La Vuelta

20. etapa: Arenas de San Pedro - Plataforma de Gredos

Vítěz: T. Pogačar (UAE Team Emirates)

14.09.2019, 12:15 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Zároveň je již jasné, že vrchařskou soutěž na letošní Vueltě vyhrál se ziskem 76 bodů Geoffrey Bouchard ze stáje AG2R La Mondiale. Druhý Angel Madrazo z Burgos BH získal 44 bodů. A třetí je nakonec Sergio Samitier, který dnes vybojoval 22 bodů a celkově jich má 42.

Cíl

Třetí dojel do cíle Rafal Majka. Primož Roglič, nyní už jistý vítěz letošní Vuelty, je v cíli pátý.

Cíl

Valverde dojíždí do cíle se ztrátou 1:33 na Pogačara a udržel druhé místo na letošní Vueltě!

Cíl

Tadej Pogačar ve svých 20 letech dokázal vyhrát třetí etapu na Vueltě a vyrovnal italskou legendu Giuseppe Saronniho, který vyhrál tři etapy na Giru v roce 1978. Doposud byl Saronni jediný, který vyhrál tři etapy před svými 21. narozeninami!

1km

Poslední kilometr pro Pogačara. Poslední kilometr k třetímu vítězství na této Vueltě a posunu na stupně vítězů v celkové klasifikaci.

3km

Poslední tři kilometry pro Tadeje Pogačara! Náskok činí 96 vteřin.

6km

Šest kilometrů do cíle. Pogačar je velmi blízko třetího vítězství na letošní Vueltě!

34,2km

Tadej Pogačar vyhrál vrchařskou prémii na Puerto de Pena Negra.

36km

Pogačar z UAE na čele dál dře a už se ve virtuálním pořadí Vuelty dostává na třetí místo! Dokáže ale udržet svůj náskok, nebo o něj přijde? To se nyní nedá odhadovat.

38,2km

Šikovně zvolený nástup, který přináší Pogačarovi rázem půl minuty proti soupeřům. Rozhodně ještě může bojovat o posun pořadím.

38,8km

Nástup zkouší Tadej Pogačar, průběžně pátý v pořadí, a nevypadá vůbec špatně!

42km

S Lopezem je tam nejen Roglič, ale i Quintana, Valverde a Pogačar. Tedy všichni z první pětky celkové klasifikace Vuelty.

42,8km

Miguel Angel Lopez z Astany to zkouší!

45km

Ani vedoucí skupinka už nedží pohromadě. Samitier ztrácí, stejně jako Edet a Howson. Hart a Guerreiro jim ujíždí.

77km

Jezdci stáje Jumbo-Visma dál diktují tempo pelotonu. Jejich prací je případně zareagovat na možný nástup soupeřů z Movistaru, kteří ještě mohou ohrozit vedoucího Primože Rogliče.

107km

Brit Tao Geoghegan Hart se dostal do vedoucí skupinky!

145km

Už jen kilometr. Madrazo to nestihne a to znamená, že Bouchard už by měl mít jisté vítězství ve vrchařské soutěži na letošní Vueltě!

155,8k

Vedoucí skupina dorazila na Puerto de Pedro Bernardo! Vítěz vrchařské prémie, Sergio Samitier Samitier z Euskadi bere 10 bodů. Za ním se seřadili Montoya, Howson, Morabito a Padun.