Mistrovství světa

Portoriko – Itálie

89:94

po prodl. (24:13, 46:26, 64:50, 83:83)

08.09.2019, 10:30 • Wuhan Sports Center, Wuhan • Osmifinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 9.95 24.5 1.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Itálie skončí mezi 9. až 12. místem, Portoriko na 13. až 16. místě, o přesných pozicích rozhodnou závěrečné zápasy dalších osmifinálových skupin. (12:58:56)
Hvězdná dvojice Italů Belinelli s Gallinarim zaznamenala skoro padesát bodů (Belinelli 27, Gallinari 22), na portorické straně byl nejproduktivnější čtrnáctibodový Renaldo Balkman.
Italové porážejí Portoriko po velkém dramatu 94:89 po prodloužení, když Portoriko ještě v polovině třetí čtvrtiny vedlo o 26 bodů, Italové pak neuvěřitelně zápas otočili až na sedmibodové vedení, které ale nedokázali udržet a muselo se do prodloužení, to už ovládli reprezentanti squadry azzury.

Konec zápasu. (89:94)

44:56

Danilo Gallinari proměnil obě šestky. (89:94)

44:56

Portoričanům trvalo pět sekund, než Rodriguez fauloval Danila Gallinariho, Rodriguez navíc s pěti fauly končí lehce předčasně. (89:92)

44:51

Rodriguez se prosadil po šikovném individuálním průniku. (89:92)

44:43

Marco Belinelli se prosadil z obou trestných hodů a už je na 27 bodech! (87:92)

44:43

Huertas nedal trojku, Belinelli byl po doskoku faulován. (87:90)

44:26

Hackett neproměnil obě šestky! Portoriko ještě žije. (87:90)

44:26

Hackett si došel pro faul Rodrigueze a bude házet trestné hody. (87:90)

44:12

Fantastický blok Tessitoriho proti Rodriguezovi! (87:90)

44:03

Franklin je lehce otřesen, na čáře trestných hodů jej tak nahradil Huertas, ten se štěstím proměnil oba trestné hody. (87:90)

44:03

Belinellimu je pískán nesportovní faul. (85:90)

44:03

Rozhodčí zkoumají střelu Belinelliho, protože ten zároveň zřejmě kopl Franklina do rozkroku. (85:90)

44:03

Belinelli málem trefil trojku z extrémně těžké pozice, míč se ale vykroutil z obroučky. (85:90)

43:45

Clavellovi nevyšel průnik pod koš, v těžké pozici neproměnil a Italové mohou kontrolovat hru. (85:90)

43:26

Abass se nakonec těsně dotýkal tříbodové čáry, je to tak jen dvoubodový koš. (85:90)

43:26

Abass trefuje trojku a Italové vedou o šest bodů! (85:91)

42:53

Marco Belinelli z čáry trestného hodu nezaváhal. (85:88)

42:53

Belinelli udělal hezkou kličku Balkmanovi, ten jej fauloval. (85:86)

42:15

Tessitori se pod košem prosadil přes Colliera. (85:86)

41:12

Po velmi dlouhé době se trefil Alex Franklin a po čase tak vrací Portoriko do vedení. (85:84)

41:00

Gallinari netrefil dalekou trojku. (83:84)

40:12

Marco Belinelli na úvod prodloužení proměnil jeden trestný hod. (83:84)

40:01

Začalo prodloužení. (83:83)

40:00

Čtvrtá čtvrtina skončila. (83:83)

39:59

Šílený závěr! Italové ztratili míč a Portoriko mohlo rozhodnout, také Portoričané ale přišli o balón a Hackett netrefil střelu z dálky, půjdeme tak do prodloužení! (83:83)

39:38

Neuvěřitelné! Ángel Rodriguez neproměnil trestný hod, Rodriguez ale sám doskočil a vyrovnává! (83:83)

39:35

Rodriguez střílí koš s faulem Tessitoriho! (81:83)

39:29

Marco Belinelli z čáry trestného hodu nezaváhal. (79:83)

39:29

Belinelli byl faulován při nájezdu pod koš, dva trestné hody. (79:81)

39:22

Balkman měl problémy se zpracováním Rodriguezovy přihrávky, dokázal se ale pod košem prosadit! (79:81)

39:11

Italové přišli o míč pod vlastním košem, šance pro Portoriko. (77:81)

39:08

Rodriguez v úvodu poslední minuty proměnil dva trestné hody. (77:81)

38:45

Danilo Gallinari se trefil v poslední sekundě limitu na útok! (75:81)

38:20

Rodriguez se pod košem protlačil ke střeleckému úspěchu, Portoričané se ještě nechtějí vzdát. (75:79)

37:58

Danilo Gallinari proměnil dva trestné hody. (73:79)

37:20

Abass neproměnil těžkou střelu, doskočil Balkman. Na druhé straně Rodriguez neproměnil trojku. (73:77)

36:59

Balkman proměnil i následný trestný hod. (73:77)

36:59

Hezká akce Balkmana, ten dokázal pod košem zakončit i s faulem Belinelliho. (72:77)

36:40

Filloy krásně přihrál volnému Tessitorimu. (70:77)

36:05

Renaldo Balkman, který neproměnil tři poslední šestky, tentokrát při dalších dvou nezaváhal. (70:75)

35:55

Obrovská paráda Tessitoriho, ten krásný průnik zakončil výbornou smečí. (68:75)

35:25

Neuvěřitelné! Marco Belinelli trefuje další trojku! (68:73)

35:07

Skvělá obrana Gallinariho proti Collierovi, ten nedokázal vystřelit a vypršel limit na střelu. (68:70)

34:40

Od poloviny třetí čtvrtiny už Itálie vede 37:9! (68:70)

34:40

Šílený obrat Italů pokračuje, Portoričané rychle ztratili míč a Abass při rychlém brejku snadno zasmečoval! (68:70)

34:30

Gallinari proměnil oba trestné hody a šestadvacetibodový náskok Portorika z páté minuty třetí čtvrtiny je minulostí! (68:68)

34:30

Po dalším nezdaru Balkmana v útoku bude Gallinari po svém nájezdu pod koš házet dva trestné hody a může vyrovnat! (68:66)

34:00

Krásnou italskou akci zakončil Belinelli a je to o dva body! (68:66)

33:37

Balkman házel další trestné hody po faulu Tessitoriho, neproměnil ale ani jeden! (68:64)

33:30

Tessitori se prosadil pod portorickým košem přes Huertase, jenž už má čtyři osobní chyby. (68:64)

33:05

Renaldo Balkman proměnil jen první trestný hod, Italové doskočili. (68:62)

33:05

Po faulu Tessitoriho bude Balkman házet trestné hody. (67:62)

33:00

Filloy měl volnou trojku v rohu, ovšem netrefil. (67:62)

32:45

Gary Browne se dopustil prohřešku kroků, další ztráta Portorika. (67:62)

32:29

Filloy proměnil i trestný hod. (67:62)

32:29

Filloy se prosadil i s portorickým faulem, obrovský italský comeback pokračuje. (67:61)

32:22

Clavell se pokusil o individuální průnik, ovšem byl zahnán až do zámezí. (67:59)

32:10

Marco Belinelli trefuje druhou trojku v rychlém sledu! (67:59)

31:43

Ramón Clemente proměnil i trestný hod, Portoriko zase odskakuje na rozdíl jedenácti bodů. (67:56)

31:43

Clemente střílí koš s faulem. (66:56)

31:22

Neuvěřitelné štěstí teď měl Marco Belinelli! Při jeho trojkovém pokusu se míč od obroučky odrazil do horní části desky a pak spadl do koše!

Oddechový čas pro Portoriko. (64:56)

30:50

Filloy proměnil trojku! (64:53)

30:41

Střelecké neúspěchy na obou stranách, hraje se rychle, oba týmy už ale neproměnily po dvou útocích. (64:50)

30:10

Clavell zkoušel trojku také hned na úvod čtvrté čtvrtiny, ovšem rovněž nedal. (64:50)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (64:50)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (64:50)

29:59

Clavell nedal trojku v poslední sekundě a Portoriko vede po třech čtvrtinách 64:50, ačkoliv tedy rozdíl ve třetí čtvrtině byl už šestadvacetibodový. (64:50)

29:50

Tessitori se trefuje z delší vzdálenosti. (64:50)

29:30

Rodriguez trefuje trojku z obrovské dálky! (64:48)

29:10

Hezká individuální akce Amadea Tessitoriho pod portorickým košem. (61:48)

28:40

Filloy po souhře s Gallinarim netrefil trojku. (61:46)

28:23

Po time-outu se Portoriku nepovedlo vyhodit z autu během pěti sekund. (61:46)

28:23

Portoričané se v posledních minutách trápí, berou si tak oddechový čas. (61:46)

28:05

Abass střílel v poslední sekundě limitu na střelu, trojku ale nedal. (61:46)

27:48

Awudu Abass proměnil oba trestné hody, snížil na rozdíl patnácti bodů a Italové zůstávají u míče. (61:46)

27:48

Huertas odstrčil Abasse a je mu pískán nesportovní faul. (61:44)

27:30

Italové se hráli parádní souhru, Filloyova prudká přihrávka si našla Abasse pod košem a ten snadno proměnil. (61:44)

26:47

Abass se ale dopustil ztráty nepřesnou přihrávkou. (61:42)

26:40

Huertas netrefil trojku, dopředu mohou Italové. (61:42)

26:10

Portorické ztráty využil k úspěšnému protiútoku Abass. (61:42)

25:40

Biligha mohl snížit z trestných hodů, neproměnil ale ani jeden. (61:40)

25:10

Paul Biligha úspěšně zasmečoval míč do koše. (61:40)

24:53

Renaldo Balkman využil šikovnou přihrávku Browneho. (61:38)

24:37

Belinelli proměnil oba trestné hody. (59:38)

24:37

Belinelli si došel pro Díazův faul a postaví se na čáru trestných hodů. (59:36)

24:14

Danilo Gallinari trefuje už svoji třetí dnešní trojku, potřeboval k tomu jen čtyři pokusy. (59:36)

23:55

Od úspěšného startu ve třetí čtvrtině Italové už zase prohrávají další úsek 2:13. (59:33)

23:55

Browne sice svoji střelu neproměnil, Italové se pak ale provinili třetí ztrátou v rychlém sledu a Pineiro si rychlý protiútok vychutnal smečovaným zakončením.

Oddechový čas pro Itálii. (59:33)

23:20

David Huertas byl přesný z čáry trestných hodů, Portoriko navíc zůstane u míče. (57:33)

23:20

Rozhodčí i po prohlédnutí videa potvrdili nesportovní faul. (55:33)

23:20

Hackett zaznamenal svůj již čtvrtý faul a je tak stažen ze hry. (55:33)

23:20

Hackett zastavil portorický protiútok jen za cenu nesportovního faulu. (55:33)

22:57

Portorický náskok už zase roste, David Huertas trefuje trojku! (55:33)

22:45

Browne se dopustil už čtvrtého portorického faulu ve třetí čtvrtině. (52:33)

22:40

Hezká individuální akce Pineira. (52:33)

22:25

Biligha uspěl po útočném doskoku. (50:33)

22:10

Další portorické body přidává Gary Browne. (50:31)

21:30

Italové propadli pod vlastním košem, Balkman se snadno prosadil po útočném doskoku. (48:31)

21:13

Gallinari se sice netrefil, pod košem ale při snaze o doskok Huertas jasně držel Abasse, tady nemůže být žádná diskuze proti už třetímu portorickému faulu v třetí čtvrtině. (46:31)

20:50

Italská opora z NBA proměnila i trestný hod. (46:31)

20:50

Gallinari byl faulován při úspěšném zakončení, vypadalo to ale právě na Italův faul. (46:30)

20:14

Na úvod třetí čtvrtiny se Biligha prosadil pod portorickým košem. (46:28)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (46:26)
Že bude stav zápasu mezi Itálií a Portorikem po první polovině o dvacet bodů, není úplný šok. Tím šokem je, že vede Portoriko, neboť Italové úvodní dvě čtvrtiny odehráli katastrofálně a zcela zaslouženě prohrávají.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (46:26)

19:59

Po výborné akci Browna střílel Pineiro úplně volnou trojku, ale netrefil ji. (46:26)

19:49

Danilo Gallinari proměnil oba trestné hody. (46:26)

19:49

Gallinari se uvolnil přes Clementeho, ten Itala fauloval a jsou tu ještě dva trestné hody. (46:24)

19:30

Série neúspěšných střel či ztrát na obou stranách. (46:24)

18:42

Clavell nedokázal vystřelit v časovém limitu, míče se zmocní Italové. (46:24)

18:28

Clavellovu střelu doskočil Browne a portorický rozehrávač byl faulován. Pro Italy je to teprve druhý faul v této čtvrtině. (46:24)

17:42

Daniel Hackett proměnil se štěstím alespoň druhý trestný hod. (46:24)

17:42

Zůstává u standardního faulu, Hackett bude házet trestné hody, protože Portoriko už má pět faulů. (46:23)

17:42

Rodriguez fauloval Hacketta a rozhodčí zkoumají, zda-li se jednalo o nesportovní faul. (46:23)

17:23

Marco Belinelli proměnil jen druhý z trestných hodů. (46:23)

17:10

Belinelli získal míč v obraně, pak jej ale okamžitě ztratil a Clemente střílí snadný koš. (46:22)

16:30

Gian Clavell trefuje další portorickou trojku! (44:22)

16:10

Franklin sice neproměnil jasnou pozici při rychlém protiútoku, Collier ale doskočil a dopíchl míč do koše. (41:22)

15:52

Clemente se prosazuje pod italským košem po útočném doskoku. (39:22)

15:30

Danilo Gallinari trefuje trojku. (37:22)

15:11

Portoriko pak sice ještě zůstalo u míče, je jim ale pískán útočný faul. (37:19)

14:59

Hackett netrefil trojku, na druhé straně nedovedl protiútok do zdárného konce Alex Franklin. (37:19)

14:34

Collier se trefil v samém závěru času na útok. (37:19)

14:04

Belinelliho nájezd pod koš dopíchl Biligha. (35:19)

13:07

Della Valle nedal trojku, na druhé straně se zpoza tříbodového oblouku trefuje Gian Clavell a Italové si okamžitě berou oddechový čas! (35:17)

12:41

Alex Franklin zvyšuje parádní smečí! (32:17)

12:20

První portorickou trojku trefuje Franklin! (30:17)

12:10

Biligha trefil jeden trestný hod. (27:17)

11:46

Portoriko si bere oddechový čas 1,2 sekundy před koncem limitu na střelu. (27:16)

11:32

Devon Collier proměnil jen první trestný hod, jeho spoluhráčům se ale povedlo doskočit míč. (27:16)

11:32

Nádherná akce Colliera, ten sice nedokázal skórovat, byl ale faulován Gallinarim. (26:16)

11:16

Gallinari musel střílet v závěru limitu na střelu, ovšem netrefil ani obroučku a rozehrávat budou moci Portoričané. (26:16)

10:50

Clemente se dokázal nadvakrát prosadit pod italským košem. (26:16)

10:30

První trojku zápasu zaznamenává Danilo Gallinari. (24:16)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (24:13)

10:00

První čtvrtina skončila. (24:13)

9:59

Huertasova nepřesná trojka se odrazila k volnému Rodriguezovi, ten pak v poslední sekundě první čtvrtiny dokázal ještě zvýšit na 24:13! (24:13)

9:30

Pineiro byl blízko první trojky zápasu, míč se ale vykroutil z obroučky. (22:13)

9:22

Belinelli si ukopl míč do zámezí, Portoriko bude moci zase dopředu. (22:13)

9:05

Rychlou portorickou akci zakončil Collier. (22:13)

8:29

Browne proměnil i trestný hod a Portoriko vede už o sedm bodů. (20:13)

8:29

Po portorickém zisku míče běžel Browne sám na koš, dokázal se prosadit a nesmyslným faulem jej ještě atakoval Filloy. (19:13)

8:00

Na opačné straně kontruje Marco Belinelli. (17:13)

7:40

Gary Browne dostal prostor pod košem a zvyšuje na 17:11. (17:11)

7:15

David Huertas trefil těžkou střelu s klaksonem v závěru limitu na střelbu. (15:11)

6:30

Gary Browne vrací Portoriku vedení. (13:11)

6:10

Po výborné Hackettově přihrávce vyrovnává Abass. (11:11)

5:25

Abass netrefil trojku, stále čekáme na přesnou střelu za tři body. Na druhé straně se podobně neprosadil Huertas. (11:9)

5:07

Isaiah Pineiro proměnil oba trestné hody. (11:9)

5:07

Pineiro si při průniku pod koš došel pro italský faul. (9:9)

4:15

Parádní smeč Abasse znamená vyrovnání. (9:9)

4:10

Portorický basketbalista proměnil jeden z dvojice trestných hodů, zvyšuje na dvoubodové vedení. (9:7)

4:10

Balkman netrefil trojku, Pineirovi se ale povedlo doskočit a Jorge Díaz bude házet trestné hody. (8:7)

3:50

Na čáru trestného hodu se tentokrát postavil Hackett, ten proměnil obě šestky. (8:7)

3:10

Marco Belinelli se hezky uvolnil a pak přesně zakončil. (8:5)

2:44

Biligha byl faulován při střele, proměnil jen druhý trestný hod. (8:3)

2:22

Gary Browne zvyšuje už na 8:2 a to už si Italové musejí vzít oddechový čas. (8:2)

2:00

Awudu Abass neproměnil trojku, na druhé straně se po individuálním průniku prosadil David Huertas. (6:2)

1:15

Marco Belinelli otevírá střelecký účet Italů v tomto zápase. (4:2)

1:05

Renaldo Balkman přidává další dva portorické body. (4:0)

0:25

Italové z prvního útoku neuspěli, na druhé straně se o desku prosazuje Díaz (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Portoriko: Pineiro, Clemente, Collier, Browne, Díaz, Rodriguez, Clavell, Huertas, Balkman, Franklin, Brady, Mojica

Itálie: Della Valle, Belinelli, Gentile, Biligha, Vitali, Gallinari, Hackett, Filloy, Brooks, Tessitori, Abass, Datome.
Itálie si v prvních dvou zápasech zastřílela proti Filipínám (108:62) a Angole (92:61), pak ale Italové nestačili na Srbsko (77:92) a v osmifinále ještě v polovině čtvrté čtvrtiny vedli nad Španělskem, nakonec ale Španělům podlehli 60:67.

Italský tým disponuje velmi zkušenou základní sestavou, v niž hrají prim Marco Belinelli či Luigi Datome.
Portoričané rozehráli šampionát v základní skupině C, kde nejdříve otočili takřka ztracený zápas s Íránem, který ještě v poslední čtvrtině vedl o sedmnáct bodů, pak Portoriko svedlo statečnou bitvu se Španělskem, vysoce favorizovaným Evropanům podlehlo o deset bodů a v klíčovém zápase o postup porazilo Tunisko 67:64, když také velkou část tohoto zápasu tahalo za kratší konec, ale zvládlo koncovku.

V úvodním zápase osmifinálové skupiny pak Portoriku došla šťáva, Srbsku vůbec nestačilo a jednomu z kandidátů na zlato podlehlo 47:90.
Hezké nedělní dopoledne při sledování přenosu utkání osmifinálové skupiny J v rámci světového šampionátu, v souboji neúspěšných se Portoriko utká s Itálií o lepší umístění v celkovém pořadí šampionátu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.