Turecká Superliga

Istanbul Başakşehir FK – Trabzonspor AŞ

2:2

konec (0:0)

28.10.2019, 18:00 • Başakşehir Fatih Terim Stadium, Istanbul • 9. kolo • Adam Mitáš (@MitasAdam)

Tipsport: 1.73 3.7 4.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s Vámi a přeji Vám hezký zbytek dnešního večera! (20:03:28)
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:0. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:6.
Dnešní neskutečné utkání je u konce! Zápas nakonec končí po sto minutách remízou. Hosté se dostali v druhé půli do vedení v 61. minutě, když po Škrtelově ruce proměnil penaltu Sturridge, domácí dostali ihned po 6. minutách také šanci v podobě penalty. Visca si míč postavil na penaltový puntík a rovněž se nemýlil. Domácí po brance ožili a na hřišti dominovali, v 79. minutě se k dorážce dostal Škrtel, jenž se nemýlil a Başakşehir otočil stav utkání! Neskutečný závěr přišel, kdy rozhodčí nastavil 6 minut, hosté se dostali k rohovému kopu a Alexander Sorloth dokázal vstřelit branku na konečných 2:2.

90+10

90+10

Zápas stále nekončí! Domácí se dostali do zakončení z velké dálky, které bylo ovšem obránci rychle zblokováno!

90+9

Žlutou kartu dostává Yusuf Sari (Trabzonspor AŞ).

90+8

Sorloth nyní mohl zakončovat, ale ke střele se nedostal a na druhou stranu mohou postupovat domácí.

90+6

90+6. Alexander SÖRLOTH - 2:2

90+6

Trabzonspor právě vstřelil branku!
Neskutečný druhý poločas je zakončen vyrovnáním! ALEXANDER SÖRLOTH si ve vápně naskočil na centr Sariho a poslal míč z brankovou čáru! Asistence: Yusuf Sari.

90+5

Po centru následuje rohový kop Trabzonsporu.

90+5

Škrtel fauloval Sorlotha, domácí mají k dispozici standardní situaci!

90+4

Fotbalisté domácího celku začínají natahovat čas, polehávají na trávníku a zdržují hru při každém souboji.

90+3

Své štěstí z velké dálky zkoušel tentokrát Robinho, jeho pokus však skončil daleko od branky Trabzonsporu.

90+2

Trabzonspor drží balón na své polovině a pomalými krůčky postupuje vpřed s cílem ohrozit branku Başakşehiru.

90+2

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Edin Višća, přichází Arda Turan.

90

Rozhodčí v druhém poločase nastavuje 6 minut nad rámec základní hrací doby!

88

Tentokrát Visca dokázal přes Nováka projít, podržel balón u lajny, ale následně ho opět český bek zbavil míče.

87

Visca se snažil centrovat z pravé strany, ale zastavil ho český obránce Filip Novák, hosté mají několik posledních minut na vyrovnání, napětí na stadionu stoupá.

86

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Mahmut Tekdemir, přichází Mehmet Topal.

84

Hosté měli k dispozici rohový kop, po němž musel míč z vápna vyrážet Gunok, na zemi zůstává ležet jeden z domácích hráč, hostující fanoušci hlasitě bučí.

84

Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Kamil Çörekçi, přichází Ahmet Canbaz.

84

Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Dogan Erdogan, přichází Donis Avdijaj.

82

Robinho se na levém křídle dostal k míči, ale nedokázal ho dopravit do vápna, dopředu může postupovat Trabzonspor.

81

Başakşehir po brance na malou chvíli uklidňuje hru a snaží se nahnat čas, do konce základní hrací doby zbývá zhruba 10 minut.

79

79. Martin ŠKRTEL - 2:1

79

Istanbul Başakşehir právě vstřelil branku!
Domácí otáčí stav utkání! MARTIN ŠKRTEL se dostal po střele Robinha a následném odrazu do zakončení z velké blízkosti, slovenský obránce dokázal míč nasměrovat do odkryté branky a posílá svůj tým do vedení! Bez asistence.

78

Crivelli na levé straně při snaze centrovat vybojoval rohový kop, rozehrávat bude Visca.

76

Visca pokračuje ve svém dnes skvělém výkonu, tentokrát se dostal ve vápně k míči ale byl obsazen hned třemi hráči, nakonec míč ztratil a při snaze ho získat fauloval, rozehrávají hosté.

75

Střídání v týmu Trabzonspor AŞ: ze hřiště odchází Daniel Sturridge, přichází Yusuf Sari.

75

Robinho dostal ve vápně dobrou přihrávku po pohledné akci Başakşehiru, ale nedokázal se dostat do zakončení.

73

Žlutou kartu dostává Anthony Nwakaeme (Trabzonspor AŞ).

72

Žlutou kartu dostává Mahmut Tekdemir (Istanbul Başakşehir FK).

71

Domácí šance využili skvěle, střela z velké blízkosti již podruhé v dnešním utkání končí na břevně!

71

Sturridge se snažil o parádičku v podobě přihrávky patou, ale jeho úmysl mu vůbec nevyšel, šance zaútočit pro domácí.

70

Visca sice hledal šikovně ve vápně volného Crivelliho, ale jeho přihrávka byla moc dlouhá a končí za branou, rozehrávku si vezme na starost brankář Cakir.

68

Na druhé straně snaha získat vedení zpět, centr do vápna Başakşehiru byl ovšem zlikvidován připravenými obránci.

67

67. Edin VIŠĆA - 1:1

67

Domácí také penaltu proměňují! EDIN VIŠĆA vůbec nepřemýšlel a svojí střelou nedal brankáři Trabzonsporu šanci! Jeho dělovka z penaltového puntíku byla nechytatelná.

65

A pozor! Uvidíme pokutový kop i na druhé straně! Crivelli byl podle hlavního sudího ve vápně při úniku poslán k zemi brankářem Cakirem, domácí mají tedy velkou šanci na vyrovnání!

65

Žlutou kartu dostává Uğurcan Çakır (Trabzonspor AŞ).

64

Střídání v týmu Istanbul Başakşehir FK: ze hřiště odchází Fredrik Gulbrandsen, přichází Robinho.

63

Gulbrandsen je dnes v zakončení velmi špatný, jeho další střela zhruba z hranice velkého vápna končí opět někde v horní části tribuny.

61

61. Daniel STURRIDGE - 0:1

61

Hosté jdou do vedení! DANIEL STURRIDGE si s penaltou poradil velmi zkušeně. Pomalými kroky počkal na pohyb domácího brankáře a poslal míč do jeho protipohybu, čímž posílá Trabzonspor do vedení 1:0!

60

Rozhodčí ukazuje na penaltový puntík! Martin Škrtel hrál nyní ve vápně rukou, což znamená, že hosté mají šanci skórovat v podobě penalty!

60

60. Žlutá karta

60

Žlutou kartu dostává Martin Škrtel (Istanbul Başakşehir FK).

58

Visca opět v akci! Tentokrát hledal svojí přihrávkou Gulbrandsena, který zakončoval. Jeho střela byla ovšem s prominutím k smíchu, končí někde u rohového praporku.

57

Na druhé straně měli hosté menší problémy v rozehrávce, ale nakonec vše vyřešil gólman Cakir, jenž poslal kulatý nesmysl daleko od své branky.

56

Velmi aktivní Visca pokračuje v představení, nyní se skvěle dokázal natáhnout na balón, který byl poslán do vápna Trabzonsporu a odcentroval, jeho přihrávka ovšem nenašla ani jednoho z hráčů v oranžovém.

55

Başakşehir se usadil na útočné polovině, střela, kterou z velké dálky na branku vyslal Visca byl tečována, následuje rohový kop, jehož exekutorem bude právě Visca.

54

Sosa skvěle vybojoval balón a snažil se následně o rychlý útok, při snaze o kličku ovšem míč ztrácí, takže do útoku mohou opět aktivnější domácí.

53

Hosté kombinují na vlastní polovině a na chvíli se snaží uklidnit hru, což se jim prozatím daří.

50

Zakončit se po delší době snažil Visca, ale jeho pokus z větší dálky byl velmi nepřesný a skončil na tribuně za brankou Trabzonsporu.

49

Clichy se dostal na levém křídle k centru, který byl skvěle zblokován obránci, míč ovšem putuje zpět na kopačky Başakşehiru, který ve druhém poločase prozatím hosty k míči na dlouho nepustil.

48

Další snaha Istanbulu překonat obranu hostů nevyšla, domácí ovšem pokračují ve hře s míčem.

47

Domácí se ihned ze startu poločasu dostali k míči a kombinují s ním, k centru se dostal Visca, ale nakonec byl pískán ofsajd, který rozhodně nebyl.

46

Po prvním poločase určitě nemůžeme určit, kdo je v dnešním zápase lepší. Oba dva týmy si vypracovaly řadu šancí, které nedokázali hráči využít. Tu největším měli ve 39. minutě hosté, kteří trestuhodně na několikrát nedokázali míč dostat z velké blízkosti do branky.

45+1

45

Kahveci předvedl skvělý individuální um, když se prokličkoval do vápna Trabzonsporu, jeho kličky byly velmi pohledné, ale zakončení naopak velké zklamání.

44

Daniel Sturridge si v souboji počínal nedovoleně, rozhodčí jeho faul píská a domácí tedy mají možná jednu z posledních šancí na útok v první půli.

42

Skóre nyní mohl měnit Visca, kterého našel ve vápně jeden z jeho spoluhráčů. Útočník Başakşehiru ovšem z úhlu nedokázal míč nasměrovat mezi tři tyče.

41

První poločase se pomalu, ale jistě dostává ke svému závěru, oba dva týmy měly velké šance, které ale nedokázaly využít, dočkáme se do konce poločasu branky?

40

Nwakaeme se dostal na levé straně k centru, po kterém se ještě míč odrážel ve vápně, ale nakonec si s ním poradila domácí obrana.

39

Trabzonspor dostal k dispozici rohový kop, která šanci nepřinesl, centr do velkého vápna si pohlídala pohotová obrana.

37

37. Šance Trabzonsporu

37

A další neskutečné šance! Hosté se dostali ve vápně Başakşehiru hned několikrát do zakončení, ale nedokázali ve velkých šancích dostat míč za brankovou čáru!

36

36. Šance Nwakaeme

36

Nwakaeme vyslal z hranice krásnou střelu na zadní tyč, kterou nakonec stihl pohotovým zákrokem vyrazit Mert Gunok, jednalo se ovšem zatím o největší šanci hostů.

35

Sosa poslal do vápna Başakşehiru centr z hodně velké dálky, dlouhý balón byl ale hodně nepřesný.

34

Novák autovým vhazováním našel volného Sorlotha, který nakonec míč ztrácí, nakonec ale následuje další rozehrávka z rukou českého reprezentanta.

33

Nyní sledujeme velký nátlak domácích, kteří se nakonec dostali do zakončení, střela Clichy ovšem připomínala spíše centr na jednoho z fanoušků na vrchní tribuně.

32

Domácí na chvíli trochu uklidnili hru, když si vyměnili několik přihrávek na vlastní polovině.

31

Sosa při snaze projít středem pole zastaven tvrdým zákrokem, rozhodčí ovšem zůstává v klidu a hra pokračuje.

29

Nákop Trabzonsporu na pravé křídlo, kde si nabíhal Sturridge opět zastaven, tentokrát se jednalo opět o ofsajdové postavení bývalého hráče Liverpoolu.

28

Visca se snažil na pravém křídle hledat jednoho ze spoluhráčů, což se nelíbilo Novákovi, který raději poslal míč do zámezí.

27

Na druhé straně rovněž ofsajd, Crivelli sice trefil břevno, ale celé akci předcházel ofsajd, který nebyl rozhodčím přehlídnut.

26

Tak útok rychle končí, po finální přihrávce přichází ofsajd, rozehrávat bude od vlastní branky Gunok.

25

Dlouhý míč na Sturridge končí v zámezí, Trabzonspor ovšem získal míč nazpět a bude moci zaútočit.

24

Na zemi nyní končí Dogan Erdogan, jenž musí být ošetřen, vypadá to ale, že bude moci pokračovat.

24

Sorloth sice s velkým sebevědomím obešel jednoho z hráčů, ale následně míč doslova "zadrbal" u postranní čáry, hrát můžou domácí.

22

Rohový kop nebyl nijak nebezpečný, s centrem si domácí poradili, naopak dopředu spěchal Visca, který nakonec končí na zemi, akce končí.

21

Na druhé straně vybojovali hosté rohový kop, po přihrávce Sorlotha byl míč sražen obránci na čáru.

20

20. Crivelli velká šance

20

Obrovskou šanci měli domácí, kteří se dostali do zakončení, po kterém se míč odrazil ke Crivellimu, jenž zakončoval hlavou do odkryté branky, jeho pokus nakonec vyhlavičkoval na poslední chvíli jeden z obránců.

19

Škrtelův nákop až na útočníka Crivelliho nevyšel, s míčem si poradili stopeři Trabzonsporu.

18

Visca poslal dlouhý centr zhruba na hranici velkého vápna, odkud se z voleje snažil zakončovat Kahveci, jeho střela byla ovšem hodně nepřesná, takže větší šanci nepřinesla.

17

Po ztrátě hostů se mezi polovinou hrací plochy a velkým vápnem dotanou k autovému vhazování domácí, míč zpět do hry pošle Clichy.

16

Akce Başakşehiru přes střed pole zastavena, Filip Novák vystihl úmysl útočícího hráče a akci dokázal skvěle přerušit.

14

Dlouhý balón na Sorlotha vůbec norského frovarda nenašel, míč končí u Gunoka, který bude rozehrávat novou akci Başakşehiru.

13

Visca se dostal ke střele z hranice vápna, ale jeho pokus mu vůbec nevyšel, o tečování jeho střely se snažil Crivelli, který ovšem na letící balón nedosáhl.

11

Po slibné akci domácích končí míč opět na kopačkách hostů, domácí se k zakončení nedostali.

10

Rozehrávka od rohového praporku větší šanci nepřinesla, naopak na druhé straně zakončovali domácí Istanbul.

9

Dlouhý centr na Sturridge byl dlouhý příliš, tečoval ho ovšem Martin Škrtel, což znamená rohový kop pro hosty.

8

Okechukwu poslal do vápna hostů hezký centr, který byl ovšem zneškodněn připravenými obránci Trabzonsporu.

7

Hráči Trabzonsporu nadále pokračují v přesné kombinaci, která ale zatím nikam nevede, hosté si míč vyměňují pouze na vlastní polovině.

6

Po centru z pravé strany se snažil ve skluzu zakončit Crivelli, jeho skluz byl ovšem krátký, takže na letící balón vůbec nedosáhl.

4

Novák společně se svými spoluhráči skvěle prošel po levé straně, kde ho nakonec zastavuje Martin Škrtel. První československý souboj tedy vyhrává stoper ze Slovenska.

3

Hosté začínají zápas hodně v poklidu, Trabzonspor kombinuje na vlastní polovině a snaží se získat potřebný klid.

2

Filip Novák se snažil vyvést balón po lajně, ale jeho snahu zastavil útočným faulem Crivelli, hosté tedy rozehrávají z vlastní poloviny.

1

O úvodní výkop se postarali hráči domácího týmu, kteří nastupují v oranžových dresech, hosté v fialovo – modré variantě dresů.

1

Oba dva týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše, utkání na téměř zaplněném stadionu začne za několik okamžiků!

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Škrtel, Clichy, Epureanu – Okechukwu, Tekdemir – Višća, Kahveci, Gulbrandsen – Crivelli.
Náhradníci: Babacan – Ba, Behich, Elia, Özcan, Robinho, Topal, Arda Turan, Ucar, Ponck.

Trabzonspor AŞ: Çakır – João Pereira, Türkmen, Hosejní, Novák – Erdogan, J. Sosa – Çörekçi, Sturridge, A. Nwakaeme – Sörloth.
Náhradníci: Kardeşler – Avdijaj, Campi, Canbaz, Dursun, I. Fernandes, Sari, Üzüm.

Rozhodčí: Palabiyik A.
Trabzonspor AŞ

Na opačné straně stojí hráči Trabzonsporu, kteří si v tuto chvíli vedou o něco lépe. Trabzonspor totiž okupuje sympatickou čtvrtou pozici, navíc i tento celek má svůj zápas devátého kola ještě k dobru. Hostující tým tohoto zápasu má o jeden bod více, navíc rovněž zvítězil v posledních třech ligových zápasech. V tom posledním se mu na domácím stadionu povedlo porazit Gaziantep poměrem 4:1, Trabzonspor se navíc prezentuje velice dobrou obranou, která navíc patří vůbec k těm nejlepším v celé soutěži.
Istanbul Başakşehir FK

Fotbalisté Başakşehiru se po osmi kolech nacházejí na průběžné šesté pozici, přičemž se jim doposud podařilo nasbírat čtrnáct bodů. Domácí celek má zápas devátého kola ještě k dobru, navíc v případě vítězství může proniknout až na druhou pozici. Başakşehir se navíc v posledních zápasech nachází ve velice dobré formě, vyhrál totiž poslední tři duely. V tom posledním změřil síly s patnáctým Göztepe, které nakonec prohrálo poměrem 1:2. Başakşehir tak bude favoritem tohoto zápasu, nicméně se klidně může zrodit velké překvapení v podobě porážky.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Turecká Superliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Istanbul Başakşehir FK a Trabzonspor AŞ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:2

konec (0:0)

Branky: 67. Višća (pen.), 79. Škrtel – 61. Sturridge (pen.), 90+6. Sörloth (Sari)

Karty:   60. Škrtel (IBS), 72. Tekdemir (IBS) – 65. Çakır (TRA), 73. A. Nwakaeme (TRA), 90+9. Sari (TRA)

Istanbul Başakşehir FK: Günok – Caiçara, Škrtel, Clichy, Epureanu – Okechukwu, Tekdemir (86. Topal) – Višća (90+2. Arda Turan), Kahveci, Gulbrandsen (64. Robinho) – Crivelli.

Trabzonspor AŞ: Çakır – João Pereira, Türkmen, Hosejní, Novák – Erdogan (84. Avdijaj), J. Sosa – Çörekçi (84. Canbaz), Sturridge (75. Sari), A. Nwakaeme – Sörloth.

Rozhodčí: Palabiyik A