po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

30.09.2019, 18:30 • VTB Arena, Moskva • Karel Jedlička

Tipsport: 2.37 4.0 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Statistiky zápasu:

Střely na bránu 37:28, vhazování 25:35, hity 6:6, čas v útoku 12:58 – 10:30, vyloučení 6:6, využití 0:1.

Česko-slovenská stopa v utkání

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:34
Dimitrij Jaškin (DMS) 0+0, 8 střel, 3 vyloučení, čas na ledě 22:34 (21:01:32)
Jokerit v prvním vzájemném utkání této sezony částečně oplácí Dynamu jarní vyřazení z Gagarinova poháru, když jeho led dobyl poměrem 2:1 a přesně stejně se dělí také body.
Hosté přitom v první třetině působili, jako by na led slezli rovnou z autobusu. Drtivou převahu však domácí nevyužili a po sólu O´Neilla si půl minuty před sirénou srazil kotouč do vlastní brány bruslí Ljamin.
Zbytek zápasu už byl vyrovnaný, útočný a oba celky drželi výborní brankáři. O vedení připravil Jokerit až kiks obránce Kivista, který nalil na gól Peterssonovi. Hosté pak bez potíží ubránili čtyři minuty oslabení a naopak ve vlastní přesilovce v prodloužení brzy rozhodl Haapala.

61:50

61:50 Henrik HAAPALA - 1:2

61:50

Jokerit právě vstřelil branku!
Nejlepší hráč helsinského mužstva HENRIK HAAPALA střílí vítězný gól. Od modré čáry v přesilovce 4 na 3 přihrál do levého rohu O´Neillovi, najel si na jeho zpětnou přihrávku a příklepem prostřelil Bočarova mezi betony. Asistence: Brian O'Neill.

61:27

Oddechový čas pro hosty.

61:27

Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (André Petersson – 2 min., hákování).

61:07

Útoky se pravidelně střídají, Bočarov likviduje střelu Saku Mäenalanena i následnou dorážku přes obránce.

60:45

Po bleskové výměně puku pálí z pravého křídla do Kalninšovy lapačky domácí hvězda Vadim Šipačov.

60:19

Hned při prvním střídání si nabruslil do šance Haapala, Bočarov vyráží.

60:01

Za 4 minuty přesilovky, přerušené jen na pár vteřin, domácí vůbec nevystřelili na bránu. Jokerit tak uhájil jistý bod do tabulky, ten má i Dynamo díky fatální hrubce, kterou spáchal hostující obránce Kivistö a potrestal Petersson.

Statistiky po 3. třetině:
Střely na bránu 36:24, vhazování 24:33, vyloučení 5:6, bez využití.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:35

Bočarov musel rozklekem vyrážet dělovku ze středního pásma. Naopak Dynamo je vepředu dál marné.

59:00

Začíná poslední minuta, co provedou modří s přesilovou hrou? Zatím je to stejná bída jako v té předchozí.

57:59

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Saku Mäenalanen – 2 min., nedovolené bránění).

57:23

Hosté v plném počtu. Domácí se v přesilovce ani nepodívali do útočného pásma.

1:2

Branky a nahrávky: 55. A. Petersson – 20. O'Neill (Lehtonen), 62. Haapala (O'Neill)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Čajkovský, Hietanen, Mironov (A), Volkov, Ljamin, Grigorjev, Ogurcov, Pribylskij – Jaškin, Šipačov (C), A. Petersson – V. Kuljomin (A), Jefremov, Mojsejev – Muranov, Igumnov, Alexejev – Indrašis, Polygalov, Brjukvin.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Niemi) – A. Grant, Lehtonen, Lepistö (A), Lööv, Kivistö, Eronen – Mäenalanen, Kontiola, Haapala – O'Neill, Norman, H. Ikonen – Moses, Regin (C), Joensuu – Anttila (A), Pihlström, Oksanen.

Rozhodčí: Gusev, Fraňo – Kučava, Sazonov