12.05.2019, 16:15 • Steel Arena • Skupina A • Michal Konvalina

Tipsport: 2.56 4.17 2.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy na počtenou. (18:38:17)
Nejlepší hráči utkání:

Mathias Bau Hansen (Dánsko)
Mathias Niederberger (Německo)
Je dobojováno, Německo vítězí i ve svém druhém utkání na tomto šampionátu. Na včerejší výhru nad Brity navázali Němci díky dvěma gólům ze druhé třetiny, kdy se prosadili Plachta s Tiffelsem. Za Dánsko jen snížil Mathias Bau Hansen.

Dánové prohrávají i přesto, že ve třetí třetině přestříleli soupeře 19:6 a celkově potom 39:26.

59:40

Němci pozorně brání modrou čáru, Dánové ne a ne se dostat do tlaku.

58:47

Eller nahodil puk do útočného pásma a Dánové se v šesti hráčích bez gólmana ženou dopředu.

58:12

Morten Madsen pálil pohotově z mezikruží, Niederbergerův beton opět na svém místě.

58:02

Markus Lauridsen předčil v bruslařském souboji Franka Mauera – icing Němců.

57:18

Dánové ale nadále obléhají pásmo Německa.

56:34

Německo v plném počtu.

56:02

Boedker pálil z pravého kruhu, netrefil však ideálně, projektil mu z čepele sjel.

55:38

Němci získali puk, a protože Dánsko střídá, mají čas si s ním pohrát a podržet čas.

54:34

Vyloučení v týmu Německo (Benedikt Schopper – 2 min., pozdní dohrání).
Dnešní utkání sleduje 5 605 diváků.

53:27

Peter Regin vyjel zleva před branku, Niederberger ale ucpal prostor na bližší tyči a puk za svá záda nepustil.

51:40

V další šanci aktivní Nicklas Jensen, jeho ránu vyrazil Niederberger jen před sebe. Naštěstí pro Německo odehráli bránící hráči puk pryč.

51:22

Moritz Müller nabral puk na čepel a nechtíc ho vyhodil na střídačku.

50:19

50:19 Mathias Bau Hansen - 1:2

1:2

Branky a nahrávky: 51. Bau Hansen (Meyer, O. Larsen) – 31. Plachta (Draisaitl, Eisenschmid), 40. Tiffels (Kahun, Mauer)

Dánsko: Dahm (Nielsen) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Nicklas Jensen, Eller (A), Storm – Boedker, Regin (C), Madsen (A) – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – Olesen, Jakobsen, Poulsen.

Německo: Niederberger (Treutle) – M. Müller (C), Holzer, Y. Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul – Plachta, Draisaitl (A), Eisenschmid – Tiffels, Kahun, Mauer – Ehliz, Hager (A), Pföderl – Noebels, Fauser, Bergmann.

Rozhodčí: Manuel Nikolic, Jevgenij Romasko – Dustin McCrank, Brian Oliver

Diváci: 5 605

04:52 DEN 2 Boedker, držení
08:53 GER 2 Schopper, hákování
12:08 DEN 2 Nicklas Jensen, podrážení
13:44 GER 2 HL Eisenschmid, příliš mnoho hráčů