Menu

Hokej

World Roller Games (muži)

Česko – Kanada

3:2

konec (2:2, 1:0)

12.07.2019, 20:40 • CEM Mar Bella, Barcelona • Semifinále • David Šimon (@David_Simon92)

Stejně jako u ženského semifinále to bylo drama. Češi ve druhém poločase dotáhli obrat a radují se z postupu do finále! Hrdinou byl tradičně brankář Dominik Frodl, který zejména v závěru ukázal své kvality. O zlaté medaile si to Češi rozdají s USA! (21:56:57)

Konec zápasu.

39:59

Hammond měl na lopatě ještě poslední šanci! V poslední vteřině se k němu vykutálel nastřelený kotouč a chtěl jej prodloužit do české branky. Frodl ale byl znovu na pravém místě a betonem zasáhl.

39:39

Strýček se obětavě položil do Woodsova pokusu. Tohle už vypadá dobře.

39:21

Závěr bude ještě krušný. Frodl hru přerušil po dalším z množství zásahů a na řadu přichází oddechový čas.

39:12

Fiala zkoušel trefit prázdnou branku z vlastní poloviny, ale nebyl přesný.

39:04

David Hammond měl na hokejce gólovou šanci, jenže český fantom Dominik Frodl byl proti! Frodl se roztáhl na brankovišti a kotouč stihl vyrazit.

38:55

Hartwell prchá na střídačku. Kanada hraje bez brankáře.

38:00

Kafka ušetřil několik vteřin, když prošel na kanadskou polovinu a neztratil kotouč, ač jej Kanaďané poctivě bránili. Poté hru otočil zpět a míří střídat.

36:16

Thomas Woods dokázal i přes dva české hráče přihrát Davidu Hammondovi, který byl až před Frodlem. Kotouč se nebezepčně odrazil do vzduchu a dopadl za českou branku, ač Frodl nevěděl, kde se nachází.

35:53

Hrát by měla aktivněji Kanada, ale poslední chvíle patří českému týmu. S dalším pokusem přišel Fiala a Hartwell opět zasahuje.

35:28

Kafkovi trvalo chvíli, než si u mantinelu zpracoval poskakující kotouč, poté ale už nabral směru kanadské branky a donutil Hartwella k zákroku.

35:03

Česko právě vstřelilo branku!
Skóre se otáčí v českých prospěch! Může za to TOMÁŠ RUBEŠ, který střílel z vrcholu kruhů a trefil se přesně pod víko kanadské branky. Dobrou práci odvedl také Kuťák, který na sebe natáhl protihráče a udělal Rubešovi prostor. Asistence: Jakub Bernad.

34:46

James Issacs střílel a kotouč se mu vracel na dorážku. Frodl před ním dobře zapracoval.

34:01

Martin Fiala to zkusil v rychlosti bekhendem, ale přes blokující hráče kotouč před branku nedostal. Sebral si jej ale znovu a rovnou u tyče jej zkusil protlačit za Hartwella.

33:25

Jared Eng si šikovně pokryl kotouč pod bruslemi, což mu pomohlo, aby se dostal přímo ke střele. Ta ale na Frodla neprošla.

32:06

Woods střílí z každé pozice, jenže tentokrát jeho rána na českou branku neprošla. Velmi podobně dopadl Strýček na druhé straně.

31:50

Defenzíva českého týmu si na chvíli může oddechnout. Kotouč vyvezl Fiala a donutil Hartwella, aby jej před ním zakryl a přerušil hru.

31:28

Česko v plném počtu.

31:22

Důležitý zásah Dominika Frodla! Z hokejky Thomase Woodse přišla okamžitá střela po nabídce od Davida Hammonda, jenže český brankář tygřím skokem na poslední chvíli zabránil kotouči, aby skončil v brance.

30:38

Woods chtěl přehrát puk na druhou stranu, kde znovu čekal Hammond. Přihrávka ale neprošla a následně ji Frodl zakryl lapačkou.

29:59

David Hammond pálil z úhlu, ale dost nebezpečně. Frodl se stihl rychle přesunout.

29:34

V oslabení zahrozil Petr Kafka, proti jehož střele musel Hartwell vytáhnout zákrok ramenem.

29:28

Vyloučení v týmu Česko (Marek Loskot – 2 min, hákování).

29:05

David Hammond se bez ostychu vydal proti dvojici českých hráčů a dokázal ji obejít. Před Frodlem chtěl jít ještě do kličky, jenže ta mu nevyšla podle představ.

28:33

O něco nebezpečnější bylo zakončení Thomase Woodse, který už se dnes prosadil dvakrát. Po zasekávačce na střed přišla rychlá střela, kterou Frodl ukryl ve výstroji.

28:05

Fialova střela byla sražena, a tak do útoku vyrazili Kanaďané. Jejich akci zakončoval střelou Eng, český brankář ji ale dobře viděl.

27:27

S odpovědí přispěchal Kafka a také Hartwell úspěšně chytá.

27:13

Issacsova rána z poloviny hřiště byla lahůdkou pro lapačku Frodla.

26:38

Loskot vystihl rozehrávku, objel branku a servíroval před ni kotouč. Kuťáka vychytal Hartwell a poradil si i s následnou sérii dorážek.

25:42

Přibyl hledal Cika před brankou. Akce k páté brance zápasu ale nevedla.

24:24

Šikovně si počínal Petr Kafka, který naznačil, že bude nahrávat, ale chtěl zasouvat zpoza branky k tyči. Hartwell se rychle přesunul.

23:48

Oosterveld to zkusil na bližší tyč z levé strany. Frodl obstál a Češi budou zakládat rychle útok.

23:25

Na druhé straně se ukázal Jakub Bernad a činit se musel také Lane Hartwell, který kotouč ukryl ve výstroji a nenechal Bernada dorážet.

22:41

Jake Coughler se objevil před Dominikem Frodlem a český brankář musel předvést další z mnoha výtečných zákroků. Kanaďan to zkoušel na vyrážečku, ale tam českého gólmana nenachytal.

21:06

Fiala šel do střely, ale k brance neprošla. Útok chystá Kanada.

20:09

Coughler už po pár vteřinách zkouší českou obranu. Jeho nepříjemná rána prošla těsně kolem tyče.

20:01

Začal druhý poločas.
Češi do první půle vůbec nevstoupili podle představ a rychle prohrávali 0:2. Pak se jim ale povedlo snížit po akci Loskota a jen o chvíli později bylo srovnáno, když se trefil Cik. Šebek a Bernad pak měli šance, kterými mohi poslat český tým do vedení, ani jedna ale gólem neskončila.

20:00

První poločas skončil.

19:54

Teď to Šebek zkusil sám a střílel pod lapačku Hartwella. Mířil ale těsně vedle.

19:25

Šebek si narazil s Bernadem a vracel mu přihrávku před branku. Přes dotírajícího Kanaďana ale tuto pohlednou výměnu nedokázal zužitkovat.

18:25

Kanada s rozehrávkou nepospíchá a čeká na vhodný moment.

17:11

Strýčkovi nachystal kotouč Kafka a ihned přišla rána. Znovu ale končí na výsroji Hartwella. I toto oslabení Kanada ustojí.

16:42

Loskot hledal najíždějící Kafku před brankou, ale do této přihrávky vložil hůl hráč Kanady. Bude se vhazovat před Hartwellem.

16:22

Opět Fiala a po něm i Šebek. První rána šla vedle, tu druhou ukryl v lapačce Hartwell.

15:42

Fiala si vyměnil kotouč s Šebkem a šel do střely. Ta prosvištěla kolem Hartwella. Češi se nadále drží před jeho brankou.

15:12

Vyloučení v týmu Kanada (Jake Coughler – 2 min, vysoká hůl).

14:26

Jakub Bernad se stahovačkou vyhnul obránci soupeře a ihned šel do střely. Hartwell nestihl zaregovat, ale pomohla mu znovu tyč!

14:02

Češi hrají v plném počtu.

13:11

Patrik Šebek zůstal úplně sám před kanadskou brankou a chtěl si počkat, až mu Hartwell udělá prostor pod horní tyčí. Hartwell ale parádně zasáhl lapačkou, a stav tak zůstává nadále 2:2.

12:12

Andrew Oosterveld pořádně protáhl Frodla. Střílel z pravého kruhu na vzdálenější tyč a český brankář se musel hodně natahovat, aby kotouč vytlačil.

12:02

Vyloučení v týmu Česko (Tomáš Rubeš – 2 min, držení).

11:53

Česko právě vstřelilo branku!
Dvě nevyužité kanadské šance, na druhé straně dva góly. Je srovnáno! Bernad cítil, že se mu JAKUB CIK uvolní k tyči a vyšlo to. Cik zblízka propálil Hartwella. Asistence: Jakub Bernad.

10:53

A další příležitost Kanady. Jarret Evans byl sám před Frodlem, ale bekhendový blafák přetáhl, aniž by zakončil. Kanada mohla znovu vést o dvě branky.

10:16

Česko právě vstřelilo branku!
Z protiakce ale přichází důležité snížení! MAREK LOSKOT se utrhl svému strážci a procpal se před branku, kde jej našel Robin Malý a Hartwell se natahoval marně.

10:08

Hammond přečetl českou rozehrávku a posunul před branku Woodsovi, který málem završil hattrick. Frodl se roztáhl přes celé brankoviště a kotouč dokázal zastavit.

09:49

Frodl raději zakryl kotouč před dotírajícími Kanaďany. Vhazovat se bude po jeho pravici.

09:27

Loskot chtěl nahrávat na druhou stranu Kafkovi, ale do pasu mu sáhl kanadský hráč. Kafka tak nemohl střílet.

07:40

A zase Woods, který už je na ploše. K Frodlovi se blížil z levé strany a nenápadnou a předeveším svižnou střelou orazítkoval vnější tyč.

07:11

Šebek ani Fiala s dalšími střeleckými pokusy neuspěli. Kanada už se ubrání v tomto oslabení.

06:45

Kanaďané v oslabení obětavě blokují české střely a usnadňují práci svému brankáři.

06:21

Šebek křižným pasem našel Zbořila, který ihned pálil. Hartwell by se asi přesunout nestihl, jenže pomohl mu spoluhráč svým blokem.

06:05

Další pokus přiletěl před Hartwella z hokejky Loskota. Kanadský brankář kryje a opět přerušuje.

05:34

Jako první se do toho v přesilovce opřel kapitán Pavel Strýček. Hartwell vysoko vyráží a znovu se bude vhazovat.

05:13

Vyloučení v týmu Kanada (Thomas Woods – 2 min, držení).

04:56

Češi hrají v signalizované výhodě a na pravý kruh dostal přihrávku Petr Kafka, který bez rozmýšlení střílel. Trefil tyč!

04:13

Kuťák to zkusil do horní poloviny branky k bližší tyči. Tam je ale Hartwell připraven a vyráží.

03:45

Patrik Šebek nabral rychlost na vlastní polovině, projel až do prostoru mezi kruhy, kde ještě chtěl Hartwella trošku natáhnout a zakončoval mezi betony. Kanadský brankář je k sobě sklapnul na poslední chvíli a kotouč pod nimi udržel.

03:21

Fialovo nahození poklidně lape Hartwell. Vhazovat se bude před kanadskou brankou.

02:59

Kanada právě vstřelila branku!
Tak to je ledová sprcha pro český tým a pravděpodobně přijde oddechový čas. Na první střelu ještě Frodl dosáhl a vyrazil ji, jenže nejrychleji u něj byl znovu THOMAS WOODS, který jej dopravil za jeho záda.

02:29

Kanada právě vstřelila branku!
Přesilová hra Kanady netrvala dlouho. Na vrcholu kruhu natáhl ke střele THOMAS WOODS a trefil se přesně nad vyrážečku Dominika Frodla.

02:02

Vyloučení v týmu Česko (Patrik Šebek – 2 min, podrážení).

01:58

Fialovi přisunul Chamrád, jenže ani Fiala neprocpal kotouč na kanadského brankáře.

01:33

Issacs měl vlevo nachystaného Coughlera, který bez rozmyslu pálil. Ani on ale nemířil přesně. Rychlý výpad Kanady končí nepřesnou střelou a přerušuje se, protože kotouč po podrazu od mantinelu vyletěl až mimo hrací plochu.

00:46

Nebezpečně vypadala akce Woodse, který si to namířil po pravé straně. Bekhendové zakončení na vzdálenější tyč postrádalo více přesnosti.

00:03

Vyhrané vhazování a rovnou vpřed. Loskot hledal před brankou Kafku, na kterého kanadští hráči bránili až na poslední chvíli.

00:01

Utkání právě začalo.
V české brance už stojí připravený Dominik Frodl, na druhé straně čeká Lane Hartwell.
Tak pojďme na to. Rozbruslení je pryč, státní hymny dohrály. Přichází čas na semifinále Česka s Kanadou!
Junioři dosáhli na zlato, ženská reprezentace zvládla napínavý duel s Itálii a je ve finále. Nyní je řada na reprezentaci mužů! Češi už se s Kanadou jednou utkali a nasázeli jí devět branek. Semifinále bude ale pravděpodobně úplně jiný zápas. Uvidíme, jak to česká reprezentace zvládne.
Úvodní sestavy:

Česko: Frodl, Brabec – Šebek, Strýček, Malý, Cik, Kuťák, Zbořil, Gremlica – Kafka, Bernad, Loskot, Chamrád, Rubeš, Fiala, Přibyl.

Kanada: Hartwell, Teed – Henderson, Issacs, Eng, Hammond, Furlong, Evans, Mendelsohn, Coughler, Oosterveld, Luscombe, Woods, Rhodes.

Rozhodčí: Telesio, Basso.
Ve čtvrtfinále se Češi o postup utkali v derby se Slovenskem. Po výborném vstupu do zápasu ale Slováci dokázali snížit a dokázali hodně potrápit český tým. Jenže vyšel jim také úvod druhé části a další minuty. Na to už Slovensko nedokázalo reagovat a postup patřil Česku.

Česko – Slovensko 9:4 (2:1)

Branky a nahrávky: 1. Šebek (Loskot), 2. Fiala (Chamrád), 21. Kafka (Loskot), 24. Kafka (Malý), 26. Cik (Kuťák), 28. Šebek (Chamrád), 33. Kuťák (Cik), 38. Malý (Bernad), 40. Kafka – 4. Uhnák (Nechala), 34. Trenčan (Bednarič), 40. Szabó (Žitňanský), 40. Szabó (Mrázik).

Obhájci světového titulu zatím nepoznali na World Roller Games v Barceloně pocit porážky. V základní skupině se střetli se silnými soupeři, ale dokázali všechna tato utkání zvládnout. Klíčový byl zejména duel s USA o první příčku.

Česko – Itálie 2:1
Česko – Kanada 9:1
USA – Česko 2:4
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Česko – Kanada

3:2

konec (2:2, 1:0)

Zpět na online

Branky a nahrávky: 11. Loskot (Malý), 12. Cik (Bernad), 36. Rubeš (Bernad) – 3. Woods (Oosterveld), 3. Woods

Česko: Frodl (Brabec) – Šebek, Strýček, Malý, Cik, Kuťák, Zbořil, Gremlica – Kafka, Bernad, Loskot, Chamrád, Rubeš, Fiala, Přibyl.

Kanada: Hartwell (Teed) – Henderson, Issacs, Eng, Hammond, Furlong, Evans, Mendelsohn, Coughler, Oosterveld, Luscombe, Woods, Rhodes.

Rozhodčí: Telesio, Basso

Průběh zápasu
1. poločas
02:02 CZE 2 Šebek, podrážení
02:29 CAN 0:1 Woods (Oosterveld)
02:59 CAN 0:2 Woods
05:13 CAN 2 Woods, držení
10:16 CZE 1:2 Loskot (Malý)
11:53 CZE 2:2 Cik (Bernad)
12:02 CZE 2 Rubeš, držení
15:12 CAN 2 Coughler, vysoká hůl
Přestávka po pol.
2. poločas
29:28 CZE 2 Loskot, hákování
35:03 CZE 3:2 Rubeš (Bernad)
Konec