Mistrovství Evropy žen

Slovensko – Bělorusko

3:2

konec (22:25, 22:25, 25:17, 25:18, 16:14)

26.08.2019, 20:25 • Zimný štadión Ondreja Nepelu, Bratislava (Slovensko) • Michal Sadlek sk

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (22:58:06)
Slovenkám sa vstup do dnešného zápasu nevydaril a prvé dva sety prehrali, potom sa ale hnané fantastickými fanúšikmi vypli k fantastickému výkonu a zápas otočili. Zlomovým bol tretí set, v ktorom sa naše hráčky konečne dostali do vedenia, čo im výrazne zdvihlo sebavedomie a od tohto momentu už svoje vedenie len navyšovali. Štvrtý a piaty set mali prakticky rovnaký priebeh a až v závere sa dokázali Bielorusky dotiahnuť a zdramatizovať zápas. Dvomi bodmi však Slovenky napokon definitívne rozhodli zápas a vyhrali tretí duel za sebou. Po troch kolách tak vedú skupinu D s rovnakým počtom bodov, ako majú druhé Nemky, s ktorými sa zajtra večer stretnú. Okrem toho si touto výhrou zaistili postup do osemfinále.

Koniec zápasu

16:14

Koniec, Slovensko otáča zápas a víťazí! Smeč Bielorusiek skončil v aute a na hracej ploche hneď vypukla veľká radosť slovenských hráčok!

15:14

Pencová ale získava ďalšiu možnosť rozhodnúť zápas po presnom smeči!

14:14

Ani druhý mečbal sme nevyužili. Radosovej smeč skončil tesne v aute.

14:13

Bielorusky zásluhou presného smeču Harelikovej odvrátili prvý slovenský mečbal.

14:12

Oddychový čas Bieloruska.

14:12

Klimecovej smeč zablokovali naše hráčky presne na čiaru. Slovenky majú dve mečbaly!

13:12

Zlým príjmom sme loptu nahrali na smeč Harelikovej a tá ju okamžite poslala smečom na našu polovicu.

13:11

Stoliarová blokom zrazila loptu tesne za sieť, na čo už naše hráčky nedokázali zareagovať.

13:10

Harelikovej sa tentokrát blok nevydaril a Palgutová ju konečne prestrelila. Bieloruský tréner si ešte vzal challenge na dotyk siete pri Palgutovej smeči, ten ale potvrdil verdikt rozhodcu.

12:10

Rozhodca sám si teraz zobral challenge na dotyk bloku Bielorusiek pri smeči Sloveniek. Challenge potvrdil jeho verdikt, naše hráčky tak odskakujú do dvojbodového náskoku.

11:10

Súperky ale hneď odpovedajú a znovu zásluhou Harelikovej, ktorá zablokovala Palgutovej smeč.

11:9

Konečne naše hráčky prerušili bieloruskú sériu bodov. Palgutová prelobovala bieloruský blok.

10:9

Harelikovej sa darí získavať body. Jej ďalší smeč končí na čiare.

10:8

Oddychový čas Slovenska.

10:8

Bielorusky sa vracajú do hry! Harelikovej tvrdý smeč nedokázala Španková zastaviť na hracej ploche.

10:7

Hareliková výborným blokom zablokovala smeč Herelovej.

10:6

Herelovej smeč skončil v aute, čo potvrdil i challenge, ktorý si zobral slovenský tréner.

10:5

Bieloruskám po dlhej dobe vyšiel smeč. Markevičová obstrelila naše blokárky.

10:4

A Herelová zablokovala i Klimecovej smeč. Vedieme už o šesť bodov!

9:4

Radosovej podanie odpálili Bielorusky k Herelovej, ktorá loptu poslala hneď smečom na bieloruskú polovicu.

8:4

Sakolčykovej smeč po veľmi rozháraných prihrávkach končí v aute. Slovenky sa znovu dostávajú do laufu!

7:4

Bielorusky nám znovu darovali bod! Podanie spracovali, znovu sa ale nedohodli a nechali loptu spadnúť priamo medzi ne.

6:4

6:4

Následne sa smeč Klimecovej odrazil od našich blokárok za Bielorusky.

5:4

Herelovej smeč do stredu bieloruskej polovice nedokázalo libero nadvihnúť.

4:4

Klimecová odpovedá tvrdým smečom priamo na čiaru.

4:3

A tentokrát otáčajú skóre Slovenky! Lob Radosovej sa odrazil od bloku Bielorusiek do autu.

3:3

Je znovu vyrovnané! Kijakovej smeč prepadol Sakolčykovej medzi rukami.

2:3

Rovnakým spôsobom odpovedá Stoliarová. Všetky výmeny v piatom sete boli zatiaľ veľmi krátke.

2:2

Radosová však vyrovnáva presným smečom.

1:2

Po našom neúspešnom bloku a chybe v obrane otáčajú Bielorusky skóre.

1:0

Neúspešným blokom Fedarynčykovej získavame prvý bod v piatom sete.

0:0

Začal sa piaty set.
Slovenky hnané skvelými fanúšikmi predviedli ďalší výborný set a úplne zaslúžene vyrovnávajú na 2:2 na sety. Podobne, ako v treťom sete, viedli Slovenky od začiatku setu a postupne svoj náskok navýšili až na rozdiel sedem bodov. Oba tímy tak majú istotu bodu z dnešného zápasu a čaká nás rozhodujúci piaty set!

25:18

Nepochopiteľná chyba Bielorusiek potvrdzuje našu výhru v štvrtom sete! Naše hráčky len tak-tak udržali loptu v hre a odpálili ju na polovicu Bieloruska, kde sa súperky nedohodli, ktorá bude hrať loptu a nechali ju spadnúť na palubovku.

24:18

Pencová získava blokom Klimecovej smeču šesť setbalov pre Slovensko!

23:18

A podobne dopadol i smeč Pauliukovskej.

22:18

Markevičovej smeč končí v aute. Slovenky sú tri body od výhry vo štvrtom sete.

21:18

21:18

Radosovej smeč Bielorusky síce zachytili, navzájom si ale zavadzali a napokon sa nedohodli, ktorá z nich bude loptu hrať. Bod pre Slovenky prakticky úplne zadarmo.

20:18

Smeč našich hráčok sa od Fedarynčykovej odrazil do autu.

19:18

Teraz sme ale chybou pomohli Bieloruskám a Hareliková ľahkou loptou cez sieť získala bod.

19:17

Veľký tlak Sloveniek premieňa na bod zo smeču Pencová.

18:17

Oba tímy získali rýchlo vďaka úspešným smečom po jednom bode. Rozdiel sa stále nemení.

17:16

Bielorusky sa však doťahujú sériou dvoch bodov na rozdiel jediného bodu. Čaká nás dramatický záver štvrtého setu!

17:14

Kijakovej technický smeč skončil presne medzi bieloruskými hráčkami.

16:14

16:14

Kijakovej smeč zablokovala hneď trojica Bielorusiek do rohu našej polovice.

16:13

Bielorusky sa začínajú doťahovať na Slovenky. Hareliková jemným lobom prehodila loptu ponad naše blokárky.

16:12

Bielorusky smečom z druhej vlny znižujú zásluhou Harelikovej.

16:11

Klimecovej podanie končí v aute!

15:11

Dva bloky našim hráčkam vyšli, Klimecová ale napokon zaskočila naše reprezentantky úspešným lobom.

15:10

Radosová na kolenách zdvihla so šťastím loptu nad sieť, na čo Bielorusky už nedokázali zareagovať.

14:10

Ovečková naservírovala Kijakovej loptu na výborný smeč. Bielorusky nemali šancu!

13:10

Po sérii výborných podaní prišla chyba Kostelanskej na podaní.

13:9

Bielorusky zahrali zlú prihrávku a získavame tak ďalší bod!

12:9

12:9

Kostelanskej podanie končí esom!

11:9

A už odskakujeme do dvojgólového náskoku, keď Pencová vystihla zlú prihrávku Bielorusiek.

10:9

Slovenky ale znovu strhli vedenie na svoju stranu! Kostelanskej výborný smeč preletel ponad bieloruský blok.

9:9

Bielorusky vyrovnávajú. Markevičovej blok nedokázala zastaviť Španková.

9:8

Tvrdý smeč Klimecovej nedokázali naše blokárky zastaviť.

9:7

Kananovičová poslala loptu z podania priamo do autu.

8:7

Harelikovej smeč po výbornej prihrávke od jej spoluhráčky končí na zadnej čiare.

8:6

Najdlhšiu výmenu zápasu rozhoduje blok Herelovej!

7:6

Po našej nedohode spadol Kalinovskej smeč na našu polovicu.

7:5

Markevičová nám ale pomohla chybou na podaní.

6:5

Bielorusky poslali smeč na čiaru.

6:4

Oba tímy rýchlo získali po jednom bode.

5:3

Radosovej smeč zablokovala Kalinovskaja medzi všetky naše hráčky.

5:2

Markevičová výborným smečom získava druhý bod Bielorusiek v tomto sete.

5:1

Radosovej smeč sa od bloku Bielorusiek odrazil na smeč Herelovej, ktorá loptu poslala na čiaru.

4:1

Výborný vstup do štvrtého setu! Úspešným smečom získavajú slovenské hráčky ďalší bod.

3:1

Kijakovej smeč sa odrazil od bloku Sakolčykovej ďaleko do autu.

2:1

Bielorusky nám to však vracajú, keď Sakolčyková pretlačila loptu cez pásku.

2:0

Bieloruskám sa teraz vôbec nedarí. Ťažkú prihrávku pretlačila na bieloruskú polovicu Kostelanská.

1:0

Kostelanskej výborný servis odrazili Bielorusky len k Pencovej, ktorá loptu poslala pohotovo za sieť.

0:0

Začal sa štvrtý set.
Slovenské hráčky predviedli v treťom sete výborný výkon a zaslúžene vyhrali tento set. Hneď na jeho začiatku sa ujali vedenia a svoj náskok postupne navyšovali. Úspešnými blokmi navyše dokázali oslabiť predtým úspešne bieloruské smečiarky. Verme tomu, že naše reprezentantky budú v tomto výkone pokračovať i naďalej.

25:17

Slovenky vyhrávajú tretí set! Bieloruska poslala loptu z podania do autu!

24:17

Bielorusky dokázali zastaviť podanie Herelovej a po smeči získavajú bod.

24:16

Blok Pencovej s Kijakovou získal Slovensku osem setbalov!

23:16

Kijakovej smeč sa snažila akrobaticky zachrániť Markevičová, avšak bez úspechu.

22:16

Cez prsty našich dievčat úspešne zasmečovala Markevičová.

22:15

Smeč Harelikovej končí v aute. Slovenky sa približujú k víťazstvu v treťom sete!

21:15

21:15

Kastsiučyková sa po dlhom čase pripomenula presným smečom.

21:14

21:14

Prihrávka na smeč nám nevyšla, Ovečková ale loptu jemným oblúčikom prestrčila za sieť.

20:14

Markevičovej výborný smeč skončil mimo dosah našich hráčok.

20:13

Španková skvelým zákrokom zastavila loptu a Kostelanská ju potom smečom poslala na polovicu Bielorusiek. Bieloruský tréner si zobral challenge na dotyk siete z našej strany, ten sa ale nepotvrdil.

19:13

Stoliarovej smeč končí po odraze od Špankovej v aute.

19:12

Hareliková zaskočila naše blokárky jemným oblúčikom.

19:11

Bieloruskám nevyšla prihrávka a tú zrazila Palgutová na ich polovicu. Slovenky sú v tejto chvíli vo veľkom laufe!

18:11

Kostelanská esom získava bod a navyšuje slovenský náskok už na sedem bodov.

17:11

Klimecovej pokus o lob ponad naše blokárky nevyšiel. Loptu poslala priamo do autu.

16:11

Kostelanskej tvrdý smeč nedokázalo bieloruské libero zastaviť.

15:11

Smeč Harelikovej sa od našich blokárok odrazil do autu.

15:10

Kijaková esom znovu navyše náš náskok na 5 bodov.

14:10

Bieloruska zasiahla pri smeči sieť.

13:10

Kombinácia na krátko bola premenená na bod zásluhou Pencovej.

12:10

Ovečková nedokázala spracovať Klimecovej smeč. Náš náskok sa znížil na dva body.

12:9

Bielorusky postupne doťahujú stratu. Ani Palgutová, ani Pencová nezablokovali bieloruský smeč. Kijaková strieda Palgutovú.

12:8

Palgutovej smeč skončil v aute.

12:7

Klimecovej smeč končí v sieti! Slovenky konečne odskakujú do výraznejšieho náskoku.

11:7

11:7

Prvýkrát vedieme o štyri body! Po zlej prihrávke Bielorusiek pretlačila loptu za sieť hneď dvojica Sloveniek.

10:7

A cez Sakolčykovú navyše získava Herelová bod esom!

9:7

Sakolčyková však následne kazí podanie a posiela loptu priamo za zadnú čiaru.

8:7

Sakolčykovej sa v tomto sete darí. Jej ďalší smeč skončil v rohu našej časti ihriska.

8:6

Hareliková skočila za smečom Kostelanskej, loptu už ale zachytiť nedokázala.

7:6

Radosová odpovedá podobným smečom. Bielorusky nemali šancu na príjem.

6:6

Sakolčyková sa rehabilituje za predošlý neúspech úspešným smečom medzi naše blokárky.

6:5

Ďalší úspešný blok Sloveniek, tentokrát proti smeču Sakolčykovej.

5:5

Perfektný blok Nikoly Radosovej zastavil smeč Kalinovskej a znovu je tak vyrovnané!

4:5

A naše súperky už otáčajú skóre! Stoliarová získava bod priamo z podania.

4:4

Bielorusky vyrovnávajú Klimecovej smečom. Tá je zatiaľ jednoznačne najviac bodujúcou hráčkou zápasu.

4:3

Dvojblok Sakolčykovej a Kalinovskej zablokoval slovenský útok.

4:2

Tentokrát ale Bieloruskám smeč vyšiel a získavajú podanie.

4:1

Smeč Bielorusiek skončil tesne v aute.

3:1

Radosová skočila za nevydarenou prihrávkou Bielorusiek a pretlačila ju za pásku. Prvýkrát vedú Slovenky o dva body.

2:1

Radosovej smeč zablokovali Bielorusky na pravej strane do autu.

1:1

Klimecová odpovedá svojim 12. bodom v stretnutí a vyrovnáva.

1:0

Prvýkrát získavame prvý bod v sete zásluhou úspešného smeču Pencovej.

0:0

Začal sa tretí set.
Druhý set prebiehal veľmi podobne, ako prvý, a skončil rovnakým výsledkom. Bielorusky sériou bodov našim reprezentantkám odskočili a Slovenky celý set stratu len doťahovali. Je nutné však priznať, že Bielorusky boli v oboch setoch lepšie a vyhrali ich zaslúžene. Dnes tak už majú istotu, že zabodujú.

22:25

I druhý set vyhrávajú Bielorusky! Lopta sa po bloku Sloveniek odrazila mimo.

22:24

Klimecovej smeč sa od našich blokárok odrazil ďaleko mimo a Kostelanská už ho nedokázala vrátiť do hry. Dva setbaly pre Bielorusky!

22:23

Radosovej smeč končí na čiare. Znižujeme na rozdiel jediného bodu!

21:23

Harelikovej smeč sa odrazil od blokujúcej Špankovej mimo hraciu plochu.

21:22

Striedanie Hudecovej za Kostelanskú, ktorá hneď šla na podanie. Striedanie sa vyplatilo, keďže získala bod priamo z podania.

20:22

Skvelý blok našich hráčok odrazil loptu tak, že Bielorusky ju už nedokázali udržať v hre.

19:22

Hudecovej smeč z ľavej strany sa cez bieloruský blok odrazil na pravú, kde nebola žiadna hráčka v modrom.

18:22

Hareliková tvrdým smečom poslala loptu priamo medzi naše hráčky.

18:21

Palgutová boduje esom k zadnej čiare!

17:21

Blok Palgutovej a Pencovej zablokoval smeč Kalinovskej.

16:21

Hudecovej nevyšiel príjem a Kalinovskaja získava bod priamo z podania.

16:20

Palgutovej smeč končí mimo hraciu plochu.

16:19

Kalinovskaja loptu doslova prebila cez náš blok.

16:18

16:18

Tretie eso Herelová nepridala, bod však získavame vďaka dobrému bloku Palgutovej.

15:18

Ďalšie eso od Herelovej na to isté miesto, ako pred chvíľou.

14:18

Herelová boduje esom!

13:18

Palgutová šikovne prehodila loptu ponad bieloruský blok a súperky už na to nedokázali zareagovať.

12:18

Pauliukouskaja najskôr loptu zastavila a potom ju úspešným smečom poslala na našu polovicu.

12:17

Herelovej smeč sa ešte kontroloval po bieloruskom challengei. Lopta však spadla presne na čiaru, Slovenky tak získavajú bod.

11:17

Klimecová so šťastím pretlačila loptu hrubou silou cez pásku na našu stranu.

11:16

Radosová po dlhom čase získava úspešným smečom bod pre Slovensko.

10:16

Kostelanskú vystriedala Hudecová. Séria bieloruských bodov však pokračuje ďalším úspešným podaním Stoliarovej.

10:15

Tvrdé podanie Stoliarovej zaskočilo Kostelanskú, ktorá ho nedokázala spracovať.

10:14

Ďalší Stoliarovej smeč sa od bloku Herelovej odrazil do autu.

10:13

Smeč Stoliarovej z dobrej pozície končí v sieti.

9:13

Bielorusky hneď potom získavajú ďalší bod.

9:12

Prichádza kuriózne zdržanie. Na tabuli naskočil bod pre Bielorusky, čo sa nepáčilo slovenskému trénerovi. Skóre teraz upravujú štatistici.

9:12

Po chybe Bielorusiek, ktoré sa dotkli siete, získavame ďalší bod.

8:12

Palgutová smečom znižuje!

7:12

Smeč Bielorusiek dokázala ešte zastaviť Španková, jej spoluhráčky už ale loptu neudržali v hre.

7:11

Hneď potom nám nevyšiel útok cez Pencovú, ktorá trafila blokujúcu Harelikovú. Ovečková strieda Kosekovú.

7:10

Harelikovej smeč dopadol presne na čiaru.

7:9

Tentokrát ale Kalinovskaja poslala loptu tesne do autu.

6:9

Kalinovskaja získava bod priamo z podania.

6:8

Klimecovej smeč sa s obrovským šťastím odrazil od našich blokárok cez pásku do siete z našej strany.

6:7

Palgutová však odpovedá rovnakou mincou a znovu sťahuje stratu na jeden bod.

5:7

Bielorusky ale okamžite odpovedajú ďalším úspešným smečom.

5:6

Harelikovej smeč neprešiel cez slovenský blok a od pásky sa odrazil na bieloruskú polovicu

4:6

Séria pokazených podaní pokračuje. Pokazila ho i Klimecová.

3:6

Hudecová tiež pokazila podanie a lopta skončila mimo hraciu plochu.

3:5

Stoliarová tentokrát poslala podanie priamo do siete.

2:5

2:5

Ďalší bod Stoliarovej z podania a znovu nám Bielorusky odskakujú.

2:4

Stoliarová zaznamenáva eso.

2:3

Palgutovej smeč z pravej strany zablokovala Kalinovskaja.

2:2

Klimecová vyrovnáva úspešným smečom.

2:1

Skvelý blok Herelovej sa odrazil od bieloruskej smečiarky do siete.

1:1

Hareliková pokazila podanie a dáva nám prvý bod v tomto sete.

0:1

Nepresný smeč Harelikovej bohužiaľ tečovali naše blokárky a Bielorusky sa dostávajú do vedenia i v druhom sete.

0:0

Začal sa druhý set.
Slovenky prehrali svoj vôbec prvý set na európskom šampionáte. Bielorusky v celom sete viedli a vždy, keď naše hráčky dokázali vyrovnať, tak vďaka šnúre niekoľkých bodov vždy odskočili znovu do výraznejšieho náskoku. Uvidíme, ako zareagujú naše hráčky na stratu prvého setu.

22:25

Prvý set ukončuje Hareliková smečom medzi naše hráčky do stredu slovenskej polovice.

22:24

Prvý setbal sme odvrátili vďaka skvelému smeču Palgutovej.

21:24

Klimecovej smeč zablokovali naše blokárky len ďaleko mimo. Bielorusky majú tri setbaly.

21:23

Príjem sa Bieloruskám vydaril skvele a hneď potom zakončili presným smečom svoju akciu.

21:22

Znovu sa Slovenky približujú! Bod získali úspešným blokom.

20:22

Po Kosekovej nahrávke zakončila Radosová akciu úspešným smečom do protipohybu bieloruského bloku.

19:22

Dlhý výmenu ukončil smeč Sakolčykovej. Slovenský tréner si žiadal challenge, lopta ale bola ešte dobrá a Bielorusky získavajú ďalší bod.

19:21

19:21

Veľmi dobre postavený blok proti Kostelanskej zrazil loptu za sieť na slovenskú stranu.

19:20

Teraz sa jej ale podanie nevydarilo a loptu poslala tentokrát mimo.

19:19

Radosová esom vyrovnáva!

18:19

18:19

Opäť sa doťahujeme na Bielorusky! Palgutovej tvrdý smeč libero Bieloruska nedokázalo zastaviť.

17:19

Po slovenskom výbornom bloku sa lopta odrazila priamo medzi všetky Bielorusky, ktoré už nedokázali zareagovať.

16:19

Radosovej smeč sa za sieť nedostal, Palgutovej z opačnej strany už však áno.

15:19

Kalinovskaja získala smečom bod pre Bielorusky a strieda. Vymieňa ju Hareliková.

15:18

Koseková úspešným smečom znižuje.

14:18

Klimecová esom navyšuje náskok Belorusiek už na štyri body.

14:16

Naše libero loptu odrazilo len k sieti, odkiaľ ju už naše reprezentantky nedokázali nadvihnúť na druhú stranu.

14:15

Bielorusky sa ale po tvrdom smeči Sakolčykovej vracajú do vedenia v prvom sete.

14:14

Na sieti sa výborne zorientovala Herelová, ktorá loptu ako prvá pretlačila za sieť.

13:14

Slovenská odpoveď ale prichádza okamžite po výbornom smeči Radosovej.

12:14

Radosová nepreľstila bieloruské blokárky, ktoré chcela len jemným oblúčikom prehodiť. Tie loptu zrazili na našu polovicu.

12:13

Klimecová však hneď chybovala na podaní a poslala loptu za hraciu plochu.

11:13

Okamžitá odpoveď Bielorusiek. Výborne hrajúca Klimecová tvrdým smečom odrazila loptu od našich blokárok do autu.

11:12

Fantastický smeč Kostelanskej dopadol za všetky brániace Bielorusky.

10:12

Bieloruskám však tento bod okamžite vraciame naspäť, keďže slovenský smeč skončil mimo hraciu plochu.

10:11

Bielorusky nám tentokrát bod doslova darovali, keď jedna z hráčok hostí nezmyselne poslala loptu úplne mimo.

9:11

Palgutová s Pencovou výborne zablokovali bieloruský smeč a lopta sa od nich odrazila za sieť.

8:11

Slovenky odpovedajú vynikajúcim smečom Palgutovej na pravej strane.

7:11

V ťažkej pozície pretlačila Kalinovskaja loptu cez náš blok.

7:10

Slovensky ale hneď odpovedajú! Tvrdý smeč Palgutovej nedokázalo bieloruské libero zastaviť na palubovke.

6:10

Klimecovej sa dnes bohužiaľ darí. Už po niekoľkýkrát sa jej podaril smeč do priestoru, kde nebola žiadna hráčka v červenom.

6:9

Konečne sme prelomili sériu bieloruských bodov! Výborný smeč Radosovej prešiel cez brániace Bielorusky.

5:9

5:9

Kostelanskej smeč sa nevydaril a lopta sa odrazila mimo dosah našich hráčok.

5:8

Šnúra bieloruských bodov pokračuje. Klimecová tvrdým smečom získala pre hosťujúci tím ďalší bod.

5:7

Bielorusky šikovne namiesto smeču loptu len jemne prehodili cez sieť, na čo nedokázali naše hráčky zareagovať.

5:6

Smeč Palgutovej bol zablokovaný a naše reprezentantky už nedokázali loptu zastaviť.

5:5

Pencovej sa servis nevydaril a loptu poslala mimo ihrisko.

5:4

Koseková blokom zvládla ubrániť bieloruský smeč.

4:4

Bielorusky získali štvrtý bod, hneď ale odpovedala Radosová ďalším úspešným smečom.

3:3

Ďalší bod pre domáci tím vybojovali Radosová, ktorá namiesto smeča prehodila brániace Bielorusky na sieti.

2:3

Kostelanská v predošlej hre skvelým smečom získala druhý bod Slovenska. Dlhú výmenu v tejto hre napokon zvládli Bielorusky po tvrdom smeči.

0:1

Po neúspešnom bloku Radosovej získavajú Bielorusky prvý bod v zápase.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už sú na hracej ploche, zápas tak o malú chvíľu začne. Slovenky budú hrať v červených dresoch, Bielorusky v modrých.
Začiatok zápasu sa posúva na 20:25 kvôli tomu, že predchádzajúci zápas Nemecka a Ruska sa natiahol až na päť svetov.
Zostavy:

Slovensko: Koseková, Hudecová, Hrončeková, Palgutová, Španková, Kijaková, Pencová, Herelová, Radosová, Ovečková, Szabóová, Fričová, Jančová, Kostelanská

Bielorusko: Kastsiučyková, Stoliarová, Kalinovskaja, Klimovičová, Hareliková, Fedarynčyková, Sakolčyková, Iljutová, Pauliukouskaja, Klimecová, Kananovičová, Markevičová, Šašová, Miniuková

Rozhodca: Bruno Muha (Chorvátsko), Ricardo Marques Ferreira (Portugalsko).
Vzájomné zápasy

História vzájomných duelov týchto dvoch reprezentácií je v posledných rokoch pomerne bohatá. Naposledy sa slovenské a bieloruské volejbalistky postavili proti sebe v Zlatej európskej lige v minulom roku. Slovenky doma prehrali 2:3 a vonku 0:3. V predošlom dvojzápase v Európskej lige v roku 2016 ale oba zápasy vyhrali Slovenky (vonku 3:1, doma 3:2).
Bielorusko

Bielorusky sú na európskom volejbalovom šampionáte deviatykrát a ich najlepším výsledkom je siedme miesto z roku 2017. Od roku 2007 chýbali medzi európskou elitou len v roku 2011, takže sa dajú považovať za pravidelné účastníčky ME. Tento turnaj im ale zatiaľ rozhodne nevychádza tak, ako by chceli. V prvom zápase podľahli Ruskám hladko 0:3 a v druhom Španielkam 1:3. Ak teda chcú pomýšľať na postup, tak dnes musia proti našim volejbalistkám minimálne zabodovať.

NOMINÁCIA BIELORUSKA:
Nahrávačky – Anastasija Kananovičová, Anastasija Šašová
Smečiarky – Katsiaryna Sakolčyková, Alina Iljutová, Tatsiana Markevičová
Blokárky – Nadžeja Stoliarová, Hanna Kalinovskaja, Vera Klimovičová, Julija Miniuková
Univerzálky – Vera Kastsiučyková, Anastasija Hareliková, Hanna Klimecová
Liberá – Alena Fedarynčyková, Volha Pauliukouskaja

Tréner – Piotr Chilko
Asistenti trénera – Anna Ševčenková, Aliaksandr Virkouski
Slovensko

Slovenské volejbalistky sa predstavujú na svojom štvrtom európskom šampionáte, avšak posledná účasť sa konala ešte v roku 2009. Hlavným cieľom je postup zo skupiny, za ktorým naše reprezentantky vykročili dvomi suverénnymi víťazstvami. V prvom zápase si Slovenky poradili so Španielkami 3:0 na sety a rovnakým výsledkom porazili v druhom zápase i Švajčiarky.

NOMINÁCIA SLOVENSKA:
Nahrávačky – Barbora Koseková, Lenka Ovečková
Smečiarky – Nikola Radosová, Romana Hudecová, Mária Kostelanská, Karolína Fričová
Blokárky – Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Veronika Hrončeková, Sandra Szabóová