Tenis

Wimbledon - muži (tráva)

Sam Querrey – Rafael Nadal (3)

0:3 5:7, 2:6, 2:6

10.07.2019, 17:51 • Kurt č. 1, All England Club, Londýn (GBR) • Čtvrtfinále • Milan Huppert

Tipsport: 7.96 1.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

2:6

Rafael Nadal je v semifinále! Po kratším returnu soupeře zahrál forhend ven z dvorce, za nímž soupeř běžel marně.

2:5

Čistou hrou snižuje rodák z Francisca na 2:5. Za malou chvíli ale půjde odvracet konec zápasu na příjem.

1:5

Po kratším returnu si Rafa počkal na pochyb soupeře a následně mu poslal forhend do protipohybu. Drží si servis a jediná hra ho dělí od vítězství.

1:4

Americký tenista se po servisu vydal k síti, avšak Nadal vytáhl výborný prohoz. Podruhé v setu tak brejkuje soupeře a dělá další velký krok k postupu.

1:3

Velmi rychlý gem s vítěznou Nadalovou tečkou. Světová dvojka si nezadržitelný kráčí pro postup do semifinále, kde už se na svého soupeře těší Roger Federer.

1:2

Jubilejním dvacátým esem Querrey ukončuje gem a ještě drží šance na úspěch.

0:2

Nechytatelným forhendem po lajně Rafa bez problémů potvrzuje servis a ujímá se vedení 2:0.

0:1

Třetí možnost však Nadal využívá! Querrey sice zahrál výborný kraťas, Španěl k němu ovšem přiběhl včas a zahrál forhendový úder do protipohybu soupeře.

2:6

Slajzovaným forhendem dostal Rafa soupeře do úzkých. Ten následně doslova nahrál na vítězný volej Španělovi, který příležitostí nepohrdl a ukončil druhou sadu. Už jen jeden set dělí světovou dvojku od obhájení loňského semifinále.

2:5

Podruhé v setu bere rodák z Mallorcy Querreymu servis a za malou chvíli půjde podávat na ukončení sady!

2:4

A ten už Nadal využívá. Zahrál soupeři dobrý servis na tělo, Querrey v těžké pozici odpálil míček do dalekého autu.

2:3

Druhý servis namířil Američan na tělo a dobře udělal, neboť Španěl zamířil do pásku. Sam snížuje na 2:3.

1:3

Return Sama skončil těsně za páskou. Nadal bez problémů doběhl k míčku a zahrál bekhendový volej, jímž potvrdil brejk z předcházející hry.

1:2

Nedostižným kraťasem bere rodák z Mallorcy soupeři servis! Ujímá se tak ve druhém setu vedení 2:1.

1:1

Čistou hrou světová dvojka vyrovnává na 1:1. V poslední výměně gemu Sam opět nedokázal přesně returnovat.

5:7

První set je u konce! Sam si sice oběhl return na forhend, ani tak ho však nedokázal umístit do dvorce. Za necelou hodinu se do vedení dostává světová dvojka.

5:6

A ten už Rafa využívá! Volej soupeře bez problémů doběhl a poté zahrál bezchybný volej po lajně! Podruhé bude mít světová dvojka šanci ukončit set na servisu.

5:5

První set pkračuje! Return k základní čáře totiž Nadal odvrátil jen do deblového koridoru!

4:5

Třináctým esem Querrey ukončuje devátý gem prvního setu. Za malou chvíli ale bude Američan odvracet konec sady na příjem.

3:5

Útočný bekhend po lajně Sam odvrátil pouze do pásky. Rafa tak utekl z brejkbolu a jediný gem ho dělí od zisku prvního setu.

3:4

Přímým bodem z podání ukončil Sam Querrey sedmý gem prvního setu. Američan ve skutečnosti zahrál čistou hru, avšak umpirový rozhodčí zahlásil jeden z fiftýnů zřejmě omylem pro Nadala. Rodák ze San Franscisca tak pro zisk gemu musel uhrát nezvyklých pět fiftýnů.

2:4

Rafa na servisu ve třech gemech neztratil jediný fiftýn. Vede 4:2 a zase se o krůček přiblížil zisku první sady.

2:3

Sedmým esem završuje Sam Querrey pátý gem první sady.

1:3

Neuvěřitelná obrana Nadala. Protivník se po forhendu k základní čáře vydal k síti, avšak Španěl z extrémně ěžké pozice dokázal vykouzlit míček, který letěl těsně nad sítí. Querrey zahrál těžký volej do autu.

1:2

Parádní obrana Rafy! Querrey se po dobrém forhendu po lajně vydal k síti, avšak španělský tenista zahrál proti vysokému Američanovi skvělý křižný prohoz. Bere tak soupeři servis a ujímá se vedení 2:1!

1:1

Čistou hrou Rafael Nadal vyrovnává na 1:1. Za kratším forhendem se Querrey ani nerozběhl.

1:0

Druhým esem ukončuje Sam Querrey úvodní gem zápasu. Očekává se, že právě podle toho, jak bude americký tenista trefovat první servis se bude odvýjet zápas.