3:2

konec (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7)

27.09.2019, 21:00 • AccorHotels Arena, Paříž • Semifinále • Milan Huppert

Tipsport: 3.53 1.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

I druhé semifinálové klání na mistrovství Evropy volejbalistů přineslo nečekaného vítěze. Stal se jím tým Srbska, který porazil domácí Francii v pěti setech.

První dvě sady měly stejný výsledek, a to 25:23. V prvním setu tímto těsným výsledkem zvítězili Francouzi, následně se totéž podařilo Srbům. Ti se posléze dostali do laufu a třetí sadu ovládli rozdílem čtyř bodů.

Ve čtvrtém setu ovšem domácí hráči znovu zpřesnili hru a odměnou jim bylo osmibodové vítězství a vyrovnání stavu na 2:2. Do tiebreaku naopak vlétlo ve velém stylu mužstvo z Balkánu, během chvilky vedlo 5:0. Tento náskok už Francouzi stáhnout nedokázali, nakonec prohráli 7:15.

Utkání mělo dvě ofenzivní hvězdy. Na straně vítězů se činil Aleksandar Atanasijevič, jenž zaznamenal 27 bodů, Francouz Earvin Ngapeth přidal dokonce ještě o dva body více. Na postup to ale nestačilo, finále obstará Srbsko se Slovinskem. Francie zabojuje o bronzové medaile proti Polákům.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (23:42:15)

Konec zápasu

15:7

Je konec, Slovinsko doplnilo ve finále mistrovství Evropy Srbsko! Francouzský volejbalista ukončil utkání zkaženým servisem.

14:7

Boyer ještě odvrací konec utkání, avšak situace se pro domácí zdá býti již ztracenou.

14:6

Smeč Atanasijeviče dopadla na lajnu, je tu osm mečbolů!

13:6

Přichází eso, o které se postaral Srečko Lišinac! TSrbové jsou blízko finálové účasti!

12:6

Na Atanasijeviče je spolehnutí. Univerzál našem mezírku mezi dvojblokem.

11:6

Kovačevič při podání přešlápl o pořádný kus.

11:5

Atanasijevič diagonální ránou zapisuje jedenáctý bod pro svůj tým.

10:5

Těsný aut při servisu Ngapetha, Srbové si mohou oddechnout.

9:5

Po dlouhé době přišel úspěšný blok domácích. Nad sítí selhal Kovačevič.

9:4

Ngapeth servisem načapal libero. Eso a ztráta pěti bodů.

9:3

Výborně si Ngapeth přihrál, poté lehounce otřel balón o bloky.

9:2

Boyer se rozbil o jediného blokaře Atanasijevič! Srbové jsou čím dál tím blíže vysněnému postupu do finále!

8:2

Srbové zázračně udrželi balón ve hře, posléze výměnu vítězně zakončil Srdečko Lisinac.