Play-off 2. Ligy - Čechy Sever

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem – HBC Dandy Malé Březno

5:4

konec (1:1, 3:0, 1:3) Stav série: 3:2

12.05.2019, 10:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Čtvrtfinále • Vojtěch Červinka

To je ode mě z dnešního zápasu vše. Děkuji za pozornost a u dalších zápasů na počtenou! (11:43:08)
Je to tak, Ještěři postupují, Chomutovu sezona končí. Loňští vítězové ligy končí již ve čtvrtfinále. Po druhé třetině sice domácí vedli 4:1, nicméně hosté dokázali ještě zápas zdramatizovat a snížit na rozdíl jednoho gólu. Domácí si své vedení nakonec udrželi a tak se mohou radovat z postupu do semifinále, kde jejich soupeřem bude Nordics Most. Druhá semifinálová dvojice se ponese v rámci derby, utkají se proti sobě ústečtí Berani a Dukla.

44:40

Domácí se drží u Chomutova, Dandy se asi může rozloučit se sezonou.

44:15

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Hrdlička – 2 min., nedovolené bránění + Osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

44:15

Emoce gradují a bude se vylučovat na chomutovské straně, což se hostům vůbec nelíbí.

43:47

Hosté riskují a tlačí se do útoku. Na druhé straně však utekl obraně Chomutova Kordule a řítil se sám na bránu. Míček poslal vysoko nad.

43:04

Málova nepřesná nahrávka končí až mimo útočné pásmo.

42:55

Obětavý skluz Haase, ten ztečoval míček až za hrací plochu. Hostující brankář zatím zůstává stále v brance.

42:51

Bule před Landtem, do konce základní hrací doby zbývá něco málo přes dvě minuty.

42:40

Ještěři se na skok dostali ke Svobodovi, ten však hned rozehrává a hosté se hned ženou za vyrovnáním.

42:07

Haas mohl v klidu poslat balonek ven z pásma, nicméně dodal víc síly, než měl a udělal z této rozehry zakázané uvolnění.

41:18

Mála teď z vrcholu kruhů trefil jen mantinel.

41:06

Ve stejný čas si vybírá svůj oddechový čas také tým Ještěrů.

41:06

Dandy Chomutov právě vstřelil branku!
Tak to bude ještě drama! Hosté snižují po kvalitním důrazu v předbrankovém prostoru JANA MÜLLERA na rozdíl jednoho gólu. Asistence: Radek Nerad, František Mála.

40:55

Hosté se přeci jen nakonec dostali do pásma, ale balonek si vzal na hokejku Vaněk a poslal ho přes všechny čáry na icing.

40:25

Straka drží balonek v útočném rohu a čerpá tak vteřinky navíc pro svůj celek.

39:39

Řežábek našel naběhnutého Ondřeje Čejku, který vypálil tahem. Trefil pouze břicho Svobody.

39:07

Hosté cítí vyrovnání ve vzduchu, vzali si tedy oddechový čas, aby si určili taktiku. Dokážou hosté vyrovnat?

39:07

To byla vskutku rychle využitá přesilová hra! Střelou backhandem překonal Landta FRANTIŠEK MÁLA. Asistence: Jan Müller, Lukáš Hrdlička.

39:03

Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Haas – 2 min., držení protihráče).

38:55

Vaněk s Tomášem se řítili do přečíslení dvou na jednoho, Tomášovi však balonek nesedl a nedokázal kvalitně zakončit.

38:10

Teď může Vladimír Brož poděkovat Ondřeji Čejkovi. Prvně jmenovanému nesedla nahrávka a mířila mimo mantinel. Čejka však ze vzduchu odpálil balonek až na zakázané uvolnění. Nebýt tohoto odpalu, šli by Ještěři do čtyřech.

37:40

František Mála byl blízko ke skórování, trefil tyč!

37:34

Další střelecký pokus, tentokrát Lukáš Hrdlička mířil přímo do prsou Landta.

37:25

Chomutov se drží v pásmu, Haas vyhodil míček na zakázané uvolnění, a tak domácí mohou v klidu vystřídat a načerpat síly.

36:52

Jiří Trnka také prověřil Landta, střela však neměla dostatečnou razanci a Landt v klidu chytá.

36:41

Dobrý důraz před brankou předvedl aktivní Müller, jeho dorážkám však Landt odolal.

35:52

Jiří Tomáš se krásně prosmýkl po pravé straně a pelášil směrem do útočného pásma. Spoluhráč Wágner byl ale při vstupu do pásma rychlejší, a tak je odpískáno postavení mimo hru.

35:46

Haas nabral balonek na hokejku o něco víc, než si představoval, a jeho lob končí na zakázaném uvolnění.

35:25

Hosté hrají v plném počtu.

34:43

Tak to bylo o kousek! Po nepřesné nahrávce Brože se k míčku dostal Müller. Jeho nenápadný švih před modrou čárou propadl Landtovi za záda a pomalu se kutálel do brány. Landt však dokázal hbitým pohybem balonek lapit a zabránit brance.

34:02

Na druhé straně dopadl stejně domácí Wágner.

33:35

Hosté se okamžitě hnali do útočného pásma, Müller jen těsně minul Landtovu bránu.

33:25

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Kníže – 2 min., nedovolené bránění).

32:31

Po vhazování zkusil své štěstí Jan Kníže, ale trefil pouze ležícího Vitka.

32:28

Nepřesná rozehrávka domácích končící na icingu, bule na stejném místě.

32:09

Dandy nechtějí končit dnes sezónu a tlačí se před Landta. Ten raději balonek kryje a bude se vhazovat po levici domácího brankáře.

31:19

Ještěři právě vstřelili branku!
Opět vyhraná bule! Tentokrát od domácího Pavla Korduleho, který míček poslal přímo na hůl MIROSLAVA STRAKY. Levoruký obránce napřáhl a střelou golfem prostřelil Svobodu. Asistence: Pavel Kordule.

30:40

A Dandy snižuje! Vyhraná bule Müllera skončila na hokejce FRANTIŠKA MÁLY, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence. Jan Müller.

30:36

První půlminutka nabídla zatím jen zakázané uvolnění.

30:01

Třicet minut za námi, druhá třetina byla ve znamení Ještěrů, kteří dokázali hned třikrát skórovat. Do kolonek střelců se postupně zapsal Brož, Wágner a Tomáš. Třetí část zápasu začne přibližně v 11:06.

30:00

29:51

V závěru druhé periody mohl přidat branku ještě Tomáš. Kordule viděl, jak si jeho spoluhráč nabíhá před branku, nahrál mu žabku, kterou domácí forvard netrefil.

29:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

28:41

Tak tohle už bylo trochu moc. Straka s Wágnerem se vydali do přečíslení dvou na jednoho. Druhý jmenovaný mohl buď vystřelit nebo vrátit míček Strakovi do prázdné brány. Místo toho Wágner balonek podržel, míchal s ním tak dlouho, až musel dát zadovku Čejkovi, který jeho pas nečekal a kvalita zakončení tomu odpovídala.

28:07

Dandy se ještě snaží něco udělat se zápasem. Jejich snahu teď zastavilo postavení mimo hru.

27:35

A Ještěři jsou o další krok blíž k semifinále! Další branku domácích si připisuje JIŘÍ TOMÁŠ. Asistence: Vladimír Brož, David Haas.

27:14

Sporné zakázané uvolnění domácích, těm se výrok rozhodčích moc nelíbí a hlasitě to dávají najevo. Jeden z rozhodčích jejich hněv ihned uklidnil rázným tónem.

26:28

Nádherný zákrok domácího Landta! Mála při dorážce měl odkrytou branku, ale domácí maskovaný muž na poslední chvíli vytáhl zákrok z říši snů!

25:31

Tak to byla nádherná střela domácího forvarda LUKÁŠE WÁGNERA. Ten švihem vymetl všechny pavučiny v pravém horním rohu Svobodovy branky. Asistence: Vladimír Brož.

24:30

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Novák – 2 min., napadení).

23:28

Po střele Brože míček skákal kolem Svobody, mohl ho dorazit Ondřej Čejka, ale ten oranžovou kouli neviděl.

22:47

Novákovu střelu ztečoval Ondřej Čejka, míček mimo hřiště, vhazuje se po levici Landta.

22:38

Z pravé strany vypálil Müller, Landt jeho pokus podržel.

22:25

A domácí jdou opět do vedení! Dobrý důraz před bránou předvedl VLADIMÍR BROŽ, který po střele Jiřího Tomáše dorazil míček za záda Svobody. Asistence: Jiří Tomáš.

22:22

22:05

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Vitko – 2 min., nafilmovaný pád).
Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Mála – 2 min., podražení).

21:38

Do útočného brejku se dostal Chyba, který se kličkou dostal přes Haase, na poslední chvíli ho doběhl Ondřej Čejka, který znemožnil soupeři vystřelit.

21:09

A další neuznaná branka! Tentokrát Vaněk docílil míček do branky pomocí nohy.

20:22

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Nerad – 2 min., sekání).

20:22

Kordule už zasouval po Vaňkově nahrávce míček do prázdné brány, ale jeden ze sudích pískl zhruba vteřinu před tím, než míček skončil za brankovou čarou. Branka tedy nemůže být uznána.

19:35

Další vyhraná bule Ještěrů a ihned střela. Tomáš však netrefil míček ideálně a orazítkoval pouze mantinel.

19:16

Vaněk se zpoza brány až skoro do mezikruží. Jeho švih však mířil vysoko nad.

18:26

Po buly zkusil příklep Wágner, Svoboda vyrazil míček do rohu.

18:23

Odražený balonek od mantinelu Svoboda raději podržel. Vhazuje se po jeho levici.

17:53

Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, k vidění je aktivní hokejbal. Jen tomu chybí nějaká střelba a zakončení.

17:06

Hosté se usadili v pásmu a tlačili svého soka. K žádné střele se však nedostali a hra je přerušena po výhozu Tomáše na zakázané uvolnění.

16:20

15:58

Brož trefil tahem prvního bránícího hráče a hosté opět vyhazují.

15:40

Nic kloudného však nevymysleli a hosté vyhazují.

15:24

Domácí se ihned dostali do útočného pásma a snaží se vymyslet nějakou smysluplnou kombinaci.

15:01

Je za námi první patnáctiminutovka, která nabídla fanouškům poměrně aktivní hokejbal. Mezi střelce se zapsali z domácích Brož a z hostů Müller. Druhá třetina začne přibližně v 10:34.

15:00

14:59

Kučera zkusil ještě před koncem zkusil vypálit před červenou čarou, je z toho zakázané uvolnění.

14:45

Tomáš s Brožem se dostali ke střelbě, oba pokusy Svoboda zlikvidoval.

14:20

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Chyba – 2 min., zdržování hry).

14:20

Haas ihned po buly vyprášil beton Svobody, následně Chyba odpálil balonek mimo hrací plochu a na konci první třetiny uvidíme další přesilovou hru.

14:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

13:40

A máme vyrovnáno! K míčku se dostal kanonýr JAN MÜLLER a tvrdou střelou propálil Landta. Asistence: Lukáš Hrdlička.

13:18

Teď byl však blízko ke skórování Pešek, který po nahrávce Müllera trefil vyrážečku.

13:06

Více jak polovina přesilové hry je za námi, balonek skončil mimo hrací plochu a Chomutov se marně snaží dostat před domácího Landta.

12:48

I Vitko se zapisuje mezi hráče, co osvobodili svůj tým.

12:22

Další výhoz Brože, hostům se nedaří se dostat přes dobře postavenou obranu domácích.

12:08

První přesilová hra Chomutova začala výhozem Brože až ke Svobodovi.

11:47

Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Mudroňka – 2 min., držení hole).

11:39

A mohlo být vyrovnáno, hostující Trnka trefil tyč!

10:47

Tak přeci jen se domácí dočkali. Po levé straně utekl Lukáš Wágner a našel dobře postaveného VLADIMÍRA BROŽE, který se tvrdou ranou k tyči nemýlil. Asistence: Lukáš Wágner, Radomír Vaněk.

09:52

Ne, tak ani tato přesilová hra se zatím domácí nedaří, Ještěři se zatím nedokážou usadit v klidu v pásmu.

09:18

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Labuta – 2 min., držení protihráče).

09:18

Ondřej Čejka svým aktivním pohybem dělal problém chomutovské obraně, dokázal se vytočit i zakončit. Zároveň ho fauloval jeden z chomutovských a tak bude k vidění druhá přesilová hra Ještěrů.

08:23

Po pravé straně nyní utekl rychlík Tomáš. Jeho pokus končí těsně nad.

07:36

Střela Mály do přesunu končí jen těsně vedle tyče.

07:23

Z mezikruží nyní pálil Novák, jeho projektil však nezamířil mezi tři tyče. Domácí následně vyhazují přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.

06:45

Ondřej Čejka vyslal nabíhajícího Wágnera do samostatného úniku. Zezadu ho však na poslední chvíli zastavil čistým zákrokem Žižka, který se těžko nyní zvedá z hrací plochy.

05:54

Tvrdou střelu Chyby z levé strany Landt vyráží do rohu.

05:20

Nerad svoji ranou zlomil hokejku a do protiútoku se hnal Vaněk. Jeho pokus byl však neúspěšný.

05:05

Z pravé strany zkusil své štěstí Pešek, jeho pokus Landt vyrazil pomocí hokejky.

04:30

Tak tohle se Davidu Haasovi nepovedlo. Běžel s balonkem od vlastního pásma, měl před sebou volno. Chtěl zkusit vystřelit golfem před modrou čarou, nicméně balonek netrefil a navíc sám sebe dostal do postavení mimo hru.

03:46

Wágner se zkoušel vytočit z rohu, švihem trefil prvního clonícího beka.

03:22

Hosté hrají v plném počtu. V závěru oslabení se dostal do dobré pozice chomutovský Nerad, který však vyprášil pouze pupek Landta. Tato přesilová hra se Ještěrům vůbec nepovedla, kromě náhozu Kučery nebyla k vidění větší šance.

02:41

Nepřesná nahrávka Brože končí až u domácího brankáře. Ještěři opět vymýšlejí závoz.

01:40

Po náhozu od Kučery došlo ke zmatku před brankou Svobody, vše vyřešil následný výhoz Chyby.

01:22

Vyloučení v týmu HBC Dandy Chomutov (Žižka – 2 min., držení hole).

00:49

Je to však domácí Ondřej Čejka, který se jako první dostal ke střele z mezikruží, jeho pokus Svoboda vyrazil.

00:15

Zápas začal a Chomutov se ihned nacpal do útočného pásma.

00:01

Vše je připraveno na úvodní buly, rozhodující páté utkání může začít.

HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem: Landt (Homolka) – Brož, Brůha, Čejka O., Čejka P., Formánek, Haas, Kordule, Kučera "C", Mudroňka, Myška, Pelíšek, Řežábek, Schwarzjirg, Straka, Tomáš, Vaněk, Vitko, Wágner

HBC Dandy Chomutov: Svoboda – Hrdlička, Hřebíček, Chyba, Kníže "C", Labuta, Mála, Müller, Nerad, Novák, Pešek, Trnka, Varga, Žižka

Rozhodčí: Loskot, Beránek.
Neuvěřitelně vyrovnaná série, ani by snad dnes neslušelo, kdyby zápas skončil jinak než jednobrankovým rozdílem.
Čtvrtfinále začalo dva týdny zpátky zde na ústeckém Stadionu mládeže, kde se ve třetí minutě v přesilové hře prosadil Vladimír Brož. Očekávaly se tedy brankové hody, nicméně opak byl pravdou. I díky skvěle chytajícím brankářům na obou stranách skončil výsledek 1:0. Ani o den později nepřinesl druhý duel brankostroje. Do vedení šli opět domácí zásluhou Myšky. Tentokrát se však prosadili i hosté, a to minutu před točením stran a zároveň zraněním ústeckého brankáře Landta, po buly napřáhl Mála a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Do konce základní hrací doby už nenašel ani z týmu recept na soupeřova gólmana, a tak se šlo do prodloužení. Do něj vstoupili lépe Ústečtí díky Ondřeji Čejkovi, který luxusní přihrávku do prázdné brány nejprve přetavil v tyč, z následné dorážky se však nemýlil.
Série se tedy stěhovala do Chomutova. Zápas s pořadovým číslem tři se nesl ve velmi v duchu tvrdosti a emocí, zapisovatelé v trestoměřičských boxech zaznamenali vyloučení v poměru 9:11! V kolonkách s góly ještě na začátku třetí třetiny dominovali hosté, když vedli 1:3. Po 45 minutách však na světelné tabuli svítilo skóre 3:3, kdy díky brankám Hřebíčka a Hrdličky domácí zvládli vyrovnat. Prodloužení branku nepřineslo, a tak poprvé v sérii došlo k samostatným nájezdům. V nich ukázali svou technickou vybavenost Chomutovští a ubránili se prvnímu mečbolu. Vítězná trefa z nájezdů byla připsána Martinu Hřebíčkovi.
Ještěrky přijížděly do Chomutova další den, kdy chtěli využít i druhý mečbol. Zdálo se, že první třetina branku nenabídne. 20 vteřin před sirénou si však vzal slovo Lukáš Wágner a využil přesilovou hru – 0:1. Během druhé patnáctiminutovky viděli fanoušci hned šest branek. Z Chomutovských se trefili Chyba, Mála a dvakrát Hrdlička, za Ještěry Vaněk s Řežábkem. Do třetí třetiny vstupovali Dandy s jednobrankovým vedením 4:3. Netrvalo však dlouho a k míčku se dostal hostující Jiří Tomáš. Rychlonohý forvard dostal loptičku za záda Svobody. To bylo z obou celků během základní hrací doby vše a na řadu přišlo opět prodloužení. V tom se prosadil hrdina chomutovských Dandy Lukáš Hrdlička, který svou brankou odvrátil i druhý mečbol a zároveň zkompletoval hattrick.
Nesmírně vyrovnaná série tedy byla srovnána na 2:2, vše se rozhodne v dnešním duelu. Bude platit výhoda domácího prostředí i dnes? Nebo se z výhry budou radovat hosté? Odpověď na tyto otázky nám budou postupně odtajněny od 10:00.
Vážení hokejbaloví příznivci,
vítám Vás u pátého rozhodujícího zápasu čtvrtfinále 2. ligy – Čechy Sever, ve kterém změří své síly domácí ústečtí Ještěři a chomutovští Dandy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

5:4

Branky a nahrávky: 11. Brož (Wágner, Vaněk), 23. Brož (Tomáš), 26. Wágner (Brož), 28. Tomáš (Brož, Haas), 32. Straka (Kordule) – 14. Müller (Hrdlička), 31. Mála (Müller), 40. Mála (Müller, Hrdlička), 42. Müller (Nerad, Mála)

HBC Dandy Malé Březno: Svoboda – Hrdlička, Hřebíček, Chyba, Kníže "C", Labuta, Mála, Müller, Nerad, Novák, Pešek, Trnka, Varga, Žižka

Rozhodčí: Loskot, Beránek

01:22 DCH 2 Žižka, držení hole
09:18 DCH 2 Labuta, držení protihráče
10:47 JES 1:0 Brož (Wágner, Vaněk)
11:47 JES 2 Mudroňka, držení hole
13:40 DCH 1:1 Müller (Hrdlička)
14:20 DCH 2 Chyba, zdržování hry