18.06.2019, 16:40 • 1. kolo • Miroslav Revaj sk

: 1.93 1.95 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohto prenosu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. Pri ďalších prenosoch sa na vás bude tešiť Miroslav Revaj. (18:14:45)

Koniec zápasu

0:6

GEM, SET, ZÁPAS Maria Šarapovová! Viktória Kužmová totálne vybuchla v druhom sete, v ktorom nezískala ani jeden gem a tak jej súperka uštedrila nepopulárneho kanára. Slovenská tenistka sa tak veľmi rýchlo lúči s turnajom na Mallorce, čo je určite škoda, pretože v prvom sete to bolo veľmi vyrovnané a ťažko povedať, prečo mal druhý set opačný priebeh.

15-40

Maria Šarapovová získava dva mečbaly!

15-30

Dlhý úder ruskej tenistky končí v aute.

0-30

Forhend od slovenskej tenistky zastavuje páska, zrejme sme svedkami poslednej hry tohto stretnutia.

0-15

Ruska zahájila toto podanie priamym bodom.

0:5

Koniec prestávky, podávať bude Maria Šarapovová.

0:5

Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:5

Tretia dvojchyba za sebou! Viktória Kužmová by sa už najradšej videla mimo kurtu, Maria Šarapovová vyhráva v druhom sete 5:0 a bude podávať na celkove víťazstvo, môže našej tenistke nasadiť aj kanára!

30-40

Druha dvojchyba v rade len podčiarkla trápenie našej tenistky, brejkbal pre Šarapovovú!

30-30

Dvojchyba našej tenistky, po 30 na oboch stranách.

30-15

Toto bol kvalitný servis našej tenistky, ktorý ju vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Po 15 na oboch stranách.

15-0

Viktória Kužmová zahájila tento servis priamym bodom.

0:4

Maria Šarapovová ukončuje štvrtý gem druhého setu priamym bodom a vedie tak v tomto dejstve 4:0! Vyzerá, že o všetko je už rozhodnuté a stretnutie je potrebné len dohrať.

30-40

Forhendový slajs ruskej tenistky prináša gembal.

30-30

Šarapovovej úder zastavuje páska, po 30 na oboch stranách.

15-30

Len druhý fiftín našej tenistky v druhom sete.

0-30

Následne si pomáha kvalitným servisom a tak vedie o dva fiftíny.

0-15

Cestu za potvrdením brejku odštartovala Šarapovová víťazným úderom.

0:3

0:3

0:3

Druhú možnosť si však už Šarapovová ujsť nenechala a tak získava aj toto podanie našej tenistky, čím sa ujíma vedenia 3:0 v druhom sete a toto nevyzerá pre Viky najlepšie!

15-40

Konečne je tu prvý fiftín našej tenistky v druhom sete, ktorým odvracia prvý brejkbal.

0-40

Trápenie slovenskej tenistky v druhom sete pokračuje, aj tento fiftín ide na konto ruskej tenistky, ktorá tak získava tri brejkbaly!

0-30

Loptu získava Šarapovová.

0-15

Stále naň ešte čaká, Šarapovová zahrala presný return.

0:2

Čistou hrou potvrdila Šarapovová brejk a tak vyhráva v druhom sete 2:0! Viktória Kužmová zatiaľ čaká na prvý fiftín v druhom sete.

0-40

Priamy bod a Ruska získava tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30

Druhý fiftín v rade pre podávajúcu hračku.

0-15

Šarapovová odštartovala cestu za potvrdením brejku esom.

0:1

Dvojchyba to celé len podčiarkla a tak Maria Šarapovová berie hneď prvé podanie našej tenistky v druhom sete!

0-40

Veľké problémy v úvode druhého setu pre našu tenistku, bude čeliť trom brejkbalom súperky!

0-30

Dlhšia výmena dopadla lepšie pre Rusku, ktorá tak už vedie pri podaní našej tenistky o dva fiftíny.

0-15

Viktória Kužmová nezačala prvý servis druhého setu úspešne, súperka zahrala presný return.

0:0

Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

0:0

6:7

Maria Šarapovová získava úvodný set po vyše hodinovej dráme, keď sa jej podarilo využiť tretí setbal pri podaní súperky! Tenisovému fanúšikovi sa prvý set musel páčiť, bol veľmi vyrovnaný, dramatický a napokon sa o jeho osude rozhodovalo v tajbrejku. V ňom Viktória Kužmová mala zrejme menej šťastia a tak ju čaká náročný druhý set, ktorý musí vyhrať ak pomýšľa na postup do ďalšieho kola.

8-9

Druhý bod v rade pre ruskú tenistku po kvalitnom servise, Šarapovová s tretím setbalom!

8-8

Šarapovová zahrala presný forhend k čiare, presnejšie to už asi ani nešlo.

8-7

No a svoj prvý setbal už získava aj slovenská tenistka!

7-7

Využiť sa jej ho však nepodarilo! Viktória Kužmová si pomohla priamym bodom.

6-7

Tento return našej talentovanej tenistky končí v aute, Šarapovová s druhým setbalom v prvom sete!

6-6

Viktória Kužmová však znova vyťahuje presný return a tak dianie v prvom sete bude ešte pokračovať!

5-6

Maria Šarapovová prerazila podanie súperky a získava setbal!

5-5

Na razantný forhend slovenskej tenistky jej súperka odpovedať nedokázala.

4-5

Pokus o víťazný forhend našej tenistke nevyšiel.

4-4

4-3

Náročnú situáciu teraz Slovenka zvládla, pomohla jej však nevynútená chyba súperky.

3-3

Jednobodový náskok naša tenistka stráca, pri svojom podaní teraz zahrala loptičku len do pásky.

3-2

3-1

Minibrejk pre slovenskú tenistku, ktorá znova vyťahuje presný return!

2-1

Presný forhend do protipohybu od našej tenistky.

1-1

Viktória Kužmová takisto úspešná pri úvodnom servise.

0-1

Šarapovová pri prvom podaní v skrátenej hre nezaváhala, forhend slovenskej tenistky zastavuje páska.

6:6

Šarapovová zahrala presný dropšot a tak budeme svedkami tajbrejku, ktorý rozhodne o osude prvého setu!

30-40

Prvý brejkbal odvrátila Viky priamym bodom.

15-40

Kužmovej bekhend končí v aute, Šarapovová získava dva brejkbaly na vynútenie si tajbrejku!

15-30

Loptu získava Kužmová.

0-30

Problémy na podaní, slovenská tenistka prehráva na podaní o dva fiftíny.

0-15

Tento servis však Slovenka nezačala úspešne, Šarapovová presne returnovala z forhendu.

6:5

6:5

6:5

Bekhend presne na čiaru od Viky Kužmovej! Slovenská tenistka tak berie toto podanie svojej súperky, čím sa dostava v prvom sete do vedenia 6:5 a bude teda podávať na víťazstvo v prvom sete!

A-40

Skvelá defenzíva v podaní našej tenistky, ktorá tak získava v tomto geme druhý brejkbal!

40-40

Ten však Šarapovová odvracia esom.

A-40

Ruska mala opäť veľké problémy na servise, následne po výmene napálila loptičku iba do siete a tak Viky získava brejkbal!

40-40

Šarapovová s druhou dvojchybou v rade! Pôjdeme teda v tomto geme cez zhodu.

30-40

Dvojchyba od ruskej tenistky, stráca teda prvý gembal.

15-40

Potom sme boli svedkami priameho bodu a tak Šarapovová získava dva gembaly.

15-30

Eso ruskej tenistky, ktoré ju znova dostava do vedenia o jeden fiftín.

15-15

15-0

Viktória Kužmová znova vyťahuje presný return pri podaní súperky.

5:5

Vynikajúci stopbal od našej tenistky, ktorá teda vyrovnáva stav prvého setu na 5:5!

40-15

Tretie eso na konte našej tenistky, ktorá tak získava dva gembaly na udržanie sa v prvom sete.

30-15

Po priamom bode sa Slovenka vracia späť do vedenia o jeden fiftín.

15-15

Jej dlhý bekhend teraz končí v aute, po 15.

15-0

Viktória Kužmová odštartovala dôležitý servis úspešne.

4:5

4:5

4:5

Maria Šarapovová priamym bodom ukončila tento gem, takže sa ujíma vedenia 5:4 v prvom sete! Viktória Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v úvodnom sete.

15-40

Forhend presne k čiare, Ruska získava dva gembaly.

15-30

Dlhšia výmena teraz dopadla lepšie pre ruskú tenistku, ktorá tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

0-15

Maria Šarapovová opäť ukázala svoj výborný servis.

4:4

Druhý pokus slovenskej tenistky je však už úspešný, 4:4 v prvom a hlavne vyrovnanom sete!

40-15

Čistá hra to napokon nebude, Viky sa previnila dvojchybou.

40-0

Na jej konto môžme teraz pripísať druhé eso, k dispozícii tak má tri gembaly.

30-0

15-0

Slovenka zahájila tento gem priamym bodom.

3:4

3:4

3:4

Ruska si napokon s ťažkosťami toto podanie udržala a ujíma sa tak vedenia 4:3 v prvom sete!

40-A

40-40

Ten však Šarapovová odvracia, keď lepšie zvládla túto výmenu.

A-40

Viktória Kužmová znova správne prečítala servis súperky a tak získava brejkbal!

40-40

Gembal však jej súperka nevyužila, Viky znova vytiahla presný return a tak po druhýkrát v tomto zápase pôjdeme cez zhodu.

30-40

Poriadna naháňačka od oboch tenistiek, Viktória Kužmová od siete zahrala loptičku len do autu.

30-30

Krásne obhodenie súperky od našej tenistky, po 30 na oboch stranách.

15-30

Zahlásený aut z rakety našej tenistky, Šarapovová tak opäť vedie o jeden fiftín.

15-15

Teraz však naša tenistka vytiahla presný return, po 15.

0-15

Šarapovová otvorila siedmy gem prvého setu víťazným forhendom.

3:3

Následný gembal už dokázala využiť, takže vyrovnáva sta prvého setu na 3:3!

A-40

Prvé eso v tomto zápase na konte našej tenistky.

40-40

Tento jej úder však zastavuje páska, prvýkrát v tomto stretnutí tak pôjdeme cez zhodu.

40-30

Bekhend presne k čiare od našej tenistky, ktorá teda získava gembal.

30-30

Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30

Na sieti teraz zahrala lepšie Ruska, ktorá znova vedie o jeden fiftín pri podaní našej tenistky.

15-15

Teraz si Viky pomohla servisom, po 15 na oboch stranách.

0-15

Pokus slovenskej tenistky o víťazný forhend nebol úspešný, fiftín pre jej dnešnú súperku.

2:3

2:3

2:3

Ruska ukončila tento gem esom, takže sa dostava v prvom sete do vedenia 3:2!

15-40

Šarapovová získava po priamom bode dva gembaly.

15-30

Viktória Kužmová teraz vytiahla return z bekhendu, znižuje tak na rozdiel jednej loptičky.

0-30

Pokračuje presným forhendom k čiare a vedie teda o dva fiftíny.

0-15

Maria Šarapovová otvára piaty gem prvého setu priamym bodom.

2:2

Viktória Kužmová dokázala potvrdiť brejk, takže vyrovnáva sta prvého setu na 2:2!

40-30

Zatiaľ teda nie, slovenská tenistka môže potvrdiť brejk.

30-30

Viktória Kužmová si pomáha servisom, po 30 na oboch stranách. Tak, žeby tu bol ďalší brejkbal?

15-30

Druhý fiftín v rade pre Šarapovovú, ktorá zahrala presný return z forhendu.

15-15

V zapätí sa však previnila dvojchybou, po 15 na oboch stranách.

15-0

Slovenka otvára tento gem priamym bodom.

1:2

1:2

1:2

Ten druhý však už nedokázala, Viktória Kužmová vytiahla úspešný return a berie si tak späť svoje stratené podanie, čím získava prvý gem v tomto stretnutí!

40-30

Loptička presne umiestnená na základnú čiaru, Šarapovová odvracia prvý brejkbal súperky.

40-15

Forhendový winner od slovenskej tenistky a sú tu teda dva brejkbaly pre našu reprezentantku!

30-15

Bývalá svetová jednotka s problémami na servise, znova prehráva o jednu loptičku.

15-15

Šarapovová si následne pomohla servisom, po 15 na oboch stranách.

15-0

Cestu za potvrdením brejku ale nezačína úspešne, Kužmová vytiahla správny return.

0:2

Ruska túto možnosť využíva po ďalšom presnom forhende a tak berie prvé podanie svojej súperky v tomto zápase, čím sa ujíma vedenia 2:0 v prvom sete!

30-40

Vynikajúci return z forhendu v podaní Šarapovovej a je tu teda úvodný brejk tohto stretnutia!

30-30

Dlhý forhend slovenskej tenistky končí v aute, po 30 na oboch stranách.

30-15

30-0

Slovenka zvládla ísť cez druhé podanie a dostava sa tak do vedenia o dve loptičky.

15-0

Viktória Kužmová však začína svoje podanie rovnako úspešne, priamym bodom získava svoj prvý fiftín v tomto zápase.

0:1

Maria Šarapovová ukončila úvodný gem priamym bodom a tak nepustila našej tenistke ani jednu loptičku. Vynikajúci úvodný servis bývalej svetovej jednotky.

0-40

V zapätí aj druhé a získava tak tri gembaly.

0-30

Ruska si na svoje konto pripisuje eso.

0-15

Šarapovová začína úvodné podanie úspešne, počkala si na pohyb našej tenistky a ráznym volejom získava úvodný fiftín.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Maria Šarapovová začne na servise ako prvá.
Viktória Kužmová aj Maria Šarapovová sú už na kurte. Prebehne tak ich krátka rozcvička a po nej sa toto stretnutie môže začať. Prajem vám všetkým príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový podvečer všetkým fanúšikom tenisu! Už o malú chvíľu sa odohrá stretnutie medzi slovenskou tenistkou Viktóriou Kužmovou a jej ruskou súperkou Mariou Šarapovovou. Bývalá svetová jednotka sa po dlhšej odmlke vracia späť na kurta a chce sa tak čo najlepšie pripraviť na blížiaci sa Wimbledon. Viktória Kužmová v poslednej dobe zaznamenáva veľký progres a tak sa môžme tešiť na zaujímavé stretnutie. V dejisku stretnutia panuje príjemné slnečné počasie, ako stvorené na tenis. Už si ostáva počkať, kým obe tenistky sa dostavia na kurt.
Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Viktória Kužmová a Maria Šarapovová. Predbežný začiatok je naplánovaný na 16:30.

Od dnes sa v španielskej Mallorce uskutoční turnaj WTA kategórie. Jeho súčasťou je aj naša tenistka Viktória Kužmová, ktorá môže určite prekvapiť a dotiahnuť to čo najďalej. V prvom kole narazí na ruskú tenistku Mariu Šarapovovú, teda žiadna ľahká prekážka to nebude. Ruska musela dlhšie pauzovať pre zdravotné problémy, bývalá svetová jednotka naposledy nastúpila na stretnutie 28. januára. Momentálne jej v rebríčku WTA patrí 85. miesto, zatiaľ čo Kužmovej 46. miesto. Podľa vypísaných kurzov toto stretnutie favorita nemá, tešme sa teda na zaujímavé tenisové stretnutie.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.