Kanada – Slovensko

1:6

konec (1:1, 0:1, 0:4)

21.06.2019, 17:30 • Semifinále • Milan Huppert

Slovensko je ve finále! Rozhodla o tom drtivá výhra nad Kanadou 6:1, za níž si ale vlastně můžou hráči javorových listů sami. Přitom nezačali vůbec špatně, když už v 6. minutě poslal zámořský celek do vedení Shawn Hannon. Naši východní sousedé dokázali vyrovnat v poslední minutě úvodní části, z přesilovky se prosadil Patrik Svitana.

Ve 20. minutě Slováci převrátili vývoj utkání na svou stranu, když se po výborné přihrávce Oravce prosadil Libor Teplický. No a pak to přišlo. Nervózní Kanaďané ve třetí třetině začali faulovat čím dál víc a na výsledku se to pochopitelně projevilo. Početní převahu 5 na 3 využil Jaroslav Martinusík, v pokračující přesilovce o jednoho hráče zvýšil na rozdíl tří branek Matúš Lipták. Stejný hráč se postaral i o další gól Slovenska, z levé strany přetavil v branku dobrou práci spoluhráče. O poslední gól se zasloužil Boris Oravec, jenž precizně provedl nařízené trestné střílení.

V závěru utkání se Kanaďané chovali, nebojím se říci, až dětinsky. Naprosto zbytečně dohrávali soupeře dávno po odevzdání míčku, s jediným úmyslem nějak soupeři uškodit před finálovým střetnutím. Slováci si pochopitelně nenechali nic líbit, rozhodčí v závěrečné pětiminutovce rozdali hned šest trestů do konce utkání, po třech na každé straně. Buď jak buď, naši východní sousedé po zásluze postupili do zítřejšího finále, v němž se utkají s vítězem duelu Česká republika – Finsko.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u dalších hokejbalových přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:51:48)

44:54

Je to trapné, jak se Kanaďané jsou schopni ponížit. Po dalším úplně nemyslném dohrání Teplického usedá na na lavici hanby Palotta, hráči javorových listů jsou ve třech.

44:43

Zámořský celek dohraje zbytek zápasu v oslabení, za krosček je vyloučen střelec jediné kanadské branky, Shawn Hannon.

44:23

Po chybě v rozehrávce se ještě do brejku vydal Downes, jeho křižné ráně chybělo pár centimetrů.

44:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

43:36

Z pravého kruhu vypálil Oravec, Butler se tentokráte proti střelci přemístil včas.

43:12

Za sekání usedá za katr Connor Donaghey.

42:56

Slováci mají ponechanou výhodu. Chytře se nikam neženou, drží míček u své branky a šetří tak velmi cenné vteřinky, kterých do konce zápasu mnoho nezbývá.

42:00

Po dlouhé prodlevě, kdy rozhodčí zapisovali tresty se konečně může znovu pokračovat ve hře.

41:47

Vyloučení v týmu Kanada (Scott Holben – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Kanada (Scott Holben – 5 min. + Osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Kanada (Bill Marshall – 5 min. + Osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Kanada (Landen Burkley – 5 min. + Osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Slovensko (Miroslav Božík – 5 min. + Osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Slovensko (Milan Rampáček – 5 min., hrubost + Osobní trest do konce utkání, hrubost).
Vyloučení v týmu Slovensko (Lukáš Horváth – 5 min. + Osobní trest do konce utkání, hrubost).

41:47

No pozor! Na hřišti se po naprosto zbytečném zákroku Holbena strhla hromadná šarvátka, do níž se zapojil i brankář Butler!

41:29

41:29 Boris ORAVEC - 1:6

41:29

Slovensko právě vstřelilo branku!
Trestného střílení se chopil BORIS ORAVEC a vyřešil to náramně. Ke gólmanovi postupoval velmi pomalu, následně ho rychlým švihem prostřelil ranou k levé tyči. Opravdu výborně provedený nájezd.

41:29

Libor Teplický byl faulován v samostatném úniku, uvidíme trestné střílení!

40:57

Opět se o nějaké ohrožení branky pokusil Oravec, ani tentokráte ale nebyl úspěšný.

40:31

Do brejku se dostal Oravec, od míčku ho však odstavil čistým zákrokem Creador.

39:18

Obránce Budják je na hřišti a spolu se spoluhráči se může těšit blížícímu se postupu do finále.

38:47

Kompaktní obranná hráz slovenských hráčů funguje na výbornou, soupeř si s ní vůbec neví rady.

1:6

Branky a nahrávky: 6. Hannon (Maiolino) – 15. Svitana (Lipták, Doskočil), 19. Teplický (Oravec), 33. Martinusík (Svitana, Rampáček), 33. Lipták, 37. Lipták (Oravec), 42. Oravec (TS)

Kanada: Butler (Yarham) – Churchwell, O'Keefe, Marshall, Crocker, Andresen, Creador, Szolga – Maiolino, Laurencelle, Martel – Escott, Donaghey, Reid – Hannon, Maher, Mallais – Holben, Downes, Burkley – Navrot

Slovensko: Polc (Bolibruch) – Doskočil, Blahút, Minárik, Vidlár, Horváth, Salajka, Gajdoš, Bujdák – Martinusík, Piják, Rampáček – Teplický, Svitana, Oravec – Božík, Cíbik, Lipták – Poliaček, Tomka, Vozár – Rufati, Olejník

Rozhodčí: Michal Prudík, Marco Friedli

05:49 SVK 2 Božík, vysoká hůl
06:00 CAN 1:0 Hannon (Maiolino)
10:30 CAN 2 Escott, podražení
14:27 CAN 2 Mallais, podražení
14:41 SVK 1:1 Svitana (Lipták, Doskočil)