vydřel výhru domácích.

61:17

61:17 Alexej MAKEJEV - 2:1

61:17

Viťaz právě vstřelil branku!
ALEXEJ MAKEJEV si z hranice pravého kruhu sjel před kruhy a poslal směrem na Barulina přesně zamířenou střelu, která sice vypadala nenápadně a nepříliš nebezpečně, ale propadla za záda hostujícího brankáře! Asistence: Alexej Byvalcev, Ville Lajunen.

60:31

Berglund sice dokázal z pravého kruhu vystřelit a puk dokonce přelétl beton Saprykina, ale puk šel jen do protilehlého rohu.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:46

Hosté nechtějí jít do prodloužení, ale ani Berglundovi se nepovedlo z pravého kruhu překonat výtečně chytajícího Saprykina.

59:28

Šaripzjanov měl na hokejce možná i klíčovou střelu tohoto zápasu, ale z pravé strany se přes Saprykina nedostal.

59:19

Už to vypadalo, že Černikov vyrazí do úniku, ale skvěle se s ním vrátil jeden z domácích hráčů a puk mu odpálil.

59:05

Pylenkov našel rychlou přihrávkou před kruhy Sjomina, který je dnes hodně střelecky aktivní. Překonat Barulina se mu nepovedlo.

57:35

Hodně aktivní Porjadin zpoza kruhů doslova skočil k puku a vyslal ho při rybičce na Saprykina. Ten puk chytá do lapačky.

57:20

Hra se rychle přelévá ze strany na stranu. V permanenci byl nyní opět Saprykin.

56:35

Barulin čelil jedovaté střele z pravého kruhu, svůj tým teď hodně podržel.

55:22

Porjadin mezi kruhy vyslal velmi dobrou střelu na pravou tyč, Saprykin předvedl výtečný zákrok.

54:52

Velmi dobrý průnik Porjadina středem. Ke své smůle ovšem střílel v pádu a nebyl dostatečně důrazný. Komerční pauza.

53:30

Nižněkamsk vede na střely už 39-29. Jeho převaha z první části této periody je ovšem minulostí.

52:30

Jepišinova rána od modré čáry zaduněla o zadní mantinel. A ačkoliv Nattinen vybojoval zpět puk, domácí sami z útočného pásma vybruslili.

52:05

Hraje se delší úsek bez přerušení. Za stavu 1:1 si oba týmy musí hlídat v této fázi zápasu především zadní vrátka.

51:15

Hosté vyvezli puk ze svého pásma a spokojili se jen s nahozením, aby mohli jít prostřídat.

50:40

Jormakka zpoza kruhů napálil puk do betonu Barulina. Domácí po nepovedených šesti minutách ve třetí třetiny definitivně ožili.

50:01

Nižněkamsk zahrál po buly na zakázané uvolnění. Hra se nyní trochu více kouskuje.

49:09

Saprykin sráží střelu Kazionova do ochranné sítě.

48:35

Barulin dvakrát za sebou musel přerušit hru, aby nedopustil snaze soupeře o dorážku uspět.

47:32

První těžký zákrok pro Barulina ve třetí třetině. Situaci před brankovištěm zvládl. Komerční pauza.

47:05

Domácí se dopouští zakázaného uvolnění.

46:40

Sergejev se vydal do útoku po levé straně, Saprykin musel vyrážečkou jeho střelu vytěsnit.

45:45

Ovšem bez střely na branku.

45:20

Domácí se usadili v útočném pásmu, poprvé ve třetí třetiny na delší herní úsek.

44:40

Viťaz drží puk u mantinelu a snaží se obehrát útočící soupeře. Třetí třetina je zatím ze strany domácích hodně nepovedená.

43:59

Hosté dál vytváří dost velký tlak na branku Čechova. Saprykin vyrazil vyrážečkou střelu Černikovova, poté zastavil pokus Volgina.

43:40

Viťaz vyhodil na zakázané uvolnění.

42:17

Saprykin lapil střelu Murphyho od levého mantinelu a přerušil hru.

41:20

Hosté se vydali do útočného pásma a zápolí o puk u mantinelu. Neúspěšně.

40:30

Na začátku třetí třetiny vedou hosté 26-24 na střely, utkání je tak vyrovnané i z tohoto hlediska. Rozhodnout může každá branka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:06.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58

Sjomin z otočky těsně přestřelil Barulinovu klec!

39:40

Viťaz je dál v útoku, ale marně hledá střeleckou pozici.

39:04

Mojsejev se zjevil v šanci mezi kruhy, Barulin ovšem puk odpálil svou holí. Domácí drží útočné pásmo.

38:25

Šaripzjanov vyslal puk zpoza kruhů na Saprykina, který přerušuje hru.

37:40

Arťuchin se rozjel podél pravého mantinelu, po najetí do kruhu pro vhazování vystřelil s úmyslem na možnou dorážku Černova, který se ale k puku vůbec nedostal.

37:25

Černikov se napřáhl od modré čáry, Saprykin jeho střelu likviduje.

37:10

Tempo hry se po pauze výrazně zklidnilo. U puku jsou nyní hosté.

36:06

Další zakončení už Saprykin drží pod svou lapačkou a přerušuje hru. Domácí nápor soupeře ustáli. Komerční pauza.

35:41

Saprykin se snažil schovat puk pod lapačku, ale nedostal se k němu. Nižněkamsk se nyní dostal do tlaku a dává pocítit soupeři hodně nepříjemností.

35:03

Také Saprykin se musel na druhé straně kluziště blýsknout těžkým zákrokem. Berglund si na něj nepřišel.

34:34

Černov měl před sebou odkrytou klec, dokonce i dostal přihrávku, kterou okamžitě vypálil na branku, ale Barulin se senzačně přesunul brankovištěm! Jeden ze zákroků zápasu.

33:46

Kulikov tečoval střelu od modré před Saprykinem, který stihl zareagovat a puk odrazil mimo nebezpečí.

32:58

Jevsejenkovovu střelu od modré Barulin neudržel ve své moci, k dorážce se ale domácí nedostali.

32:34

32:05

Viťaz se osvobodil.

31:30

Zajímavá kombinace hostů, kteří roztočili v útoku rychlý kolotoč. Chybí tomu ovšem střelba.

30:45

Domácí rychle posílají puk mimo své pásmo.

30:34

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., podrážení).

30:02

Tentokrát je to jen zakázané uvolnění domácích.

29:08

Další z výpadů Viťazu je ubráněn u zadního hrazení.

28:15

Domácí vedou na střely 19-11, zejména ve druhé třetině jsou mnohem aktivnější než jejich soupeři, kteří se prakticky nedostávají do hry.

27:45

Nattinen svůj průnik mezi kruhy zakončil vysokou střelou, kterou Barulin krotí na hrudi. Hostující brankář přerušuje hru.

26:54

Enlund nahodil na Saprykina, který puk drží pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:04

Další šanci domácích nezužitkoval Arťuchin, Barulin přerušuje hru.

24:50

Černov zaútočil po levém křídle a zpoza obránce poslal nebezpečnou střelu ke vzdálenější tyči. Barulin puk vyrazil nataženým betonem.

24:23

23:55

Viťaz si vytváří dobré šance, ale finální přihrávky neprochází ke svým adresátům.

23:20

Prudká Sjominova střela sice prošla na Barulina, ale hostující brankář puk vyrazil do bezpečí.

22:23

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Vitalij Aťušov – 2 min., nedovolené bránění).

22:05

Bude se vylučovat na straně hostů, domácí mají výhodu.

20:55

Hra je přerušena při útočné akci domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.
V úvodní třetině oba týmy dokázaly vsítit po jedné brance a skóre je tak po dvaceti minutách smírné 1:1. Domácí otevřeli skóre v 10. minutě v přesilovce, hosté vyrovnali po velkém tlaku ve 13. minutě.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:09

Makejevův průnik před brankoviště Barulin zdárně vyřešil a přerušil hru.

18:40

Arťuchin z pravého kruhu nastřelil puk přímo do Barulina, který jej krotí na hrudi.

18:08

Nahození od modré Saprykin kryje a přerušuje hru.

17:32

17:11

Hostům se nedaří udržet útočné pásmo pro delší herní úsek.

16:52

Viťaz znovu vyhazuje až k Barulinovi.

16:21

Domácí posílají puk pryč ze svého pásma.

15:32

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Joonas Nättinen – 2 min., držení).

15:10

Po ztrátě pásma se velmi rychle vrátil Byvalcev. Jeho útok po levém křídle přinesl jen střelu do boční sítě.

14:20

Domácí se natlačili do útočného pásma a snaží se vytvořit na obranu soupeře tlak.

13:38

Hra je přerušena, přichází komerční přestávka.

12:45

12:45 Jacob BERGLUND - 1:1

12:45

Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hosté po inkasované brance hodně zvýšili svou aktivitu a Saprykin nakonec nedokázal odolat. Dvě střely ještě zvládl, puk ale odrazil betony na svou levou stranu, kam si najel JACOB BERGLUND, který zakončil do odkryté klece. Asistence: Ryan Murphy, Jonas Enlund.

11:32

Křižný přihrávka hostů na pravou stranu brankovišě, Chajrullin netrefil prudký puk na branku.

10:54

Makejev se od levého mantinelu procpal až za obranu Nižněkamsku, když se ale dostal před brankoviště, puk mu ujel.

09:33

Aťušov si sjel s pukem do levého kruhu, Saprykin vyrazil letící puk až do ochranné sítě.

09:06

09:06 Alexej BYVALCEV - 1:0

09:06

Domácí využívají přesilovku. Po vyhraném buly střílel Jeřábek, Barulin vyrazil puk před sebe a ALEXEJ BYVALCEV jej dorazil za záda hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Jeřábek, Ville Lajunen.

08:59

Aaltonenovu střelu už drží Barulin pod kontrolou.

08:50

Tlak domácích pokračuje, puk létá po celém útočném pásmu, Barulin musel několikrát zasahovat.

08:20

Mezi kruhy vypálil puk Sjomin, ještě se Makejev snažil dorážet.

08:03

Domácí dlouze kombinují v útočném pásmu, na Barulina zatím nevystřelili.

07:23

Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexej Volgin – 2 min., podrážení).

06:54

Komerční přestávka.

05:44

Postavení mimo hru zastavilo útok domácích.

04:57

Arťuchin s Černovem si narazili v útočném pásmu, ke střele na Barulina se ale nedostali.

04:25

Tentokrát ovšem až moc otevřeli obranu, z čehož domácí vytěžili šanci na rychlý protiútok. Barulin pokryl zakončení Viťazu.

03:30

Hra se přenáší ze strany na stranu a také hosté se začínají dostávat do hry.

02:36

Obrovská šance domácích, kteří se vřítili až do brankoviště. Brankář Barulin čelil střele a dorážce a při zákroku zalehl puk. Hra byla rozhodčím přerušena.

02:00

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

01:35

Zápas začal z obou stran v opatrnějším tempu, bez většího otevírání obran.

00:20

Vhazovat se bude znovu ve středovém kruhu, domácí průnik skončil nahozením do ochranné sítě.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Čecelev) – Jeřábek, Pylenkov, Šinkevič, V. Lajunen, Jepišin, Jevsejenkov, Voronkov – A. Sjomin, M. Aaltonen, Makejev – Jo. Nättinen, Jormakka, Byvalcev – Mons, Arťuchin, P. Černov – Koltygin, Laričev, Grebenščikov – Mojsejev.

Neftěchimik Nižněkamsk: Barulin (Šaryčenkov) – Pajgin, R. Murphy, Šaripzjanov, Bryncev, Aťušov, An. Sergejev, Volgin – White, Z. Mitchell, Porjadin – Chajrullin, Šiksatdarov, Šarifjanov – Enlund, Denis Kazionov, Berglund – Černikov, P. Kulikov, Grošev – Chisamutdinov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Jakub Jeřábek (VTZ) 27z, 5+10
Poslední čtyři vzájemné duely vyhrál Čechov, v této sezoně se zatím oba týmy na ledě nepotkaly.
Výkony Nižněkamsku mají v posledních dvou týdnech hodně špatný nádech. Poté, co tento tým vyhrál 10 zápasů v řadě, na něj padla menší herní krize, jež už vyústila v sérii pěti porážek v řadě. Jedná se o druhé období, během kterého se herně trápí. Před desetizápasovou šňůrou výher totiž tento tým musel ustát sérii šesti proher v řadě a výkony tohoto týmu jsou tak doslova jako na houpačce. I proto je Nižněkamsk ve Východní konferenci až osmý.
Čechov má za sebou venkovní porážku 0:3 v Omsku, což byla jeho šestá prohra z posledních sedmi zápasů. Viťaz se přesto drží na klidném šestém místě Západní konference a nadále drží výrazný náskok na deváté Soči ve výši 10 bodů.
Viťaz Moskevská oblast, či Viťaz Čechov, přivítá ve středu na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:1

Branky a nahrávky: 10. Byvalcev (Jeřábek, V. Lajunen), 62. Makejev (Byvalcev, V. Lajunen) – 13. Berglund (R. Murphy, Enlund)

07:23 NIZ 2 Volgin, podrážení
09:06 VTZ 1:0 Byvalcev (Jeřábek, V. Lajunen)
12:45 NIZ 1:1 Berglund (R. Murphy, Enlund)
15:32 VTZ 2 Jo. Nättinen, držení
22:23 NIZ 2 Aťušov, nedovolené bránění
30:34 VTZ 2 Voronkov, podrážení