Mistrovství světa

Brazílie – Řecko

79:78

konec (15:19, 30:40, 56:53)

03.09.2019, 14:00 • Gymnasium of Youth Olympic Games Sport Park, Nanking • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 6.97 21.0 1.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Obrovská radost na straně Brazílie! Ta porazila Řecko o jediný bod a vyhraje skupinu F! Řekové přitom vedli v průběhu druhé čtvrtiny už o 17 bodů, ovšem kanárci dokázali ve třetí čtvrtině skóre otočit a v dramatickém závěru byli šťastnější. Tři sekundy před koncem totiž mohl vyrovnat Sloukas, který házel po nešikovném faulu Louzady tři trestné hody a první dva proměnil. Třetí už však ne a o zbytek se pak postaral Felicio, který vypíchl míč z obroučky.

Nejvíce bodů:
Anderson Varejao 22 – Georgios Printezis 20 (16:06:56)

Konec zápasu. (79:78)

39:59

Poslední šestku Sloukas nedal! Felicio navíc doskočil, vypíchl míč z obroučky a Brazilci vyhrají! (79:78)

39:57

Druhou také... (79:78)

39:57

Sloukas první šestku dává... (79:77)

39:57

Sloukas tedy může vyrovnat skóre! Brazilská lavička si ještě bere oddechový čas. (79:76)

39:57

Sloukas chtěl střílet z velké dálky a byl faulován Louzadou. Situace je posouzená jako faul při střele za tři body! To znamená tři trestné hody pro řeckého hráče! (79:76)

39:55

Barbosa dal jen jeden. Co bude teď? (79:76)

39:55

Byl to normální faul. I tak ale následují dva trestné hody pro Leandra Barbosu. (78:76)

39:55

Hned z rozehrávky hráč Řecka nahodil míč na Antetokounmpa! Ten ale nedokázal zarazit balón do koše a vzápětí fauloval Barbosu! Brazilci chtějí nesportovní faul, rozhodčí to zkontrolují u videa. (78:76)

39:53

Slukas byl faulován. Brazilci si ale tenhle faul ještě mohli dovolit. Řekové už musejí pospíchat. (78:76)

39:45

Oddechový čas pro Řecko. Řekové mají stále čas něco sehrát a srovnat skóre, nebo trojkou rozhodnout. (78:76)

39:45

Brazilci to výborně sehráli! Barbosa nahrál pod sebe na Varejaa a ten posunul Brazilce do dvoubodového vedení! (78:76)

39:24

Před dramatickou koncovou přichází oddechový čas Brazílie. (76:76)

39:24

Printezis trefuje za tři body a Řekové srovnávají skóre! (76:76)

39:11

Papanikolaou oba dva trestné hody proměnil. Řekové navíc rozehrávají. (76:73)

39:11

Ano, je to tak! Kostas Papanikolaou bude střílet trestné hody! Luz se navíc vyfauloval. (76:71)

39:11

Rozhodčí se jdou podívat na video. Luz se možná dopustil nesportovního faulu na Papanikolaoua. (76:71)

38:56

Luz vystihl řeckou přihrávku a míč mají Brazilci! (76:71)

38:45

Barbosa nyní házel s poloviční úspěšností trestné hody. Řekové si berou time-out. (76:71)

38:24

Leandro Barbosa uspěl za dva body. Brazilci se stále drží ve vedení. (75:71)

38:06

Tu proměnil. (73:71)

38:06

Nick Calathes najel pod koš před Luze a ten ho fauloval. Calathes i tak zaznamenal koš a bude tedy ještě házet šestku. (73:70)

37:58

Řekové nyní dokázali ubránit Varejaa. Od něj míč doputoval do autu. (73:68)

37:38

Nick Calathes si najel do prostoru dvoubodové střely a z výskoku se trefil. Oddechový čas pro Brazílii. (73:68)

37:16

Anderson Varejao hraje pod košem skvěle. Přehrál menšího obránce a dal dva body. (73:66)

36:51

Printezis se nyní dokázal prosadit. Teď už Řekové potřebují své střely trefovat. (71:66)

35:58

Barbosa zvyšuje už na rozdíl sedmi bodů! Brazilci to mají nadějně rozehrané! (71:64)

35:28

Printezis z dobré pozice nedává. Dopředu mohou Brazilci. (69:64)

35:06

Řekové si nepohlídali náběh Leandra Barbosy a ten nepozornost trestá snadným košem! (69:64)

35:04

Antetokounmpo trestné hody proměnil. (67:64)

35:04

Giannis Antetokounmpo byl tentokrát v roli faulovaného hráče. Provinil se Caboclo. (67:62)

34:51

Proměnil druhý. Brazílie vede o pět bodů. (67:62)

34:51

Giannis Antetokounmpo si připisuje čtvrtou osobní chybu. Navíc trestné hody pro Brazílii. (66:62)

34:18

Další body pro Brazílii trefil Alex Garcia. (66:62)

34:01

Leandro Barbosa vrací vedení Brazilcům. (64:62)

33:35

Calathes založil obranným doskokem dlouhou přihrávkou rychlý protiútok, který zakončil Papapetrou. Je vyrovnáno! (62:62)

32:49

Zkušený Barbosa proměnil až druhou šestku. Přidal tedy na stranu kanárků bodík. (62:60)

32:49

Barbosa byl faulován a bude házet šestky. (61:60)

32:36

Varejao zase vrátil vedení Brazílii! (61:60)

32:16

Kostas Sloukas to vzal na sebe a překlápí vedení na řeckou stranu! (59:60)

31:55

Sousa už musel z časových důvodů střílet a z dálky míč do koše netrefil. (59:58)

31:28

Ioannis Papapetrou se trefil za tři body a řecká střídačka ožívá! (59:58)

31:00

Papapetrou využil spolupráci se Sloukasem. (59:55)

30:35

Luz předal míč Marquinhosovi Sousovi a ten trefuje trojku! (59:53)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (56:53)
Třetí čtvrtinu Brazilci vyhráli 26:13 a otočili tak skóre! Uvidíme, jak Řekové odpoví v závěrečné části zápasu.

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (56:53)

29:59

Giannis Antetokounmpo dal koš s faulem, a následně proměnil i trestný hod. Do závěrečné čtvrtiny půjdou Řekové s tříbodovým mankem. (56:53)

29:50

A dnes vynikající Anderson Varejao zase podtrhuje skvělou brazilskou čtvrtinu! (56:50)

29:29

Marquinhos Sousa za tři netrefil, ale Rafa Luz ještě doskakuje... (54:50)

28:32

Na sebe to vzal Kostas Sloukas, který přesnou střelou snižuje. (54:50)

28:12

Ty házel Alex Garcia a obě proměnil. (54:48)

28:12

Brazilci hodně zlepšili obranu. V těžké pozici nedal koš Printezis, který pak ještě fauloval při pokusu o doskok. Řekové už vyčerpali limit faulů a Brazilci tak budou střílet šestky. (52:48)

27:31

Printezis proměnil první ze dvou trestných hodů. (52:48)

27:14

Navíc to bylo s faulem. Sousa proměnil také trestný hod. (52:47)

27:14

Převaha Brazílie ve třetí čtvrtině pokračuje! Marquinhos Sousa využil situace, kdy se dva bránící hráči nedohodli, kdo si ho přebere. (51:47)

26:46

Dobré uvolnění Alexe Garcii, který vrátil Brazílii vedení. (49:47)

26:32

I ten řecký hráč proměnil a srovnal tak skóre. (47:47)

26:32

Kostas Sloukas vstřelil koš s faulem od Huertase. Následovat tedy bude jeden trestný hod. (47:46)

26:20

Anderson Varejao obě šestky dokázal proměnit. (47:44)

26:18

Sousa prohodil míč na Varejaa a ten byl faulován. Trestné hody! (45:44)

25:45

Dalekonosná střela Huertase do koše nespadla. (45:44)

25:17

Rozhodčí se při přerušení hry podívali na video, zda nedal Alex Garcia náhodou trojku. Nakonec to bylo ponecháno jako dvoubodová střela. (45:44)

25:00

Rychlý protiútok Brazilců zakončil jednoduchou střelou Alex Garcia a kanárci dokonce obracejí skóre! (45:44)

24:25

Řekové se ve třetí čtvrtině nemohou dostat do hry. Řecký kouč je viditelně nespokojen s výkonem svých svěřenců. (43:44)

24:04

Rafa Luz nezaváhal a Brazilci jsou v kontaktu! (43:44)

24:04

Rafa Luz byl při nájezdu faulován Calathesem. Trestné hody pro brazilského hráče. (41:44)

23:25

Bourousis to zkoušel z trojky, do koše se ale netrefil. (41:44)

23:13

Anderson Varejao přidává další brazilský koš za dva body. (41:44)

22:49

Giannis Antetokounmpo zabodoval z rychlého protiútoku. (39:44)

22:31

Garcia nyní nedokázal zakončit svůj nájezd. (39:42)

22:05

Bruno Caboclo odpovídá košem za tři body! (39:42)

21:46

Řekové se prosazují z trestných hodů, které proměnil Ioannis Bourousis. (36:42)

21:30

Marquinhos Sousa vybojoval sám pro sebe míč, dostal se do nájezdu na koš a ten proměnil! Brazilci vstoupili do druhého poločasu šňůrou 6:0 a Řekové reagují time-outem. (36:40)

21:01

Rafa Luz nádherně našel Andersona Varejaa a ten dává snadný koš! (34:40)

20:30

Varejao přehrál pod košem obránce a snižuje na rozdíl osmi bodů. (32:40)

20:12

Garcia se dostával pod řecký koš, ale jeho nájezd byl nakonec zblokován. (30:40)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (30:40)
Marquinhos Sousa 7 – Georgios Printezis 14 (30:40)
Po prvním poločase prohrává Brazílie s Řeckem 30:40. První čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, ale většinu druhé dominovali Řekové. Ti vedli i o 17 bodů, ovšem kanárci skóre přeci jen zkorigovali a stále tak nejsou bez šance na dobrý výsledek. (30:40)

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (30:40)

19:55

Varejao přečetl řeckou rozehrávku a sebral soupeři zhruba sekundu času. (30:40)

19:54

Rozhodčí si během řeckého time-outu zkontrolovali čas na videu. Na časomíře rázem svítí údaj 5,5 sekundy do konce poločasu. To by ještě Řekové mohli něco stihnout... (30:40)

19:54

Oddechový čas pro Řecko. (30:40)

19:54

Marquinhos Sousa střílí v závěru poločasu trojku! Brazilci ztrácejí už jen 10 bodů. (30:40)

19:39

Řekové překombinovali útočnou akci, ale do nájezdu se řítil Alex Garcia. Byl ale zatlačen až pod obroučku a z těžké pozice už neuspěl. (27:40)

19:20

Garcia oba proměnil a snížil řecké manko. (27:40)

19:20

Alex Garcia si nyní došel pro trestné hody. (25:40)

19:12

Oddechový čas pro Brazilce. (25:40)

19:07

Řekové výborně brání. Caboclo se neprosadil přes blokujícího Papagiannise. (25:40)

18:13

Po dlouhé době se prosadili Brazilci. Dva body zaznamenal Rafa Luz. (25:40)

18:01

Sloukas nádherně nahodil balón nad koš pro Georgiose Papagiannise, který ho snadno donesl na místo určení. Tohle byla exhibiční akce. (23:40)

17:22

Calathes nacházel přihrávkou na slepo spoluhráče pod košem. Ten toho ale nevyužil! (23:38)

16:55

Marquinhos Sousa neúspěšně za tři body. Brazilcům se nyní vůbec nedaří. (23:38)

16:42

Koš Felicia platit nebude. Faul na něj přišel ještě před střelou. (23:38)

16:01

Tentokrát Calathes lehce donesl míč do koše. Začíná to být řecká exhibice. (23:38)

15:34

A stejný hráč dává další tříbodový koš! Řecko vede už o 13 bodů! (23:36)

15:00

Nick Calathes zaznamenal trojku! (23:33)

14:27

Sloukas našel nádhernou přihrávkou Georgiose Papagiannise a ten už to měl snadné! (23:30)

14:01

Proměnil pouze jeden. (23:28)

14:00

Giannis Antetokounmpo zasáhl střeleckou ruku Marquinhose Sousy. Ten bude střílet trestné hody. (22:28)

13:44

Printezis předvedl povedený nájezd, který také bodově zakončil. (22:28)

13:21

Marquinhos Sousa se jako střídající hráč uvedl na hřišti trojkou! (22:26)

12:51

Třetí trojka Georgiose Printezise ze třech pokusů! Brazilci si berou oddechový čas. (19:26)

12:12

Printezis proměnil také šestku. (19:23)

12:12

Sloukas našel volného Printezise, který dává trojku a navíc s faulem! Následuje tedy ještě trestný hod. (19:22)

11:07

Po koši Cristiana Felicia je vyrovnáno. (19:19)

10:52

Augusto Lima fauloval Georgiose Printezise. Došlo k němu ještě před střelbou, takže to bude bez trestných hodů. (17:19)

10:29

Leandrinho Barbosa dvěma body snižuje brazilskou ztrátu. (17:19)

10:20

Papagiannis to zkusil z tříbodové vzdálenosti, ale koš nedal. (15:19)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (15:19)

10:00

První čtvrtina skončila. (15:19)

09:45

Georgios Printezis za tři! Řekové tak vedou o čtyři body. (15:19)

09:28

Huertas hodil výborný míč Varejaovi a ten se prosadil pod košem. (15:16)

08:52

Brazilci se dostali v útoku do časové tísně. Huertas už střílel pod tlakem a netrefil zařízení. (13:16)

08:24

Řecký basketbalista byl stoprocentní. (13:16)

08:24

Printezis byl faulován Augustem Limou a bude střílet šestky. (13:14)

07:54

Nyní se už prosadil Marcelinho Huertas. (13:14)

07:34

Lima se tlačil do zakončení, ale zablokoval ho Papanikolaou. (11:14)

07:16

Giannis Antetokounmpo se nemýlil z trestných hodů. (11:14)

06:56

Trojkou však odpověděl Nick Calathes. Řekové tak zase vedou. (11:12)

06:46

Brazilci dobře v obraně a z následného protiútoku se po přihrávce Luze prosadil Anderson Varejao. (11:9)

06:24

Bruno Caboclo zaznamenal z rohu trojku! (9:9)

06:01

Brazilci vyrazili do rychlého protiútoku, ale sehráli ho prachbídně. Caboclo se s míčem dostal za čáru a Řekové tak budou rozehrávat. (6:9)

05:18

Ioannis Bourousis střílel šestky a obě proměnil. (6:9)

05:08

Varejao si nyní dobře vyměnil míč s Garciou a zaznamenal poměrně snadný koš. (6:7)

04:40

Varejao se uvolňoval pod řeckým košem. Jednou rukou však míč namířil jen do obroučky. (4:7)

04:02

Garcia hledal zabíhajícího Rafu Luze. Ten ale balón nezpracoval. (4:7)

03:45

Řekové nestačili zakončit v limitu. Míč tak získávají Brazilci. (4:7)

03:00

První trojku zápasu zaznamenal Kostas Papanikolaou! (4:7)

02:37

Bruno Caboclo dopíchl do koše míč po střele spoluhráče. (4:4)

01:57

První brazilské body zaznamenal Alex Garcia. (2:4)

01:30

Giannis Antetokounmpo dostal míč pod koš od Bourousise a smečí přidal další dva řecké body. (0:4)

01:12

Střela Bruna Cabocla z dvoubodové vzdálenosti do koše nespadla. (0:2)

00:32

Giannis Antetokounmpo otevřel skóre dvěma proměněnými trestnými hody. (0:2)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Brazílie: Mateus, Luz, Felicio, Benite, Huertas, Garcia, Varejao, Sousa, Barbosa, Lima, Louzada, Caboclo.

Řecko: Larentzakis, Calathes, Bourousis, Sloukas, Papagiannis, Printezis, Papanikolaou, Mantzaris, Papapetrou, Vasilopoulos, G. Antetokounmpo, T. Antetokounmpo.

Rozhodčí: Conde (ESP), Hwang (KOR), Zaščuk (UKR).

Brazílie:
Dvanáctý tým žebříčku FIBA získal poslední medaili ze světového turnaje (MS, OH) v roce 1978. Od té doby se prosazuje jen na kontinentálních šampionátech. Brazilcům se navíc nepovedly domácí Olympijské hry v Riu, kde s jediným vítězstvím uvízli už v základní skupině. Přesto se jedná o tým s dobrými hráči, který může být pro většinu soupeřů nebezpečný.

V prvním zápase MS Brazílie zdolala 102:94 Nový Zéland.

Řecko:
Řecku to na MS cinklo jedinkrát v historii, v roce 2006 z toho byly stříbrné medaile. Osmý tým žebříčku FIBA by v Číně na nějaký cenný kov rád zaútočil, ale mezi vyrovnanou špičkou to bude těžká práce. Pomoci k úspěchu by měli i dva hráči Milwaukee Bucks. Za tento klub NBA nastupují bratři Thanasis a Giannis Antetokounmpoové. Zbytek kádru je z většiny tvořen basketbalisty z kvalitní řecké ligy.

Vstup do turnaje Řekové zvládli, Černou Horu přehráli 85:60.
Vítám tu všechny basketbalové příznivce! Na MS v Číně se v rámci 2. kola skupiny F utkají týmy Brazílie a Řecka. Oba celky na úvod zvládly zápasy proti papírově slabším soupeřům, tentokrát už je však čeká náročná prověrka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.