Česko – Švédsko

4:1

konec (0:0, 3:1, 1:0)

25.08.2019, 09:30 • Perm, Rusko • Daniel Fekets (@DFekets)

Skončilo utkání v rámci turnaje čtyř národních mužstev v Rusku. Tento turnaj dopadl pro české barvy velmi dobře, protože si svěřenci Václava Varadi připsali 6 bodů. Před prosincovým MS v Ostravě a Třinci je tohle velmi solidní vzpruha.

Utkání začalo opatrně a do vedení šli Švédové ve 28. minutě. Z dorážky se prosadil Edström a vypadalo to, že si favorit tento zápas pohlídá. Slepené branky Haše, Teplého a Čajky ale daly českému mužstvu dvoubrankový náskok. Do prázdné klece se pak v závěrečné periodě trefil Přikryl a o výsledku 4:1 nebyly sebemenší pochyby.

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost. Na počtenou! (11:42:22)

59:33

Pasic si vybruslil před brankoviště, ale horní tyč Dvořákovy brány lehce přestřelil.

58:48

Švédsko pokračuje ve hře bez brankáře a aspoň tuto činnost si nyní může natrénovat.

57:56

57:56 Filip PŘIKRYL - 4:1

57:56

Česko právě vstřelilo branku!
O tom, kdo bude brát výhru je rozhodnuto. Češi se dostali do středního pásma po výtečné práci v defenzivní činnosti a FILIP PŘIKRYL trefil bekhendem prázdnou bránu. 4:1. Bez asistence.

57:23

Švédský protiútok zastavil ofsajd. Portillo je však na střídačce a powerplay může začít!

57:01

Přesilová hra Česka příliš povedená nebyla, ale za současného stavu to rozhodně nemusí mrzet.

56:20

Vysoký Edström zavezl kotouč do střední třetiny a alespoň na chvíli tak ulevil svým spoluhráčům.

55:23

Úvod přesilovky se českému mužstvu moc nepovedl a naopak útočili hráči Švédska. Už však vybojovali puk obránci Česka a ženou se vpřed.

55:01

Vyloučení v týmu Švédsko (Hugo Gustafsson – 2 min., krosček).

54:28

Švédové střídají a za bránou vyhlíží rozjezd své útočné akce.

53:47

Přikrylova teč před brankářem sice nebyla ideální, ale prověřila pozornost Erika Portilla.

52:59

Dvořák i nadvakrát dokázal zlikvidovat střelecký pokus týmu ve žlutém. Hlavně dorážka byla velmi nebezpečná.

52:07

Český výběr zatím zvládá třetí třetinu dobře a Švédy nepouští do zásadního tlaku.

51:38

Střondala se zmocnil puku a zavezl jej do útočné třetiny. Následně kombinoval s Laukem, ale střela na bránu z této akce nevznikla.

50:19

Česká republika je v plném počtu.

49:56

Ideální pozici ke snížení měl na hokejce Pasic a přestože měl před sebou prázdnou bránu, tak ji přestřelil. Češi měli štěstí.

4:1

Branky a nahrávky: 30. Haš (Raška), 36. Teplý (Lauko), 39. Čajka (Pytlík), 58. Přikryl – 28. Edström (Caderoth, Lundmark)

Česko: Dvořák (Škorpík) – Dajčar, Haš, Mlčák, Štibingr (A), Dluhoš, Kubíček, Malík – Blümel (A), Čajka (C), Teplý – Raška, Přikryl, Lang – Lauko, Střondala, Jelínek – Bambula, Šik, Pytlík – Sklenář

Švédsko: Portillo (Myrenberg) – Wilsby, Andersson (C), Bergkvist, Lundmark, Bondersson, Kjellberg – Carenfelt, Gustafsson, Kahilainen – Lundin-Andersson, Åman, Pasic (A) – Edström, Falk, Caderoth – Söderlund, Costmar, Höglander

Rozhodčí: Anašin, Otmachov (oba Rusko)

06:00 CZE 2 Kubíček, hrubost