Zdeno Chára (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:31
Jaroslav Halák (BOS) 60 minut, 40 zákroků, 4 góly, 90,9 %

Dominik Simon (PIT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:59
Střely na branku – 26:44 (10:9, 6:21, 10:14)
Zblokované střely – 12:9
Vyhraná vhazování – 26:30
Trestné minuty – 4:8
Hity – 29:26
Máme za sebou krásný a dramatický zápas! Domácí vedli ve 25. minutě už 3:0 a vypadalo to na jejich jasné vítězství. Tučňáci však poté zabrali, na dlouhé minuty ovládli hru a ještě ve druhé části dokázali skóre otočit.

Bruins se nemohli dlouho dostat zpátky do tempa ani ve třetí části. Ve 49. minutě však dokázali udeřit ve hře 4 na 4, když se ranou z první prosadil Torey Krug a to je nakoplo. Rozhodující moment zápasu přišel v čase 58:03, kdy se ve vlastním obranném pásmu dostal k puku Brad Marchand, vyrazil do protiútoku a po jeho střele se kotouč odrazil od tyčky do zad brankáře Jarryho a od nich za brankovou čáru. Na konečných 6:4 pak upravoval do prázdné branky Patrice Bergeron.

Zápas skvěle vyšel Bradovi Marchandovi, který nasbíral pět kanadských bodů za dvě trefy a tři asistence. Nejproduktivnější hráč NHL David Pastrňák dnešek zakončil s bilancí 1+1.

59:46

59:46 Patrice BERGERON - 6:4

59:46

Bruins právě vstřelili branku!
Domácí trefou do prázdné branky pečetí skóre utkání! David Krejčí už mohl sám střílet, ale ještě nesobecky předložil puk PATRICEMU BERGERONOVI, který rozhoduje. Asistence: David Krejčí a Brad Marchand.

59:36

Hosté si dlouho připravovali střeleckou pozici. Nakonec to zkoušel z pravého kruhu Alex Galchenyuk, jenž branku netrefil.

58:03

Obrat se povedl i domácím! Obránce Marino nahazoval puk před branku Bostonu, ale nikdo ze spoluhráčů ho nezasáhl a ke kotouči se dostal na levé straně BRAD MARCHAND. Ten s ním vyrazil do rychlého kontru, který zakončil ranou do vzdálenější tyčky. Puk se však od ní odrazil do zad brankáře Jarryho a od nich zamířil za brankovou čáru. Vracející se Crosby ho vytahoval zpět do hřiště už příliš pozdě. Bez asistence.

57:01

Hosté dostali puk do branky. Ta už ale byla v té době posunuta a sudí Meier okamžitě rozpažil! Brankovou konstrukci vychýlil Brian Dumoulin. Rozhodčí ani nemusejí kontrolovat video.

56:04

Pastrňákovi najížděl na pravé straně Bergeron. Český útočník to zkusil sám, zamířil však vedle bližší tyčky hostující klece.

55:52

Od modré čáry vystřelil Brian Dumoulin. Pokus obránce Pens skončil v Halákově lapačce.

55:01

Před námi je posledních pět minut třetí třetiny.

53:58

Crosby to zkusil z ostrého uhlu. Halák byl u bližší tyčky připraven.

6:4

Branky a nahrávky: 6. DeBrusk, 14. Marchand (Pastrňák, Chára), 25. Pastrňák (Marchand, Carlo), 49. Krug (Marchand, Krejčí), 59. Marchand, 60. Bergeron (Krejčí, Marchand) – 26. Kahun (McCann, J. Schultz), 30. Bjugstad (Letang, Dumoulin), 36. Rust (Malkin, Galchenyuk), 40. Marino

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Clifton, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Heinen, Krejčí (A), DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Bjork – Wagner, Kuraly, C. Hughes.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (25. Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, M. Pettersson, Marino, J. Johnson – Simon, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Galchenyuk – Kahun, Bjugstad, McCann – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Rozhodčí: Meier, Sutherland – Shewchyk, Galloway

Diváci: 17 193

05:24 BOS 1:0 DeBrusk
09:04 BOS 2 Krejčí, podrážení
13:05 BOS 2:0 Marchand (Pastrňák, Chára)
18:04 PIT 2 Letang, sekání
24:22 BOS 3:0 Pastrňák (Marchand, Carlo)