Andrej Martin – Alessandro Giannessi

1:2 7:6 (3), 1:6, 6:7 (8)

20.07.2019, 20:06 • San Benedetto (Taliansko) • Semifinále • Miroslav Revaj sk

Tipsport: 1.62 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sledovali sme veľmi zaujímavé semifinálové stretnutie, ale aj hlavne veľmi dlhé a náročné, trvalo takmer tri hodiny! Napokon po veľmi náročnej bitky postupuje do finále na domácom turnaji Alessandro Giannessi, keď zdolal Andreja Martina 2:1 na sety. O prvom sete rozhodoval tajbrejk, v ktorom uspel náš tenista. Druhé dejstvo malo jesný priebeh, jeho režisérom bol Alessandro Giannessi a tak sa musel hrať aj tretí set. V ňom to po druhýkrát dospelo až do tajbrejku, kde mal Alessandro Giannessi ako prvý k dispozícii mečbal, ale nevyužil ho. Pri svojom jednom pokuse nebol potom úspešný ani Andrej Martin, na tretíkrát sa to však podarilo Talianovi a tak si zajtra zahrá doma o challengerový titul.

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem už teda dobrú noc. Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch. (23:07:22)

Koniec zápasu

6:7

GEM, SET, ZÁPAS Alessandro Giannessi! V rozhodujúcom tajbrejku napokon uspel domáci tenista, ktorý tak postupuje do zajtrajšieho finále!

8-9

Tretí mečbal pre talianskeho tenistu!

8-8

Andrej Martin ho od siete odvracia a tak predlžuje toto nesmierne dlhé stretnutie.

7-8

Alessandro Giannessi získava svoj druhý mečbal!

7-7

Nevyužíva ho však ani on, jeho úder zastavuje páska.

7-6

Andrej Martin umiestnil loptičku presne na čiaru a tak aj on získava svoj prvý mečbal v tomto zápase!

6-6

Výborným úderom od siete ho však slovenský tenista odvracia.

5-6

Loptu získava Giannessi a tak aj mečbal!

5-5

Aut z rakety slovenského tenistu, Talian tak minibrejk potvrdil.

5-4

Nezvládol však teraz svoj servis a tal Alessandro Giannessi to ešte dramatizuje.

5-3

Andrej Martin úspešne zahral na sieti a vyhráva tak v rozhodujúcej skrátenej hre o dva body.

4-3

Minibrejk teraz na druhej strane!

3-3

Minibrejk Talian nepotvrdil, Giannessi opäť nedostal lopťičku cez pásku na druhú stranu.

2-3

Nízky úder Giannessiho zastavuje páska.

1-3

Je tu minibrejk! Talian zahral presný ritern a získava tak prvú výhodu v rozhodujúcej skrátenej hre.

1-2

Giannessi zvládol lepšie dlhú výmenu a tak si udržal aj tento servis.

1-1

Podobne si počínal následne aj domáci tenista.

1-0

Andrej Martin odštartoval skrátenú hru priamym bodom.

6:6

Ten už Talian využíva a tak o postupujúcom do zajtrajšieho finále musí rozhodnúť tajbrejk!

40-A

Alessandro Giannessi na sieti získava tretí gembal.

40-40

Aj ten druhý sa stáva minulosťou, je tu zhoda a tak náročná situácia pre Taliana.

30-40

Slovenský tenista skvelo obhodil svojho dnešného súpera a prvý gembal tak odvrátil.

15-40

Giannessi získava dva gembaly na udržanie sa v tomto zápase a tak vynútenie si rozhodujúceho tajbrejku.

15-30

Andrej Martin zahral presný ritern a znižuje tak na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Loptu získava Giannessi.

0-15

Dôležité podanie odštartoval Talian úspešne.

6:5

Koniec prestávky, podávať bude Alessandro Giannessi.

6:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

6:5

Hneď ten prvý aj využíva a tak ide do vedenia 6:5 v treťom sete! Alessandro Giannessi po druhýkrát bude podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-15

Dva gembaly pre slovenského tenistu.

30-15

Aut z rakety domáceho tenistu, Andrej Martin znova vedie o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Andrej Martin zahájil tento gem priamym bodom.

5:5

Domáci tenista sa za pomoci čistej hry udržal v tomto stretnutí, vyrovnáva stav rozhodujúceho setu na 5:5! Zatiaľ to vyzerá, že aj v treťom sete uvidíme tajbrejk, ale ešte nepredbiehajme.

0-40

Alessandro Giannessi takisto získava šancu na čistú hru.

0-30

0-15

Talian odštartoval dôležité podanie úspešne a získava tak fiftín.

5:4

5:4

5:4

Aj sa tak stáva, na konto slovenského tenistu pribudla ďalšia čistá hra a tak vyhráva v treťom sete 5:4! Alessandro Giannessi tak bude musieť podávať na udržanie sa v tomto zápase.

40-0

V zápätí získava šancu na čistú hru.

30-0

Andrej Martin si pomáha servisom a získava druhý fiftín v rade.

15-0

Loptu získava Martin.

4:4

Talian napokon tento gem zvládol, odvrátil brejkbal a vyrovnáva tak na 4:4 v treťom sete! Zrejme tak skoro toto stretnutie neskončí.

40-A

Alessandro Giannessi si pomohol skráteným úderom a získava tak ďalší gembal.

40-40

Gembal však nevyužíva a sme tak späť na zhode.

40-A

40-40

Nízky slajs od Taliana končí v aute, takže ideme späť na zhodu.

40-A

Na sieti si Alessandro Giannessi vybojoval gembal.

40-40

Zhoda.

A-40

Predsa len tu je veľmi dôležitý brejkbal pre slovenského tenistu!

40-40

Ale prichádza zhoda, Andrej Martin zahral presný forhend na čiaru.

30-40

Naopak, Alessandro Giannessi si pomáha servisom a získava gembal. Toto ešte vyzerá na dlhý tretí set.

30-30

Po 30 na oboch stranách, očakávaný brejkbal pre slovenského tenistu tak zatiaľ neprichádza.

30-15

30-0

Druhý fiftín v rade pre slovenského tenistu pri servise súpera.

15-0

Andrej Martin zvládol lepšie hru na sieti a tak získava prvý fiftín tejto hry.

4:3

4:3

4:3

Andrej Martin ukončil druhým esom v rade tento gem a ide do vedenia 4:3!

40-15

Esom získava slovenský tenista dva gembaly.

30-15

Giannessi vytiahol presný ritern a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0

15-0

Andrej Martin zahájil siedmy gem tretieho setu priamym bodom.

3:3

Hneď ten prvý aj využíva a tak vyrovnáva na 3:3 v treťom sete! V ňom stále čakáme na prvý brejk, pokračujeme tak vo vyrovnanom stretnutí a sledujeme veľkú bitku o zajtrajšie finále.

15-40

Alessandro Giannessi zahral presnú smeč na sieti a získava tak dva gembaly.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúceho tenistu.

0-15

Dlhšiu výmeu ukončil parádnym spôsobom na sieti taliansky tenista a tak úspešne odštartoval toto svoje podanie.

3:2

3:2

3:2

Esom ukončil slovenský tenista tento gem, takže pridáva na svoje konto druhú čistú hru v tomto stretnutí a vyhráva tak v treťom a rozhodujúcom sete 3:2!

40-0

Andrej Martin vyťahuje kvalitný servis a tak získava šancu na čistú hru.

30-0

15-0

2:2

Talian hneď ten prvý využíva a vyrovnáva tak stav v treťom sete na 2:2!

15-40

Priamy bod a tak tu sú dva gembaly.

15-30

Druhý fiftín v rade pre Taliana, keď úspešne prešiel na sieť.

15-15

Víťazný úder podávajúceho tenistu, po 15 na oboch stranách.

15-0

Dlhšiu prestrelku zvládol lepšie Andrej Martin a tak získava prvý fiftín tejto hry.

2:1

2:1

2:1

Čistou hrou sa slovenský tenista ujíma vedenia 2:1 v rozhodujúcom treťom sete!

40-0

Bekhend domáceho tenistu končí v aute, sú tu tri gembaly pre Andreja Martina.

30-0

Pokračuje kvalitným servisom a vyhráva tak o dva fiftíny.

15-0

Esom odštartoval slovenský tenista tento gem.

1:1

Alessandro Giannessi je už na druhý pokus úspešný, vyrovnáva na 1:1 v treťom a rozhodujúcom sete!

30-40

Talianov úder zastavuje páska, prvý gembal je tak minulosťou.

15-40

Giannessi si pomáha kvalitným servisom a získava tak dva gembaly.

15-30

15-15

Alessandro Giannessi úspešne zapracoval na sieti, po 15 na oboch stranách.

15-0

1:0

Priamym bodom ukončil slovenský tenista tento náročný gem, prvý servis v treťom sete si tak udržal a ujíma sa vedenia 1:0!

A-40

40-40

Na sieti sa ho však slovenskému tenistovi podarilo odvrátiť, prebieha tak veľký boj.

40-A

Andrej Martin sa previnil dvojchybou a tak tu je brejkbal pre jeho dnešného súpera!

40-40

Ktorý však nevyužíva, Alessandro Giannessi si pomohol skráteným úderom. Presúvame sa tak hneď v úvode tretieho setu na zhodu 40:40.

40-30

Andrej Martin pridáva na svoje konto ďalšie eso, v poradí tretie a získava tak gembal.

30-30

Ďalšie kvalitné podanie slovenského tenistu, po 30 na oboch stranách.

15-30

Andrej Martin si pomáha kvalitným servisom a tak znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Druhý fiftín v rade pre Taliana.

0-15

Slovenský tenista nezačal prvý servis v druhom sete úspešne, Giannessi vytiahol presný ritern.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.

0:0

1:6

Na druhý pokus je však už Alessandro Giannessi úspešný, jednoznačne tak ovládol druhú sadu hry a o postupujúcom do zajtrajšieho finále tak musí rozhodnúť tretí set!

30-40

Úder talianskeho tenistu zastavuje páska, prvý setbal je tak minulosťou.

15-40

Alessandro Giannessi získava dva setbaly!

15-30

Druhý fiftín v rade pre domáceho tenistu po kvalitnom servise.

15-15

Giannessi úspešne zapracoval na sieti, po 15 na oboch stranách.

15-0

1:5

Alessandro Giannessi je hneď na prvý pokus úspešný, berie tak ďalšie podanie nášho tenistu a ide do vedenia 5:1 v druhom sete! Talian tak teraz okrem potvrdenia brejku bude podávať aj na víťazstvo v druhom sete a vynútenie si toho tretieho, ktorý bude rozhodujúci.

15-40

Presný ritern od domáceho tenistu, ktorý tak získava dva brejkbaly!

15-30

Druhý fiftín v rade pre talianskeho tenistu, stalo sa tak po tesnom aute nášho tenistu.

15-15

15-0

Túto výmenu ukončil Talian úderom do pásky, fiftín pre podávajúceho tenistu.

1:4

1:4

Aut z rakety Andreja Martina, takže Alessandro Giannessi brejk dokázal potvrdiť podobne ako aj v prvom sete a v tom druhom vyhráva 4:1! Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že budeme svedkami aj tretieho setu.

40-A

Tretí gembal na potvrdenie brejku pre Giannessiho.

40-40

Priamym bodom to však všetko taliansky tenista odvrátil.

A-40

Dlhý úder Taliana končí v aute, je tu brejkbal a tak šanca na ribrejk!

40-40

Slovenský tenista úspešne zapracoval na sieti a tak je tu zhoda 40:40!

30-40

Dvojchyba od domáceho tenistu, čím prvý gembal stráca.

15-40

Dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30

Aut z rakety podávajúceho tenistu, Andrej Martin znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

0-15

Cestu za potvrdením brejku zahájil priamym bodom.

1:3

Alessandro Giannessi čistou hrou, ktorá je druhá v rade, získava podanie súpera a vyhráva v druhom sete 3:1!

0-40

Súper sa však teraz dostáva k trom brejkbalom!

0-30

Opäť problémy na servise pre Andreja Martina, súper získava druhý fiftín v rade. V podobnej situáciu už slovenský tenista v druhom sete bol, vtedy to dokázal ešte zvládnuť a otočiť.

0-15

Slovenský tenista musel cez druhý servis, ale úspešný nebol a tak fiftín získava súper.

1:2

1:2

1:2

Svoju prvú čistú hru v tomto zápase si na svoje konto pripisuje Alessandro Giannessi, čím sa v druhom sete dostáva do vedenia 2:1!

0-40

0-30

Situácia sa zopakovala a tak získava druhý fiftín v rade.

0-15

Alessandro Giannessi začína tento gem priamym bodom.

1:1

Andrej Martin ukončil tento gem kvalitným servisom a tak vyrovnáva stav v prvom sete na 1:1! V úvode tejto hry však prehrával o dva fiftíny, ale ťažkú situáciu napokon zvládol.

40-30

Gembal pre podávajúceho tenistu.

30-30

Esom získava slovenský tenista takisto druhý fiftín v rade, po 30 na oboch stranách.

15-30

0-30

Druhý fiftín v rade pre Taliana prináša problémy pre slovenského tenistu na servise.

0-15

Andrej Martin nezačal prvý servis v druhom sete úspešne, jeho súper vytiahol presný ritern.

0:1

Na druhý pokus je však už Alessandro Giannessi úspešný a tak sa ujíma vedenia 1:0 v druhom sete!

30-40

Prvou dvojchybou v tomto zápase sa previnil Alessandro Giannessi, čím stratil prvý gembal.

15-40

Dva gembaly pre podávajúceho hráča.

15-30

Talian musel teraz cez druhé podanie, čo však zvládol a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

Alessandro Giannessi vytiahol na sieti presnú smeč, po 15 na oboch stranách.

15-0

Taliansky tenista nezačína prvý servis v druhom sete úspešne, na sieti lepšie zapracoval Andrej Martin.

0:0

0:0

7:6

Ale nestalo sa tak! Andrej Martin využíva setbal pri podaní súpera a získava tak prvý set vo svoj prospech. Úvodná sada hry tak bola napokon vyrovnaná, aj keď v úvode získal slovenský tenista výhodu brejku. Uvidíme, čo nám ponúkne druhý set, v ktorom má nôž na krku Alessandro Giannessi.

6-3

Na prvý pokus slovenský tenista úspešný nebol, na podanie sa chystá jeho súper, ktorý tak ešte môže tajbrejk predĺžiť.

6-2

Andrej Martin získava svoje prvé setbaly!

5-2

Ani tento servis domáci tenista nezvládol, Andrej Martin je tak na najlepšej ceste získať prvý set.

4-2

Úlohy si teraz obaja tenisti vymenili a tak Giannessi stráca ďalšie svoje podanie.

3-2

Teraz ho však už stráca, keď bol na sieti vo veľmi ťažkej pozícii.

3-1

Giannessiho úder končí v aute, aj druhý servis si slovenský tenista udržal.

2-1

Taliansky tenista bol úspešný na sieti a získava prvý bod v tomto tajbrejku.

2-0

Giannessi musel cez druhý servis, po ktorom končí jeho úder na páske a tak tu máme minibrejk!

1-0

Andrej Martin úspešne zvládol prvé podanie v skrátenej hre.

6:6

Priamym bodom ukončil Alessandro Giannessi tento gem, udržal sa tak aj po druhýkrát v prvom sete a o celom jeho osude rozhodne tajbrejk!

15-40

V zápätí získava dva gembaly na vynútenie si tajbrejku.

15-30

Na sieti teraz úspešnejší taliansky tenista, ktorý tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15

Alessandro Giannessi zhral presný dropšot, ktorým odvoril pre neho veľmi dôležitý servis.

6:5

6:5

6:5

Dlhšiu výmenu zvládol lepšie slovenský tenista, ktorý musel odvracať brejkbal súpera. Všetko to však zvládol, v prvom sete vyhráva 6:5 a Alessandro Giannessi bude po druhýkrát podávať na udržanie sa úvodnej sade tohto zápase!

A-40

Andrej Martin získava druhý gembal.

40-40

Nízky úder slovenského tenistu zastavuje páska, späť na zhodu.

A-40

40-40

Od siete ho však slovenský tenista odvrátila, presúvame na zhodu 40:40.

30-40

Andrej Martin zahral loptičku len do autu, takže správne je tá druhá možnosť – brejkbal!

30-30

Slovenský tenista posiela svoj úder do pásky, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude teda nasledovať ďalej, či to bude gembal, alebo brejkbal.

30-15

Andrej Martin to napravil ďalším výborným servisom a znova tak vedie o jeden fiftín.

15-15

Uf, tak táto loptička letela veľmi vysoko a dopadla mimo dvorca. Po 15 na oboch stranách.

15-0

Kvalitný servis teraz ukázal aj slovenský tenista.

5:5

Alessandro Giannessi priamym bodom ukončil tento gem, dôležitý servis tak zvládol úspešne a vyrovnal na 5:5 v prvom sete! Úvodná sada hry tak ešte bude pokračovať minimálne dva ďalšie gemy.

15-40

Taliansky tenista získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

15-30

Dlhšiu výmenu ukončil Alessandro Giannessi víťazným úderom a získava tak druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Giannessi dôležitý servis nezačal úspešne.

5:4

5:4

5:4

Prvú čistú hru na svoje konto pripisuje slovenský tenista, ktorý tak vyhráva v prvom sete 5:4 a jeho dnešný súper Alessandro Giannessi bude podávať na udržanie sa v prvom sete!

40-0

Predchádzajúca situácia sa zopakovala a tak Andrej Martin získava tri gembaly.

30-0

Páska zastavuje úder domáceho tenistu, Andrej Martin získava druhý fiftín v rade.

15-0

Výmena sa teraz musela opakovať, Andrej Martin sa úspešne presunul na sieť a získava tak fiftín po presnom slajse.

4:4

Hneď ten prvý aj využíva, takže vyrovnáva na 4:4 v prvom sete!

15-40

Víťazný úder z rakety Giannessiho, ktorý tak získava dva gembaly.

15-30

Dlhý úder podávajúceho tenistu končí v aute, Andrej Martin znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

0-30

Úspešne zapracoval na sieti a získava tak druhý fiftín v rade.

0-15

Alessandro Giannessi začína ôsmy gem prvého setu priamym bodom.

4:3

4:3

4:3

Andrej Martin tento servis už zvládol bez problémov, udržal si ho a ujíma sa tak vedenia 4:3 v prvom sete!

40-15

Čistá hra to nebude, aut slovenského tenistu a prvý gembal je tak minulosťou.

40-0

30-0

Výborne zahral teraz od siete a získava druhý fiftín v rade.

15-0

Andrej Martin zapojil druhé kvalitné podanie a pripisuje si tak na svoje konto tento fiftín.

3:3

Druhý pokus je však už úspešný, Alessandro Giannessi tak dokázal brejk potvrdiť a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete! Začína sa tak v úvodnej sade hry odznova.

15-40

Jeho bekhend zastavuje pásky, prvý gembal teda stráca.

0-40

K dispozícii má tri gembaly.

0-30

Giannessi získava druhý fiftín v rade a vyzerá to, že by sa mu mohlo podariť brejk potvrdiť.

0-15

3:2

3:2

3:2

3:2

Brejk slovenský tenista nepotvrdil, opäť mu úder zastavila sieť a tak si Alessandro Giannessi berie späť svoje stratené podanie, čím znížil stav v prvom sete na 2:3 z jeho pohľadu!

30-40

Giannessimu pomohla páska, získava tak brejkbal a je tu šanca na ribrejk!

30-30

Andrej Martin potom skvelo umiestnil loptičku na čiaru, po 30 na oboch stranách.

15-30

Alessandro Giannessi vytiahol správny ritern a tak získava druhý fiftín v rade.

15-15

15-0

Priamym bodom zahájil slovenský tenista tento gem a tak aj svoju cestu za potvrdením brejku.

3:1

Napokon sa však predsa len zrodil úvodný brejk tohto stretnutia po nevynútenej chybe domáceho tenistu! Andrej Martin vyhráva v prvom sete 3:1 a čaká ho servis na potvrdenie brejku.

40-15

Kvalitným servisom odvrátil Giannessi prvú hrozbu.

40-0

Na sieti úspešnejší Andrej Martin, ktorý získava tri brejkbaly!

30-0

Páska zastavuje úder Taliana, druhý fiftín v rade pre Andreja Martina pri servise súpera.

15-0

Giannessi neodštartoval tento svoj servis úspešne, fiftín pre slovenského tenistu.

2:1

2:1

2:1

Teraz už druhý servis Andrej Martin zvládol, ujíma sa tak vedenia 2:1 v prvom sete!

40-30

Razantný úder od domáceho tenistu nebol úspešný, gembal pre Andreja Martina.

30-30

Po 30 na oboch stranách, teraz poslal loptičku za základnú čiaru náš tenista. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

Dlhý úder od Giannessiho končí v aute, Andrej Martin tak znova vedie o jeden fiftín.

15-15

Slovenský tenista musel cez druhý servis, čo však nezvládol a je to po 15 na oboch stranách.

15-0

Andrej Martin zahájil tretí gem prvého setu priamym bodom.

1:1

Na tretí pokus už bol slovenský tenista úspešný, po dlhšom geme tak vyrovnal stav prvého setu na 1:1!

40-A

40-40

Nízky úder talianskeho tenistu zastavuje páska, takže tu máme opäť zhodu.

40-A

Ale podobne sa teraz prezentoval aj slovenský tenista, takže tu je druhý gembal pre Giannessiho.

40-40

Prechod na sieť podávajúci tenista nezvládol, po jeho nevynútenej chybe sa presúvame na zhodu 40:40.

30-40

Aut z rakety slovenského tenistu, Alessandro Giannessi získava svoj prvý gembal v tomto zápase.

30-30

Teraz však slovenský tenista nedostal loptičku cez pásku na druhú stranu, po 30 na oboch stranách.

30-15

Andrej Martin výborne zapracoval na sieti a získava druhý fiftín v rade.

15-15

Giannessi posiela svoj úder do pásky, po 15 na oboch stranách.

0-15

Dlhšiu prestrelku zvládol lepšie Giannessiho, po chybe súpera získava prvý fiftín tejto hry.

1:0

Alessandro Giannessi ukončil prvý gem tohto stretnutia úderom do autu, Andrej Martin tak vyhráva 1:0 po dobre zvládnutom servise!

40-15

Prvá dlhšia výmena v tomto zápase, Andrej Martin ju zvládol lepšie a získava tak dva gembaly.

30-15

Forhend od slovenského tenistu ide za základnú čiaru, prvý fiftín v tomto zápase pre Giannessiho.

30-0

Opäť tá istá situácia, Andrej Martin získava druhý fiftín v rade.

15-0

Andrej Martin odštartoval svoje prvé podanie v tomto zápase úspešne, Giannessiho dlhý úder končí v aute.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Ako prvý začne na servise slovenský tenista Andrej Martin.
Obaja tenisti sú už prítomní na kurte, prvý set sa čoskoro začne. Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom tenisu! V talianskom San Benedette sú dnes na programe dve semifinálové stretnutia challengerového turnaja a v tom prvom bude mať svoje zastúpenie aj Slovensko. Andrej Martin ako nasadená jednotka sa pohodlne prebojoval medzi štyroch najlepších a to dokonca bez straty setu. Proti nemu sa v ceste do finále postaví domáci tenista Alessandro Giannessi, ktorý je trojkou turnaja. Očakáva sa tak zaujímavé a zrejme aj vyrovnané stretnutie, vo vzájomnej bilancii vyhráva slovenský tenista 2:1, ale posledné stretnutie dopadlo lepšie pre Giannessiho. Uvidíme, ako tomu bude dnes a kto sa napokon predstaví v zajtrajšom finále.

Znova sa vám prihlásime, keď už budú obaja tenisti na kurte.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Andrej Martin a Alessandro Giannessi. Predbežný začiatok je naplánovaný na 19:30.

V talianskom San Benedetto momentálne prebieha challengerový turnaj a dnes sú na programe dva semifinálové stretnutia. Slovenský tenista Andrej Martin je nasadenou jednotkou tohto turnaja a zatiaľ úlohu favorita naplňuje, v ceste do finále sa mu postaví trojka tohto podujatia a to domáci tenista Alessandro Giannessi.

Andrej Martin:
29-ročný slovenský tenista sa v rebríčku ATP momentálne nachadza na 119. mieste a v poslednom období ho zdobí celkom úspešná forma. Na domácom turnaji v Bratislave sa dostal do štvrťfinále, následne sa mu do Wimbledonu kvalifikovať nepodarilo. V nemecku neprešiel cez osemfinále, ale v Taliansku sa mu zatiaľ darí a stále je tak v hre, aby pridal do svojej zbierky 12. challengerový titul, v tomto roku ich zaznamenal už tri.

Alessandro Giannessi:
Taliansky tenista je rovnako starý ako jeho dnešný súper. V aktuálnom vydaní rebríčka mu patrí 163. miesto. Ani Giannessimu sa nepodarilo zúčastniť sa hlavnej časti tohtoročného Wimbledonu, momentálne sa nachádza doma v Taliansku a v krátkom slede je už na druhom challengerovom turnaji. V Perugiu bola konečnou zástavkou účasť vo štvrťfinále, na tomto podujatí to tak vylepšil a v jeho prípade je stále možnosť pridať na svoje konto štvrtý challengerový titul.

Vzájomná bilancia:
Obaja tenisti sa už veľmi dobre poznajú. Doposiaľ sa proti sebe na kurte stretli trikrát, toto bude ted ich štvrté vzájomné meranie síl. Dvakrát sa podarilo vyhrať slovenskému tenistovi, raz tomu talianskemu. Naposledy, pred menej než rokom, ťahal za kratší koniec Andrej Martin.

Môžme teda konštatovať, že toto stretnutie nemá jasného favorita. Môžme sa určite tešiť na zaujímavý súboj a verme, že v zajtrajšom finále sa predstaví slovenský tenista.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.