Liga mistryň

Igor Gorgonzola Novara – Imoco Volley Conegliano

3:1

konec (25:18, 25:17, 14:25, 25:22)

18.05.2019, 16:00 • Max-Schmeling-Halle, Berlín (GER) • Finále • Libor Kult (@@LiborKult)

Tipsport: 2.96 1.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Italské finále Ligy mistryň pro sebe za hodinu a 42 minut uzmula Novara, která prestižní evropskou soutěže vyhrává poprvé v klubové historii. Conegliano zaspalo vstup do utkání, což se ukázalo jako klíčové, protože rychle ztratilo první dva sety. Velcí soupeři z domácích soutěží si tak letos trofeje rozdělí poměrem 2:1 ve prospěch Novary, která kromě Ligy mistryň vyhrála také italský pohár.

Statistiky finále Ligy mistryň:

Nejvíc bodů: Egonuová 27, Bartsch-Hackleyová 21 – Loweová 16, Danesiová 12.
Úspěšnost útoků: 39 % (57/148) – 32 % (42/130).
Bloky: 10:16.
Esa: 1:0.
Chyby na podání: 10:7. (18:04:36)

Konec zápasu

25:22

Je konec! Poslední bod si úderem od hlavního kůlu připsala trochu symbolicky Egonuová, byť to tentokrát nebyla její obvyklá bomba.

24:22

Loweová ještě odvrátila konec zápasu útokem středem sítě za zadní pozice. Pole Novary míč zasáhlo, ale ne druhou stranu ho nedostalo.

24:21

A Novara ho má! Fabrisová smečovala do autu.

23:21

Bartsch-Hackleyová teď od hlavního kůlu vytloukla blok, bude se hrát o mečbol.

22:21

Egonuová byla nyní zablokována a i přes snahu pole Novary skončil míč na palubovce na polovině Novary.

22:20

Výbornou práci pole zúročila Bartsch-Hackleyová dalším úspěšným útokem od hlavního kůlu po čáře.

21:20

Úspěšný blok Conegliana se rovná snížení.

21:19

Trenér Conegliana ví, že Novara má nyní důležité vedení o dva body, proto si vzal oddechový čas.

21:19

Už jde o hodně, což ukázala i dlouhá výměna s dobrými zásahy v poli. Vše ukončila Bartsch-Hackleyová smečí od hlavního kůlu podél postranní čáry.

20:19

Bartsch-Hackleyová smečovala podle sudích do autu, jenže video ukázalo, že míč byl dobrý, takže Novara jde do vedení.

19:19

Egonuová se vykoupila z předchozího malého hříchu na podání úspěšným útokem středem sítě ze zadní pozice.

18:19

Nepřesný příjem Sansonnaové potrestala Loweová.

18:18

Jenže hned vzápětí zamířilo podání Egonuové do autu.

18:17

Egonuová opět úspěšná na smeči.

17:17

Po smeči Loweové se pole Novary nedohodlo, takže rozehrávčka musela míč udeřit v pádu a poslal ho jen nad síť, kde přišla nekompromisní smeč Conegliana.

17:16

Hillové útok ze zadní pozice skončil až za základní čarou a bod Novary potvrdilo i video, které dotek bloku neprokázalo.

16:16

Piccininiová zastavila útok Loweové a znovu je srovnáno.

15:16

De Kruijfová podala až do autu.

14:16

Danesiová zablokovala rychlík na středu sítě a Conegliano odskakuje na rozdíl dvou bodů.

14:15

Na druhou přes zkrátka platí, když to soupeř nečeká. Teď se o tom přesvědčila Novara.

14:14

Sansonnaová řádila jako libero v poli, Egonuová zase ukázala, že umí blokovat, když zastavila Syllaovou a máme vyrovnáno.

13:14

Syllaová útočila podél pomezní čáry, ale míč skončil v autu.

12:14

Bartsch-Hackleyová se při smeči dotkla sítě.

12:13

Hillová poslala míč o blok do autu.

12:12

Egonuová zúročila dobrou práci pole nekompromisní smečí nad dvojblokem. To tedy byla výška!

11:12

Další bomba Novary od hlavního kůlu byla přesná.

10:12

Loweová trefila přesně nepokrytý střed pole Novary a je to o dva body.

10:11

Egonuová opět nepřesná. Míč skončil v autu za základní čárou.

10:10

De Kruijfová dostala míč na druhou stranu a ten už se nevrátil.

10:9

Až Bartsch-Hackleyovázastavila sérii Conegliana.

9:9

A je srovnáno. Oddechový čas Novaře nepomohl. Egonuová smečovala tentokrát do autu.

9:8

Loweové diagonála od hlavního kůlu dopadla před čáru a už je to je o bod.

9:7

Také Massimo Barbolini se snaží zastavit bodovou sérii soupeřek, takže oddechový čas pro Novaru.

9:7

Carliniová zasmečovala do autu a už to máme jen o dva body.

9:6

Hillová trefila blok, od nějž se míč odrazil podél sítě a dopadl na palubovku.

9:5

Pole Novary bojovalo, ale míč na druhou stranu po smeči Loweové nedostalo.

9:4

Hillová byla zablokována.

8:4

Ano, tohle je logická reakce trenéra Daniele Santareliho na bodovou šňůru Novary. Oddechový čas pro Conegliano.

8:4

Novara utíká do čtyřbodového trháku po úspěšném úder podél sítě v podání Piccininiové.

7:4

Egonuová se opět rozjela. Trefila snad úplně stejné místo jako před malou chvílí.

6:4

Egonuová zvolila útok po čáře a posadila míč přesně k zadní čáře.

5:4

A opět Danesiová! Tentokrát jako blokařka.

5:3

Danesiová znovu úspěšná smečí na středu u sítě.

5:2

Vypadá to, že Egonuová nachází formu z prvních dvou setů. Teď si bez problémů poradila s dvojblokem.

4:2

Danesiová využila rychlík středem sítě a snížila.

4:1

Tak začátek čtvrté setu vychází Novaře i díky další nepovedené smeči.

3:1

De Kruijfová sice zasáhla v poli smeč, jenže míč skončil daleko v hledišti.

2:1

Jenže Loweová byla středem sítě ze zadní pozice úspěšná.

2:0

Syllaová smečovala do autu.

1:0

Piccininiová měla i trochu štěstí, když její zalívka tečovaná blokem dopadla mimo dosah hráček v poli.

0:0

Začal čtvrtý set.
Tak to vypadá, že se nám sety budou zkracovat a měnit v jasnější a jasnější záležitost. Conegliano se bod hrozbou konce zápasu neskutečně zvedlo a za 20 minut si vynutilo čtvrtý set.

14:25

Plaková podala do autu, čímž ukončila třetí set, který vyhrálo Conegliano.

14:24

Stále není konec, o čemž rozhodlo i video, které si vyžádal trenéry týmu z Trevisa.

13:24

První setbol odvrácen poté, co se smeč ze zadní pozice dotkla obou hráče v bloku a míč dopadl na palubovku.

12:24

Tak tohle zamrzí. Podání Novary šlo do sítě, takže Conegliano má setbol.

12:23

Setbol se ještě odkládá. Syllaová nepropálila dvojblok.

11:23

Syllaová teď uspěla na bloku a Conegliano je blízko snížení.

11:22

Hillová ze zadní pozice smečovala do soupeřky v poli, do níž se míč odrazil mimo dosah dalších hráček Novary.

11:21

Jenže Veljkovićová podala do autu.

11:20

Hráčky Conegliana se dotkly sítě, přestože příjem Novary nebyl vůbec dobrý.

10:20

Loweová si našla cestu kolem dvojbloku a vypadá to, že se dočkáme čtvrtého setu.

10:19

Čárová rozhodčí nahlásila při podání Conegliana chybu nohou.

9:19

Egonuová neodhadla let míče a skočila po přihrávce od reklamních panelů naprázdno.

9:18

Hillová vytloukla bloky.

9:17

Syllaová podala do autu.

8:17

Conegliano se dostalo do pohody a má i štěstí. Danesiová napálila pásku, od které se míč překulil a druhou stranu na palubovku.

8:16

Vida! Vida! Teď si na obrozeném bloku Conegliana vylámala zuby na hlavním kůlu také Egonuová.

8:15

Ani pokus o rychlík Novaře nevyšel.

8:14

A nezměnil to ani oddechový čas. Další úspěšný blok Conegliana.

8:13

Není divu, že si Massimo Barbolini bere podruhé ve třetí setu oddechový čas. Novaře se teď moc nedaří.

8:13

Egonuová smečovala opět do autu a vypadá to na rozhodující trhák třetího setu.

8:12

to se ještě navyšuje po úspěšném bloku.

8:11

Syllaová byla po čáře hodně důrazná a udržuje pro Conegliano pohodlné vedení.

8:10

Smeč Novary byla tečována blokem, navíc spadla do pole. Tady nebylo o bloku pochyb.

7:10

Další povedená smeč Loweové do zadního pole. Nebyla to bomba, ale byla přesná.

7:9

Piccininiová podala jen do pásky.

7:8

Smeč Egonuové skončila v autu, jenže se tak stalo o blok, takže už je to jen o bod.

6:8

Egonuová vytloukla bloky a zastavila sérii soupeřek.

5:8

Bodová šňůra soupeřek donutila trenéra Novary Barboliniho z oddechovému času.

5:8

Teď si pole Novary neporadilo s podáním De Kruijfové, takže už je to o tři body.

5:7

Nepřesná smeč Novary a Conegliano vede o dva body.

5:6

Woloszová zahrála na středu sítě na druhou přes a nachytala pole Novary.

5:5

Jenže podání celku z Trevisa zastavila síť.

4:5

Smeč Piccininiové byla příliš dlouhá.

4:4

Loweová vyrovnala.

4:3

De Kruijfová smečovala od hlavního kůlu bez teče do autu.

3:3

Veljkovićová procedila míč skrz dvojblok.

2:3

Smeč Egonuové byla tentokrát příliš dalekonosná a skončila daleko za základní čárou.

2:2

A máme vyrovnáno.

2:1

Tak tohle se nepovedlo. Smeč Novary nebyla tak prudká, aby prolétla mezi rukama jedné z hráček Conegliana v poli.

1:1

Loweová vytloukla dvojblok a vyrovnala.

1:0

Bartsch-Hackleyová na to nešla vyloženě silou, ale uspěla.

0:0

Začal třetí set.
Přestože začátek druhého setu byl vyrovnaný, končí ještě vyšším vítězstvím Novary, která na něj potřebovala tentokrát jen 26 minut a jediný set ji dělí od premiérového triumfu v Lize mistryň.

25:17

Druhý set minulostí po tvrdém podání Carliniové, které sice pole vybralo, jenže De Gennarová zahrála od reklam za zadní čárou do anténky.

24:17

Setbol pro Novaru a hádejte, kdo ho vybojoval... Ano, byla to opět Egonuová.

23:17

Jenže Veljkovićová byla rovněž nekompromisní.

22:17

Tentokrát úspěšná smeč také na druhé straně.

22:16

Jméno bodující hráčky Novary už asi nikoho nepřekvapí – Egonuová.

21:16

Nizetichová zahrála přes hlavu na druhou přes a byla úspěšná.

20:16

Piccininiová podala do autu.

20:15

Oddechový čas pro Imoco Volley Conegliano.

20:15

Už je to ohraná písnička, jenže ono to pořád funguje. Rozehrávačka Novary opět našla Egonuovou a ta ukončila výměnu.

19:15

Hillová smečovala od hlavního kůlu do zámezí.

18:15

Už chytrý úder Egonuové vypadal bodově, ale pole na druhé straně ještě udrželo míč ve hře, jenže Loweová byla na středu sítě zablokována.

17:15

Egonuová do třetice v akci, tentokrát špatně podala.

17:14

No úplně to nevypadá. Egonuová dostala rychle důvěru znovu a tentokrát se nemýlila.

16:14

Že by drama poté, co Egonuová napálila míč do autu?

16:13

Další snížení Conegliana po úspěšné diagonální bombě od hlavního kůlu. Tentokrát v podání Loweové.

16:12

Syllaová se teď předvedla ve velmi dobré světle a nekompromisní bombou snížila.

16:11

Egonuová snad poprvé v utkání nedala do míče ránu, ale jen lehce ho posunula na druhou stranu a trefila přesně místo v poli soupeřek.

15:11

Conegliano snižuje.

15:10

Proti Hillové vyrostl dvojblok, takže to hráčka Conegliana zkusila za zadní pozice technicky přes blok, ale ten si oblouček pohlídal.

14:10

De Kruijfová nachytala pole Novary v nedbalkách a trefila „náměstí“ za bloky.

14:9

Egonuová je i nadále téměř k nezastavení. Teď proti době měla dvojblok, ale jako kdyby tam nebyl.

13:9

Bartsch-Hackleyová se do míče opřela o blok ho nadrazila natolik, že pole Conegliana nemělo šanci zasáhnout.

12:9

Hillová také použila útok diagonálně a na síti byla úspěšná.

12:8

Bartsch-Hackleyová předvedla parádní smeč diagonálně a hned otáčí podání.

11:8

Rychlík středem sítě v podání Danesiové byl úspěšný.

11:7

Aby Santareli zklidnil emoce a vlastně i sám sebe, vzal si oddechový čas.

11:7

Znovu bylo v akci video, které zkoumalo, zda se hráčka Novary dotkla sítě či nikoliv. Vše bylo v pořádku, což se ale nelíbilo trenéru Santarelimu, který byl tak vehementní, až si vykoledoval žlutou kartu.

10:7

Další úspěšný útok Novary, která už vede o tři body.

9:7

Jenže Egonuová si vše vynahradila bombou ze zadní pozice a vytlučeným dvojblokem.

8:7

Egonuové nevyšlo podání a chybovala na něm.

8:6

Carliniová byla úspěšná po rychlíku středem sítě.

7:6

Znovu Hillová ze zadní pozice, ale tentokrát už bylo vše v pořádku.

7:5

Výměnu, v níž dobře pracovala obě pole, ukončila diagonála Egonuové přesně na čáru.

6:5

Conegliano ale rychle snižuje.

6:4

Hillová pálila přesně ze zadní pozice středem, jenže přešlápla, takže bod má Novara.

5:4

Egonuová smečovala do anténky, takže Conegliano snižuje.

5:3

Egonuová napoprvé ještě neuspěla, ale druhý pokus už jí vyšel parádně, takže Novara odskakuje na rozdíl dvou bodů.

4:3

Po čase opět delší výměna, kterou vyhrála Novara díky úspěšnému útoku od hlavního kůlu.

3:3

Tohle podání Conegliana bylo příliš dlouhé.

2:3

Conegliano se znovu jímá vedení.

2:2

Máme vyrovnáno poté, co nahrávačka Conegliana zahrála na druhou přes, ale dotkla se sítě.

1:2

Novara zastavuje sérii soupeřek.

0:2

Úspešný blok a Conegliano vede o dva body.

0:1

Conegliano začíná mnohem lépe než v první setu a ujímá se vydení poté, co chytrý úder o blok skončil v autu.

0:0

Začal druhý set.
Novara vyhrála první set za 28 minut a to hlavně díky skvělému úvodu, kdy si vypracovala jasný náskok, který následně bez problémů udržovala.

25:18

Teď už je ovšem konec. Carliniová útočila diagonálně, míč se od bloku odrazil podél sítě do autu.

24:18

Úspěšný blok Danesiové udržel Conegliano ve hře.

24:17

Povedená ulívka ještě oddálila konec setu.

24:16

Setbol vybojovala pro Novaru Carliniová úspěšnou smečí z protějšího kůlu.

23:16

Přetlačovanou nad středem sítě vyhrála Novara a blíží se vítězství v prvním setu.

22:16

Nečistá hra Novary znamená bod pro Conegliano.

22:15

Egonuová byla od hlavního kůlu opět nekompromisní.

21:15

Další úspěšná smeč Conegliana.

21:14

Egonuová pálila podle rozhodčích do autu, jenže trenérovi Novary se zdálo, že se blok dotkl sítě, což video po dlouhém zkoumání nepotvrdilo, takže bod pro tým z Trevisa.

21:13

Egonuová útočila u hlavního kůlu ze zadní linie, ale nebodovala. Blok ji zastavil a míč dopadl na druhé straně přesně na čáru.

21:12

Úspěšný blok Novary po bombě Egonuové z podání.

20:12

Teď to v podání Novary nebyla bomba jako z děla, ale chytrý úder, který o blok Conegliana skončil míč v autu.

19:12

Hillová snižuje úspěšnou smečí.

19:11

Znovu byla v akci Egonuová. Tentokrát míč nenapálila s takovou razancí, ale opakoval se scénář z předchozího okamžiku. Pole míč zasáhlo, ale neudrželo ve hře.

18:11

Teď předvedla nekompromisní bombu Hillová a uťala sérii Novary.

18:10

Egonuová drtí soupeřky neuvěřitelnou silou. Pole Conegliana si sice na míč sáhlo, ale ve hře ho neudrželo.

17:10

Smeč za záklonu neměla moc šancí na úspěch a skončila v autu. Další bod pro Novaru.

16:10

Oddechový čas pro Conegliano.

16:10

Piccininiová zahrála přesnou smeč do rohu zadního pole. Soupeřky byly bez šance.

15:10

Egonuová propálila soupeřky silou.

14:10

Danesiová zúročila rychlík a připsala desátý bod týmu z Trevisa.

14:9

Podání Conegliana doplachtilo až za zadní čáru.

13:9

Teď zvolila Egonuová útok podél postranní čáry, ale od hlavního kůlu úspěšná nebyla. Míč skončil v autu.

13:8

Zatím nejdelší výměnu zápasu zakončila přesná diagonála Egonuové, což potvrdilo i video.

12:8

De Kruijfová proti sobě měla nekompaktní dvojblok a procedila míč mezi dvěma soupeřkami.

12:7

Hillová podala do autu.

11:7

Technický time-out.

11:7

Piccininiová nepropálila dvojblok Conegliana a máme opět trochu sníženo.

11:6

Hillová úspěšně smečovala z hlavního kůlu.

11:5

Jenže Egonuová vytloukla na hlavním kůlu bloky a Novara přerušuje sérii soupeřek.

10:5

De Kruijfová smečovala úspěšně z protějšího kůlu a snižuje.

10:4

Pole Novary sice smeč vybralo, ale to bylo vše.

10:3

Ovšem Novara nepřipouští žádnou bodovou sérii soupeřek, k čemuž nyní pomohlo i video, které ukázalo, že smeč Novary šla do pole.

9:3

Novara to zkoušela středem, jenže tam byl pozorný trojblok Conegliana.

9:2

Podání Bartsch-Hackleyové šlo do autu, takže druhý bod pro Conegliano.

9:1

Hillová byla zablokována na hlavním kůlu.

8:1

Úspěšná zalívka znamená osmý bod pro Novaru.

7:1

Jenže Novara si nechce připustit žádné komplikace a znovu boduje.

6:1

Conegliano se díky úspěšné smeči z hlavního kůlu konečně prosadilo.

6:0

Další vytlučené bloky a Novara stále nedovolila soupeřkám bod.

5:0

Neskutečná série v úvodu duelu pokračuje. Novara získává i pátý bod v utkání a trenére Conegliana si bere oddechový čas.

4:0

Další bod pro Novaru.

3:0

Novara pokračuje ve vynikajícím začátku a vede už o tři body.

2:0

Novara získává i druhý bod.

1:0

První bod si připisuje díky vytlučeným blokům Novara.

0:0

Igor Gorgonzola Novara: Carliniová, Stufiová, Cameraová, Plaková, Nizetichová, Piacentiniová, Chirichellaová, Sansonnaová, Piccininiová, Biciová, Bartsch-Hackleyová, Zannoniová, Veljkovićová, Egonuová.
Trenér: Massimo Barbolini.

Imoco Volley Conegliano: Bechisová, De Kruijfová, Folieová, Fersinová, Loweová, De Gennarová, Danesiová, Fabrisová, Woloszová, Hillová, Tirozziová, Syllaová, Morettová.
Trenér: Daniele Santareli.

Rozhodčí: Rodriguez Jativaová (Španělsko), Simonovská (Černá Hora).
Diváci v Berlíně uvidí ryze italské finále volejbalové Ligy mistryň, v němž se proti sobě postaví Novara a Conegliano. Oba celky v semifinále vyřadily turecké soupeřky z Istanbulu a dobře se znají z domácí soutěže, která v posledních čtyřech letech nezná jiné vítězky. Třikrát se radovaly hráčky týmu Imoco Volley Conegliano z Trevisa a to včetně letošního ročníku, v roce 2017 vyhrála Novara.

Liga mistryň bude mít znovu po třech letech italské vítězky a pro obě družstva by jednalo a premiérový triumf, neboť zatím jen Novara hrála finále v roce 2005.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:1

Igor Gorgonzola Novara: Carliniová, Stufiová, Cameraová, Plaková, Nizetichová, Piacentiniová (libero), Chirichellaová, Sansonnaová (libero), Piccininiová, Biciová, Bartsch-Hackleyová, Zannoniová, Veljkovićová, Egonuová. Trenér: Massimo Barbolini

Imoco Volley Conegliano: Bechisová, De Kruijfová, Folieová, Fersinová, Loweová, De Gennarová (libero), Danesiová, Fabrisová, Woloszová, Hillová, Tirozziová, Syllaová, Morettová (libero) Trenér: Daniele Santareli

Rozhodčí: Rodriguez Jativaová (SPA), Simonovská (MNE)