15.10.2019, 02:30 • United Center, Chicago • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.4 3.89 2.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

David Kämpf (CHI) 0+1, 3 střely, čas na ledě 18:02
Dominik Kubalík (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:25
Tomáš Jurčo (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 8:33 (05:16:37)

1. Corey Crawford (CHI) 27 zák., 1 gól, 96,4%
2. Patrick Kane (CHI) 1+0
3. Mike Smith (EDM) 32 zák., 2 góly, 94,1%
Statistiky: Střely na bránu: 35-28; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 48%-52%; Hity: 27-20; Přesilové hry: 0/3-1/3; Trestné minuty: 8-8.
Corey Crawford odchytal fantastický zápas a dovedl Chicago k prvnímu vítězství v letošní sezóně NHL, na kterém se góly podíleli Patrick Kane, Alexander Nylander a Brandon Saad. Za Edmonton skóroval pouze James Neal. Konečný výsledek utkání v United Center. Chicago Blackhawks 3 Edmonton Oilers 1.

59:27

59:27 Brandon SAAD - 3:1

59:27

Chicago právě vstřelilo branku!
Jonathan Toews nevyužil obrovskou šanci skórovat do prázdné brány, u pravé tyče ale jeho zaváhání napravil BRANDON SAAD – 3:1! Asistence: David Kämpf a Jonathan Toews.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:44

Edmonton si vyžádal oddechový čas a Mike Smith zůstává na střídačce. Oilers bez brankáře.

57:49

57:49 James NEAL - 2:1

57:49

Edmonton právě vstřelil branku!
JAMES NEAL si u levé tyče najel na krásnou přihrávku napříč brankovištěm a z blízkosti zamířil pod horní tyč! Oilers snížili! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Leon Draisaitl. (2:1)

56:58

Dominik Kubalík fauloval na pravé straně obranného pásma a dostal dvě minuty za sekání. Šance Oilers.

56:40

Chicago se na levém křídle ocitlo v postavení mimo hru a z rychlého protiútoku tedy nic nebylo. Přerušení.

56:01

Andrew Shaw vystihl rozehrávku Oilers a na pravém křídle poté ušetřil cenné sekundy. Fantastická práce.

55:35

Do konce zápasu už příliš mnoho času nezbývá a Edmonton dnes zatím nevstřelil ani jednu branku.

54:23

Calvin de Haan a Darnell Nurse dostali shodně dvě minuty za hrubost a bude se hrát ve hře čtyři na čtyři.

54:23

Calvin de Haan nyní zasáhl pravým ramenem Connora McDavida a hráči se do sebe poté rychle pustili. Oilers v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

3:1

Branky a nahrávky: 25. P. Kane (D. Strome), 47. A. Nylander (Carpenter), 60. Saad (Kämpf, J. Toews) – 58. Neal (Nugent-Hopkins, Draisaitl)

Chicago Blackhawks: Crawford (Lehner) – Keith (A), C. Murphy, Määttä, Seabrook (A), de Haan, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews (C), Caggiula – A. Shaw, D. Strome, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Z. Smith, Carpenter, A. Nylander. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Bear, Klefbom, Persson, K. Russell, Benning – Draisaitl (A), McDavid (C), Kassian – Jurčo, Nugent-Hopkins, Neal – Khaira, Sheahan, J. Archibald – Nygård, M. Granlund, Chiasson. Hlavní trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Jon Mclsaac, TJ Luxmore. Čároví: Darren Gibbs, James Tobias

Diváci: 21260

14:11 CHI 2 D. Kubalík, vysoká hůl
16:52 CHI 2 A. Shaw, držení
24:11 CHI 1:0 P. Kane (D. Strome)
25:12 EDM 2 Khaira, hrubost