48:78

konec (12:22, 23:45, 36:63)

08.08.2019, 18:00 • O 9. - 16. místo • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 12.7 24.0 1.02 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:37:45)
České reprezentantky na domácím šampionátu v Klatovech zvládly souboj s Běloruskami, proti kterým vedly od první minuty a deklasovaly je o 30 bodů. Vstoupily tak výborně po nezvládnutém osmifinále do bojů o umístění.

Konec zápasu. (48:78)

39:57

Michnevičová v samém závěru střílí trojku. (48:78)

39:51

Po neúspěšné trojce Bělorusek ještě Galíčková mohla házet šestky. Proměnila jednu. (45:78)

39:45

Žílová využila dva trestné hody. (45:77)

39:22

Jalčiková se nyní z nahravačky přeměnila ve střelkyni a dává dva body. (45:75)

38:57

Michnevičová koriguje skóre úspěšnou trojkou po přesném pasu Jalčikové do volné pozice. (43:75)

38:39

Oba proměnila. (40:75)

38:39

Sklenářová bude střílet dva trestné hody. (40:73)

37:58

Dlouhý útok českých hráček byl ubráněn, ale Bělorusky se neprosadily. Masková míjí trojku. (40:73)

36:55

Z podobné akce se o další navýšení českého vedení postarala Sklenářová. (40:73)

36:36

Galíčková se při nájezdu na koš nemýlila. (40:71)

36:05

Po rychlém zisku míče Tomancová bohužel vyšlápla do autu. (40:69)

35:54

Sklenářová házela dva trestné hody, proměnila jeden pokus. (40:69)

34:22

Durmanavová se prosadila nájezdem na koš a střelou o desku. (40:68)

34:12

Tomancová našla na perimetru Šotolovou, která střílí úspěšně za tři body! Bělorusky si berou ještě oddechový čas. (38:68)

33:35

Čas dál rychle plyne. Útoky končí nepřesnými střelami. (38:65)

32:43

Masková využila dvou trestných hodů. (38:65)

32:15

Ani Šaučenková za tři body nebyla úspěšná. (36:65)

31:51

Krásná akce košem nekončí! Pospíšilová ve výskoku zachytila přihrávku a zkusila okamžitě vystřelit ještě před dopadem. Míjí. (36:65)

31:10

Hra plyne hodně rychle z obou stran, body nepřibývají. (36:65)

30:36

Dnešní utkání se už musí především dohrát. Za prakticky rozhodnutého stavu skóruje Šotolová. (36:65)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (36:63)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (36:63)

29:59

V samém závěru Daryna Bačkarovová proměnila těžkou střelu. Těsně před sírénou. (36:63)

29:35

Rylichová za dva body ze střední vzdálenosti. (34:63)

29:29

Dvoubodová trefa Šaučenkové. (34:61)

29:24

Škoda akce Tomancové, která nepřesnou přihrávkou přichází o míč. (32:61)

28:50

Rylichová se poprvé v dnešním utkání střelecky prosadila. (32:61)

28:30

K tomu všemu je úspěšnost střelby Běloruska hodně nízká. A v posledních minutách takřka nulová. (32:59)

27:44

Je to pořádný debakl Bělorusek. Další dva body přidává Dudáčková. (32:59)

26:52

Tomancová střelou o desku zvyšuje české vedení. (32:57)

26:31

Durmanavová míjí nájezd na koš. Rychlý protiútok neproměnila Dudáčková. (32:55)

25:47

Sjamiletnikavová se snaží podpořit Maskovou a prosazuje se za dva body. (32:55)

24:56

Navíc Žílová střílí trojku! (30:55)

24:31

Běloruský útok táhne v posledních minutách jen Masková. A to je málo na snahu o snížení manka. (30:52)

24:06

Další dva body na konto Voráčkové. (28:52)

23:40

Trojka Voráčkové, výborně se prosadila po přihrávce Vitulové. (28:50)

23:34

Za dva body se prosadila střelou ze střední vzdálenosti Masková. (28:47)

22:34

Masková dostala po faulu Žílové šanci házet šestky. Jeden pokus proměnila. (26:47)

22:16

Střelba obou týmů je nyní nepřesná. Z dobré pozice se neprosadila ani Darja Sjamiletnikavová. (25:47)

20:49

Dva trestné hody pro Arynu Maskovou, která oba pokusy trefuje do obroučky. (25:47)

20:27

České hráčky začínají tam, kde zakončily druhou čtvrtinu. Veronika Voráčková střílí dva body. (23:47)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (23:45)
Český tým kráčí sebevědomě k vítězství nad Běloruskem a zajištění bojů o lepší umístění kolem devátého místa. Po prvním poločase je rozdíl ve skóre 22 bodů.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (23:45)

19:47

Brabencová obě šestky proměnila. (23:45)

19:47

Nesportovní chování Karpukové. To jsou dva trestné hody a rozehrávka ze středu pro český tým. (23:43)

19:41

Šotolová vrací českému týmu pohodový náskok. (23:43)

19:06

Střelou z otočky snižuje Masková. (23:41)

18:47

Povedená akce Sklenářové a rozdíl ve skóre vystoupal na propastných 20 bodů! (21:41)

17:37

Obě družstva v útocích chybují. Sklenářová míjí ze střední vzdálenosti. (21:39)

16:41

Šípová byla faulována a házela trestné hody. Ujal se jeden, druhý se odrazil do hřiště. (21:39)

16:30

Český tým se dostal zpět k míči po předchozí ztrátě Voráčkové. Oddechový čas. (21:38)

16:01

Durmanavová po zisku míče byla faulována při střelbě, ale minula oba trestné hody. (21:38)

15:34

Snížit se podařilo Durmanavové. (21:38)

15:03

Sklenářová střelou o desku zvyšuje české vedení. (19:38)

14:55

Trestné hody také na druhé straně. Masková se nemýlila. (19:36)

14:34

Rovněž proměnila jeden hod. (17:36)

14:32

Proměnila první, druhý už nikoliv. Ale po útočném doskoku došlu k faulu na Šípovou, jež bude házet taktéž šestky. (17:35)

14:32

Dva trestné hody pro Voráčkovou. (17:34)

14:00

Brabencová ze střední vzdálenosti přesně zamířila do obroučky. (17:34)

13:10

Bělorusky mírně stahují ztrátu. Masková vybojovala míč a sama svou akci zakončila. (17:32)

12:50

Durmanavová se trefila za dva body. (15:32)

12:23

Využila oba pokusy. Bělorusko reaguje oddechovým časem. (13:32)

12:23

Po faulu Kryžanouské bude házet Šípová dvě šestky. (13:30)

11:42

Brabencové nájezd na koš končí dalšími dvěma body. (13:30)

11:23

Dva trestné hody pro Maskovou. Proměnila jeden. (13:28)

11:15

Další český koš zařídila Dudáčková. Škoda, že se takto nevedlo proti Itálii v osmifinále. (12:28)

10:48

Bělorusky se v útoku hodně trápí, jejich akce jim úspěchy nepřináší. (12:26)

10:29

Šípová ještě víc navyšuje české vedení. (12:26)

10:07

Bleskový začátek druhé čtvrtiny a rychlý koš Brabencové. (12:24)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (12:22)
Český tým do souboje s Běloruskem vstoupil mnohem lépe a už od úvodní minuty se drží ve vedení. Náskok po první desetiminutovce je desetibodový.

10:00

První čtvrtina skončila. (12:22)

09:41

Kryžanouská se rozehrála. Střelou ze střední vzdálenosti koriguje skóre. (12:22)

09:23

Proměnila ji. (10:22)

09:23

Okamžitě odpovídá Šípová, jež navíc byla faulována a bude házet šestku. (10:21)

08:59

Kryžanouská se trefila po přihrávce Maskové. (10:19)

08:42

Dobrý útočný doskok Žílové a druhou šanci ke střele už české hráčky využily. (8:19)

08:09

Po faulu Šípové zahrávala Masková dva trestné hody, trefila se jednou. (8:17)

08:03

Eliška Žílová střílí trojku a rozdíl ve skóre je už desetibodový! (7:17)

07:12

Oba týmy se nyní v útocích dopouští nepřesností. Střely se odráží zpět do hřiště. (7:14)

06:17

Pokračující akce Bělorusek po českém bloku přeci jen přinesla soupeřkám radost v podobě dvoubodového koše. (7:14)

06:04

Navíc Vitulová v obraně blokuje soupeřku. České hráčky zatím hrají skvěle. (5:14)

05:43

Výborně Brabencová z hranice tří bodů! (5:14)

05:31

Střela Petuškovové šla ovšem jen na obroučku. (5:11)

05:15

Oba týmy se v útocích nyní dopustily nepřesností. U míče jsou Bělorusky, ale hrát budou až po oddechovém čase. (5:11)

04:35

Neúspěšný běloruský útok, těží z toho Brabencová, jež zvyšuje české vedení. (5:11)

04:03

Voráčková přesnou dvoubodovou střelou vrací klid na české ruce. (5:9)

03:45

Bělorusky stahují svou ztrátu po střele Šaučenkové. (5:7)

03:12

První úspěšná běloruská střela. Z perimetru se prosadila Kryžanouská. (3:7)

02:15

Šotolová našla svým pasem Voráčkovou, která střílí dva body! (0:7)

02:07

Bělorusky nestihly zakončit útočnou akci v limitu. Přichází o míč. (0:5)

01:40

Šípová přidává další dva body. (0:5)

00:59

Šotolová se prosazuje střelou z dálky za tři body. (0:3)

00:42

Dlouhý útok Bělorusek s blokem Pospíšilové, nepřesnou trojkou a útočným doskokem, a také ztrátou Maskové. (0:0)

00:06

Pospíšilová ovšem střelu o desku míjí. (0:0)

00:01

Rozskok vyhrála Voráčková, český tým bude jako první útočit. (0:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Bělorusko: Durmanavová, Jalčiková, Ahajevová, Sjamiletnikavová, Kryžanouská, Karpuková, Maskovová, Šaučenková, Bačkarovová, Michnevičová, Petuškovová, Hryhorjevová

Česko: Pospíšilová, Šípová, Šotolová, Vitulová, Voráčková, Brabencová, Dudáčková, Galíčková, Rylichová, Sklenářová, Tomancová, Žilková.
České reprezentantky po těsné porážce s Italkami (59:64) v osmifinále do dalších bojů o medaile nepostoupily a čeká je pouze utkání o umístění. Hrají o umístění na 9. – 16. místě a ve čtvrtek se střetnou s Běloruskami, jež schytaly tvrdý debakl od Španělek (55:86).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

48:78

Česko: Pospíšilová, Šípová, Šotolová, Vitulová, Voráčková, Brabencová, Dudáčková, Galíčková, Rylichová, Sklenářová, Tomancová, Žílová