23.09.2019, 20:30 • Volkswagen Arena, Wolfsburg • 5. kolo • Michal Raška

Tipsport: 2.13 3.72 3.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (22:27:04)
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 11:18.
Je konec. Wolfsburg remizoval na domácí půdě s Hoffenheimem 1:1. Už v 6. minutě se parádně opřel do míče Rudy a jeho rána skončila u levé tyče. Ve 35. minutě byl Wolfsburg velice blízko branky, ale Baumann předvedl skvělé zákroky. O minutu později ale domácí přece jenom vstřelili gól, který dal Mehmedi. Ve 39. minutě byl Wolfsburg velice blízko otočení, ale Brekalo se dopustil hry rukou. Ve 42. minutě šel málem zase do vedení Hoffenheim, ale rána z dálky skončila od břevna na brankové čáře. Do druhé poloviny zápasu vstoupili hosté velice aktivně, ale nevyužili své šance. V 62. minutě Hoffenheim vstřelil branku, ale z ofsajdu. Dvě minuty před koncem základní hrací doby šli hosté do přečíslení, ale Pervan předvedl skvělý zákrok.

90+3

90+2

Robert Skov se po následném protiútoku dostal ke střele, která ale skončila jen vedle brány soupeře.

90+1

Tentokrát se žluté karty dočkal také hostující hráč Sargis Adamjan a Wolfsburg získal volný kop.

90

Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90

Čerstvý hráč na hrací ploše Kevin Akpoguma nyní uviděl za svůj nedovolený zákrok žlutou kartu.

89

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Kevin Akpoguma.

88

Po chybě domácího obránce se Hoffenheim dostal do přečíslení 2 na 1, ale následná střela k pravé tyči skončila na zákroku Pavao Pervana!

87

Robert Skov šel do souboje ve středu hřiště příliš tvrdě a je to tak jen další nedovolený zákrok.

86

Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Admir Mehmedi, přichází Felix Klaus.

84

Posléze se k míči sice dostal Wolfsburg, ale ani nyní z toho není nic vážnějšího.

83

Tentokrát se hostující mužstvo sice dostalo po pravé straně dopředu, ale nebylo z toho nic nebezpečného.

81

Hoffenheim sice získal rohový kop z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

79

Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází William, přichází Kevin Mbabu.

77

Maximilian Arnold poslal soupeře k zemi ve středu hrací plochy a uviděl od sudího Benjamina Cortuse kartu žluté barvy.

76

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Christoph Baumgartner.

75

Následná standardní situace domácího celku ale nepřinesla nic nebezpečného.

74

Admir Mehmedi se dostal do zakončení hlavou, ale to bylo zblokováno hostujícím hráčem a Wolfsburg tak získala rohový kop.

73

Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Lucas Nmecha.

72

Hoffenheim zkoušel něco vymyslet z pravé strany, kde nakonec získal rohový kop, o jehož zahrání se postará Dennis Geiger.

71

Tentokrát skončil balón pouze v zámezí a následovat bude autové vhazování pro domácí.

70

Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Sargis Adamjan.

66

Momentálně míč stále mění svého majitele a k vidění aktuálně nejsou nějaké pěkné akce.

64

Rovněž potrestán kartou žluté barvy byl také domácí hráč Yannick Gerhardt.

63

Dennis Geiger tentokrát uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

62

Hosté sice dokázali vstřelit branku, ale ta byla z jasného ofsajdu!

61

Maximilian Arnold chtěl střelou z dálky překvapit brankáře Baumanna, ale pokus domácího hráče letěl několik metrů vedle.

60

Je před námi poslední půl hodinka hry a stav je stále nerozhodný, ovšem vidíme spoustu šancí a dovolím si napsat, že toto utkání nerozhodným výsledkem neskončí.

58

Hosté jsou pod tlakem při rozehrávce na své polovině hrací plochy, ale nakonec se z nepříjemné situace dokázali vymotat.

57

Nyní se ke střele dostali domácí, ale rána z dálky skončila na zákroku Baumanna a následná dorážka zpoza vápna šla nad bránu.

56

A další šance hostujícího mužstva! Centr z rohu letěl na přední tyč, kde byl balón prodloužen na zadní a tam si sběhl Ihlas Bebou, ovšem ten těsně minul balón!

54

Ihlas Bebou se dostal do vápna, ale tam jej o míč připravil William a Hoffenheim získal rohový kop.

52

Pavel Kadeřábek si sbíhal po pravé straně na pas svého spoluhráče. Míč sice skončil v zámezí, ale Hoffenheim získal po teči domácího hráče alespoň autové vhazování.

50

Domácí si chtěli sklepnout míč v trojúhelníku, ale to se jim příliš nepovedlo a u balónu tak je Hoffenheim.

49

Doufejme, že i zbytek zápasu bude tak atraktivní jako nynější šance hostujícího celku a druhá půle prvního poločasu.

48

Tentokrát přišel pouze nedovolený zákrok hostujícího hráče ve středu hrací plochy a Wolfsburg tak bude u balónu.

47

Hoffenheim se dostal z levé strany do vápna, kde zakončoval český hráč Pavel Kadeřábek, ale Pavao Pervan předvedl skvělý zákrok!

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.
První poločas je u svého konce a Wolfsburg zatím hraje doma nerozhodně 1:1 s Hoffenheimem. Už v 6. minutě se parádně opřel do míče Rudy a jeho rána skončila u levé tyče. Ve 35. minutě byl Wolfsburg velice blízko branky, ale Baumann předvedl skvělé zákroky. O minutu později ale domácí přece jenom vstřelili gól, který dal Mehmedi. Ve 39. minutě byl Wolfsburg velice blízko otočení, ale Brekalo se dopustil hry rukou. Ve 42. minutě šel málem zase do vedení Hoffenheim, ale rána z dálky skončila od břevna na brankové čáře.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Domácí hráč se pokusil o střelu nůžkami, ale ty šly hodně mimo.

45

Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

44

Ihlas Bebou se nyní ocitl pouze v ofsajdovém postavení a hra je tak přerušena.

42

No to je neskutečné! Fantastická rána hostujícího hráče z velké dálky orazítkovala horní tyč a posléze se balón odrazil z brankové čáry zpět do hry! Nyní měl Wolfsburg pro změnu obrovské štěstí!

41

Tentokrát přišel pouze faul domácího hráče a hosté získali volný kop z levé strany.

40

Tentokrát Hoffenheim získal rohový kop z levé strany, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného.

39

No to se dějí věci! Josip Brekalo poslal domácí do vedení 2:1, ale rozhodčí nakonec odpískal ruku domácího hráče a stav je tak nerozhodný 1:1!

36

Wolfsburg právě vstřelil branku!
Nyní už je to gól a máme srovnáno na 1:1! ADMIR MEHMEDI se dostal z levé strany do vápna, kde posléze vypálil k bližší tyči, což Baumann úplně nečekal a balón nedokázal vyrazit. Asistence: Weghorst.

35

Tak tohle byla obrovská šance domácích, která ale nekončí gólem! William vypálil z dvaceti metrů tvrdou ránu, kterou brankář Baumann vyrazil pouze před sebe, kde se dostal k dorážce Yannick Gerhardt, ale jeho střelu rovněž vyrazil hostující gólman!

33

Hosté se sice snažili odkopnout balón ze své poloviny, ale k míči se nakonec dostali hráči Wolfsburgu, ovšem následný nákop domácích nic velkého nepřinesl.

31

Kevin Vogt předvedl skvělý obranný zákrok proti zakončení Wouta Weghorsta.

30

Půl hodina hry je u svého konce a Wolfsburg jako mírný favorit tohoto zápasu zatím prohrává s Hoffenheim 0:1

29

Nyní má pro změnu autové vhazování Wolfsburg na své polovině hrací plochy.

28

Ani další útočná akce domácího celku neskončila ničím vážnějším, jelikož přišel jen faul útočníka Wouta Weghorsa.

27

Nepřesná přihrávka domácího hráče končí pouze v zámezí a Hoffenheim tak bude mít autové vhazování na své polovině.

25

Nákop domácího hráče sice letěl do vápna, ale nakonec skončil jen v zámezí vedle hostující svatyně.

24

Domácí zatím mají velké problémy s ofsajdovou pastí svého soupeře.

23

Tentokrát se Dennis Geiger snažil dostat do zakončení uvnitř vápna, ale domácí obránce mu v tom zamezil skvělým obranným zákrokem.

22

Wolfsburg si sice vytvořil střeleckou příležitost, ale pokus Wouta Weghorsta letěl nad bránu soupeře.

21

Ihlas Bebou si parádně zběhl za obranu domácího celku a následně mířil na vzdálenější pravou tyč, ale gólman Pavao Pervan si poradil.

19

Yannick Gerhardt se sice elegantně zbavil svého protihráče, ale posléze se domácí ani tentokrát nedostali do nějaké šance.

18

Tentokrát to Hoffenheim zkusil po pravé straně, ale následný pokus o centr Sebastiana Rudyho byl zblokován.

17

Ihlas Bebou se snažil projít po levé straně, kde nakonec vybojoval autové vhazování pro hostující mužstvo.

16

Josip Brekalo se opět nachytal pouze v ofsajdovém postavení a další útok Wolfsburgu je u konce.

15

Ovšem přímý kop domácího celku nepřinesl nic nebezpečného, protože byl rozehrán signálem, ze kterého nakonec nic nebylo.

14

Stefan Posch se nyní dopustil nedovoleného zákroku a Wolfsburg tak získal standardní situaci.

13

Domácí dál dostávají hosty pod tlak a možná se za chvíli dočkáme srovnávací branky.

11

Admir Mehmedi se pokoušel prověřit hostujícího brankáře střelou z dálky, ale jeho pokus byl zblokován.

9

Tentokrát přišel centr z pravé strany na hranici šestnáctky Hoffenheimu, ale hosté si opět poradili.

8

Wolfsburg se sice snaží nějak odpovědět, ale útok po pravé straně nepřinesl nic nebezpečného.

6

Hoffenheim právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu, kterou dává hostující celek! SEBASTIAN RUDY se opřel do míče, který vybojoval český obránce Kadeřábek a nakonec z toho byla fantastická rána zpoza vápna k levé tyči, na kterou brankář Pervan neměl nárok. Asistence: Pavel Kadeřábek.

4

Josip Brekalo se tentokrát nachytal pouze v ofsajdovém postavení a akce Wolfsburgu je tak u svého konce.

2

Tisserand se snažil centrem z levé strany hledal svého spoluhráče, ale k míči se dostal pouze hostující celek.

1

VfL Wolfsburg: Pervan – Knoche, Guilavogui (C), Tisserand – William, Gerhardt, Arnold, Steffen – Mehmedi, Weghorst, Brekalo.
Náhradníci: Menzel – Azzaoui, Bruma, Joao Victor, Klaus, Malli, Mbabu, Roussillon, Nmecha.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Vogt (C), Hübner, Kadeřábek – Rudy, Geiger, Grillitsch – Skov, Belfodil, Bebou.
Náhradníci: Pentke – Akpoguma, Adamjan, Bičakčić, Baumgartner, Nordtveit, Stafylidis, Rupp.

Rozhodčí: Benjamin Cortus – Christof Günsch, Christian Leicher.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

TSG 1899 Hoffenheim:

Hoffenheim aktuálně najdeme na 13. pozici se čtyřmi body a skóre 3:6. Poslední utkání odehrál na domácí půdě před 29 395 diváky proti Freiburgu. Ovšem už v 11. minutě poslal hosty do vedení Gunter. Ve 38. minutě zvýšil náskok Freiburgu Haberer a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro hostující celek. V 59. minutě přidal další branku hostů Petersen a Hoffenheim prohrál 0:3.
VfL Wolfsburg:

Wolfsburg je momentálně na 8. místě s osmi body a skóre 7:3. VfL je společně s Lipskem a Bayernem zatím neporažené mužstvo. V posledním utkání Wolfsburg zavítal do Düsseldorfu, kde přišlo do Merkur Spiel-Arény 36 758 diváků. Už v 16. minutě poslal domácí do vedení Giesselmann. Ve 29. minutě ale srovnal Weghorst. Druhá polovina zápasu nám bohužel branku nepřinesla a Wolfsburg si tak odvezl remízu 1:1.
V 5. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy VfL Wolfsburg a TSG 1899 Hoffenheim. Naposled se spolu tato mužstva utkala v dubnu na půdě Hoffenheimu, kde Wolfsburg vyhrál jasně 4:1. Dnes se ale bude bojovat ve Volkswagen Aréně ve Wolfsburgu. Tento stadion nabídne kapacitu pro 30 000 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Benjamin Cortus a jeho asistenti Christof Günsch a Christian Leicher. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.