konec (24:23, 46:46, 75:71)

09.09.2019, 14:00 • Osmifinále • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.68 14.5 2.52 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (15:56:20)
Je konec! Austrálie nakonec v divoké přestřelce poráží Francii 100:98 a získává první místo v osmifinálové skupině. V případě, že USA porazí Brazílii, bude právě Austrálie soupeřem českého týmu ve čtvrtfinále! Francie dnes sice podala dobrý výkon, ale v koncovce evropskému celku trošičku vázla koncovka, což dokázala Austrálie potrestat. Francie si tak ve čtvrtfinále velmi pravděpodobně zahraje s výběrem USA.

Konec zápasu. (98:100)

39:54

Dellavedova proměnil jen jeden trestný hod. (98:99)

39:54

Dellavedova si znovu aktivním průnikem došel pro faul a vybojoval trestné hody pro Austrálii. (98:98)

39:44

De Colo dostal přihrávku pod koš a ihned vyrovnal. (98:98)

39:31

Dellavedova proměnil oba trestné hody! (96:98)

39:31

Dellavedova se probil pod koš a byl faulován. Dva trestné hody pro Austrálii. (96:96)

39:14

De Colo na začátku poslední minuty srovnává střelou o desku. (96:96)

38:58

Ingles dostal prostor ve středu, probil se pod koš a poslal Austrálii do vedení! (94:96)

38:28

Baynes si došel pro nedovolený zákrok. Austrálie bude zahrávat dva trestné hody. (94:92)

38:13

Francie se znovu vrací do vedení! Je to nesmírně dramatická bitva! (94:92)

37:57

Fournier si v souboji pod košem pomohl loktem a dopustil se útočného faulu. (92:92)

37:44

Mills proměnil dva trestné hody a je znovu vyrovnáno! (92:92)

37:37

Albicy napodobil australského tahouna a rovněž se prosadil za tři body. (92:90)

37:13

Baynes dostal prostor na pravé straně a trefil svou šestou trojku v utkání! (89:90)

36:52

De Colo utekl s míčem pod koš a došel si pro snadné dva body. Francie znovu vede. (89:87)

36:36

Fournier vyběhl s míčem za perimetr a trefil nesmírně důležitou trojku. (87:87)

36:13

Bogut ukázal důraz v prostoru pod košem a navýšil vedení Austrálie na tři body. (84:87)

35:56

Fournier to pro změnu zkusil za tři body, ale jeho rána byla krátká. (84:85)

35:34

Mills se prosmýkl pod koš a levou rukou zkoušel zakončit. Jeho rána se od desky odrazila mimo. (84:85)

35:20

Albicy se dostal k odraženému míči a s přehledem se prosadil za dva body. (84:85)

35:05

Oba útoky nyní hrají opravdu skvěle a body naskakují na obou stranách. (82:85)

34:40

Creek se dostal pod koš a trefil se. Navíc tam byl ještě faul. (80:82)

33:55

Fournier s přehledem proměnil jen jeden trestný hod. (80:82)

33:55

Fournier dostal přihrávku pod koš, ale byl faulován při střelbě. (79:82)

33:41

Ingles uviděl ulici pod koš, utekl svému strážci a odrazem o desku se prosadil. (79:82)

33:12

Baynes se prodral pod koš a nádhernou střelou poslal Austrálii do vedení. (79:80)

32:35

Mills mohl těžkou střelou vrátit Austrálii do vedení, jenže trefil obroučku. (79:78)

32:18

Mills předvedl parádní nájezd na koš a snížil na rozdíl jediného bodu. (79:78)

31:47

Francouzi skvěle bránili a nedovolili Austrálii zakončit před vypršením limitu. (79:76)

31:22

Francie zatím hraje v útoku opravdu s přehledem a zbytečně neztrácí míče. (79:76)

30:54

Baynes proměnil svou čtvrtou trojku z pěti pokusů. (77:76)

30:36

Gobert měl moře prostoru pod košem a snadno se prosadil. (77:73)

30:16

Creek si naběhl na přihrávku pod koš a dokázal snížit na rozdíl dvou bodů. (75:73)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (75:71)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (75:71)

29:57

Aaron Baynes proměnil oba trestné hody a ještě snižuje. (75:71)

29:34

De Colo proměnil dva trestné hody a navýšil vedení Francie na šest bodů. (75:69)

29:19

Mills si našel prostor a vypálil za dva body. Francie stále vede. (73:69)

28:57

De Colo využil rozhození australské obrany a krásnou trojkou z levé strany navýšil vedení Francie na šest bodů. (73:67)

28:24

Mills se rovněž prosadil za tři body a Austrálie se znovu vrací do boje! (70:67)

27:48

Ingles trefil dobrou trojku a Austrálie trošičku brzdí nástup Francie. (70:64)

27:35

Francie ve třetí čtvrtině také skvěle brání! Mills se dral pod koš, ale Francie si pomohla taktickým faulem. (70:61)

26:47

Gobert po krásné kombinace zakončil parádní smečí a Francie vede už o devět bodů! (70:61)

26:18

Naopak De Colo se chvíli po příchodu na palubovku ukázal průnikem za dva body. (68:61)

26:08

Mills se dostal z pravé strany pod koš, ale nedokázal snížit. (66:61)

25:25

Fournier je stoprocentní při trestných hodech. Na svém kontě už má dnes 27 bodů! (64:61)

25:25

Fournier se znovu prosadil a tentokrát navíc vybojoval faul. (63:61)

25:07

Ingles musel střílet přes obránce, ale zvolil dobrou ránu a vyrovnal. (61:61)

24:50

Fournier proměnil oba trestné hody a vrací Francii vedení. (61:59)

24:50

Fournier si naběhl pod koš, kam okamžitě mířila prudká přihrávka. Francouzský tahoun vybojoval trestné hody. (59:59)

24:18

Fournier se prosadil parádním obloučkem za tři body. Znovu je vyrovnáno! (59:59)

24:01

Austrálie si ale stále drží tříbodové vedení! (56:59)

23:30

Mills dnes hraje fantasticky! Další dva body pro australskou hvězdu. (54:57)

23:09

Francouzi bleskově nalezli prostor pod košem a snižují na rozdíl jediného bodu. (54:55)

23:00

Baynes se krásně prosadil za tři body a Austrálie odskakuje do vedení. (52:55)

22:24

Mills střílel z hodně těžké pozice, ale trefil za tři body a opět vyrovnal. (52:52)

22:12

Fournier si udělal prostor a navýšil vedení Francie. (52:49)

21:53

Tři proměněné trestné hody znovu vrací Austrálii do hry. (50:49)

21:37

Batum střílel z hodně těžké pozice a trefil jen boční stranu desky. (50:46)

21:08

Mills zkoušel zakončit za tři body, ale Francouzi mu nedali moc prostoru. Mills úplně minul koš. (50:46)

20:52

Batum proměnil dva trestné hody a Francie vede o čtyři body. (50:46)

20:39

Landale se probil pod koš, vyměnil si přihrávku se spoluhráčem, ale nezakončil přesně. (48:46)

20:23

Gobert ustál souboj s obráncem pod košem a střelou pod hlavu dostal Francii do vedení. (48:46)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (46:46)
První poločas končí! V úvodních dvou čtvrtinách jsme sledovali z obou stranu uvolněný basketbal a mnoho košů. Francie sice několikrát vedla, ale Austrálie se vždy dokázala bleskově dotáhnout. Mills navíc předvádí další parádní výkon a přidává jeden bod za druhým. O poločase už jich má na kontě třináct.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (46:46)

19:55

Gobert proměnil oba trestné hody a znovu vyrovnává. (46:46)

19:55

Gobert se probil pod koš a v samém závěru prvního poločasu získal dva trestné hody. (44:46)

19:43

Další dva proměněné trestné hody a Austrálie už vede. (44:46)

19:20

Mills dostal prudkou přihrávku, rychle se uvolnil a znovu vyrovnal. (44:44)

18:55

De Colo se dostal pod koš a střelou z výskoku se krásně prosadil. (44:42)

18:37

Navíc jsou tady dva proměněné trestné hody Austrálie a je znovu vyrovnáno! (42:42)

18:32

Austrálie se drží na dostřel svému soupeři krásnou střelou za tři body. (42:40)

17:48

Fournier si našel prostor na perimetru, jenže jeho pokus skončil na obroučce. (42:37)

17:29

Austrálie se ale dokázala zmátořit a Mills se prosadil z prostoru pod košem. (40:37)

17:02

Batum zkusil ránu za tři body a navýšil vedení Francie na pět bodů. (40:35)

16:51

Ve druhé čtvrtině se zatím zasekla střelba obou týmů. Na palubovce kralují obrany. (37:35)

16:15

Mills zkoušel střelu za tři body, ale ta šla pouze do obroučky. (37:35)

15:48

Fournier si připsal úspěšný doskok následovaný střelou za dva body. (37:35)

14:56

Je znovu vyrovnáno! Austrálie se dokázala bleskově vrátit do hry. (33:33)

14:30

Aaron Baynes málem překazil útok Francie. Evropský celek nemá ani jednu ztrátu! (33:30)

14:04

Batum dostal přihrávku do brejku a došel si pro snadný koš. (33:30)

13:24

De Colo ukázal parádní přehled o hře, překvapil obránce a vrátil Francii do vedení. (31:30)

13:05

Mills se z pravé strany dostal pod koš a zaznamenal svůj devátý bod. (29:30)

12:30

Australané se drží soupeře jako klíště a nenechávají Francii odskočit. (29:28)

11:42

Poirier zkusil vystřelit za tři body, ale jeho rána skončila na obroučce. (26:26)

11:20

Skvělý obranný zákrok Francouzů! Skóre zůstává vyrovnané. (26:26)

10:33

Batum si odstavil svého obránce a z otočky dokázal vrátit Francii vedení. (26:25)

10:23

Dellavedova se dostal do střelecké pozice a prosadil se. (24:25)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (24:23)

10:00

První čtvrtina skončila. (24:23)

09:33

De Colo se dostal pod koš, jenže jeho rána se od obroučky odrazila mimo koš. (24:21)

09:06

Fournier si našel místo ke střele a trefil nádherný koš. Francie vede o tři body. (24:21)

08:48

Ingles dostal prostor ke střele za tři body a znovu se trefil. (22:21)

08:31

Jenže také De Colo se stačil bleskově prosadit za tři body. (22:18)

08:15

Bogut trefil důležitou trojku a nenechává Francii utéct. (19:18)

07:53

De Colo si udělal prostor tělem, natlačil se před obránce a prosadil se. (19:15)

07:12

Gobert proměnil dva trestné hody a Francie znovu vede. (17:15)

06:45

Je znovu srovnáno! Francouzi v posledních minutách zařadili vyšší rychlostní stupeň. (15:15)

06:15

Fournier se probil pod koš, zvolil krátkou střelu, ale trefil obroučku. (13:15)

05:41

Ntilikina musel zkusit těžkou střelu se sirénou, ale stálo při něm i štěstí. (13:15)

05:16

Ntilikina krásně oklamal svého strážce, dostal se pod koš a dopravil míč do něj. (11:15)

04:54

Mills trefil krásnou trojku a Austrálie už vede o šest bodů. (9:15)

04:34

Goulding musel střílet zády ke koši a navýšil vedení Austrálie. (9:12)

04:05

M´Baye si udělal prostor ke střele a z výskoku dopravil míč do koše. (9:10)

03:03

Baynes napodobil svého spoluhráče a rovněž se trefil za tři body. (7:10)

02:34

Dellavedova se krásně trefil za tři body a srovnává na 7:7. (7:7)

02:12

Gobert se dostal k odraženému míči, jenže byl dezorientovaný a doskákal s míčem v rukách do autu. (7:4)

01:57

Ingles střílel za tři body, ale vůbec netrefil koš. Tohle v basketbalu moc často nevidíme. (7:4)

01:14

Fournier se postavil k trestným hodům a v obou případech byl úspěšný. (7:4)

01:00

Mills se jednoduše prodral pod koš a bez problémů zakončil. (5:4)

00:51

Ntilikina navíc proměnil i následný trestný hod. (5:2)

00:51

Ntilikina se prodral mezi dva soupeře pod koš a krásně zakončil za dva body. (4:2)

00:36

Mills se krásně prosmýkl pod koš, ustál souboj s obráncem a zaznamenal koš s faulem. (2:2)

00:25

Poirier se otočil kolem svého strážce a trefil první koš dnešního duelu. (2:0)

00:10

Francie uspěla na rozhozu a může se vydat do útoku. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)
Oba týmy už jsou na palubovce. Francie bude hrát v bílém, zatímco Austrálie oblékla zelené dresy.

Francie: Ntilikina, M'Baye, Batum, Fournier, De Colo, Poirier, Albicy, Labeyrie, Lessort, Gobert, Toupane, Lacombe

Austrálie: Sobey, Gliddon, Goulding, Mills, Bogut, Ingles, Dellavedova, Kay, Baynes, Barlow, Landale, Creek.
Vzájemné duely

Dnešní soupeři se spolu střetávají pravidelně. Naposledy k tomu došlo na olympiádě v Riu, kde Austrálie zvítězila vysoko 87:66.
Společně si dnes vychutnáme opravdovou basketbalovou lahůdku. Austrálie svede s Francií souboj o prventství ve skupině L a lepší výchozí pozici pro čtvrtfinále. Oba týmy zatím zvládly všechna svá vystoupení na turnaji. Jeden z nich však čeká porážka. Největší problém jim dosud nadělala Litva, ale Francie zvítězila o tři body, zatímco Austrálie to zvládla dokonce o pět bodů.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům basketbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Mistrovství světa v basketbalu mezi Francií a Austrálií. Duel startuje ve 14 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.