konec (16:20, 32:45, 46:65)

07.09.2019, 10:30 • Osmifinále • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 1.44 16.0 3.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (12:19:13)
Důležitou otázkou bude také stav elitního trojkaře Blakea Schilba, který si v průběhu třetí čtvrtiny ošklivě zvrtnul kotník a do utkání se už nevrátil. Zda se jedná pouze o výron, nebo si přivodil horší zranění, není v současné chvíli jisté.
Nejlepším střelcem a hráčem zápasu byl Tomáš Satoranský, který zaznamenal 20 bodů, 7 doskoků a 9 asistencí. Double-double zapsal na konto Ondřej Balvín s 15 body a 11 doskoky.
Češi dokázali diktovat tempo zápasu od úvodních minut a postupně své vedení navyšovali, což se může ukázat jako klíčové v bojích o postup do čtvrtfinále. Pokud totiž Spojené státy potvrdí role favoritů v obou svých zápasech s Řeckem a Brazílií, bude si moci český tým dovolit prohrát pondělní souboj s Řeky a to dokonce o 11 bodů – jelikož Řecko v utkání s Brazílií prohrálo o jeden bod.

Pokud by totiž rozhodovala při souhře výsledků minitabulka, počítaly by se body ze vzájemných zápasů mezi Čechy, Řeky a Brazilci. To ale trochu předbíháme.
Jedním slovem – fantazie! Tak by se dal popsat další český výkon při premiérové účasti na mistrovství světa! Po Japonsku a Turecku, což už bylo samo o sobě obrovské překvapení, zdolali Češi Brazílii vysoko 93:71!

Konec zápasu. (71:93)

39:59

Felicio ještě na doskoku dopíchl míč do obroučky. (71:93)

39:45

Šiřina oba trestné hody proměnil. (69:93)

39:45

Šiřina byl faulován Huertasem a bude střílet trestné hody. (69:91)

39:30

Peterka se prosadil střelou z perimetru! Důležitá střela. (69:91)

39:12

Benite proměnil svůj nájezd na koš. (69:88)

38:53

Palyzova přihrávka míří do autu. (67:88)

38:41

Caboclo střílí za tři body a snižuje. (67:88)

38:24

Peterkova střela byla krátká. Rozhodčí přerušuje hru kvůli zranění Garcii, jenž špatně došlápl a drží se za koleno. (64:88)

38:05

Huertas z otočky střílí dva body po přihrávce Felicia. (64:88)

37:48

Auda sice minul střelu o desku, ale v útoku doskočil Peterka a ten už míč do obroučky dostal. (62:88)

37:26

Sousa se z tříbodové vzdálenosti netrefil. (62:86)

37:05

Proměnil druhý hod. (62:86)

37:05

Bohačík bude házet dva trestné hody. (62:85)

36:43

Těžkou trojku z přeběhu střílí Sousa. Češi si berou oddechový čas. Potřebují udržet co nejvyšší náskok. (62:85)

71:93

Brazílie: Mateus, Luz, Felício, Benite, Hertas, Garcia, Varejao, Sousa, Barbosa, Lima, Louzada, Caboclo

Česko: Auda, Vyoral, Pumprla, Hruban, Satoranský, Balvín, Peterka, Šiřina, Schilb, Bohačík, Palyza, Kříž

Rozhodčí: Lanzarini (ITA), Anaya Freile (PAN), Aunkrogers (LAT)