Extraliga dorostu

HC Olomouc – Berani Zlín

4:3

konec (2:0, 0:3, 2:0)

24.10.2019, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Skupina Východ • Lukáš Losleben (@Losli2298)

Kohouti si užívají vítězné děkovačky. Já Vám též děkuji za sledování tohoto online přenosu a u dalších zápasů ELIOD Extraligy dorostu na počtenou! (20:05:00)
Ačkoliv to s domácími po druhé třetině vypadalo všelijak, třetí část zvládli na výbornou. Nejdříve dokázal vyrovnat Ladislav Zelinka a v poslední minutě se postaral o vítězný gól Lukáš Přecechtěl. Olomouc tak vítězí nad Zlínem 4:3.

59:54

Zlín kombinuje, ale už vystřelit nedokáže.

59:47

Olomouckým se podařilo prozatím ustát tlak soupeře. Vyhazují ovšem na zakázané uvolnění.

59:15

Zlín v šesti!

59:01

Oddechový čas Olomouce.

59:01

Olomouc právě vstřelila branku!
Máme tady pravděpodobně rozhodující moment utkání! Do horního růžku se střelou zápěstím prosadil LUKÁŠ PŘECECHTĚL! Asistence: Matyáš Fasner, Stanislav Ruda.

58:23

Špunar kryje další ránu hostí.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Stav je stále vyrovnaný, uvidíme, jestli utkání dospěje do prodloužení.

57:01

Hešova přihrávka na Gerycha byla až moc vysoká. Na druhé straně se musel činit Hamrla proti Přidalově střele.

56:52

Souboj u mantinelu neměl jasného vítěze. Rozhodčí přerušuje hru a vhazuje se ve středním pásmu.

56:01

Ruda to na Hamrlu zkoušel z ostrého úhlu, ovšem bez úspěchu.

55:42

Před Špunarem se objevil úplně sám Tomeček, zakončení měl ovšem těžké, a tak se skóre nemění!

55:20

Po průniku Beranů do útočného pásma se kotouč dostal ke Špunarovi, který ho pro jistotu přikryl.

54:25

Přecechtělovo nahození končí na Hamrlově vyrážečce.

53:55

Fasnerův pokus vyrazil Hamrla koncem své lapačky mimo branku.

53:08

Hamrla raději podržel kotouč před atakem Kohoutů. Vhazovat se bude po jeho levici.

52:44

Ruda si již odpykal svůj osobní trest a je zpět na ledě.

52:16

Lavičkova rána končí v náručí Špunara.

51:37

Na druhé straně musel Hamrla nadvakrát zasahovat, a to nejdříve proti Macháčovi a pak proti Lajošovi.

51:20

Hoferek pálí mimo.

51:06

Zakázané uvolnění domácích.

50:57

A do třetice Špunar, tentokráte proti Frömelovi.

50:49

Stejně tak dopadl pokus Lacigy.

50:46

Nábělkovo nahození kryje Špunar a přerušuje hru.

50:01

Nesvadbovu střelu Hamrla vyráží.

49:11

Po přikrytí kotouče Hamrlou se bude vhazovat ve zlínském obraném pásmu

48:35

Špunar vytáhl výborný zákrok proti střele Mojžíše, který zakončoval do poloodkryté branky!

48:10

Zlín operuje za vlastní brankou.

46:47

Beru svá předchozí slova zpět, Olomoučtí se prosazují! Autorem branky je LADISLAV ZELINKA, jenž využil přihrávky Lukáše Přidala. Asistence: Lukáš Přidal.

45:42

Zlín je teď aktivnějším mužstvem. Domácím jako by došla šťáva.

45:15

Hoferkova tečovaná rána končí mimo.

45:04

Tomeček zkoušel zakončení ála Tomáš Hertl, Špunar se ovšem nenechal nachytat!

44:25

Nábělkovi teď uskočil kotouč z čepele a je ve středním pásmu.

44:11

Rozhodčí píská úmyslný ofsajd Olomouce. Hra se tak přesouvá před Špunara.

43:40

Zelinkovu ránu Hamrla vyráží mimo.

43:20

Ránu Čapky domácí brankář kryje.

42:40

Broža svojí střelou z bezprostřední blízkosti Špunara nepřekonal!

40:37

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Přecechtěl – 2 min., držení).

40:05

Špunar hned po začátku třetí třetiny musel vytáhnout důležitý zákrok proti Václavovi Matušů!

40:01

Hráči již pomalu vstupují na led.
Ve druhé dvacetiminutovce dokázal Zlín kompletně otočit skóre utkání. Prosadili se postupně David Lavička,Robin Gerych a Šimon Frömel! Třetí třetina tak bude ještě bitvou. Na její začátek se můžete těšit přibližně v 19:30.

40:00

39:25

Tomáš Ševčík zkoušel vystřelit, nepropálil však před ním stojící obránce.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

37:55

Lajošova střela byla zblokována zlínskou obranou. Totéž se dá říct i o ráně Jecha na druhé straně.

37:06

Frömelův pokus končí ve Špunarově výstroji.

36:35

Před Špunarem se objevil Matušů úplně sám, zakončit však nedokázal.

36:11

Ofsajd Olomouce.

35:50

Tomeček zkusil nahodit puk do skrumáže, ale na žádný šťastný odraz nedošlo.

35:20

Čapkova rána byla zablokována a Olomoučtí hrají v plném počtu.

34:58

Další Frömelův pokus, tentokrát na vyrážečku Špunara. Následovala další střela hostí, ale opět neúspěšná.

34:06

Špunar vykryl ránu Frömela z kruhu.

33:41

Kotouč je po nepřesné přihrávce Zlínských v útočném pásmu.

33:21

Vyloučení v týmu HC Olomouc (Ruda – 2 min., vražení na hrazení).
Ruda ovšem k tomuto dvouminutovému trestu dostává i další, a to desetiminutový. Dvě minuty tak za něj odsedí Adam Masare.

32:20

Zlín právě vstřelil branku!
A máme tady otočku! po přihrávce Hoferka se prosazuje ŠIMON FRÖMEL. Asistence: Jan Hoferek, Adam Burian.

31:50

Frömelova přihrávka nenašla vhodného adresáta

31:29

Zakázané uvolnění Olomouce.

30:40

Na zlínskou branku pálil Ševčík, ale bez úspěchu.

30:36

29:50

Po několika zákrocích Hamrly se hosté osvobozují.

29:00

Přecechtělova rána byla tečována Fasnerem, ovšem nad.

28:36

Vyloučení v týmu PSG Zlín (Laciga – 2 min, hákování.).

28:30

Další zákrok Hamrly, tentokráte proti Fasnerovi.

28:15

Macháčovu střelu Hamrla vyráží.

27:20

Teď se ovšem Beranům zadařilo a skóre je opět srovnané. prosadil se ROBIN GERYCH. Bez asistence

27:00

Jecho teď mohl srovnat stav utkání, tváří v tvář Špunarovi ale neuspěl.

26:40

Hamrla si připisuje další zákrok proti střele jednoho z domácích útočníků.

25:50

Z čista jasna se před Špunarem ocitl DAVID LAVIČKA. Ten udělal chytrou kličku a zavěsil. Asistence: Michal Tomeček.

24:11

Ševčíkova rána vypadla Hamrlovi z výstroje, dorazit kotouč do sítě se ovšem Olomouckým nepodařilo.

23:15

Heš se pokoušel o střelu, kotouč mu ovšem v poslední chvíli sjel z čepele

22:45

Ruda s Havlem operují za vlastní brankou.

22:00

Prísažný se pokoušel prodrat do útočné třetiny, byl však zastaven.

21:48

Icing domácích.

21:36

Olomouc nahazuje do útočného pásma.

20:51

Jecho to zkoušel z ostrého úhlu, Špunar pozorný.

20:21

Frömelova střela končí na Špunarově vyrážečce.

20:01

Hráči již nastupují na ledovou plochu, za chvíli začneme s prostřední částí.
V první periodě jsme viděli vyrovnanou hru, o něco aktivnější byli Olomoučtí. Ti také vstřelili první branku zápasu, konrétně Lukáš Přidal. Vedení domácích pak ještě navýšil Stanislav Ruda, jenž využil první přesilovku v zápase. Stav je tedy 2:0 pro Olomouc. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:45

Čapka posílal kotouč od modré na teč, ovšem neúspěšně.

19:15

Brožovo nahození Špunar vyráží.

19:00

Ofsajd Zlína. Zároveň běží poslední minuta první třetiny.

18:25

Domácí využívají svojí přesilovou hru za velmi krátký čas, prosazuje se STANISLAV RUDA. Asistence: Lukáš Přecechtěl.

17:51

Vyloučení v týmu PSG Berani Zlín (Broža – 2 min., zdržování hry/vystřelení nebo vyhození puku mimo).

17:51

Zelinka se dostal do rychlého brejku, Hamrla ovšem kotouč za svá záda nepustil!

17:00

Tomeček to na Špunara zkusil z ostrého úhlu, ale bez úspěchu.

16:05

Holcman nahazuje do olomouckého útočného pásma.

15:15

Do útočného pásma se bojovně dostal Rampert, jeho přihrávka do předbrankového prostoru však nenašla vhodného adresáta.

14:30

Střela Prísažného končí vedle branky.

13:33

Tomečkův pokus o únik byl zastaven olomouckou obranou. Následně se domácí dostali do ofsajdu.

13:04

Ruda se ocitl sám před Hamrlou, ten ho ovšem výborně vychytal

12:22

Zajímavou příležitost měl Nábělek, Špunar sklapl betony včas.

11:55

Rozhodčí píská postavení Zlínských v brankovišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:51

Tomeček to zkusil z pravé strany, Špunar vyráží betonem

11:00

Přidal mohl vyrazit do rychlého brejku, kotouč mu ovšem unikl.

10:05

Jechova střela končí na Špunarově vyrážečce.

10:00

Hosté nahazují do útočného pásma.

08:53

Prísažný to zkoušel na Hamrlu z hranice útočného pásma, avšak neúspěšně.

08:15

Tomeček se dral do útoku, byl však zastaven.

07:50

Havlovu ránu vyráží Hamrla.

07:15

Frömel se ihned po buly vydal do útočného pásma, jeho přihrávka byla ovšem zablokována.

07:01

Nesvadbova rána od modré končí v náručí Hamrly.

06:15

Kotouč vyletěl směrem ke střídačkám, vhazuje se ve středním pásmu.

05:59

Ofsajd Zlína.

05:10

Havlovi v dobré šanci v poslední chvíli uskočil kotouč.

04:45

Po Zelinkově přihrávce zpoza branky se prosazuje LUKÁŠ PŘIDAL!. Asistence: Ladislav Zelinka

03:35

Frömel v úmiku netrefil Špunarovu branku

02:38

Olomouc operuje za svojí brankou.

02:16

Zelinkova střela byla sražena mimo hřiště.

01:04

Tomáš Ševčík byl při svém útočném pokusu zablokován

00:15

První střela Jecha končí v náručí Špunara

00:01

Hráči se rozcvičují na ledové ploše. Za chvíli nám utkání vypukne.

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba, Holcman, Drábek, Přecechtěl (C), Mudrák, Stratil, Pekr, Radová – Havel, Zelinka, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík P., Prísažný, Ruda

PSG Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek – Broža, Tomeček, Ševčík T., Horský, Gerych, Mojžíš, Heš, Matušů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička

Rozhodčí: Lukáš Blaževič – Veronika Lounová, Pavel Rychlý.
Poslední vzájemný zápas tyto týmy odehrály v rámci čtvrtého kola dorostenecké soutěže na ledě Ševců, kteří zvítězili 4:1. Tehdy se za Zlínské dvakrát prosadil Lukáš Chludil, dále Jan Hoferek a Adam Laciga. Za Olomouc pak skóroval David Stratil. Hanáci se tak určitě budou chtít za tento výsledek pomstít. Nečeká je ovšem nic jednoduchého.

PSG Berani Zlín

Mládežníci z Baťova města si zatím v tomto ročníku vedou dobře. Po dvanácti zápasech mají na svém kontě 25 bodů s bilancí sedmi výher a tří porážek. Zbylá dvě utkání dokázali Ševci strhnout na svoji stranu v nastaveném čase. Poslední zápas ovšem Beranům nevyšel. Na domácí půdě prohráli 0:3 s Třincem.

Momentální výsledky řadí Zlín na třetí pozici, a to se ztrátou pouhých čtyř bodů na vedoucí Vítkovice.

PSG má ve svém kádru nejlepšího střelce celé soutěže, který je zároveň i nejproduktivnějším hráčem, co se týče kanadského bodování. Řeč je o Lukáši Chludilovi jenž zatím zaznamenal 29 bodů za 15 branek a 14 asistencí.

HC Olomouc

Hanákům se v této sezóně zatím nedaří. Po dvanácti odehraných utkáních jsou na chvostu tabulky s pouhými osmi body a bilancí dvou výher ku devíti porážkám. V jednom případě rozhodovaly v zápase Olomouce až nájezdy, které ovšem skončily neúspěchem, a tudíž jen jedním bodem. Naposledy prohráli Kohouti 4:1 ve Vsetíně.

Největším tahounem domácího celku je Andrej Prísažný, jenž má na kontě 6 bodů za 4 góly a 2 asistence.
Pojďme si nyní trochu představit obě mužstva.
Dobré hokejové odpoledne! Dnes Vás budu provázet utkáním ELIOD Extraligy dorostu mezi Olomoucí a Zlínem. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

4:3

Branky a nahrávky: 5. Přidal (Zelinka), 19. Ruda (Přecechtěl), 47. Zelinka (Přidal), 60. Přecechtěl (Fasner, Ruda) – 26. Lavička (Tomeček), 28. Gerych, 33. Frömel (Hoferek, Burian)

HC Olomouc: Špunar (Hořejší) – Nesvadba, Holcman, Drábek, Přecechtěl (C), Stratil, Pekr, – Havel, Zelinka, Přidal, Lajoš, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík P., Prísažný, Ruda

Berani Zlín: Hamrla (Synek) – Nábělek, Sýkora, Burian, Čapka, Hoferek (C) – Broža, Tomeček, Ševčík T., Horský, Gerych, Mojžíš, Heš, Matušů, Laciga, Ramert, Frömel, Jecho, Lavička

Rozhodčí: Lukáš Blaževič – Veronika Lounová, Pavel Rychlý