HC Frýdek-Místek – HC Slovan Ústí nad Labem

4:2

konec (1:1, 2:1, 1:0)

18.11.2019, 18:00 • 23. kolo • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 1.35 5.5 6.31 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí tedy nakonec vítězí a získávají z dnešního zápasu tři body. První třetina byla hodně vyrovnaná, ale další dvě už jasně patřily Frýdku-Místku. I když výsledek úplně neodpovídá velké převaze, na ledě si rysi tvořili velmi zajímavé a velké šance. V poslední třetině se trefil za domácí jen David Klimša a to do prázdné branky.

Tabulka
10. Frýdek-Místek – 31 bodů
14. Ústí nad Labem – 15 bodů

Děkuji, že jste sledovali online přenos. Těším se zase na příště, Jiří Polášek. (20:18:36)

59:51

59:51 David KLIMŠA - 4:2

59:51

Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
Autorem branky je DAVID KLIMŠA. Dlouhý pas Hrachovského našel Davida Klimšu na útočné modré. Ten ani nespěchal a "krokem" dovezl puk do prázdné brány. Asistence: Ondřej Hrachovský.

59:27

Domácí od modré míjí prázdnou branku!

59:04

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., vysoká hůl).

59:04

V rohu kluziště na straně domácího celku došlo k faulu ústeckého hráče!

58:47

David Krejčí od modré vypálil pozemní ránu na Malíka, který kotouč raději podržel.

58:41

Buly před Malíkem, Ústí hraje v šesti a branka je prázdná.

58:41

Oddechový čas pro hosty.

58:25

Hosté vybojovali kotouč za vlastní brankou a rychle přešli do brejku.

58:00

Běží poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:30

Malík se na druhé straně natáhl pro vzdušné nahození soupeře.

57:14

Eret skvěle vybojoval kotouč od soupeře, který vůbec netušil, že za ním frýdecká třicet devítka je. Vznikla z toho střela zblízka, ale bez úspěchu.

56:30

Kafka získal puk po sklepnutí ze vzduchu od soupeře. Vypálil tvrdě, avšak nepřesně.

56:09

55:56

A další skvělé vyhození. Přesilovka je skoro pryč.

55:30

Domácím se opět podařilo vyhodit puk až za branku soupeře.

55:23

Malík musel pokrýt další střelu, tentokrát hru raději přerušil.

55:09

Malín skvěle strčil beton do puku před tyčkou a zkazil tak kombinaci hostů.

54:45

Na Malíka letěly už tři rány, ale všechny je skvělý brankář rysů vyrazil.

54:15

Domácí dokázali rychle vyhodit puk a ušetřili trochu času v oslabení.

54:09

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Dan Przybyla – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

54:09

Další velké zmatky před domácí brankou. Nakonec rysi řeší situaci vyhozením puku pryč.

53:44

Mikulík z pravého kruhu výtečně vystřelil, avšak jeho střela skončila na hrudi připraveného Brízgaly.

53:17

Útočnou akci rysů zastavuje ofsajd a vhazuje se před modrou čarou.

53:00

Velký závar před domácí bankou! Do střely spadli dva hráči, kteří ležící v brankovišti bránili vlastními těly dorážky hostů.

52:39

Brízgala musel přerušit hu po další střele domácích.

52:10

Vildumetz prověřil Malíka od modré, ale domácí brankář byl velmi pozorný.

51:41

51:19

Domácí akci překombinovali a kapitán Mikulík pálil do skla na mantinelu.

50:24

Střela jednoho z domácích skončila na zadním mantinelu po zásahu Brízgaly.

50:14

Ústečtí šli dopředu ve vlastním oslabení, ale puk zavezli do rohu.

49:41

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., vysoká hůl).

49:31

Haman dostal dobrý puk napříč třetinou, ale dobře ho nezpracoval a hosté vyhazují do střední třetiny.

49:09

Hostům se stále nedařilo vyvézt kotouč ze svého obranného pásma. Nakonec si puk přebral Nestrašil a zakončil. Brízgala zastavuje hru.

48:45

Z útočného pásma nyní ústecké hráče vyhání jejich přihrávka rukou.

48:37

Jelínkova střela našla jen připraveného Malíka u levé tyčky.

48:22

Rychlou útočnou akci Ústí zastavil ofsajd.

48:10

47:38

Hosté kombinovali v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka jejich akci zmařila a Frýdek-Místek vyhazuje.

47:01

Domácí hráči vyhodili tvrdou ránou od své branky. Tu ještě na útočné modré tečoval jeden z hráčů do rohu.

46:45

46:10

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., příliš mnoho hráčů).

45:50

Dlouhá kombinace Frýdku-Místku byla zakončena Hamanovou střelou od modré, které však změnila směr hokejka.

45:14

Hosté se dokázali uvolnit a vyhodili, pak také vystřídali.

45:08

Vojtěch Tomi procpal puk k betonům Brízgaly a několikrát se ho snažil dorazit za něj, až ho odstavili protihráči.

44:45

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Havel – 2 min., hákování).

44:20

Jeden z hostů nechtěně tečoval na modré puk, který letěl až od domácí branky a nepískalo se tak zakázané uvolnění.

43:37

Pavel Kordule získal kotouč a jel na Malíka sám, ale domácí brankář dnes opět začaroval a jeho šanci vychytal.

43:02

Domácí drží kotouč za svou brankou a čekají na své střídající spoluhráče.

42:28

Petr Kafka v dobré šanci netrefil branku, ale poslal kotouč kousek nad ní.

42:20

Ránu Ondřeje Hrachovského od modré čáry Brízgala dobře viděl a puk mu vletěl do nastavené lapačky.

42:16

Zakázané uvolnění posunuje hru zpět před branku Brízgaly.

41:49

Hosté poslali zpoza branky puk před ním, ale tam jej nikdo nezachytil a Slovan musel z pásma pryč.

41:00

Hosté ve středním pásmu odebrali kotouč a poslali pozemní ránu na Malíka, který semkl betony a vyrazil.

40:35

Eret unikal s pukem, ale rozhodčí odpískal a vhazuje se u Malíka.

40:19

Ústí nad Labem získalo kotouč a ten nakonec zavezli k Malíkovi. Skákavý puk se před brankářem několik hráčů snažilo vyseknout ale Malík kotouč nepustil.

40:01

Úvodní buly třetí třetiny vyhrává Frýdek-Místek.

40:01

Tak druhá třetina nám nabídla velmi zajímavý a atraktivní hokej. Jako první se prosadil Frýdek-Místek, který otočil zápas. Vypadalo to, jakoby na led vkročil úplně jiný tým. Tlak na Brízgalovu branku stále sílil a nakonec vyústil dalším gólem. Domácí měli opravdu hodně velkých šancí, avšak další puk do sítě už nedocpali. Hrála se poslední minuta a frýdeckomístečtí už spíš odpočítávali čas do konce třetiny. No a to byla chyba, jelikož se ke kotouči dostal Daniel Kružík a snížil výstavní ránou. Rozuzlení se tedy dočkáme až ve třetí třetině.

A třetí třetina nám začne v 19:36.

40:00

39:52

39:52 Daniel KRUŽÍK - 3:2

39:52

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Autorem branky je DANIEL KRUŽÍK. Domácí snižují! Pár sekund před koncem třetiny se k puku dostal Daniel Kružík, který ho výstavní ránou dostal pod víko. Asistence: Daniel Krejčí.

39:30

Domácí chvíli nevěděli o puku, ale následně ho získali, poslali dopředu a odjeli střídat.

39:00

Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:59

Lukáš Kaukič si od své modré přebruslil křížem hřiště až na kruh v útočném pásmu, odkud vyslal tvrdou dělovku. Ta končí v lapačce.

38:15

Havlovo nahození nebylo vůbec dobré, ale následný brejk rysů zastavuje ofsajd.

37:50

A Brízgala musel čelit dalšímu pokusu, tentokrát od Rostislava Martynka. Další buly přímo před ním.

37:18

Stuchlíkova rána z mezikruží tvrdě narazila o zadní mantinel. Domácí ale stále vyvíjejí obrovský tlak na soupeře.

36:25

Lukáš Motloch prověřil Brízgalu tvrdou ránou z kruhu, ale gólman Slovanu perfektně zareagoval.

36:00

Ofsajd nyní zastavil další útočnou akci rysů.

35:54

Hosté chtěli vystřídat a nahodili puk, ale přes polovinu hřiště. Zakázaní uvolnění.

35:13

35:13 Petr ERET - 3:1

35:13

Autorem branky je PETR ERET. Ten byl volný přímo před brankou Brízgaly a potom, co se k němu dostal puk z rohu brankáře pohotově prostřelil.

34:52

Další skvělé přebrání puku ve střední třetině v podání rysů. A následně také další přerušení Brízgaly.

34:35

Hostující brankář musel opět po dorážkách Frýdku-Místku přerušit hru. Domácí už ale buly nevyhráli.

34:13

Mikulík dokázal přes hokejku hráče vystřelit, ale dobrou ránu vyrazil betonem gólman Slovanu.

34:05

Brízgala musel nyní opět čelit dotírajícím hráčům Frýdku-Místku přímo před ním. Puk ale pokryl a přerušil hru.

33:42

Viktorovi Nestrašilovi nesedla střela z velkého úhlu a puk poslal vzduchem do rohu kluziště.

33:30

Ondřej Bláha si najel až do mezikruží, kde měl hodně prostoru a pálil. Malík ale dneska v brance čaruje.

32:25

Przybyla spadl na zem po kličce, kterou oklamal soupeře. Fanoušci se zlobili ale sudí nepískal. A bylo to správné rozhodnutí.

31:45

Kovář nyní tvrdě dohrál soupeře o mantinel, ale domácím kotouč unikl až do vlastní třetiny.

30:54

Jan Grim ujel do samostatného úniku, před Malíkem zpomalil, ale výtečný Malík opět předvedl fantastický zákrok.

30:50

Jakub Michálek zkusil vypálit tvrdou ránu z prostoru před kruhem, ale napálil jen prvního protihráče.

29:39

29:39 Lukáš KAUKIČ - 2:1

29:39

Autorem branky je LUKÁŠ KAUKIČ. Domácí obracejí důležitý zápas! Kaukič se před brankou nemýlil a Brízgala podruhé prostřelen. Asistence: Kryštof Stuchlík, Rostislav Martynek.

29:24

Domácí opět vybojovali pásmo, ale po oslabení jejich útočná aktivita klesla.

28:19

28:05

A domácí opět vyhazují puk. Přesilovka se krátí.

27:45

Po vyhození kotouče střelou musel na druhé straně puk vyrazil Brízgala.

27:32

Malík musel čelit dvěma tvrdým střelám po dvou pohledných kombinacích soupeře. Brankář domácích ale v této třetině zatím stoprocentní.

26:45

Hosté neudrželi pásmo, Frýdek-Místek puk vyhodil a napadá i v tom útočném.

26:19

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Kryštof Stuchlík – 2 min., podrážení).

26:07

Hosté vyhodili a přesilovka skončila. Slovan hraje v plném počtu.

25:29

Filip Haman od modré vypálil a jeho rána prošla až na Brízgalu. Ten ukryl kotouč na své hrudi.

25:02

Sražená střela se dostala k hráči u pravé tyče, který tu tyč svou dorážkou také nastřelil.

24:36

Hosté dokázali vyhodit puk z pásma, Frýdek-Místek je ale rychle zpět.

24:07

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Kružík – 2 min., držení).

23:22

Domácí vyslali střelu z dálky a před Brízgalou se několik hráčů cpalo k dorážce. Gólman ale kotouč nakonec polapil.

23:13

Viktor Nestrašil ukázkově bekhendem vystřelil na levou tyč Brízgalovy branky. Bankář kotouč dokázal vyrazit.

22:33

Lukáš Zukal byl atakován protihráčem a poslal puk na svého brankáře.

21:54

Ústečtí vyvezli do středního pásma, ale opět byli o puk obráni a museli ke své brance.

21:30

Domácí ale perfektně napadají a hra zatím vypadá úplně jinak než v první třetině.

20:50

Frýdek-Místek nadvakrát prostrčil kotouč do útočného pásma, ale pokaždé ho odebrali ústečtí.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny vyhrává Slovan, ale domácí se dostávají do útoku.

20:01

První třetina nakonec končí nerozhodně! Slovan poměrně brzo využil přesilovku, o parádní ránu se postaral Petr Maršoun. Ústí nad Labem domácí v některých chvílích dost přehrávalo a dostávalo pod obrovský tlak. Frýdeckomísteckým se nedařilo kombinovat, vytvářet si gólové šance a občas tvořili velké chyby. Ale nakonec přece jen skórovali! Kryštof Stuchlík, který kvůli zranění měsíc nehrál, svůj návrat na led okořenil v druhém zápasu už třetím gólem! Osmnáct sekund před koncem se tak stav vyrovnal a začínáme od znova.

Další třetina začne přibližně v 18:47.

20:00

19:42

19:42 Kryštof STUCHLÍK - 1:1

19:42

Autorem branky je KRYŠTOF STUCHLÍK. Velké chyba hostů a rysi unikají do šance dva na jednoho. Kryštof Stuchlík získává kotouč a posouvá ho do branky pod ležícím Brízgalou. Je srovnáno – 1:1. Asistence: Petr Kafka.

19:24

Nick Malík chytá ledabylý pokus jednoho z hostujících hráčů a vhazuje se před ním.

19:14

Stuchlíkova teč z hole sjela mimo branku. Následné dvě rány Tomiho kryje brankář Brízgala.

18:45

Domácím se podařilo na delší chvíli se usadit v pásmu, ovšem nakonec opět ani nevystřelili a puk jim unikl.

18:01

Kordule získal kotouč při kombinaci rysů a otočil hru. Nakonec vypálil na mantinel vzadu.

17:33

Domácí vyhodili na svou střídačku, ale následně vyhráli buly v obranném pásmu.

17:15

Malík chytá ránu Zukala a ohlušující rána od naraženého puku se nese celou Polárkou.

16:40

Rysi nevědí, jak se dostat do útočného pásma. Nedaří se jim prokombinovat se, ani soupeře oklamat kličkami.

16:08

Hosté v další šanci, dorážejícímu hráči střela nesedla, ale Frýdek se uvolňuje pouze zakázaně a Slovan má nyní domácí hodně v tlaku.

15:44

Brízgala byl stíhán domácím hráčem při rozehrávce, ale skvěle hráče oklamal.

15:23

Tvrdá rána ústeckých končí na vršku mantinelu za Malíkovou brankou.

14:53

Nick Malík po dorážce hostů předvádí další neskutečný zákrok ve svatyni domácího celku!

14:25

Domácí získali kotouč za modrou čarou a nahodili do rohu, jelikož hráči museli ještě vyklidit pásmo.

13:45

Další puk utekl Frýdku-Místku a Slovan ho lehce získává.

13:15

Rysům opět útok s nahozením do pásma nevyšel a Slovan přebral kotouč.

12:45

Jan Grim dostal krásnou zadovku přímo před prázdnou branku, do které ale fantastickým zákrokem malík přesunul beton a předvedl skoro nemožný zákrok!

12:28

Malík dobrým zákrokem nakonec vychytal střelu jednoho z hostů, nakonec domácí vyhodili puk mimo led.

11:50

Další rána rysů nyní končí na mantinelu za brankou.

11:05

Domácí zkusili otestovat pozornost rozhodčích a vystřelili do pásma při jasném ofsajdu. Rozhodčí samozřejmě píská.

10:45

Velká šance tři na dva v podání domácích. Vojtěch Tomi ale nedostal puk úplně ideálně a tak se Brízgala před jeho střelou stihl přesunout alespoň betonem a vyrazil.

10:35

Vojtěch Tomi byl v pásmu sám a tak zkusil pálit z otočky, Brízgala vyráží.

10:01

Štěpán Bláha opět nebezpečně prověřuje Malíka. Tomu kotouč sice vypadává, ale následně ho chytá pod lapačku a přerušuje hru.

09:37

Domácí si nyní nepočínali dobře při nahození puku do útočné třetiny, sudí moc dobře viděl a také píská zakázané uvolnění.

09:25

Další útočný nájezd hostů zastavuje ofsajd. Buly tedy před modrou čarou.

09:06

Dobré nahození Mariana Adámka se snažil jeho spoluhráč před ústeckým gólmanem tečovat, ale netrefil kotouč.

08:20

Slovan velmi aktivní v útočném pásmu! Domácí několikrát nechali nehlídaného hráče v pozici na střelu.

07:30

Na druhé straně hosté nastřelili pravou tyč Malíkovy branky!

07:01

Kafka v obrovské příležitosti, měl hodně prostoru, dokázali se k němu sice stáhnout hráči, ale on si je obkličkoval a z kruhu vystřelil. Brízgala ale vyrazil.

06:04

06:04 Petr MARŠOUN - 0:1

06:04

Autorem branky je PETR MARŠOUN. Po vydařené kombinaci jdou hosté do vedení! Petr Maršoun stál na konci kombinace a dobrou přízemní ránou propálil Malíka. Slovan využívá přesilovku. Asistence: Daniel Krejčí a Jan Grim.

05:50

Ústí nad Labem drží pásmo a dostává se k dalším a dalším střelám.

05:20

Domácí skvěle vyhodili a puk málem stihli v akci dva na jednoho. To by byla opravdu velká šance.

04:58

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Petr Eret – 2 min., hákování).

04:29

Hosté nyní sehráli velmi dobrou akci, na jejímž konci zakončoval jeden z nich k tyči, ale Malík prostor ucpal.

04:02

Stuchlík čekal na modré a tečoval puk do pásma, kdyby ho zachytil, jel by na branku sám. Puk ale ujel.

03:37

Nestrašil vybojoval kotouč v útočném pásmu a výtečně poslal na Kafku, který napálil kotouč opět do hrudi Brízgaly.

03:12

Filip Haman opravdu tvrdě vypálil z prostoru ještě před modrou čarou a Brízgala musel podržet. Domácí tak získali vhazování v pásmu.

02:58

Lukáš Zukal vypálil na brankáře Malíka, který puk podržel v lapačce.

01:22

Stuchlík dostal puk do pásma, přihrál spoluhráči, ale ten puk nezachytil.

00:36

Frýdek-Místek vyhrál vyhnal soupeře ze svého pásma, avšak nedokázal získat puk.

00:08

Rysi okamžitě bruslili k Brízgalovi a vystřelili. Brankář kotouč podržel.

00:01

Domácí tým vyhrává úvodní buly zápasu.

00:01

Sudí i hráči jsou již na ledě a utkání začíná za necelou minutku.

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský – D. Stránský, Kafka, Stuchlík – Mikulík (C), Eret, Przybyla – Martynek (A), Tomi, Kaukič – Kvasnica, V. Nestrašil, Motloch – Klimša (A).

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Smetana (C), Müller, D. Krejčí (A), Vl. Brož (A), Hes, Zukal, Veber – Ma. Svoboda, J. Havel, Kružík – Grim, Vildumetz, Maršoun – Houška, Kordule, Filip – O. Bláha, Š. Bláha, Jelínek..
HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM

Ústecký Slovan hraje ve velmi špatné formě. Z posledních 15 možných bodů získali jen jeden jediný. Od Frýdku-Místku jsou sice vzdáleni jen 3 pozice, je mezi nimi ale velmi propastný rozdíl – 13 bodů. Šance na první osmičku je už prakticky ztracená. Čtrnácté místo a velmi záporná bilance 49 vstřelených gólů oproti 90 obdrženým také moc týmu nepřidává. Do Frýdku-Místku pojede Slovan i podle sázkových kanceláří jako jasný outsider.

Forma: P(pp) – P – P – P – P

Poslední zápasy:
Slovan Ústí n. L. – Vsetín 2:3pp
Poruba – Slovan Ústí n. L. 6:2
Slovan Ústí n. L. – Chomutov 1:3
HC FRÝDEK-MÍSTEK

Rysi v posledním zápase vyhráli v Kadani v poměru 2:7. Stále tak pro ně žije šance na konečné umístění v top 8. Poslední postupová pozice je nyní vzdálená 8 bodů. Proti tragickému Ústí, které má aktuálně nejhorší formu v lize tak musí získal plný počet bodů. Svěřenci trenéra Wojnara patří k více skórujícím týmům v lize, za 22 zápasů vstřelili již 71 branek, což činí průměr 3,2 branky na zápas.

Forma: V – P – P – V – P

Kadaň – Frýdek-Místek 2:7
Frýdek-Místek – Třebíč 3:5
Prostějov – Frýdek-Místek 3:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

4:2

Branky a nahrávky: 20. Stuchlík (Kafka), 30. Kaukič (Stuchlík, Martynek), 36. Eret, 60. Klimša (Hrachovský) – 7. Maršoun (D. Krejčí, Grim), 40. Kružík (D. Krejčí)

Rozhodčí: Robert Čech, Jakub Koziol – Jan Kleprlík, Henrich Kráľ

04:58 FRM 2 Eret, hákování
06:04 UNL 0:1 Maršoun (D. Krejčí, Grim)
19:42 FRM 1:1 Stuchlík (Kafka)
24:07 UNL 2 Kružík, držení
26:19 FRM 2 Stuchlík, podrážení
29:39 FRM 2:1 Kaukič (Stuchlík, Martynek)
35:13 FRM 3:1 Eret