Liga mistrů

FC Red Bull Salzburg – KRC Genk

6:2

konec (5:1)

17.09.2019, 21:00 • Red Bull Arena, Salzburg • Skupina E • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.42 5.29 7.47 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Přeji ničím nerušenou noc! (23:05:47)
Statistiky zápasu:
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 14:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:4.
Fotbalisté Salzburgu fantasticky vstoupili do Ligy mistrů, když na domácím hřišti rozstříleli belgického mistra 6:2. Domácí položili základ vítězství v prvním poločase, po němž vedli díky smrtícím kontrům a hattricku Erlinga Hälanda 5:1. Po změně stran už to takový kvapík od Red Bullu nebyl, ale to bylo vzhledem k vývoji duelu pochopitelné. V 52. minutě se nejprve hosté dočkali snížení zásluhou přesně hlavičkujícího Mbwany Samatty. V 66. minutě ale uzavřel skóre domácí kapitán Andreas Ulmer. Salzburg tak navázal na střelecké hody, které svým fanouškům pravidelně dopřává v rakouské Bundeslize.

90+4

90+4

Domácí mohli přidat Genku na cestu ještě jeden gól. Minaminovi se však v rozhodující chvíli napletl do cesty spoluhráč Daka, který se chtěl také zapsat mezi střelce.

90+3

Patson Daka si naběhl na výkop brankáře a přes Lucumiho se dostal k zakončení. Míč ale poslal vedle bližší tyče.

90+2

Uronenův přetažený centr skončil až za brankovou čarou. Míč uvede do hry Cican Stankovic.

90+1

Ke střele z otočky se dostal Patson Daka. Chyběla ji ale razance na to, aby překvapila Couckeho.

90+1

Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty.

90

Celý stadion už stojí na nohou a aplauduje hráčům Salzburgu za jejich dnešní představení. Tenhle zápas vejde do klubové historie.

89

Míč poslal do šestnáctky Junuzović, hosté se ubránili.

88

Takumi Minamino si hledal v pokutovém území prostor k zakončení. Nakonec vybojoval roh.

87

Maehle je už v pořádku a hra může pokračovat.

87

Na hrací ploše zůstává ležet Joakim Maehle. Ten nastřelil napadajícího Okugawu a míč se od Japonce odrazil do obličeje obránce Genku.

85

Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Bryan Heynen, přichází Paul Onuachu.

85

Mbwana Samatta zkusil svoje štěstí z velké dálky. Zamířil vysoko nad.

84

Střídání v týmu FC Red Bull Salzburg: ze hřiště odchází Rasmus Nissen Kristensen, přichází Patrick Farkas.

83

Samatta si může oddechnout. Vyvázl z toho se žlutým kartónkem.

6:2

konec (5:1)

Branky: 2. Häland (Minamino), 34. Häland (Hwang Hi-čchan), 36. Hwang Hi-čchan (Junuzović), 45. Häland (Hwang Hi-čchan), 45+2. Szoboszlai (Minamino), 66. Ulmer (Junuzović) – 40. Lucumi, 52. Samatta (Bongonda)

Karty:   47. Kristensen (SLZ), 50. Bernede (SLZ), 62. Szoboszlai (SLZ) – 58. Bongonda (GNK), 83. Samatta (GNK)

FC Red Bull Salzburg: Stankovic – Kristensen (84. Farkas), Ramalho, Wöber, Ulmer (C) – Minamino, Bernede, Junuzović, Szoboszlai (62. Okugawa) – Häland (72. Daka), Hwang Hi-čchan.
Náhradníci: Köhn – Ashimeru, Onguéné, Daka, Farkas, Okugawa, Mwepu.

KRC Genk: Coucke – Maehle, Dewaest (C), Lucumi, Uronen – S. Berge, Hrošovský, Heynen (85. Onuachu) – Ndongala (72. Hagi), Ito (46. Bongonda) – Samatta.
Náhradníci: Vandevoordt – De Norre, Wouters, Hagi, Bongonda, Cuesta, Onuachu.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller

Diváci: 29 520