27.08.2019, 18:32 • 1. kolo • Jaroslava Sotáková sk

Tipsport: 6.3 1.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:7

Esom ukončuje Marin Čilič tento zápas a teší sa z postupu do druhého kola!

6:6

Tak a budeme svedkami skrátenej hry v treťom sete, ktorú otvorí na podaní náš Martin Kližan.

6:5

Čilič bol v tejto výmene príliš statický, čoho využil jeho súper a forhnedom k bočnej čiare ukončuje výmenu i celý gem.

5:5

Neskutočné čo teraz previedol Marin Čilič. Svoj bekhend odohral pod neuveriteľným uhlom a lopta sa predsa len dotkla čiary. Je vyrovnané 5:5.

5:4

Hneď prvý Martin Kližan premieňa a drží si svoje podanie, ktoré ho v tejto sade nezradilo ani raz. Uvidíme, ako na tom bude jeho súper Marin Čilič po prestávke.

4:4

Druhý gembal sa už podarilo Čiličovi premeniť a tak je opäť vyrovnané 4:4! Ak to takto pôjde ďalej tak budeme svedkami skrátenej hry.

4:3

Slovenský tenista si bez väčších problémov drží svoje podanie a ide do vedenia 4:3.

3:3

Už svojím dvanástym esom ukončuje Marin Čilič zatiaľ vyrovnaný set, 3:3.

3:2

Vyzerá to, že je všetko v poriadku a v hre sa pokračuje. Martin Kližan získava gem a vedie v treťom sete 3:2. Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:2

Chorvátsky reprezentant si s miernymi problémami postrážil gem na servise a vyrovnáva na 2:2.

2:1

Slovenský reprezentant nakoniec náročnú situáciu zvláda, odvracia brejkbal súpera a drží si podanie.

1:1

A razom je stav tretej sady vyrovnaný. Čilič si bez väčších problémov podržal svoje podanie a vyrovnáva na 1:1.

1:0

Svojim piatym esom v zápase ukončuje Martin Kližan prvý gem tretej sady!

2:6

Hneď prvý setbal Marin Čilič využíva a vedie už 2:0 na sety! Chorvátsky reprezentant hneď v úvode vzal dvakrát podanie Kližanovi, čo sa ukázalo ako kľúčové. Následne sa už nikde neponáhľal a svoje pohodlné vedenie si postrážil. Kližan bude musieť zapracovať ak chce pomýšľať aspoň nad ziskom setu!

2:5

Esom ukončuje Martin Kližan siedmy gem a znižuje nepriaznivý stav. Nasleduje prestávka a výmena strán, po ktorej pôjde Čilič servovať s novými loptami na zisk druhej sady.

1:5

Druhý gembal už Marin Čilič využíva svojim deviatym esom! Slovák po niečo vyše hodine hry pôjde servovať na udržanie sa v druhej sade.

1:4

Teraz to slovenskému reprezentantovi vyšlo! Odvrátil hrozbu kanára v druhom sete a znížil na 4:1. No Marin Čilič stále vedie o dva brejky.

0:4

Druhý gembal už Marin Čilič premieňa potvrdzuje opäť brejk z predošlej hry a vedie už 4:0!

0:3

Teraz to už Čiličovi vyšlo! Martin Kližan skúsil servis von z kurtu, no tam už stal pripravený Chorvát, ktorý neuveriteľným returnom premieňa brejkbal, berie po druhý raz v sade podanie súpera a vedie 3:0!

0:2

Marin Čilič napokon s miernymi komplikáciami zvláda druhý gem druhej sady, potvrdzuje brejk a ide do pohodlného vedenia 2:0.

0:1

Čilič nehral v tomto geme nejako excelentne, no vedie 1:0. Kližan sa teraz na seba právom hnevá, nakoľko pustil súpera do brejku vlastnými chybami.

40-30

Čilič prekvapil Kližana forhendom v z dvorca. Maťo loptu síce dobehol, no už nedokázal správne umiestniť.

3:6

Hneď prvý setbal Marin Čilič premieňa a získava prvú sadu pomerom 5:3! Kližan ako prvý prelomil podanie súpera, vypracoval si náskok 3:1, no od tohto momentu bol "bezzubý"! Marin Čilič sa dostal spod tlaku, nervozity a záver setu patril jednoznačne jemu.

3:5

No druhý už bol nad jeho sily! Marin Čilič zlepšil hru čoho výsledkom je okamžité zvrátenie nepriaznivého stavu. Chorvát po druhý raz v zápase berie podanie súpera a za stavu 5:3 ide servovať na zisk sady!

3:4

Hneď prvý gembal premieňa esom! Marin Čilič sa dostal spod tlaku súpera a otáča nepriaznivý vývoj prvej sady z 1:3 na 4:3 z jeho pohľadu.

3:3

Kližan nedokázal odolávať tlaku súpera, posiela forhend len do siete a tak prichádza o výhodu brejku! Marin Čilič vyrovnáva stav prvej sady na 3:3.

3:2

Čistá hra v podaní chorvátskeho reprezentanta, ktorý znižuje stav prvej sady na 3:2.

3:1

Marin Čilič vyhadzuje svoj forhend vedľa bočnej čiary do autu a nedobrovoľne tak ukončuje štvrtý gem. Slovák stále vedie s výhodou brejku už 3:1.

2:1

Tretím esom ukončuje Marin Čilič druhý gem na servise a znižuje stav prvej sady na 2:1 z pohľadu Slováka.

2:0

Skvelé! Martin Kližan si bez väčších problémov, čistou hrou drží svoje podanie a potvrdzuje brejk z predošlej hry. Slovák má raketový vstup do zápasu a vedie už 2:0!

1:0

Druhý brejkbal už Martin Kližan využíva a hneď v úvodnom geme berie podanie svojho súpera!