Mistrovství světa

Norsko – Lotyšsko

1:4

konec (1:0, 0:1, 0:3)

21.05.2019, 16:15 • Ondrej Nepela Arena • Skupina B • David Panuška, Libor Kokoška

Tipsport: 4.11 5.08 1.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

34:48

Alexander Bonsaksen v souboji puk podrazil protihráče, čeká ho teď tak dvouminutový odpočinek na trestné lavici.

29:17

Uvis Balinskis lehce nešťastně chtěl vypíchnout kotouč, ale místo toho fauloval jednoho z norských hráčů. Další početní výhoda pro Seveřany.

24:57

Příliš agresivní byl nyní ve střední třetině Roberts Bukarts. Ten si podržel jednoho z norských hráčů, který upadl k zemi. Přesilovka tedy také pro Norsko.

20:45

Erlend Lesund si pomohl držením v souboji s Kristapse Sotnieksem, což neuniklo rozhodčím, kteří ho vzápětí poslali na dvě minuty na trestnou lavici Velká šance Lotyšů na vyrovnání.

13:49

Oskars Batna je prvním vyloučeným hráčem utkání. Za brankou mu byl odpískán faul a za pozdní dohrání si odsedí dvě minuty na trestné lavici.

1:4

Branky a nahrávky: 16. Lindström (Holös, Martinsen) – 23. Indrašis (Balcers, Blugers), 47. Jaks (Balinskis, Indrašis), 48. Marenis (A. Kulda, Balcers), 55. Keninš (Indrašis)

Norsko: Haukeland (Holm) – Holös, Bonsaksen, Espeland, Lesund, Johannesen, Bull, Kaasastul – P. Thoresen, M. Olimb, Olden – Martinsen, Lindström, Reichenberg – Roest, K. Forsberg, Röymark – Haga, Trettenes.

Lotyšsko: Merzlikins (Grigals) – Freibergs, Cibulskis, Balinskis, Jaks, A. Kulda, Sotnieks, Zile – Balcers, Blugers, Darzinš – Roberts Bukarts, Indrašis, Keninš – Meija, Bičevskis, Rihards Bukarts – Dzierkals, Gegeris, Batna – Marenis.

Rozhodčí: Manuel Nikolič (AUT), Aleksi Rantala (FIN) – Gleb Lazarev (RUS), Andreas Malmqvist (SWE)

13:49 LAT 2 Batna, pozdní dohrání
15:18 NOR 1:0 Lindström (Holös, Martinsen)
20:45 NOR 2 Lesund, držení
22:43 LAT 1:1 Indrašis (Balcers, Blugers)
24:57 LAT 2 Roberts Bukarts, držení
29:17 LAT 2 Balinskis, podrážení
34:48 NOR 2 Bonsaksen, podrážení
46:59 LAT 1:2 Jaks (Balinskis, Indrašis)
47:55 LAT 1:3 Marenis (A. Kulda, Balcers)