Liga mistryň

VK UP Olomouc – Chimik Južnyj

2:3

konec (25:22, 12:25, 25:23, 20:25, 13:15)

22.10.2019, 18:10 • Sportovní hala Univerzity Palackého, Olomouc • 3. předkolo • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 1.25 3.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hráčkou zápasu je vyhlášena hostující smečařka Julija Bojková, autorka 25 bodů. (20:28:11)
Olomoucké volejbalistky nezvládly první utkání kvalifikace o Ligu mistryň, když podlehly ukrajinskému šampiónovi Chimiku Južnyj 2:3 a budou muset pořádně zabrat v těžké odvetě na Ukrajině, pokud chtějí postoupit mezi evropskou elitu.

Odveta se uskuteční příští týden, Olomouc bude muset zvítězit 3:0 nebo 3:1, v případě výhry 3:2 se odehraje zlatý set, jakékoliv vítězství Chimiku znamená postup ukrajinského týmu.

Konec zápasu

13:15

Anastasija Majevská trefila první eso pátého setu zrovna při mečbolu a ukončuje tím tento zápas!

13:14

Skvělý zákrok Hodanové v poli, Trnková pak ale nahrála přímo Stěpanovské, která už si nad sítí věděla rady.

13:13

Za stavu 13:13 si Jevgen Nikolajev bere poslední oddechový čas tohoto zápasu, jdeme do úplné koncovky zápasu.

13:13

Výborný servis Orvošové, nahrávačce Skrypakové je pak pískán přešlap středové čáry při pokusu udržet míč po špatném příjmu ve hře.

12:13

Veronika Trnková přichází posílit blok místo Handleyové.

12:13

Důležitý diagonální útok Gabriely Orvošové, Olomouc zůstává v bodovém kontaktu.

11:13

Julija Bojková se prosadila na hlavním kůlu, Chimik si drží dvoubodový náskok.

11:12

Hostující tým se výborně bránil v poli proti Michalíkové a Orvošové, nakonec rozehru zakončila Veronika Bezhandolská. Tu na podání nahrazuje Michaela Ambrožová.

10:12

Michalíková mohla vyrovnat, ovšem neporadila si s nahrávkou nalepenou na síť a technický úder poslala daleko za koncovou čáru.

10:11

Neurovnaný útok Chimiku, Bojková pak z ostrého úhlu nasměrovala míč do zámezí a rozdíl ve skóre už je jen jednobodový.

9:11

Oba týmy neproměnily několik příležitostí k útoku, nakonec z nahrávky Bezhandolské boduje Michalíková a hostující trenér Nikolajev využívá svůj první oddechový čas v pátém setu.

8:11

Tentokrát už se Gabriela Orvošová na hlavním kůlu prosadila a Hodanová jde zpět do boje místo Kazačenkové.

7:11

Kozlovová zaúřadovala z pipu a Chimik vede už o čtyři body. Do zápasu se vrací Kazačenková místo Hodanové.

7:10

Oddechový čas pro domácího trenéra Zapletala.

7:10

Obrovská chyba Orvošové, ta nahrávku spodem nasměrovala přímo na polovinu Chimiku a Bojková zvyšuje už na 10:7.

7:9

Gabriela Orvošová zasmečovala do zámezí, hostující tým zase odskakuje.

7:8

Erica Handleyová podává do sítě a při změně stran vede Chimik o jeden bod, čeká nás velká bitva.

7:7

Julija Bojková je zablokována Veronikou Bezhandolskou! Ta přečetla zprvu povedenou souhru hostů.

6:7

V nesmírně dlouhé rozehře se radují domácí hráčky, Kozlovová nezvládla závěrečný úder, který nasměrovala jen do sítě a Olomouc poprvé boduje po svém podání.

5:7

Domácím hráčkám už se alespoň daří ztrátovat, na hlavním kůlu snižuje Eva Hodanová.

4:7

Středem sítě uspěla Frolovová, Olomouc v pátém setu stále nebodovala po vlastním podání.

4:6

Orvošová byla ubráněna z pipu, pak ale Kozlovová dostala špatnou nahrávku a už si neporadila s olomouckým blokem.

3:6

Další úspěšná ulívka Kozlovové, míč dopadl přímo na postranní čáru.

3:5

Orvošová složila míč ze zadní zóny útokem po lajně.

2:5

Stavinohová výborně ubránila tvrdý pipe Bojkové, pak ale uspěla ulívkou Kozlovová.

2:4

Také druhý bod olomouckých volejbalistek v pátém setu jde na konto Orvošové.

1:4

Anastasija Majevská se prosadila razantním útokem za hlavou Skypakové.

1:3

Po zásahu Handleyové v poli nahrávala Stavinohová a Orvošová zaznamenává první olomoucký bod v rozhodující sadě.

0:3

Martina Michalíková je zablokována a Chimik vede 3:0. Připomínám, že výsledkem 3:0 ukrajinský tým odstartoval i druhou a čtvrtou sadu.

0:2

Veronika Bezhandolská středem sítě zaútočila jen do pásky.

0:1

Po zkrácené nahrávce Skrypakové zaúřadovala Julija Bojková.

0:0

Začal pátý set.
Do tiebreaku vstoupí podáním Darja Stěpanovská.
O osudu prvního utkání finálového kola kvalifikace o Ligu mistryň rozhodne až zkrácená hra. Olomouc dvakrát vybojovala set v koncovce, druhý a čtvrtý ale byly zcela jednoznačně v režii ukrajinského týmu. Ten na získané body vede o třináct, ovšem do pátého setu se půjde za zcela shodné pozice.

20:25

Veronika Bezhandolská zakončila čtvrtý set podáním do sítě.

20:24

Znovu úspěšná Michalíková, tentokrát olomoucká smečařka zabodovala technickým útokem po lajně.

19:24

První hrozbu ztráty setu odvrací Martina Michalíková razantním útokem na hlavním kůlu.

18:24

Dlouhá rozehra jde na konto Chimiku, Bojková zakončila z hlavního kůlu, navíc se olomoucký blok dotkl sítě.

18:23

Veronika Bezhandolská se prosadila středem sítě.

17:23

Po dobré obraně mohly domácí hráčky zase útočit, Kazačenková je ale zablokována.

17:22

Erica Handleyová s obrovskou pomocí pásky zaznamenává eso.

16:22

Ganna Burbeljuková uspěla z pipu, první bod pro olomouckou Ukrajinku v tomto zápase.

15:22

Kazačenková zasmečovala do autu, náskok hostů zase roste.

15:21

Bojková tentokrát byla ubráněna v poli, Michalíková pak ale z pipu ztroskotala na ukrajinském bloku.

15:20

Bojková tentokrát už smečuje do zámezí a následuje oddechový čas pro Chimik.

14:20

Bezhandolská zablokovala útok Frolovové středem sítě.

13:20

První bodový zápis Kazačenkové v tomto zápase povedeným diagonálním útokem.

12:20

Ganna Burbeljuková se znovu podívá do hry místo Orvošové.

12:20

Julija Bojková je tentokrát bezchybná na hlavním kůlu, perfektní útok po lajně.

12:19

Kozlovová přidává eso a rozdíl ve skóre nadále roste. Trenér Zapletal reaguje střídáním, Hodanovou nahrazuje běloruská smečařka Anastasija Kazačenková.

12:18

To se nadále nedaří, naopak velmi produktivní je Julija Bojková z pipu.

12:17

Gabriela Orvošová zabodovala z pipu, Olomouc už ale potřebuje také bodovat ze svého servisu.

11:17

Technický úder Kozlovové z hlavního kůlu.

11:16

Martina Michalíková zabodovala na hlavním kůlu.

10:16

Úspěšný blok hostů, Chimik vede už o šest bodů.

10:15

Chimik úspěšně útočí v poslední době, tentokrát složila míč Anastasija Majevská.

10:14

Gabriela Orvošová vytloukla ukrajinský dvojblok.

9:14

Podání Hodanové bylo nepřesné.

9:13

Veronika Bezhandolská složila míč středem sítě.

8:13

Hostující kapitánka přidává další eso!

8:12

Darja Stěpanovská přidává přímý bod z podání a Petr Zapletal si bere oddechový čas.

8:11

Erice Handleyové je pískána nečistá nahrávka.

8:10

Pipy Julije Bojkové jsou nadále velmi nebezpečné, hostující smečařka zaznamenává desátý bod Chimiku ve čtvrté sadě.

8:9

Eva Hodanová na hlavním kůlu snižuje opět na rozdíl jednoho bodu.

6:7

Domácí dvojblok si vyšlápl na Stěpanovskou, ta se neprosadila na hlavním kůlu.

5:7

Gabriela Orvošová zabodovala z pipu.

4:7

Úspěšná souhra Skrypakové se zakončující Frolovovou.

4:6

Nepovedený technický úder Kozlovové, míč doletěl jen do sítě.

3:6

Veronika Strušková zabodovala středem sítě.

2:6

Bezhandolská skvěle ubránila tvrdý pipe Bojkové, nakonec ale v dlouhé rozehře přeci jen boduje hostující tým, který zablokoval Michalíkovou.

2:5

Handleyová dostala přihrávku velmi k síti, dokázala si ale poradit rychlou souhrou s Bezhandolskou, ta zakončuje ulívkou.

1:5

Julija Bojková boduje přímo z podání a Chimik vede už 5:1.

1:4

Kozlovová neměla ideální pozici k útoku, Olomouci se ale nepovedlo ubránit.

1:3

Eva Hodanová se prosadila za hlavou Handleyové.

0:3

Stejně jako ve druhém setu, tak i ve čtvrtém Chimik vede 3:0 po zablokování Orvošové.

0:2

Julija Bojková zabodovala na hlavním kůlu.

0:1

Darja Stěpanovská se prosadila za hlavou nahrávačky Skrypakové.

0:0

Začal čtvrtý set.
Čtvrtý set servisem rozehraje Erica Handleyová, americká nahrávačka zůstává v olomoucké sestavě.

25:23

Julija Bojková je zablokována na hlavním kůlu a Olomouc ve třetím setu udolala soupeře 25:23.

24:23

Kuriózní situace, ukrajinskému týmu byla odpískána chyba v postavení při podání za stavu 23:23.

23:23

Julija Bojková zabodovala na hlavním kůlu a Chimik maže dvoubodovou ztrátu.

23:22

Michalíková dobře zahrála v poli, nakonec přeci jen boduje nad sítí Frolovová.

23:21

Kozlovová je zablokována při útoku za hlavou Skrypakové, oddechový čas si tentokrát berou hosté.

22:21

Time-out Zapletalovi vyšel, Skrypaková po něm podává jen do sítě.

21:21

Nepříjemnost pro Olomouc, Hodanová je zablokována a trenér Zapletal reaguje oddechovým časem.

21:20

Bojková byla ubráněna při útoku z pipu, Hodanová ale dostala velmi špatnou nahrávku a nasměrovala míč do anténky.

21:19

Velmi důležitý bod Handleyové, ta zasmečovala z druhého úderu.

20:19

Hostující nahrávačka Skrypaková nadále distribuuje většinu útoků na hlavní kůl, tentokrát nahrála na bod Kozlovové.

20:18

Tentokrát Orvošová zahrála důrazný útok po lajně a Němcovová jej nedokázala udržet ve hře.

19:18

Gabriela Orvošová zahrála lob do těsného autu.

19:17

Povedená souhra Skrypakové s Majevskou, ta si snadno poradila s blokující Michalíkovou.

19:16

Kozlovová je zablokována Struškovou při útoku z pipu, Olomouc odskakuje na tříbodové vedení.

18:16

Oddechový čas tentokrát pro hostujícího trenéra Nikolajeva.

18:16

Středem sítě se prosadila Veronika Strušková.

17:16

Nekompromisní útok Gabriely Orvošové do ostré diagonály.

16:16

Smeč Bojkové do autu byla tečována olomouckým blokem.

16:15

Julija Bojková smečuje do zámezí, tentokrát průběh třetího setu otáčí Olomouc.

15:15

Povedená souhra středem sítě, zakončila Veronika Bezhandolská.

14:15

Handleyová podává do zámezí.

14:14

Eva Hodanová zablokovala Stěpanovskou a je vyrovnaná.

13:14

Martina Michalíková zabodovala z pipu po těžké nahrávce Američanky Handleyové.

12:14

Kozlovová vytloukla olomoucký dvojblok také na handě a drží hostům dvoubodový náskok.

12:13

Dlouhou výměnu zakončila Gabriela Orvošová ze zadní zóny, důležitý olomoucký bod.

11:13

Kozlovová neměla ideální pozici, přesto znovu dokázala úspěšně zakončit a Petr Zapletal využívá oddechový čas.

11:12

Hostující tým otáčí vývoj třetího setu, Struškové se vůbec nepovedl útočný úder a míč doletěl jen do sítě.

11:11

Kozlovová podruhé v řadě vytloukla olomoucký dvojblok.

11:10

Gabriela Orvošová úspěšně zaútočila ze zadní zóny.

10:10

Kozlovová vytloukla olomoucký dvojblok, míč se pak odrazil do anténky.

10:9

Kozlovová si na hlavním kůlu poradila s olomouckým dvojblokem.

10:8

Gabriela Orvošová našla mezeru v hostujícím dvojbloku.

9:8

Bezhandolská podala jen do sítě.

9:7

Bojková mohla vyrovnat, ztroskotala ale na olomouckém bloku.

8:7

Julija Bojková procedila míč olomouckým dvojblokem.

8:6

Kozlovová se při útoku z pipu dopustila těsného přešlapu útočné čáry.

7:6

Kozlovová zabodovala ze zadní zóny a drží Chimik v kontaktu.

7:5

Eva Hodanová úspěšně zakončila na hlavním kůlu.

6:5

Rozhodčí teď neviděli útok Kozlovové také do anténky, nesprávně rozhodli o vytlučeném bloku.

6:4

Hodanová ani Orvošová nedokázaly složit míč, domácím pak ale pomohla Stěpanovská, která útočila do anténky.

5:4

Michalíková pak ale servírovala jen do sítě.

5:3

Martina Michalíková zaznamenává pátý olomoucký bod.

4:3

Znovu měl hostující tým obrovské potíže na příjmu, z těžké pozice pak ale dokázala zabodovat Kozlovová.

4:2

Orvošová přidává bod přímo z podání.

3:2

Gabriela Orvošová zaútočila přesně na postranní čáru.

2:2

Ve třetím setu se na palubovce objevuje Veronika Strušková místo své jmenovkyně Trnkové.

2:2

Martina Michalíková je na hlavním kůlu zablokována.

2:1

Rychlá souhra Chimiku středem sítě, zakončila Majevská.

2:0

Znovu se prosadila olomoucká smečařka, ta dokázala zakončit z velmi nevýhodné pozice až za anténkou.

1:0

Třetí set bodově otevírá Martina Michalíková úspěšným útokem z hlavního kůlu.

0:0

Začal třetí set.

12:25

Olomouc nedokázala v celém setu uhrát ani jeden bod po svém podání, při druhém setbolu to razantním útokem středem sítě potvrdila Anastasija Majevská.

12:24

Při útoku Hodanové se blokující Skrypaková dotkla sítě.

11:24

Veronika Trnková smečuje do zámezí a tato sada rychle směřuje ke svému konci.

11:23

Eva Hodanová je zablokována na hlavním kůlu, druhý set se proměnil v absolutní dominanci hostujícího týmu.

11:22

Kozlovová složila míč i z těžké pozice, Olomouci se nedaří ani v obraně.

11:21

Chimik nadále stoprocentně ztrátuje, Frolovová se prosadila středem sítě.

11:20

Gabriela Orvošová se prosadila útokem po lajně.

10:20

Další úspěšný útok hostujícího týmu.

10:19

Nahrávačka Skrypaková po time-outu podává do sítě.

9:19

Handleyová se neprosadila úderem na druhou přes, Stěpanovská pak skórovala za hlavou nahrávačky Skrypakové a trenér Zapletal si bere oddechový čas.

9:18

Podání Orvošové doplachtilo až za koncovou čáru.

9:17

Majevská servíruje jen do sítě.

8:17

Kozlovová je opět úspěšná na hlavním kůlu.

8:16

Další podání Bojkové už bylo nepřesné.

7:16

Bojková navíc boduje z podání a už je o o devět bodů.

7:15

Olomouc ve druhém setu nadále nezískala ani jeden bod po vlastním podání, tentokrát z hlavního kůlu přelstila domácí dvojblok Julija Bojková.

7:14

Gabriela Orvošová na hlavním kůlu vytloukla hostující dvojblok.

6:14

A už o osm, Veronika Trnková smečuje do zámezí a domácí trenér Zapletal střídá nahrávačky, posílá do hry Ericu Handleyovou.

6:13

Julija Bojková se prosadila po lajně, Chimik vede už o sedm bodů.

6:12

6:12

Osmnáctá rozehra druhého setu byla tou zatím nejdelší, nakonec se radují hosté po úspěchu Kozlovové ze zadní zóny.

6:11

Stavinohová se zaskvěla v obraně, nakonec už ale neodolala proti pipu Bojkové.

6:10

Gabriela Orvošová zaútočila mezi hostujícím dvojblokem.

5:10

Katarína Dudová zkusila úder na druhou přes, ten však nasměrovala do zámezí.

5:9

Technickým úderem se prosadil také hostující tým.

5:8

Veronika Bezhandolská se prosadila ulívkou přes hostující dvojblok.

4:8

Kozlovová vytloukla domácí dvojblok, ten se navíc dotkl sítě.

4:7

Gabriela Orvošová koriguje skóre úspěchem z pipu.

3:7

Kateryna Frolovová vrací hostujícímu týmu čtyřbodový náskok.

3:6

2:6

Bezhandolská se pokusila o technický útok středem, míč ale dopadl těsně do zámezí.

2:5

Veronika Trnková kazí podání.

2:4

Na druhý bod se Olomouc nadřela, Martina Michalíková se ale dokázala vyhnout hostujícímu dvojbloku.

1:4

Olga Skrypaková zabodovala úderem na druhou přes.

1:3

Veronika Trnková úspěšným útokem středem sítě otevírá bodový účet Olomouce ve druhém setu.

0:3

Hodanová byla zablokována na hlavním kůlu, Trnková se pak dopustila nečistého úderu.

0:2

Špatný příjem domácích potrestala Bojkovová, Dudové už se nepovedlo udržet míč ve hře.

0:1

Také na úvod druhého setu jsme viděli velmi dlouhou rozehru, úspěšně ji ze zadní zóny zakončila Kozlovová.

0:0

Začal druhý set.

25:22

Martina Michalíková vytloukla hostující blok a první set získává Olomouc poměrem 25:22.

24:22

Nedorozumění v ukrajinském útoku, Kozlovová zahrála míč zadarmo přes a Gabriela Orvošová otečovala svůj útok o hostující blok.

23:22

Další obrat ve vývoji prvního setu, Bojková narazila na kompaktní olomoucký dvojblok.

22:22

Olomouc vybojovala důležitý bod díky dotyku sítě Julije Bojkové, ta dostala velmi špatnou nahrávku od Skrypakové.

21:22

Kateryna Frolovová přidává čisté eso a poslední oddechový čas v prvním setu využívá Petr Zapletal.

21:21

Velmi nepovedená souhra Dudové s Trnkovou, ta v krkolomné pozici nasměrovala míč jen daleko do zámezí.

21:20

Julija Bojková si poradila s velmi těžkou nahrávkou z rohu hřiště.

21:19

Eva Hodanová vytloukla hostující blok a za dvoubodové ztráty si oddechový čas vybírá Jevgen Nikolajev.

20:19

Kozlovová podává do zámezí a domácí trenér Zapletal vrací do hry Dudovou a Orvošovou.

19:19

S lobem Bojkovové si domácí hráčky v defenzivě nedokázaly poradit a je vyrovnáno.

19:18

Další podání nasměrovala jen do sítě Veronika Bezhandolská.

19:17

Eva Hodanová si na hlavním kůlu počíhala na míč z hostující poloviny a složila jej na palubovku.

18:17

Martina Michalíková podává do sítě.

18:16

Důležitý bodový blok dvojice Bezhandolská – Burbeljuková.

17:16

Hned první nahrávka Handleyové končí bodem Bezhandolské.

16:16

Dvojstřídání domácích, do hry přicházejí americká nahrávačka Handleyová a ukrajinská univerzálka Burbeljuková, pro ni je to velmi specifický zápas proti svým krajankám.

16:16

Michalíková nepřelstila hostující blok, Olomouc pak ještě mohla udržet míč ve hře, ovšem po domácím nedorozumění míč dopadl na palubovku.

16:15

Výborný útok Kozlovové po lajně dosedl přímo na postranní čáru a za stavu 16:15 si oddechový čas bere tentokrát Petr Zapletal.

16:14

Znovu se dokázala Julija Bojková prosadit útokem ze zadní zóny středem hřiště.

16:13

Úspěšný pipe Julije Bojkové, Stavinohová nedokázala udržet míč ve hře.

16:12

Teťana Kozlovová měla na ruce další bod Chimiku, ovšem útočí jen do olomouckého dvojbloku.

15:12

Trnková rozehrála výměnu dalším kvalitním servisem, v delší rozehře pak ale špatně zpracovala míč Michalíková a Majevská nad sítí složila míč na palubovku.

15:11

Nekompromisní olomoucký dvojblok proti Bojkové.

14:11

Oddechový čas pro hostujícího trenéra Nikolajeva.

14:11

Trnková přidává čisté eso, teď se hostující přihrávající hráčky vůbec nedohodly.

13:11

Olga Skrypaková se při nahrávce dotkla sítě, Olomouc odskakuje na dvoubodové vedení.

12:11

Veronika Trnková přidává bod přímo z podání.

11:11

Povedená souhra středem sítě, Veronika Trnková zasmečovala do rohu hřiště.

10:11

Martina Michalíková zaútočila mimo hřiště, do vedení se vrací Chimik.

10:10

Darja Stěpanovská si poradila s jednoblokem Martiny Michalíkové.

10:9

Smeč Orvošové hostující tým ještě udržel ve hře, nad sítí pak ale kralovala Veronika Trnková.

9:9

Z nahrávky libera Stavinohové úspěšně zaútočila Orvošová.

8:9

Darja Stěpanovská zabodovala za hlavou nahrávačky Skrypakové.

8:8

Nepovedená hostující souhra středem sítě, Frolovová mířila do zámezí.

7:8

Eva Hodanová se prosadila důrazným útokem, znovu si ale hostující blok na míč sáhl.

6:8

Chimik výborně bránil nad sítí, pak mohl založit svoji útočnou akci, tu úspěšně zakončila Julija Bojková.

6:7

Ukrajinský tým jde poprvé do vedení díky úspěšnému dvojbloku proti Veronice Trnkové.

6:6

Stěpanovská dostala nahrávku příliš nalepenou na síť, ovšem propasírovala míč přes domácí dvojblok.

6:5

Julija Bojkovová zahrála míč zadarmo přes do zámezí.

5:5

Kateryna Frolovová se postarala o vyrovnání.

5:4

Bulharská blokařka dostala hned další šanci od nahrávačky Dudové a tentokrát už se nemýlila.

4:4

Veronika Bezhandolská útočí do autu, úvod zápasu nabízí obrovské množství chyb na obou stranách.

4:3

Gabriela Orvošová je zablokována při útoku ze zadní zóny, bod si připisuje Anastasija Majevská.

4:2

Další chyba ukrajinského bloku při bránění smeče Gabriely Orvošové, v síti tentokrát byla Kozlovová.

3:2

Podání Bojkové domácí tým nedokázal zpracovat.

3:1

Tentokrát už se Julija Bojková dokázala přes olomoucký dvojblok prosadit.

3:0

Julija Bojková se pokusila zasmečovat do ostré diagonály, mířila ale do autu.

2:0

Teťana Kozlovová z pipu smečuje do zámezí.

1:0

Hned v první rozehře jsme viděli nesmírně dlouhou bitvu, tu ukončila až technická chyba hostů, když při útoku Orvošové se Julija Bojková dotkla sítě.

0:0

Podáním dnešní zápas zahájí hostující kapitánka Darja Stěpanovská.

VK UP Olomouc: Michalíková, Trnková, Dudová, Hodanová, Bezhandolská, Orvošová – Stavinohová

Chimik Južnyj: Kozlovová, Skrypaková, Frolovová, Bojková, Stěpanovská, Majevská – Němcovová

Rozhodčí: Jokelainen (FIN), Schimpl (SVK).
Halou zazněla oficiální znělka Ligy mistryň, probíhá představení rozhodčích. Ti dorazili z Finska a Slovenska.
Chimik Južnyj

Ukrajinský mistr zabojuje o Ligu mistryň podruhé v historii, v sezóně 2016-17 ztroskotal ve druhém kole kvalifikace na ruském Krasnodaru, souboje s favoritem ale dotáhl do dvou neúspěšných tiebreaků.

Na Ukrajině se Chimik stal naprostým suverénem, když všech devět mistrovských titulů nasbíral právě v posledních devíti letech, kdy trůn nikomu nepřepustil.

Ukrajinská liga se hraje po dvojzápasech, Južnyj má za sebou zatím čtyři zápasy, v souboji se Záporožím a Volyň Luck zatím ztratil jediný set. Beze ztráty bodu jsou i další dva týmy, ty ale už mají o dva odehrané zápasy více a Južnyj tak figuruje na třetím místě.

Južnyj už musel jeden dvojzápas v kvalifikaci o Ligu mistryň podstoupit a na palubovce chorvatského Mladost Záhřeb nečekaně prohrál 0:3, pak ale stejným výsledkem zvítězil v domácí odvetě a ve zlatém setu rozhodl o postupu výhrou 15:8.
VK UP Olomouc

Olomoucký klub loni získal výrazné finanční prostředky, díky čemuž si mohl dovolit zajímavé posily v čele s reprezentační smečařkou Andreou Kossányiovou a potvrdil v extralize roli favorita, čímž přerušil sérii deseti titulů Prostějova v řadě.

Do letošní sezóny Olomouc proměnila kádr, přišla sice i o Kossányiovou, přesto ale disponuje silným týmem. Extraligu rozehrála šesti výhrami v úvodních sedmi kolech, sklonit se musela ve druhém kole právě před Prostějovem, kterému podlehla hladce 0:3. V sobotu pak Hanačky zdolaly nečekaného lídra soutěže Šelmy Brno 3:2 a dostaly se právě před tým z jihomoravské metropole do čela.

Nového trenéra hanáckého klubu Petra Zapletala před pár dny zaskočila zpráva o těhotenství nahrávačky Šárky Kubínové, Olomouc tak musela narychlo hledat náhradu, kterou se stala čtyřiadvacetiletá Američanka Erica Handleyová.
Hezký podvečer při sledování přenosu z kvalifikace o volejbalovou Ligu mistryň, druhý pokus dostat se mezi evropskou elitou mají před sebou české mistryně z Olomouce.

Olomouc v loňské sezóně neuspěla proti rumunské Albě Blaj, letos zabojuje o prestižní soutěž proti výrazně hratelnějšímu soupeři, ukrajinskému Chimiku Južnyj. Jedná se o finálové kolo kvalifikace, úspěšnější z tohoto dvojzápasu tak postoupí do hlavní fáze soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.

2:3

VK UP Olomouc: Michalíková, Trnková, Handleyová, Ambrožová, Bezhandolská, Dudová, Burbeljuková, Kazačenková, Hodanová, Strušková, Orvošová – Kulová, Stavinohová

Chimik Južnyj: Kozlovová, Skrypaková, Frolovová, Bojková, Stěpanovská, Jakovčuková, Veljokokonová, Mykytjuková, Majevská, Choberová – Němcovová, Singhová

Rozhodčí: Jokelainen (FIN), Schimpl (SVK)