Slovensko – USA

3:2

po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

15.06.2019, 18:00 • Skupina A1 • Matej Kubove (@Matej Kubove) sk

Slovensko otočilo zápas proti USA a vyhralo aj svoj druhý zápas na MS 2019 v hokejbale. Je to síce po predĺžení, ale cenné sú aj dva body. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa zajtra pri stretnutí proti Veľkej Británii. (19:52:26)

53:20

Slovensko dalo gól!
PATRIK SVITANA bol na konci ďalšej peknej kombinácie. Z ľavého kruhu napriahol a prestrelil všetko aj Rochu.

53:05

Krásne to naši vykombinovali, avšak Patrik Svitana pálil v páde a zasiahol Rocha.

52:36

Budeme hrať presilovku 4 na 3.

52:36

Vylúčenie v tíme USA (Dennis Hickey).

52:02

Hráči USA držali loptičku asi pol minútu za svojou bránou, potom zaúradoval Svitana a hostia vyhodili.

50:58

Prvá minúta predĺženia je veľmi opatrná. Jasne vidieť, že nikto nechce urobiť chybu.

45:01

Začalo sa predĺženie.
Slovensko v tretej tretine vyrovnalo skóre, avšak ideme do predĺženia. Oba mužstvá majú po jednom bode, pobijú sa o druhý. Tímy si pred predĺžením vymenia strany, hrá sa 5 minút 4 na 4. Ak sa nerozhodne, nasledujú samostatné nájazdy po troch hráčoch na každej strane.

45:00

Tretia tretina sa skončila.

44:37

Oddychový čas USA.

44:09

Oba tímy sa ešte snažia niečo vymyslieť, zároveň si dávajú pozor na zadné vrátka. Podľa všetkého pôjdeme do predĺženia.

43:20

Minárik potiahol loptičku na útočnú polovicu, po kombinácii s Tomkom sa k nej pri bránkovisku nedostal.

42:36

Svitana prepustil loptičku, Rampáček dobre pálil. Jason Rocha zasiahol na dvakrát a prerušil hru. Aj on už má toho dosť.

41:51

Gajdoš pekne potiahol akciu po pravom krídle, potom však do druhej vlny neprihral.

41:27

Libor Teplický mohol byť dvojgólový, pred bránu mu znova prihrával Boris Oravec. Tentoraz išla loptička tesne vedľa brány Rochu.

40:19

USA sa tentoraz usadilo do nášho pásma, zatiaľ je to bez zakončenia na Polca.

39:38

Slováci sú po vyrovnaní v útočnom pásme, snažíme sa otočiť skóre späť na našu stranu.

39:00

Vyrovnávame, paráda! Ivan Gajdoš nahodil od modrej a aj keď bola loptička zrazená, tak Boris Oravec ju posunul pred bránkovisko a voľný LIBOR TEPLICKÝ ju usmernil povedľa Rochu do siete.

38:18

Boris Oravec nepresne prihrával, veľmi dobre jeho pas za obranu USA prečítal Hickey.

37:38

Rocha zaváhal pri rozohrávke, kde ho za bránou prepadol jeden z našich hráčov. Do zakončenia sme sa ale nedostali.

37:01

Carter poslal prudkú ranu, jeho pokus však neskončil za Polcom, ktorý v polohe ležiac zasiahol.

36:38

Patrik Polc má problémy s výstrojou. V snahe rozohrať loptičku sa načiahol a spadla mu maska. Musel si ju upraviť.

35:24

Zakázané uvoľnenie USA.

34:49

Naďalej sme pri bráne Rochu, aktuálne je to zväčša pri zadnom mantineli, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozí.

34:16

Momentálne je to výborný úsek od našich hráčov, držíme súpera v jeho obrannom pásme. Slovákom sa však nedarí zakončovať.

33:31

Naši išli do prečíslenia dvoch proti jednému, avšak prihrávka pred bránu nebola presná a nezakončili sme.

33:03

Veľmi dobre pálil z pravého kruhu Martinusík, jeho pokus neprešiel až na bránu gólmana Rochu.

32:53

USA hrá s piatimi hráčmi.

32:12

USA vyhadzuje cez všetky čiary, rozohrávať môže brankár Polc. Slovákom zatiaľ presilovka nevychádza ideálne.

31:22

Vidlár posunul loptičku na modrú čiaru, odtiaľ pálil Poliaček, ale neprestrelil brankár Rochu.

30:53

Vylúčenie v tíme USA (Jason Albright).

30:01

Začala sa tretia tretina.
Slováci hlavne kvôli oslabeniam inkasovali dva góly, navyše Rocha predvádza skvelý výkon, ale nakoniec ho v úplnom závere prekonal Vozár, čiže pred treťou tretinou je všetko otvorené.

30:00

Druhá tretina sa skončila.

29:58

Slováci dotlačili loptičku do siete. Rocha odolal asi dvom alebo trom dorážkam, no nakoniec ju dostal za čiaru MILAN VOZÁR. Ešte sa však telefonovalo, no zásah platí. Veľmi dôležitý moment, zásah do šatne.

29:19

Slovensko sa v závere snaží ešte niečo vymyslieť, nevieme sa ale dostať cez pozorný val hráčov USA.

28:33

28:00

Svitana nahodil do bránkoviska, kde Rocha len vyrazil pred seba, ale vo veľkých šanciach nedokázali doraziť za čiaru Rampáček ani na niekoľkokrát.

27:45

27:29

Rocha znova zasiahol, následne sa strhla menšia šarvátka medzi Senecalom a Tomkom. Vášne rýchlo utíchli.

26:41

Slováci išli do dobrej akcie v trojici, ale zakončenie na Rochu nebolo sprava nijako nebezpečné.

25:32

25:18

Albright vystihol našu rozohrávku, dostal sa pred Polca a vo veľkej šanci minul slovenskú bránu.

24:29

Slovensko sa po druhom inkasovanom góle dostalo do útočného pásma, tam sa ale nevieme poriadne usadiť.

24:03

Polc zle rozohral, a tak zakončoval z uhlu Jorden Senecal. Minul bránu, náš gólman bol navyše atakovaný.

23:51

USA dali gól!
JONNY RUIZ vystrelil z vrcholu ľavého kruhu a loptička skončila v sieti, prešla nad ramenom Polca. Američania využili druhú presilovku, tento zásah však schvaľoval videorozhodca. Druhá tretina Slovákov nevychádza.

23:31

Vylúčenie v tíme Slovensko (Pavol Blahút).

23:25

Jordan Albright si hodil loptičku cez posledného obrancu Slovenska, ktorý ho fauloval, no Američan aj tak zakončil jednou rukou, čo už Polc vystihol.

22:40

Polc musel čeliť pokusu z ľavej strany, avšak tentoraz si dal pozor. USA mimochodom strelilo prvý gól na MS 2019.

22:23

Aktivita nášho súpera je pretavená na gól a musíme povedať, že to je spravodlivé. DENIS HICKEY dostal poriadne veľa priestoru vedľa bránkoviska, pripravil si to a backhandom zakončil. Ešte sa telefonovalo, no gól platí.

21:49

Martinusík sa takmer dostal do veľkej šance, loptičku po odraze od mantinelu nestihol. Inak by šiel sám na Rochu.

21:21

Slovensko bolo na hracej ploche v šestici, takže zbytočné vylúčenie na našej strane. USA malo prvú presilovku dobrú.

21:13

Slováci po dlhšom čase v útočnom pásme, nepodarilo sa im ale vymyslieť vôbec nič.

20:15

Slovensko hrá s piatimi hráčmi.

19:56

Wilson pekne hľadal spoluhráča pred našou bránou, včas tam jeden zo Slovákov vložil hokejku.

19:34

Sprava pálil Ruiz, výborne zasiahol Patrik Polc. Kapitán USA ale dostal veľmi veľa priestoru.

19:19

Slovensko v oslabení veľmi dobre vykrýva priestor, USA sa nedostáva do zakončení, aj keď má tlak.

18:41

Carter poslal tri nahodenia. Prvé dva išli mimo, tretie bolo zrazené na ochrannú sieť.

18:15

Vylúčenie v tíme Slovensko (Lukáš Tomka).

18:07

Lukáš Tomka mal pred sebou po zrazenej strele prakticky prázdnu časť brány, Rocha nezasiahol, ale náš reprezentant bránu nenašiel.

17:20

Momentálne je to zo strany našich hráčov dosť utiahnuté, USA sa snaží prejsť do nášho pásma, čo ale nevychádza.

16:41

Američania sa síce nejaký čas držali v útočnom pásme, nepodarilo sa im však zakončiť na bránu Polca.

15:49

Zakázané uvoľnenie Slovenska.

15:38

Nahodenie po buly Rochovi vypadlo, Rufati mohol ešte dorážať, avšak gólman USA si včas ľahol na loptičku.

15:29

Martinusík vystihol prihrávku v strednom pásme, hodil si loptičku do útočného a bol sám pred Rochom, ktorý jeho pokus zrazil na ochrannú sieť.

15:01

Začala sa druhá tretina.
34-roční brankári Patrik Polc a Jason Rocha boli ústrednými postavami prvej tretiny. Obaja pochytali obrovské šance súperov, hlavne americký gólman čelil veľkým príležitostiam zblízka. Skóre sa ale po pätnástich minútach nepohlo.

15:00

Prvá tretina sa skončila.

14:04

Polc si musel dať pozor na prudkú strelu cez našich obrancov. Loptička sa od zadného mantinelu vrátila do bránkoviska, takže hrozilo, že si ju zrazí za čiaru.

13:14

Tentoraz to bol František Poliaček, kto si vylámal zuby na perfektne chytajúcom Rochovi. Zblízka ho tiež neprekonal.

12:34

Rocha predviedol neuveriteľný zákrok. Sám sa na neho rútil Tomáš Vidlár a aj keď už americký brankár na zemi v polohe ležiac, tak náš hokejbalista nezodvihol zakončenie a trafil ho do hrude.

12:13

Patrik Polc vyťahuje ďalší famózny zákrok, bombu spomedzi kruhov vytesnil slovenský brankár vyrážačkou.

11:39

Slováci sa nedokázali udržať kombináciou v útočnom pásme, Američania loptičku poslali do bezpečia.

10:56

10:18

Slovensko má v posledných desiatkach sekúnd problémy s rýchlymi Američanmi, ďalší ich útok zastavil Pavol Blahút.

09:21

Gajdoš nahodil po mantineli, založil tým akciu USA. Jordan Albright pálil cez našich bekov, Patrik Polc výborne zasiahol lapačkou.

08:28

USA po buly ostalo v našom pásme, strelu od mantinelu zastavil vyrážačkou brankár Polc.

07:59

07:19

Carter poslal dobrú strelu z diaľky, Patrik Polc na všetko videl a dokázal si s miernymi problémami poradiť.

06:59

Slovensko drží loptičku v strednom pásme, snaží sa postupne prejsť späť do útočnej tretiny ihriska.

06:21

Najskôr si musel dať pozor na zakončenie z voleja Polc, potom na druhej strane pálil cez obrancu z pravého kruhu Martinusík. Rocha opäť úspešný.

05:21

Naši predviedli krásnu akciu, spomedzi kruhov pálil František Poliaček, Rocha zasiahol výborne.

04:45

Vozár v strednom pásme zastavil rodiacu sa akciu súpera. Slovensko začína ďalšiu ofenzívnu aktivitu od vlastnej brány.

04:12

03:42

Až teraz z toho bola naša prvá poriadna strela v presilovke, avšak Vidlár neohrozil Rochu. Ešte sme ostali v pásme, krásnu prihrávku pred bránkovisko zakončil do gólmana súpera Bujdák.

02:48

Patrik Svitana váhal so strelou, poslal nakoniec zlú prihrávku a náš súper posiela loptičku cez všetky čiary.

02:12

Vylúčenie v tíme USA (Cody Smith).

02:03

Patrik Svitana vystrelil od modrej, loptičku neudržal Rocha a tá takmer skončila v bráne, no zastavila ju žrď. V páde potom odpaľoval americký obranca. Aj keď na bránku USA svietilo svetlo, na znak gólu, tak ten neprišiel.

01:34

Oravec strieľal do hráča pred sebou, zrazený pokus nedorazil z dobrej pozície Teplický.

01:23

Dobrá prihrávka súpera pred našu bránu neprešla, dopredu tak ide slovenský tím.

00:38

00:17

Slovensko nastupuje v bielych dresoch. Po ich úvodnej aktivite sa dostal do šance Martinusík, spomedzi kruhov neprestrelil posledného obrancu súpera.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Polc (Buliš, Bolibruch) – Blahút, Bujdák, Doskočil, Gajdoš, L. Horváth, Tomka, Minárik, Salajka – P. Svitana, Cibík, Božík, Lipták, Martinusík, L. Olejník, B. Oravec, Poliaček, Rampáček, J. Rufati, Teplický, Vozár, Piják

USA: Rocha (Junik) – Zimmick, Herschk, Jones, Wilson, Myers, Carter, Smith – J. Albright , Ruiz, Zimmerman – D. Albright, Boucher, Schlegel – Malloy, Hickey, Senecal – Petito, Bergamasco, Scian.
Slovensko na MS 2019 obhajuje víťazstvo. Naši reprezentanti sa tešili z titulu majstrov sveta trikrát po sebe, celkovo štyrikrát a teraz môžu na domácej pôde, v košickej Steel Arene, zaknihovať aj štvrtý zlatý úspech po sebe.

Zatiaľ sme ani raz na dvanástich šampionátoch neobišli bez medaily. K štyrom zlatám Slováci pridali dva striebra a šesť bronzov. Máme teda dvanásť medailí. Česi vlastnia jedenásť (3-5-3) a Kanada desať (5-3-2), no najčastejšie získala zlato. Celkovo sa tešilo z cenného kovu iba šesť krajín. Okrem tejto trojice ešte India (jedno striebro), USA (jedno striebro) a Taliansko (jeden bronz).

Hrací formát MS 2019 prináša dve skupiny po päť tímov. Slovensko má za súperov v áčku Česko, USA, Fínsko a Veľkú Britániu. "Béčko" tvoria Kanada, Grécko, Švajčiarsko, Taliansko a Haiti. Hrá sa 3 x 15 minút, prestávka 10 minút. Finále je na program v sobotu 22. júna.

Program Slovenska v základnej skupine na MS:

piatok 14. júna: 18.30 Fínsko – Slovensko 1:2 (Bujdák, Rampáček)
sobota 15. júna: 18.00 Slovensko – USA
nedeľa 16. júna: 17.00 Francúzsko – Slovensko
utorok 18. júna: 17.00 Slovensko – Česko

Nominácia Slovenska na MS

Brankári:
Matej Bolibruch (HBK Kometa Vrútky), Peter Buliš (HBK PROTEF Považská Bystrica), Patrik Polc (ŠKB Martin)

Obrancovia: Jozef Minárik (LG Slovmatic Bratislava), Roman Bujdák (HBK PROTEF Považská Bystrica), Lukáš Horváth, Pavol Blahut (obaja Leaders Ružinov), Ivan Gajdoš (HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Peter Doskočil (ŠK 98 Pruské), Tomáš Vidlár (HBK Kometa Vrútky), Michal Salajka (HBK Hokejmarket Skalica)

Útočníci: Matúš Lipták, Lukáš Olejník, Libor Teplický, Patrik Svitana (všetci MŠK Autostyle Kežmarok), Milan Vozár, Marcel Cíbik (obaja ŠK 98 Pruské), František Poliaček (ŠKB Martin/HBK Diaková), Lukáš Tomka (ŠKB Martin), Milan Rampáček, Jaroslav Martinusík (obaja HBK Hokejmarket Skalica), Miroslav Božík (HBK Hokejmarket Skalica/Jokerit Petržalka), Lukáš Piják, Jakub Rufati, Boris Oravec (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica)

Tréneri: Marián Gregorík, Mojmír Hojer
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:2

Branky a nahrávky: 30. Vozár, 39. Teplický (Oravec, Gajdoš), 54. Svitana (Martinusík, Rampáček) – 23. Hickey, 24. Ruiz

02:12 USA 2 Smith
18:15 SVK 2 Tomka
21:21 SVK 2 odpyká Gajdoš
22:23 USA 0:1 Hickey