World Tour 4* – Espinho (ženy)

Larsenová, Stockmanová – Hermannová, Sluková

2:1

konec (17:21, 21:16, 15:10)

19.07.2019, 16:50 • Court 1, Espinho (POR) • Osmifinále • Vít Schück (@VitSchuck)

Barbora Hermannová s Markétou Slukovou se v portugalském Espinhu mezi nejlepší osmičku neprobojovaly. V osmifinále nestačily na zámořskou dvojici Larsenová, Stockmanová.

Češky vstoupily do zápasu skvěle. V úvodním setu nepustily Hermannová se Slukovou soupeřky ani jednou do vedení, naopak ve druhé části odskočily do náskoku a s klidem si došly pro první dějství. Druhá sada ale byla v režii Američanek. Hned v úvod přišla nevydařená série české dvojice a čtyřbodovou ztrátu už se nepodařilo do konce setu dohnat. Také tiebreak si Larsenová se Stockmanovou podmanily. Tříbodové vedení ještě v závěru navýšily a po obratu postoupily do čtvrtfinále. (17:43:38)

Konec zápasu

15:10

Američanky jsou ve čtvrtfinále! Servis Hermannová skončil pouze v síti a české jedničky v Espinhu končí.

14:10

Ještě jedna korekce skóre. Hermannová práskla do servisu a přinutila Stockmanovou k úderu do autu.

14:9

O snížení se postarala útokem Barbora Hermannová. První mečbol je pryč.

14:8

Hned šest mečbolů pro americkou dvojici. Hermannová po vysoké nahrávce smečovala jen do pásky.

13:8

Právě Markéta Sluková se postavila na podání. Larsenová ale byla v útoku opět neomylná.

12:8

Česká dvojice se snaží, co to jen jde. Úder Slukové skončil o pásku u soupeřek.

12:7

Američanky míří do čtvrtfinále. O další bod se postarala útokem o blok Stockmanová.

11:7

Larsenová na podání, ale Sluková ještě přesným útokem vydřela naději.

11:6

Ale Američanky už mají postup na dosah. Stockmanová zasmečovala přesně do dvorce.

10:6

Po servisu Kelley Larsenové přihrávala opět Hermannová, které se podařilo zaútočit.

10:5

A už to je o pět bodů. Hermannová schytala eso.

9:5

Česká dvojice se ale nemůže ubránit. Hermannová sice zatlačila servisem, ale poté se nechala vytlouct.

8:5

Hermannová zvládla přihrávku a poté smečovala ideálně do diagonály.

8:4

Američanky si hlídají svůj náskok. Sluková chybovala servisem do autu.

7:4

Češky se ale nevzdávají. Po servisu Larsenové se prosadila útokem po lajně Hermannová.

7:3

Ani oddechový čas nezabral a s českým týmem to nevypadá nejlépe. Již sedmý bod zajistila soupeřkám nepřesným útokem Hermannová.

6:3

Oddechový čas pro hosty.

6:3

Američanky mají nakročeno k postupu. Sluková trefila lehkým útokem jen blok.

5:3

Ztrátování pokračuje. Po servisu Hermannové smečovala Larsenová do dlouhé diagonály.

4:3

Velmi rychle ale přichází odpověď. Sluková zaútočila na druhou přes, ale poté ještě musela zabojovat v poli.

4:2

Češky se nemohou dotáhnout. Na rozdíl dvou bodů upravila skóre Emily Stockmanová.

3:2

České jedničky se pokoušejí dostat do tempa. Po servisu Stockmanové smečovala přesně do kurtu Hermannová.

3:1

Ale Američanky jsou po druhém setu v laufu. Larsenová se prosadila dalším parádním úderem.

2:1

Až nyní se prosazují k bodu také české volejbalistky. Larsenová bodovku neproměnila.

2:0

A hned to je o dva body. Hermannová smečovala nedůrazně a toho využila na síti Larsenová.

1:0

Také tiebreak rozehrála servisem Sluková. Američanky se ale ujímají vedení útokem Larsenové.

0:0

Začal třetí set.

21:16

A hned první setbol je proměněn. Larsenová přitlačila servisem Hermannovou, která neuspěla útokem do sítě.

20:16

Čtyři setboly pro zámořskou dvojici. Po servisu Hermannové se prosadila útokem Larsenová.

19:16

Češky se sice dostávají do tempa, ale ztráta je příliš velká. Hermannová smečovala přesně do kurtu.

19:15

Američanky si ale i nadále hlídají nadějné vedení. Stockmanová umístila míč ideálně kolem bloku.

18:15

Češky dramatizují druhou sadu. Larsenová smečovala do bloku Hermannové.

18:14

Čtrnáctý bod pro české reprezentantky. Hermannová útokem trefila volné místo.

18:13

Ale Češky se nemohou prosadit po vlastním podání. Larsenová smečovala za blok Hermannové.

17:13

Až nyní přichází bod pro české duo. Nepřesné podání.

17:12

A už to je o pět bodů. Servis Emily Stockmanové nedokázala Hermannová dokonale přihrát a poté smečovala do autu.

16:12

Americká dvojice si ale jde pro druhou sadu. Stockmanové se podařilo prostrčit míč blokem.

15:12

Tak přece jen ještě přichází snížení. Na rozdíl třech bodů upravila skóre Hermannová.

15:11

O druhém setu je nejspíše rozhodnuto. Sluková na druhou přes neuspěla.

14:11

Ani Hermannová nyní servisem nezatlačila. Larsenová snadno ztrátovala.

13:11

Česká dvojice stále myslí na zvrat ve druhém setu. Servis Stockmanové skončil v autu.

13:10

Američanky si ale hlídají náskok. Larsenová se prosadila útokem do dlouhé diagonály.

12:10

Po oddechovém čase přichází snížení. Hermannová se prosadila vytlučením bloku.

12:9

Při technickém oddechovém čase vedou Američanky o tři body. Stockmanová se sice útokem neprosadila, ale poté chybovala v poli Hermannová.

11:9

Hermannová smečovala podél postranní lajny.

11:8

A znovu to je o tři body. Nebezpečný servis Stockmanové nedokázala Hermannová přihrát.

10:8

Češky se ale nemohou dotáhnout. Stockmanová byla v útoku opět nekompromisní.

9:8

Stále je to jen o bod. Po servisu Larsenové zasmečovala přesně Sluková.

9:7

Ani Hermannová na servisu příliš dlouho nevydržela. Stockmanová smečovala přesně do středu.

8:7

Český pár je ale v kontaktu. O snížení se postarala nepřesným servisem Stockmanová.

8:6

Teď už se ale radují Američanky. Po servisu Slukové zasmečovala důrazně Larsenová.

7:6

Třetí bod v řadě pro české volejbalistky. Larsenová smečovala nedůrazně a toho využila při bodovce Sluková.

7:5

A další bod pro český pár. Sluková skvěle zasáhla v poli.

7:4

Češky se snaží s prvním setem něco udělat. První snížení obstarala Sluková.

7:3

7:3

A nápor amerického dua pokračuje. Sluková smečovala opět jen mimo kurt.

6:3

Kelley Larsenová na podání. Češky nerozehrály druhé dějství nejlépe, po ubráněném útoku Slukové se prosadila Stockmanová.

5:3

Zámořská dvojice se ale drží v náskoku. Servis Hermannové skončil u Larsenové a ta s klidem skórovala.

4:3

Teď už se česká dvojice prosazuje. Hermannová zvládla zasmečovat do rohu kurtu.

4:2

Američanky odskakují na dva body. Hermannová po vysoké nahrávce smečovala do metrového autu.

3:2

Po servisu Markéty Slukové smečovala přesně do kurtu Larsenová.

2:2

Ale i české reprezentantky se prosazují k bodu.

2:1

Ztrátovaná pokračuje. Hermannová svým servisem soupeřky příliš nepotrápila.

1:1

Češky zachytávají start druhé sady. Hermannová smečovala přesně nad blokem.

1:0

Druhý set odstartovala servisem Sluková. Larsenová ale rychle odpověděla úderem nad blokem.

0:0

Začal druhý set.

17:21

První sada míří na konto českého dua! Servis Kelley Larsenové skončil na závěr setu v síti.

17:20

První setbol je ještě neproměněn. Stockmanová se prosadila po přesné přihrávce na síti.

16:20

Čtyři setboly pro český pár! Hermannová přitvrdila na servisu a hned přinutila Larsenovou k útoku do sítě.

16:19

Teď už to vypadá z českého pohledu nadějně. Na rozdíl tří bodů upravila skóre Sluková po přesné obraně v poli.

16:18

Konec první sady se blíží. Již o osmnáctý bod se postarala Sluková.

16:17

Ale Američanky jsou i nadále ve hře o první dějství. Stockmanová snadno snížila útokem.

15:17

České jedničky si přece jen drží náskok o dva body. Hermannová na druhý pokus zvládla uspět.

15:16

Češky ztrácejí i další výměnu. Hermannová po vysoké nahrávce smečovala do sítě.

14:16

Oddechový čas zabral, americká dvojice snižuje ztrátu. Larsenová útočila kolem bloku.

13:16

Oddechový čas pro domácí.

13:16

Nejspíše rozhodující nástup v prvním setu z české strany. Na rozdíl třech bodů upravila servisem Hermannová.

13:15

A znovu to je o dva body. Barbora Hermannová se opřela do servisu. Následně zablokovala Stockmanovou.

13:14

Češky jsou alespoň v minimálním náskoku. Hermannová byla přesná útokem do diagonály.

13:13

A je srovnáno. Sluková se při útoku dotkla sítě.

12:13

Sluková riskovala na podání, ale velmi rychle se jí míč vrátil pod nohy.

11:13

Právě Stockmanová byla na podání, ale Hermannová měla v útoku snadnou úlohu.

11:12

Ale Američanky jsou v kontaktu. Hermannová nedokázala zablokovat útok Stockmanové.

10:12

Po oddechovém čase se radují opět české volejbalistky. Hermannová byla v útoku nekompromisní.

10:11

Při technickém oddechovém čase vedou Češky pouze o bod. Servis Slukové skončil na pásce.

9:11

Markéta Sluková zasmečovala tvrdě do dlouhé diagonály.

9:10

Američanky se ale nadechují k náporu. I další servis byl příliš dlouhý.

8:10

Další bod v řadě už Sluková nedopustila. Parádní útok přes blok.

8:9

Naopak Američanky se dotahují. Hermannová nepřihrála plachtící podání.

7:9

Češky se ale nemohou odtrhnout. Larsenová vymetla útokem roh kurtu.

6:9

Tříbodový odstup se nemění. Za českou dvojici pustila míč do autu Hermannová.

6:8

A právě Barbora Hermannvá se postavila na podání. Zámořské volejbalistky se ale dostávají ke snížení po útoku Larsenové.

5:8

Nápor české dvojice pokračuje. Již o osmý bod se postarala útokem Barbora Hermannová.

5:7

Ale další servis Slukové už nebyl tak přesný. Míč zpracovala Stockmanová velmi snadno.

4:7

A rázem už to je o tři body. Po servisu Slukové nedokázala přihrát Stockmanová.

4:6

České jedničky si ale drží nadějné vedení o dva body. Hermannová smečovala přes odstupující soupeřku.

4:5

Teď už se radují i Američanky. Hermannová poslala podání do autu.

3:5

Barbora Hermannová je na servisu. A Češky poprvé vedou o dva body. Eso mezi soupeřky.

3:4

Také Češky přidávají bod z prvního pokusu. Hermannová snadno zakončila těsně za blok.

3:3

Přetahovaná o každý bod v prvním setu pokračuje, prosadila se Stockmanová.

2:3

Po servisu Kelley Larsenové přihrávala na české polovině Hermannová, která také ukončila výměnu.

2:2

Ale i zámořské volejbalistky se radují ze snadného bodu.

1:2

Česká dvojice se drží ve vedení. Servis Stockmanové dokázala položit na zem Hermannová.

1:1

Ale Američanky rychle odpovídají. Tentokrát smečovala Larsenová přesně k lajně.

0:1

Do prvního setu vstupuje na podání Markéta Sluková. Američanky útočily nedůrazně, ale ani Sluková se na první pokus neprosadila. Dlouhou výměnu na úvod zakončila až chybou v poli Larsenová.

0:0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:50.

2:1

Larsenová, Stockmanová: Kelley Larsenová Stát: USA Datum narození: 3.5. 1992 Věk: 27 let Místo narození: San Diego Výška: 188 cm Ruka: pravá Pozice: blokařka Emily Stockmanová Stát: USA Datum narození: 6.6. 1988 Věk: 31 let Místo narození: Colorado Springs Výška: 183 cm Ruka: pravá Pozice: polařka

Hermannová, Sluková: Barbora Hermannová Stát: Česká republika Datum narození: 7.11. 1990 Věk: 28 let Místo narození: Ostrava Výška: 180 cm Ruka: pravá Pozice: blokařka Markéta Nausch Sluková Stát: Česká republika Datum narození: 28.6. 1988 Věk: 31 let Místo narození: Praha Výška: 180 cm Ruka: pravá Pozice: polařka