2:0 6:2, 7:5

17.09.2019, 14:28 • 1. kolo • Miroslav Revaj sk

: 2.1 1.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:5

GEM, SET, ZÁPAS Roberto Carballes Baena! Španiel hneď svoj prvý mečbal v tomto zápase využíva a v Petrohrade sa tak pozrie aj do ďalšieho kola. Martin Kližan sa v druhom sete veľmi zlepšil, ale dnes boli rozhodujúcim faktorom nevynútené chyby a tých spravil náš tenista požehnane, na jeho konte svieti aj 6 dvojchýb. Roberto Carballes Baena tak postupuje do ďalšieho kola po výhre 2:0 na sety a to po hrách 6:2 a 7:5!

40-30

Roberto Carballes Baena získava mečbal!

6:5

Roberto Carballes Baena túto možnosť už využíva, keď Kližan znova chyboval a tak si berie Španiel jeho podanie! Carballes Baena vyhráva v druhom sete 6:5 a čaká ho servis na víťazstvo v tomto stretnutí!

A-40

Chyba slovenského tenistu a tak tu máme aj tretí brejkbal!

A-40

Druhý brejkbal pre Španiela!

A-40

Kližan sa prezentuje znova a zas len nevynútenou chybou, brejkbal pre súpera!

5:5

A je úspešný! Roberto Carballes Baena odvrátil tri setbaly Kližana a udržal sa tak v druhom sete! Stav je vyrovnaný 5:5 a na servis ide práve slovenský tenista.

40-A

Martin Kližan získava tretí setbal!

40-A

Martin Kližan toto zahral parádne, presné skrátenie hry, na ktoré Carballes Baena ešte reagoval, ale potom ho Slovák presne obhodil a získava tak druhý setbal!

30-40

Krásny lob od Kližana, pri servise súpera získava setbal!

4:5

Martin Kližan ide čistou hrou do vedenia 5:4 v druhom sete! Roberto Carballes Baena tak bude podávať na udržanie sa v druhej sade hry.

4:4

Španiel musel cez druhý serivs, následne Kližan zakončil výmenu do pásky a tak si Roberto Carballes Baena tento servis udržal, narobilo mu to však poriadne problémy!

3:4

Od siete do odkrytého priestoru posiela Martin Kližan tento svoj úder, čím ide do vedenia 4:3 v druhom sete!

3:3

Roberto Carballes Baena čistou hrou vyrovnáva na 3:3 v druhom sete! Toto dejstvo je teda určite vyrovnanejšie ako prvé, stále má však Martin Kližan ako sa hovorí nôž na krku.

2:3

Esom napokon ukončil Slovák tento gem a ide do vedenia 3:2 v druhom sete!

2:2

Roberto Carballes Baena čistou hrou ukončil tento gem, čím vyrovnal na 2:2 v druhom sete!

1:2

Druhé eso v rade od slovenského tenistu! Martin Kližan tak v tomto prípade už brejk dokázal potvrdiť a ide do vedenia 2:1 v druhom sete! Verme, že tento moment mu ešte pomôže zabojovať v tomto stretnutí.

1:1

Roberto Carballes Baena sa po dlhšej čase prezentoval nevynútenou chybou a tak brejk potvrdiť nedokázal! Martin Kližan si berie späť stratené podanie, čím vyrovnal na 1:1 v druhom sete!

40-A

Tretí fiftín v rade pre Kližana, je tu teda brejkbal!

1:0

Martin Kližan zakončil tento gem rovnakým spôsobom, akým ho aj začal a to dvojchybou! Slovák tak nevstúpil úspešne do druhého setu, Roberto Carballes Baena získava brejk a bude podávať na jeho potvrdenie.

40-15

Prvé komplikácie pre Kližana v druhom sete, dva brejkbaly pre súpera!

6:2

Roberto Carballes Baena bol už na druhý pokus úspešný, opäť tu bola chyba zo strany Martina Kližana! Španiel teda vyhráva prvý set pomerom 6:2 a to už samo o sebe napovedá o jeho priebehu. Martin začal veľmi dobre, vstúpil do stretnutia čistou hrou, ale viacej pozitívnych momentov z jeho strany neprišlo. V jednom prípade si síce dokázal vziať stratené podanie, ale ihneď ho potom znova stratil a tak má v druhom sete pred sebou náročnú úlohu.

40-15

Roberto Carballes Baena získava dva setby, Kližanov nízky úder zastavila páska!

5:2

Úderom do pásky ukončil Kližan túto hru, zrodil sa nám tak na druhej strane ribrejk a Roberto Carballes Baena vyhráva v prvom sete 5:2! Španiel tak ide podávať na víťazstvo v prvom sete.

40-0

Opäť chyba zo strany nášho tenistu, ktorý tak ide čeliť trom brejkbalom súpera!

4:2

Roberto Carballes Baena si na svoje konto pripisuje prvú dvojchybu, takže Martin Kližan si berie svoje stratené podanie späť! Slovák bude za stavu 2:4 podávať na potvrdenie brejku.

0-40

Parádny ritern od slovenského tenistu, sú tu tri brejkbaly aj na opačnej strane!

4:1

Španiel sa úspešne presunul na sieť a na druhý pokus je už úspešný! Martin Kližan tak stráca aj svoje druhé podanie v prvom sete, čo jeho súpera dostáva do vedenia 4:1 a to už vyzerá na rýchly koniec prvého setu, ešte však nepredbiehajme.

40-0

Ani toto druhé podanie nebolo úspešné, Martin Kližan bude čeliť trom brejkbalom súpera!

3:1

Roberto Carballes Baena je však už na druhý pokus úspešný, podarilo sa mu teda brejk potvrdiť a vyhráva v prvom sete 3:1!

2:1

Roberto Carballes Baena túto možnosť využíva, keďže Kližanovi znova nezafungoval druhý servis a tak Španiel vyhráva v prvom sete 2:1 a čaká ho podanie na potvrdenie brejku!

40-15

Kližanov úder zastavuje páska, sú tu prvé dva brejkbaly v tomto zápase a k dispozícii ich má Španiel!

1:1

Španiel ukončil tento gem priamym bodom a tak si rovnako udržal svoje úvodné podanie, aj keď to tak suverérne ako v Kližanovom prípade nebolo!

0:1

Martin Kližan víťazným úderom ukončil prvý gem, ktorý získava čistou hrou a bez problémov si udržal svoj prvý servis!