Tenis

Turnaj mistrů (krytý tvrdý povrch)

Roger Federer (3) – Matteo Berrettini (8)

2:0 7:6 (2), 6:3

12.11.2019, 15:11 • O2 Arena, Londýn (GBR) • Skupina Björna Borga • Vít Schück (@VitSchuck)

Tipsport: 1.15 6.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:0; 6:3 - Roger Federer

6:3

Je konec! Roger Federer vítězí v rámci Turnaje mistrů nad Matteem Berrettinim ve dvou setech. Na závěr italský hráč příliš couval před returnem a poté zahrál do sítě.

5:3

Roger Federer si přece jen drží gem při svém podání. Na závěr hry vytáhl parádní první podání do středu dvorce.

4:3

Ve druhém setu je znovu sníženo. Razantní servis dokázal Federer ztlumit, ale míček nedoletěl ani k síti.

4:2

Ale Federer zvládl situaci při vlastním podání a opět vede o dva gemy. na závěr dokázal bodovat prvním servisem.

3:2

Matteo Berrettini si drží svůj servis. Tvrdé první podání na tělo bylo i nad síly Rogera Federera.

3:1

Čistým gemem Federer odskakuje zpět do vedení o dva gemy. Nyní ale švýcarskému hráči pomohla nevynucená chyba Itala.

2:1

Čistý gem pro italského hráče. Na závěr vytáhl eso na středovou čáru.

2:0

Brejk je potvrzen! I tentokrát zafungovalo první podání, které ještě Federer podpořil vynikající forhendem po lajně.

1:0

Roger Federer získává vůbec první brejk zápasu. Berrettini se snažil rozpohybovat soupeře, ale sám zahrál bekhendem do sítě.

7:6

1:0; 7:6 - Roger Federer

7:6

První sada jde na konto favorita zápasu. Federer sice musel hrát po druhém podání, ale ani s ním si Berrettini nevěděl rady.

6:6

O prvním setu rozhodne až tiebreak! Na závěr gemu vytáhl Federer nebezpečný úder po lajně, ale míček skončil jen v autu.

6:5

Ani jedenáctá hra vyrovnanější gem nepřinesla. Roger Federer odskakuje do vedení další čistou hrou.

5:5

Matteo Berrettini velmi snadno drží svůj servis. Na závěr umístil míček mimo dosah Federera.

5:4

Představení obou hráčů na podání pokračuje. Berrettini sice returnoval nadějně křížem, ale Federer byl připraven a poté už přišla Italova chyba do sítě.

4:4

Čistou hrou Matteo Berrettini srovnává stav první sady. Ani nyní se Federer ve výměně příliš dlouho nezdržel.

4:3

A na závěr gemu přidává Roger Federer také eso. Berrettini byl tentokrát na returnu bez šance.

3:3

Ital ale znovu dorovnává skóre prvního setu. Na závěr gemu vytáhl v pravou chvíli přímý bod ze servisu.

3:2

V prvním setu stále čekáme na brejkbol. Federerův druhý servis byl sice pomalejší, ale ani tak se nedokázal Berrettini prosadit k returnu.

2:2

Berrettini to zvládl a srovnává stav prvního setu. Federer ještě udržel míček returnem ve hře, ale poté už bekhendem našel jen síť.

2:1

Čistá hra pro švýcarskou legendu. Lehký return dokázal Federer nekompromisně potrestat tvrdým forhendem.

1:1

Matteo Berrettini velmi rychle srovnává krok v prvním setu. Opět se vydal po prvním podání k síti a Federer prohazoval jen daleko do zámezí.