72:56

konec (12:17, 39:25, 57:37)

06.07.2019, 12:30 • Belgrad Arena • O 5. - 8. místo • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.32 14.0 4.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (14:26:32)
Utkání je u konce a Belgie tento zápas dotáhla ke klidnému vítězství. I ve druhé půli zvládla náskok ještě více vyšponovat a poté jej bez potíží udržovat. Maďarsko se nezmohlo na odpor a druhá půle zvolna plynula ke svému závěru. V něm jsme tak ani neviděli klasický taktický závěr s fauly a trestnými hody, Belgie duel vyhrála o 16 bodů a vybojovala si vstupenku do kvalifikačního turnaje o Olympijské hry.

Nejvíce bodů: Allemandová, K. Mestdaghová 17 – Raksanyiová 11
Nejvíce doskoků: Linskensová, K. Mestdaghová 6 – Turnerová 10
Nejvíce asistencí: Meessemanová 7 – Turnerová 5

Konec zápasu. (72:56)

39:55

Carpreauxová s míčem u pomezní čáry, už se ani nežene ke střelbě. (72:56)

39:04

Ještě jeden koš o desku, obrana Belgie už očividně nepracuje na sto procent. (72:56)

38:02

Mírné snížení Maďarska, to už ale nebude nic řešit. (72:54)

37:36

Belgie v poklidu drží svůj pohodlný náskok a vyhlíží konec. (72:52)

37:01

Navíc je tu trojka Belgie, zase je to o dvacet. (72:52)

36:39

Na druhé straně byla stoprocentní Allemandová. (69:52)

36:29

Zeleová zakončila kombinaci pod koš a snadno o desku snížila. (67:52)

36:06

Proměnila pouze jeden ze dvou pokusů. (67:50)

36:06

Hetarová na čáře trestného hodu. (67:49)

35:59

Belgičanky teď předvedly nevydařenou akci, míč jim utekl do zámezí a Maďarsko tak může opět snížit. (67:49)

35:44

A ten byl úspěšný. (67:49)

35:26

Nauwelaersová minula trojku, Maďarsko jde do protiútoku. (67:47)

35:05

Studerová zakončila rychlý brejk a pro svůj tým zajistila alespoň trochu radosti v tomto zatím nepovedeném utkání. (67:47)

34:45

Zase snížení na druhé straně. (67:45)

34:13

Wautersová šla pod koš, počkala si tam na míč a snadno skórovala. To je už skoro exhibice. (67:43)

33:35

Meessemanové nevyšel průnik pod koš a ani reklamace toho, že byla faulována. (65:43)

33:09

Raksanyiová trefuje za tři a alespoň trochu snižuje. (65:43)

32:58

Carpreauxová se teď rozehrála ke skvělým výkonům. Nejprve zadovkou vyzvala k zakončení Wautersovou, poté pod košem doskočila nepřesnou trojku a o desku přidala další body. (65:40)

32:30

Konečně se nám hráčky na obou stranách trochu rozstřílely, Belgie si udržuje svůj náskok. (63:40)

31:04

Ten ale proměněný nebyl. (59:37)

31:04

S faulem se prosadila Delaereová a dá si ještě jednu šestku. (59:37)

30:54

Několik ztrát na obou stranách, na koš zatím čekáme. (57:37)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (57:37)

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (57:37)

29:21

Vzápětí ale pod koš pronikla Carpreauxová a o desku zase upravila na dvacetibodový rozdíl. (57:37)

29:01

Až nyní se Maďarsko dočkalo a snížilo trojkou. (55:37)

28:30

Je to teď basketbal nahoru a dolů, s přesností střelby je to ale horší. (55:34)

27:24

Trestné hody na straně Belgie, proměněn byl pouze první ze dvou. (55:34)

26:56

Allemandová dává trojku a náskok Belgie je dvacetibodový. (54:34)

26:34

Je to trápení, Turnerová takřka donesla míč až do koše, ten se ale z obroučky zvládl vysmeknout... (51:34)

25:55

Střela Delaereové sice nebyla s klaksonem úspěšná, pod košem ale její spoluhráčky vybojovaly míč zpět. (51:34)

24:58

Naopak na druhé straně byla z čáry trestného hodu úspěšná Hatarová. (51:34)

24:52

Tu však neproměnila, rána byla o něco prudší. (51:32)

24:52

Pod koš se prodrala Allemandová, dala o desku další koš a navíc byla faulována. Takže si dá ještě jednu šestku. (51:32)

24:30

Linskensová měla pod košem hromadu místa na lehké zakončení. (49:32)

23:42

Chybu v rozehrávce Maďarska potrestala Allemandová a snadno přidala dva bodíky. (47:30)

23:12

Trojka přišla i na druhé straně a za chvíli navíc i rychlý brejk. Ten proměnila Raksanyiová. (45:30)

22:44

Další trojku dává Nauwelaersová. (45:25)

22:32

Maďarky opravdu pilně sbírají osobní chyby, nejsou odehrány ještě ani tři minuty a ony už mají čtyři fauly. (42:25)

21:45

První koš druhého poločasu, po delší výměně míče se za tři trefila Mestdaghová. (42:25)

20:34

Druhá půle nám začala několika nepřesnými střelami a také dvěma fauly na straně Maďarska. (39:25)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (39:25)
Druhý poločas začne přibližně v 13:31.
Je za námi první poločas, který přinesl zcela odlišné čtvrtiny. V té první vládly Maďarky, vytvořily si mírný náskok a nic nenasvědčovalo obratu. Jenže v té druhé čtvrtině se Belgičanky probudily, velice rychle skóre otočily a soupeřky se prvního koše dočkaly až v sedmé minutě! Do kabin odešly hráčky Belgie se čtrnáctibodovým náskokem a s dobrou náladou před druhým poločasem. Na druhé straně je naopak o čem přemýšlet...

Nejvíce bodů: Mestdaghová 14 – Turnerová 10
Nejvíce doskoků: Ramanová, Linskensová 4 – Hatarová, Turnerová 5
Nejvíce asistencí: Meessemanová 4 – Raksanyiová, Turnerová 2

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (39:25)

19:56

Allemandová proměnila alespoň druhý pokus. (39:25)

19:56

Budou tu ještě dva trestné hody pro Allemandovou, to vše po faulu Vargaové. (38:25)

19:40

Je tu mírné snížení, Belgie však bude moci držet míč až do úplného konce poločasu. (38:25)

19:29

Oba trestné hody byly proměněny, náskok se tak vyšplhal k patnácti bodům. (38:23)

19:29

Po zadovce Carpreauxové sice koš nepřišel, pouze trestné hody, ukazuje to však, v jaké pohodě teď Belgičanky hrají. (36:23)

19:09

Stejná odpověď přilétla z druhé strany, z dálky se trefila Turnerová. (36:23)

18:52

Bum, trojka! Trefuje se Meessemanová. (36:20)

18:28

Příliš vysoká přihrávka na pravé křídlo, míč skončil v zámezí a dopředu jde zase Belgie. (33:20)

18:10

A ty toho dokázaly využít rychlou akcí pod koš se zakončením od Ramanové. (33:20)

17:58

Maďarkám se teď vůbec nedaří, pískal se další prohřešek proti pravidlům, Belgičanky přišly zdarma k míči. (31:20)

17:21

A i ty byly proměněny. (31:20)

17:21

No a jelikož se Hortiová pod útočným koše dopustila dalšího faulu, nabídla Nauwelaersové zase trestné hody. (29:20)

17:07

Dva trestné hody pro Carpreauxovou, ta proměnila oba své pokusy. Zase je to o devět. (29:20)

16:51

A i ten proměnila. (27:20)

16:51

Až teď se Maďarky dočkaly koše, navíc to bylo s faulem, takže Hortiová se ještě postaví na čáru trestného hodu. (27:19)

16:12

Další ztráta Maďarek, na hráčkách je už trochu vidět frustrace z nepovedených minut. (27:17)

15:58

Allemandová proměnila dva trestné hody, Belgie tak vede již o deset bodů. (27:17)

15:58

Hra je teď docela rozkouskovaná, na obou stranách je dost nedovolených zákroků. (25:17)

15:36

Parádní blok Meessemanové, míč je mimo hrací plochu a Maďarsku zbývají na střelu necelé čtyři sekundy. (25:17)
Faul na Turnerovou, Maďarky tak pokračují v postupné akci a cestě za prvními body z této čtvrtiny. (25:17)

14:54

Proměnila svůj druhý pokus. (25:17)

14:54

Další trestné hody pro Belgii, na čáře stojí Wautersová. (24:17)

13:57

Maďarsko stále čeká na své první body ve druhé čtvrtině, nevyšlo to ani střelou přes hlavu. (24:17)

13:35

Linskensová proměnila oba své trestné hody, je to o sedm. (24:17)

13:19

Útočný faul Maďarska, hráčky tohoto celku jsou teď zcela rozhozené. (22:17)

13:07

Belgie je teď v ráži, po dalším úspěšném průniku je to už o pět. (22:17)

12:41

Teď se mezi dvěma protihráčkami prosmýkla Allemandová a o desku přidala další koš. Belgie tak rázem vede o tři! (20:17)

12:18

No a dokonce je z toho vedení, neboť Mestdaghová se znovu trefila za tři. (18:17)

11:32

Maďarsku vypršel čas na střelu, Belgičanky mohou jít za vyrovnáním. (15:17)

11:10

No vida, Mestdaghová dává svou další trojku a je to už pouze o dva body. (15:17)

10:17

Druhá čtvrtina začala útokem Maďarska, Hatarová se však dopustila kroků. (12:17)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (12:17)

10:00

První čtvrtina skončila. (12:17)

09:15

Po ztrátě tu ale byl kontr Maďarska a tentokrát si dala Turnerová velký pozor na zakončení. (12:17)

08:54

Střela z nouze se sotva otřela o obroučku, Belgičanky jsou u míče. (12:15)

08:22

Mestdaghová proměnila dvě šestky a Belgie je zase na dostřel. (12:15)

08:09

Rychlý protiútok Maďarska košem neskončil, Vargaová v rychlosti nedokázala přesně umístit svou střelu o desku. (10:15)

07:23

Trojka pro Belgii, o snížení se postarala Mestdaghová. (10:15)

07:05

Po rychlé kombinaci si pod koš naběhla Dubeiová a o desku přidala další body. (7:15)

06:34

Z jumpu se trefila Hortiová, Maďarsko zase vede o šest bodů. (7:13)

06:11

Jenže ani jeden z pokusů nebyl přesný. Skóre se tak nemění. (7:11)

06:11

Trestné hody pro Belgii, na čáře šestky je Allemandová. (7:11)

05:57

Trojka Belgie! Z dálky se trefuje Nauwelaersová. (7:11)

05:20

Vzápětí ale reagovala na druhé straně Meessemanová. (4:11)

04:58

Po dlouhé době přichází koš, z otočky se trefila Hortiová. (2:11)

04:27

Svou akci nezvládly, přišla tak ztráta míče a protiakce. (2:9)

04:16

Dobrý blok Maďarek, míč se jim podařilo srazit do zámezí. Belgičanky mají ke střele pouhých devět sekund. (2:9)

03:39

A další nepřesný pokus z dálky. Raksanyiová to ale myslela opravdu dobře. (2:9)

03:03

Dalekonosná střela Maďarska se odrazila od obroučky, dopředu už pospíchá Belgie. (2:9)

02:41

Konečně se trefují i Belgičanky, první koš zaznamenala Meessemanová. (2:9)

02:07

No a po kontrole u videa se zjistilo, že střela Turnerové z dálky byla skutečně trojkou! (0:9)

02:07

No tak tohle je ze strany Maďarska velice ostrý start, dva body přidala i Zeleová. (0:8)

01:50

No a stejná hráčka se trefila i z dálky. Chyběl kousek a byla by to trojka. (0:6)

01:16

Mestdaghová nedala střelu z dálky, v protiakci se naopak trefila Turnerová. (0:4)

00:41

Belgičanky přišly o míč, soupeřky tak mohou jít do dalšího útoku. (0:2)

00:17

Hned první akce skončila košem, Maďarsko dostala do vedení Hatarová. (0:2)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Belgie: Allemandová, Delaereová, Linskensová, H. Mestdaghová, Meessemanová – Ramanová, Carpreauxová, Geldofová, K. Mestdaghová, Nauwelaersová, Vanloová, Wautersová.

Maďarsko: Hatarová, Raksanyiová, Studerová, Turnerová, Zeleová, Dubeiová, Hortiová, Horvathová, Kissová, Leliková, Pusztaiová, Vargaová

Rozhodčí: Martins Kozlovskis (LAT), Jelena Tomićová (CRO), Ivor Matějek (CZE).
Hráčky obou zemí jsou již na palubovce, na řadě jsou národní hymny a hned poté začne samotný zápas.
Zápas v Belgrad Areně začne ve 12:30, takže si po obědě nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Belgie

Belgické basketbalistky skončily ve skupině D na druhém místě, když těsně nestačily pouze na hráčky ze Srbska: Z druhého místa šly do osmifinále, ve kterém si poradily se Slovinskem 72:67 a mohly s těšit na Francii. I s tou sehrály napínavou bitvu, výsledek už ale tak vyvedený nebyl, neboť Belgičanky padly po vyrovnaném boji 80:84 po prodloužení. ALespoň trochu si mohou vylepšit náladu dnes, v souboji o celkové umístění.

Maďarsko

Maďarky svou skupinu B dokonce vyhrály s bilancí dvou vítězství a jedné porážky, Šly tak rovnou do čtvrtfinále, kde jim však stopku v cestě za medailemi vystavily hráčky Velké Británie. Maďarkám se nevydařil první poločas, v něm nabraly desetibodovou ztrátu, kterou pak po přestávce marně stahovaly. Bojovaly statečně, nicméně to nestačilo a padly tak po výsledku 59:62.
Dobré odpoledne u ženského Mistrovství Evropy v basketbalu. Společně se podíváme na duel ve skupině o 5.-8. místo mezi Belgií a Maďarskem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.