Tenis

Turnaj mistrů (krytý tvrdý povrch)

Novak Djoković (2) – Dominic Thiem (5)

1:2 7:6 (5), 3:6, 6:7 (5)

12.11.2019, 21:13 • O2 Arena, Londýn (GBR) • Skupina Björna Borga • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.18 5.46 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominic Thiem při mečbolu.

6:7

Dominic Thiem to dokázal! V závěrečné výměně přetlačil Novaka Djokoviće od základní čáry a Srb zakončil zápas úderem do sítě!

6:6

Dominic Thiem čtyřmi chybami nedokázal doservírovat zápas do vítězného konce.

6:6

Čtvrtá nevynucená chyba Thiema v této hře! Tentokrát z bekhendu a Novak Djoković dostává od Rakušana nečekaný dárek, rozhodne se v tie-breaku.

5:6

Thiem v koncovce brejkl Djokoviće čistou hrou.

5:6

Hned první forhend v následující výměně Novak Djoković nasměroval do autu a svůj servis ztrácí čistou hrou!

5:5

V souboji od základní čáry uspěl Dominic Thiem, závěrečný bekhend Djokoviće doletěl do zámezí a je vyrovnáno 5:5.

5:4

Novak Djoković devátou hru esem zahájil i zakončil, vede 5:4.

4:4

Eso na závěr osmé hry, Thiem na čistou hru soupeře odpověděl podobně perfektně odpodávaným gemem a čeká nás jistě skvělá koncovka.

4:3

Další výborný servis Djokoviće ukončil sedmou hru, světová dvojka se poprvé ve třetím setu ujímá vedení.

3:3

Djoković si bere ztracený servis zpět.

3:3

Vypadalo to, že Dominic Thiem zabalil výměnu po svém úderu na základní čáru, kdy si myslel, že míček dopadl do zámezí, ten byl sice ještě ve hře, Djoković pak ale hned zakončil z bekhendu a bere si ztracený servis zpět!

2:3

Rakušan dostal šanci i v další výměně, tu ale nevyužil a Djoković přeci jen snižuje na 2:3.

1:3

Ta ale měla jepičí život, Thiem se trefil do prvního servisu a vede 3:1.

1:2

Djoković trefil kvalitní první servis ven z kurtu, Thiem sice chvíli zůstal ve výměně, pak ale chybuje z bekhendu od základní čáry.

0:2

Dominic Thiem dotáhl obrat do úspěšného konce a vede 2:0!

0:1

Dominic Thiem úspěšným prohozem získává brejk na úvod třetího setu.

0:1

Novak Djoković se vydal k síti, Thiem jej ale perfektně prohodil a získává podání soupeře hned na úvod třetího setu!

3:6

Proměněný setbol.

3:6

Dominic Thiem to dotáhl a po Djokovićově forhendu do pásky získává druhou sadu ve svůj prospěch!

3:5

Dominic Thiem už trochu vzdal tuto hru a šetří síly na svůj servis, proti Djokovićově zkrácení se ani nerozběhl.

2:5

Do třetice přímý bod z podání, Dominic Thiem vede 5:2 a vypadá to na první třísetový zápas letošního Turnaje mistrů.

2:4

Tentokrát už si Djoković na síti poradil, zahrál do Thiemova protipohybu a snižuje na 2:4.

1:4

Po přímém bodu z druhého podání se Thiem ujímá vedení 4:1.

1:3

Eso na závěr čtvrté hry, vítěz prvního setu snižuje na 1:3.

0:3

Thiem se trefil do prvního servisu, pak zakončil z forhendu do rohu kurtu a vede 3:0.

0:2

První brejk druhého setu získává Dominic Thiem.

0:2

Djoković po trefeném prvním servisu naběhl na síť, kde ale zahrál velmi nedůrazně a pak už si neporadil s bekhendovým volejem!

Dominic Thiem získává brejk a vede 2:0!

0:1

Esem rychlým 227 kilometrů za hodinu Thiem zakončil první hru druhého setu.

7:6

7:6

Novak Djoković trefil přímý bod z podání a vítězí v prvním setu nejmenším možným rozdílem, o dva body v tie-breaku.

6:6

Přímý bod z podání, za stavu 6:6 půjdeme do tie-breaku.

6:5

Přímý bod na závěr jedenácté hry, Djoković vede 6:5.

5:5

Úspěšný servis-volej Dominica Thiema a první set bude pokračovat za stavu 5:5.

5:4

Thiem mohl mít brejkbol, místo toho po dalším přímém bodu Djokoviće z podání v deváté hře neuspěl a po změně stran bude podávat na udržení se v prvním setu.

4:4

Thiemovi se povedl přechod do útoku, na síti úspěšně zakončil a srovnává na 4:4.

4:3

Thiem v obraně nezahrál dobrý úder, připravil Djokovićovi pozici k úspěšnému zakončení, Srb forhendem do rohu nezaváhal a vede 4:3.

3:3

Souboj od základní čáry vyšel lépe pro Thiema, ten přešel do útoku jako první, a byť nezahrál úplně ideální kraťas, tak Djoković pak už jen zahrál míček do sítě.

Vyrovnáno 3:3.

3:2

Thiem si rychle bere brejk zpět.

3:2

Dominic Thiem je zpátky v prvním setu! Naprosto perfektní hru zakončil vítězným bekhendem po lajně a bere si zpět ztracený servis!

3:1

Thiem naservíroval Djokovićovi první brejk zápasu.

3:1

Ohromná hrubka Dominica Thiema! Ten si připravil výbornou pozici k útoku, nabíhaný volej ale vyhazuje do zámezí a Djoković mu bere podání!

Rakušan navíc už nevyužil dvě jestřábí oka po svých prvních servisech a zbývá mu jediné.

2:1

Přímý bod Djokoviće na závěr třetí hry, favorit zápasu vede 2:1.

1:1

Dominik Thiem dotáhl druhou hru do vítězného konce a srovnává na 1:1.

1:0

Přímým bodem z prvního servisu Djoković uzavřel první hru, Thiem v ni nedokázal ani jednou zreturnovat a světová dvojka vede 1:0.