Diamantová liga

Diamantová liga – Londýn (1. den)

20.07.2019, 15:00 • Londýn • Patrik Stankov

Tyč

Je rozhodnuto. Vítězkou závodu ve skoku o tyči se stala Anzhelika Sidorova, která sice nezdolala 482 cm, ale má lepší předchozí zápis a tudíž je před druhou Katerinou Stefanidiovou 475 cm SB. Třetí skončila Britka Holly Bradshaw za 465 cm.

100m

Vítězem vyrovnaného závodu je nakonec Akani Simbine časem 9.93, což je jeho sezónní maximum. Druhý doběhl Zharnel Hughes 9.95 SB a třetí Yohan Blake 9.97.

Troj.

Vítězem mužského trojskoku se stal Pablo Pedro Pichardo výkonem 17.53 metrů, to je také jeho sezónní maximum. Druhý skončil Christian Taylor 17.19 metrů a třetí Fabrice Hugues Zabro 16.88 metrů.

1500m

Laura Muir předvedla skvělý finiš, když nechala své soupeřky daleko za sebou a doběhla si pro vítězství v čase 3:58.25. Druhá doběhla Winny Chebet 3:59.93 a třetí skončila Gabriela Debues-Stafford v čase 4:00.26, což je národní rekord Kanady

100mpř

Byli jsme svědky výborného výkonu Danielle Williams. Ta stylem start-cíl nedala soupeřkám šanci a časem 12.30 s překonává letošní světové maximum a zařazuje se na 7.místo historických světových tabulek.

Oštěp

Oštěp je po šesti sériích u konce. Vítězkou se stala Běloruska Tatsiana Khaladovich výkonem 66.10 m, druhá skončila Kelsey-Lee Barber za 65.85 m a třetí příčka patří Christin Hussong 65.73 m.

Oštěp

Špotáková už nedokázala přehodit svůj výkon 61.82 metry a dnes ji v celkovém pořadí patří 6. místo za Ogrodníkovou.

Oštěp

V šesté sérii Ogrodníková bohužel přešlápla a v dnešní soutěži skončí na 5. místě.

800m

Vítězem závodu se nakonec stal po zajímavém finiši Cheruiyot Ferguson ROTICH časem 1:43.14 min. Na druhém místě doběhl Wyclife KINYAMAL 1:43.48 min a třetí v letošním osobním maximu Marcin LEWANDOWSKI 1:43.74 min.

800m

Tak pozor! Po sto metrech odstupuje kvůli zranění favorit Nijel Amos.

100mR2

Hughes nám teď předvedl, že je ve formě. S vyklusaným doběhem si v sezónním maximem 9.96 s zajistil jasný postup do finále a určitě i tam bude patřit k favoritům.

Oštěp

Druhá série už je pro Ogrodníkovou příznivější. Hodem 61.70 m se zařazuje na průběžnou druhou příčku.

100mR1

Po pomalejší reakci nakonec zvítězil Akani Simbine v čase 10.01 s, před Yohanem Blakem 10.06 s a Adamem Gemilim 10.07. Všichni tři mají zajištěné finále.

Oštěp

Zato Barbora Špotáková se výkonem 61.22 dostává v první sérii do vedení.

400m

Tak nakonec Shericka Jacksonová uhájila roli favoritky a doběhla v čase 50.69. V poslední stovce však nabíhala až na 3.místě za Nielsenovou a McPhersonovou, ale dokázala zabrat a vyhrát. McPhersonová doběhla v letošním maximu 50.74 druhá a Laviai Nielsenová si vylepšila osobní rekord na 50.83 a patří ji třetí příčka.