Tenis

Challenger Janov (antuka)

Lorenzo Sonego (1) – Jiří Veselý (16)

2:1 6:7 (6), 7:6 (0), 7:5

06.09.2019, 14:10 • Centrální kurt, Janov (ITA) • Osmifinále • Karel Jedlička, David Suchý

Tipsport: 1.46 2.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

7:5

Veselému se dvanáctý gem třetí sady vůbec nepovedl, dokonce neuhrál ani jeden bod. Na konci si neporadil se soupeřem u pásky.

40-0

Lorenzo Sonego má hned tři mečboly!

30-40

Po hodně dlouhé době tu máme brejkbol pro Veselého.

A-40

Sonego to po delší době zkoušel dalším drop shotem, Veselý na něj neměl šanci reagovat.

A-40

Aby toho nebylo málo, tak tu máme brejkbol.

40-A

Lorenzo Sonego musel i tentokráte přes druhé podání, po něm si ale brejkbol připisuje soupeř.

7:6

Druhá sada je minulostí. Jiří Veselý v ní vedl už 4:1, avšak soupeř dovedl set do zkrácené hry, kde českému hráči nepovolil ani jeden bod.

40-30

Lorenzo Sonego se dokonce dostává k brejkbolu.

1:3

Sonegovi naprosto odešel servis, což bylo v tomto gemu znát. Na jeho konci přišla nevynucená chyba a také čistá hra pro Veselého.

0-40

Luxusní šance pro Veselého, který bude mít hned tři brejkboly.

Utkání bylo po 100 minutách hry pro nezpůsobilé podmínky přerušeno a dohraje se v pátek, čas bude ještě upřesněn.

0:1

Lorenzo Sonego výborně returnoval, riskantním úderem si vypracoval vítěznou pozici, jenže závěrečný volej byl o kousíček delší a úvodní gem tak po devíti minutách končí, Veselý si navzdory dvěma brejkbolům podržel servis.

6:7

Umpirový rozhodčí potvrzuje Veselému eso na téčko, český tenista urval zdánlivě nekonečný úvodní set za hodinu a deset minut!

6-7

Konečně je tu setbol pro Veselého po pokaženém kraťasu nasazené jedničky! Čech navíc míří na podání.

6-6

Lorenzo Sonego opět dlouho čekal s podáním, než se utiší silný vítr. V následné výměně neměl přesnou ruku, forhend posílá do deblového koridoru a setbol neproměnil.

6-5

Sonego otáčí z 2:5 na 6:5 a získává setbol po těsném autu Veselého z bekhendu.

5:5

Druhé Veselého psychické selhání, stejně jako v předchozím případě odevzdává své podání při brejkbolu dvojchybou a jdeme do koncovky.

2:3

Výborně, příbramský rodák si bere zpátky výhodu brejku! Základ položil důrazným returnem, do defenzívy zatlačený Ital pak posílá forhend do pásky.

2:2

To je velká škoda, Veselý odevzdává podání zadarmo dvojchybou.

0:1

Jiří Veselý hned v úvodním gemu čistou hrou proráží podání nasazené jedničky, když opět rozhodl úderem pod nohy na základní čáru.

0-40

Tři brejkboly na úvod zápasu pro Čecha, který přešel do razantního útoku a z nouze hraný lob jeho soupeře končí metr za čarou.