Uniqa extraliga mužů

VK Jihostroj Č. Budějovice – VK Dukla Liberec

3:0

konec (25:23, 25:21, 25:20) Stav série: 3:2

05.05.2019, 18:00 • Sportovní hala, České Budějovice • Finále • Igor Mainka (@igor_mainka)

Tipsport: 1.26 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro letošní ročník extraligového volejbalu vše. Děkujeme vám za přízeň, kterou jste nám po celou sezónu věnovali a přejeme vám příjemné prožití letního období. (21:12:25)

Poslední chvíle Jihostroje na palubovce

České Budějovice si převzaly titul pro mistra, který získávají znovu po dvou letech. Celkově je to desátý titul v novodobé českobudějovické historii!
Oba týmy si podávají ruce a za chvíli dojde k předání poháru pro mistra České republiky ve volejbalu.
Předseda České volejbalové federace Marek Pakosta předává zlaté medaile do rukou hráčů Jihostroje České Budějovice.
Liberečtí hráči přebírají z rukou představitelů Českého volejbalu stříbrné medaile za 2. místo v letošním ročníku Uniqa extraligy.
Odměněni jsou také rozhodčí, kteří dnes předvedli velmi dobrý výkon.
Hvězdou posledního zápasu sezóny se stal Petr Michálek, který převzal cenu pro nejlepšího hráče utkání.
Jihostroj si fantastickým výkonem především ve třetím setu zajistil mistrovský titul. Severočeši byli blízko zisku třetího setu, vedli už o šest bodů, ale v závěru zcela vyhořeli a nakonec prohráli třetí set o pět bodů.

Konec zápasu

25:20

SPRÁVKA KAZÍ PODÁNÍ A ČESKÉ BUDĚJOVICE SE STÁVAJÍ MISTREM ČESKÉ REPUBLIKY V SEZÓNĚ 2018/2019!

24:20

Správka úspěšným zakončením od pravého kůlu odmítl konec sezóny.

24:19

Domácí jsou bod od mistrovského titulu! Srb nezkrotil jihočeskou smeč středem sítě!

23:19

Fila dostal další šanci na bodový konec, ale tentokrát byl u levého kůlu zablokován.

23:18

Liberec první smeč Jihostroje ubránil, na prudký smeč Fily už dvoučlenný blok Dukly nestačil.

22:18

A Pietruczuk opět vyhazuje míč mimo hřiště!

21:18

Mach zablokoval u hlavního kůlu smečujícího Pietruczuka.

20:18

Sportovní halou krouží mexická vlna!

20:18

Štokrova smeč ubráněna, vzápětí Michálek po přihrávce De Ama zamířil ze středu přesně do kurtu!

19:18

Pietruczuk pálil křížem z pravého kůlu, ale o pár centimetrů netrefil kurt. Jihočeši vedou!

18:18

Biernat nahradil Srba, jenže ani tato změna Severočechům nepomohla, Štork napálil míč vedle hřiště.

17:18

Na předchozí bod navázal přesnou smečí Michálek a Budějovice stáhly rozdíl na jeden bod.

16:18

Trenér Dvořák si bere challenge. Míč po smeči Macha lízl čáru, rozhodčí původně viděli aut.

15:18

Opět spolupráce De Ama s Machem. Mach zabil míč smečí ze středu sítě.

14:18

Indra zkazil servis, když poslal balón pouze do sítě. Na hřiště se vrací Veselý.

13:18

Pietruczukova tvrdá smeč přibližuje Liberec k zisku třetího setu.

13:17

De Amo překvapil u sítě Pietruczuka a technickým zakončením poslal balón vedle sítě.

12:17

Pietruczuk prudkou smečí středem hřiště napálil balón na soupeřovu polovinu.

12:16

Tvrdá smeč Michálka nedala žádnou naději Srbovi na bloku.

11:16

Nepovedený servis Štokra. Střídá se nám tu bod za bodem.

10:16

Na druhé straně bod pro Liberec.

10:15

Nepovedené podání Leikepa znamená desátý bod pro domácí celek.

9:15

Srb si vyskočil na přihrávku Leikepa a křížovou smečí trefil kurt hřiště.

9:14

Todua vyrazil dvojitý blok v podání Leikepa a Štokra.

8:14

Srb přihrál Leikepovi a ten středem pokládá míč na polovinu soupeře.

8:13

Po přihrávce De Ama zamířil ze středu sítě přesně před autovou čáru Mach.

7:13

Michálek trefil z podání pouze síť.

7:12

Budějovice rychlou akcí zakončenou ulívkou snižují.

6:12

Srb přesným blokem zablokoval domácího hráče.

6:11

Nepovedená smeč Štokra skončila za autovou čárou. V akci je ještě videorozhodčí. Ten nakonec prokázal teč budějovické obrany, což znamená bod pro Liberec.

6:10

Mach středem využil přihrávku De Ama, kde byl pouze blok Veselého. Mach byl úspěšný a snižuje na rozdíl čtyř bodů.

5:10

Michálek u levého kůlu nedal šanci dvojitému bloku a přesnou ranou poslal balón do kurtu.

4:10

Liberec s potížemi odvrátil na druhou stranu Toduovo podání, vzápětí získali bod.

4:9

Dlouhou sérii Severočechů ukončil přesnou smečí z levé strany Michálek.

3:9

Štokr nebyl u levého kůlu zastaven a Liberec získává devátý bod.

3:8

Druhý oddechový čas trenéra Českých Budějovic.

3:8

Budějovice jsou ve velkých problémech, Staples smečoval mimo kurt.

3:7

Štokr umístil míč přesně na čáru a zaznamenal eso

3:6

Oddechový čas si vybral trenér Českých Budějovic.

3:6

Další bod Liberce po servisu Štokra. Liberec už vede o tři body, protože domácí neuzemnili míč po smeči od levého kůlu.

3:5

První bod z podání Liberce. Štokrův servis domácí hráči odvrátili jen mimo hřiště.

3:4

Staples netrefil podání a míč odlétl mimo hřiště.

3:3

Na druhé straně Michálek propálil ruce Štokra.

2:3

Grutovu smeč lízl jeden z hráčů na bloku.

2:2

Domácí zkrotili Štokrův servis, vzápětí Šotola zamířil přesně a vyrovnal stav třetí sady.

1:2

Vzápětí zaznamenali první bod třetí sady také Jihočeši.

0:2

Špatná nahrávka Staplese a hosté vedou o dva body.

0:1

De Amo špatně zakončil akci a první bod má na svém kontě Liberec.

0:0

Začal třetí set.
Ve druhém setu Liberečtí získali čtyřbodový náskok, ale o ten bleskově přišli. Nakonec závěr lépe zvládli domácí a získali druhý set na svou stranu.

25:21

Jihostroj vítězí ve druhém setu po špatném servisu libereckého hráče!

24:21

Šotolovi nevyšlo podání, přesto je Jihostroj pouze bod od zisku druhého setu.

24:20

Veselý se dotkl sítě a Štokr po odpískání odpálil míč daleko za koncovou čáru. Ve hře ještě bude challenge, ale to potvrdilo správnost rozhodnutí. Setbol pro Budějovice!

23:20

Přímý bod z podání zaznamenal Marek Šotola a Jihočeši se přiblížili třetímu setu.

22:20

Liberecká lavička obdržela napomenutí v podobě žluté karty.

22:20

Grutova smeč do zámezí znamená dvoubodové vedení Jihostroje!

21:20

Štokr zablokován u pravého kůlu, kam si vyskočil Staples a zablokoval hlavního smečaře libereckého celku

20:20

Dlouhou výměnu, kdy smečoval jeden i druhý tým, ukončil smečí ze středu sítě Todua.

19:20

Štokrovu smeč od hlavního kůlu se snažil zkrotit tygřím skokem Michálek, ale nebyl úspěšný.

19:19

Je srovnáno po přesném zakončení Macha.

18:19

Štokr technickým úderem překonal trojitý blok Budějovic a umístil míč na polovinu Jihočechů.

18:18

Spolupráce Pietruczuka s Leikepem znamená bod pro Liberec.

18:17

Hlasatel oznámil dnešní návštěvu! Utkání sleduje 3560 diváků, je tady vyprodáno.

18:17

Štokr byl u hlavního kůlu zablokován a Budějovice vedou!

17:17

Vzápětí zkazil servis Srb, když napálil míč do sítě.

16:17

Štokr obil budějovický blok a vrací Liberci vedení.

16:16

Přešlap útočné čáry v podání Štokra znamená další vyrovnání!

15:16

De Amo vyslal na soupeřovu polovinu padající list, který liberečtí hráči nezkrotili.

14:16

Indra chtěl dát týmu bod ze servisu, ale netrefil se.

13:16

Štork byl u pravého kůlu zablokován, když trefil Michálka do hlavy, jenže míč vylétl mimo hřiště.

13:15

Staples se znovu vyznamenal parádní smečí.

12:15

Grut byl u levého kůlu volný a jeho smeč křížem tak neměla šanci na zastavení.

12:14

Úspěšné zakončení De Ama ze středu sítě.

11:14

Liberec znovu úspěšně bodoval a drží si dvou až tříbodový náskok.

11:13

Na druhé straně byl přesný smečí středem hřiště Mach a snížil.

10:13

Machovo podání hosté zkrotili a následně Štokr úspěšně zaútočil od pravého kůlu.

10:12

Nepovedené podání Pietruczuka zamířilo těsně vedle autové čáry.

9:12

Další úspěšná akce Liberce znamená tříbodový náskok pro Severočechy. Trenér Budějovic si bere druhý a poslední time-out v tomto setu.

9:11

Pietruczuk rozehrál podání o síť, Jihočeši ideálně nezareagovali a Štokr trochu se štěstím získal bod pro Liberec.

9:10

Štokr byl úspěšný při smeči a vrací Liberci vedení.

9:9

Úspěšný blok Macha znamená nečekaně brzké srovnání skóre!

8:9

Tvrdé podání Jihostroje končí bodem pro domácí celek.

7:9

Na druhé straně Pietruczukovu smeč zablokoval domácí hráč a následně Staples tvrdou smečí od levého kůlu smečoval.

6:9

Mach vypálil středem sítě a byl úspěšný.

5:9

Trenér Budějovic si vzal oddechový čas.

5:9

Leikep úspěšně zakončil akci soupeře, když nepovedenou přihrávku Budějovic uzemnil ze středu sítě.

5:8

De Amo zkusil daleko prudší podání, ale ani on netrefil hřiště.

5:7

Veselého podání nepřeletělo na polovinu soupeře.

4:7

Todua byl na servisu přesnější, ale domácí nezastavili Veselého smeč.

4:6

Grut z podání napálil míč do sítě.

3:6

Křesťan zablokován u levého kůlu. Následně byl nahrazen Šotolou.

3:5

Nepřesně podával také Jihočech Veselý.

3:4

Štokrův servis končí v zámezí.

2:4

Staples zkusil technickou ulívkou překonat blok Liberce, ale nebyl úspěšný.

2:3

Staplesův smeč zkrotil Pietruczuk a následně polský hráč středem obil budějovické bloky a skóroval.

2:2

Liberec vzápětí vyrovnal.

2:1

Jihočeši si s Leikepovým podáním poradili a Staples smečí od levého kůlu vrací domácím vedení.

1:1

V další akci se Pietruczuk odvděčil přesnou smečí ze středu sítě.

1:0

Pietruczuk z úvodního podání v druhém setu netrefil hřiště a domácí získávají první bod.

0:0

Začal druhý set.
České Budějovice byly v prvním setu o chlup lepší. Hostům nepomohlo ani dvoubodové vedení na konci první poloviny setu.

25:23

Staples směčí od pravého kůlu obil liberecký blok a zajistil domácím vítězství v prvním setu.

24:23

Oddechový čas si vzali domácí.

24:23

Křesťanův servis Liberečtí zneškodnili a následně Štokr uzemnil míč na soupeřovu polovinu.

24:22

Trenér Liberce si vzal druhý oddechový čas. Podávat bude domácí tým.

24:22

Nečistá nahrávka Srba znamená 24. bod pro domácí celek.

23:22

Štokrův servis prolétl celým hřištěm bez kontaktu jakéhokoliv hráče.

22:22

Štokrovu první smeč Michálek zneškodnil, vzápětí Štokr smečoval od pravého kůlu podruhé a už byl úspěšný.

22:21

Staples sice nepropálil dvoumetrové bloky, ale balón se odrazil mimo hřiště.

21:21

Srb přihrával Štokrovi, ten z pravého kůlu vypálil prudce do levého rohu, kde už domácí dvojice míč nezkrotila.

21:20

Michálek smečí od pravého kůlu zařídil domácím jednadvacátý bod.

20:20

Na druhé straně Štokr bodoval. Grut se vrátil na hřiště za Správku.

20:19

Mach zkušeně usměrnil nepříliš povedenou přihrávku De Ama na polovinu soupeře.

19:19

České Budějovice vystřídaly a je tu bod pro Duklu. Na hřiště se vrátili Todua a De Amo. Vrátili se Kraffer a Fila.

19:18

Po Veselého podání přihrál De Amo Toduovi a ten smečí z levé strany hřiště vrací vedení Budějovicím.

18:18

Dlouhou výměnu zakončil nepřesnou smečí od levého sloupu Todua.

18:17

Správka nahradil v libereckém týmu Gruta.

18:17

Staplesovo podání zkrotil Grut, jenže míč se dostal na druhou stranu a Staples smečí ze středu posílá Liberec do vedení.

17:17

K prvnímu oddechovému času sáhl trenér Liberce.

17:17

Pietruczuk vyhodil míč od levého kůlu mimo hřiště a skóre prvního setu je vyrovnané.

16:17

Leikep chyboval na druhé straně a znovu jsou Budějovice na kontakt.

15:17

Bohužel Křesťan z podání netrefil polovinu soupeřova hřiště.

15:16

Staples opět úřaduje. U levého kůlu se opřel do míče a vybil liberecký blok.

14:16

Křesťan poprvé zamířil přesně, smečí středem snížil na rozdíl dvou bodů.

13:16

Liberečtí zkrotili domácí smeč a vzápětí Leikep poslal míč na druhou stranu.

13:15

Totéž se podařilo budějovickému hráči.

13:14

Nepovedené podání Leikepa končí v zámezí.

12:14

Budějovický trenér si vybral oddechový čas.

12:14

Křesťan smečoval od pravého kůlu pouze do bloku a Liberec vede o dva body.

12:13

Liberečtí až na třetí pokus dokázali ukončit akci, Grutovu smeč nezkrotil Kryštof.

12:12

Útok Budějovic středem sítě a přesné zakončení Macha znamená srovnání.

11:12

Štokr našel místo mezi dvěma blokujícími hráči a zamířil přesně.

11:11

Na druhé straně nepřesné podání nám srovnává stav.

10:11

Liberec jde znovu do vedení, od pravého kůlu pálil jeden z libereckých hráčů přesně do hřiště.

10:10

Pietruczuka zastavil dvojitý blok Jihočechů u levého kůlu a máme srovnáno.

9:10

Staples znovu úspěšný a snižuje na rozdíl jednoho bodu.

8:10

Na druhé straně bodoval Veselý, který poslal míč přes De Ama.

8:9

Grut poslal nepříliš prudké podání, domácí si s míčem poradili a vzápětí získal bod pro Jihočechy Staples.

7:9

Nepovedené podání Budějovic končí bodem pro liberecký tým.

7:8

Domácí zkrotili prudké podání Štokra a z vysoké nahrávky poslal míč na zem Staples.

6:8

Útok Gruta od levého kůlu podle rozhodčích lízl prsty blokujícího hráče.

6:7

Domácí první útok nezvládli, vzápětí dostali druhou možnost, po které poslal míč na zem Mach.

5:7

Domácí obrana nezablokovala smeč Liberce od levého kruhu.

5:6

Podání libereckého hráče se nevešlo na vymezenou půlku soupeře.

4:6

Michálek nezablokoval smeč Pietruczuka a Liberec má znovu dvoubodové vedení.

4:5

Michálek znovu zaútočil od levého kůlu a křížnou smečí umístil míš na palubovku soupeře.

3:5

Chyba Štokra, který smečem netrefil hřiště. Po video analýze míč lízl prsty jednoho z blokujících hráčů.

3:4

Michálkova smeč od pravého kůlu nebyla zablokována a Budějovice snižují.

2:4

Grut přesným míčem nabízí Liberci dvoubodový náskok.

2:3

Veselého smeč domácí odvrátili, vzápětí Štokrovu prudkou smeč z pravého kůlu neodvrátil Kryštof.

2:2

Staples zaútočil přesně a Budějovice srovnávají stav.

1:2

Křesťan netrefil servis a daroval Liberci bod.

1:1

Michálek zaútočil středem a tvrdou ranou uzemnil míč na polovinu Liberce.

0:1

Mach založil hru servisem, ze zadní pozice zaútočil Pietruczuk a Liberec získal první bod.

0:0

Základní sestavy:

VK Dukla Liberec: Pietruczuk, Srb, Veselý, Štokr, Grutm Leikep – Kunc

Rozhodčí: Krtička, Rychlík..
Ve sportovní hale v Českých Budějovicích zazněla hymna České republiky a za malou chvíli začne poslední utkání letošního ročníku volejbalové extraligy.
Utkání bude sledovat více než tři tisíce diváků.

Kromě hráčů přijedou Liberec podpořit také fanoušci.

Pokud nemáte vstupenku na dnešní utkání, do haly v Českých Budějovicích už se nedostanete. Zápas je beznadějně vyprodaný.
Mírným favoritem dnešního zápasu jsou České Budějovice. Ty oba domácí duely ve finále zvládly na výbornou, v obou zvítězily 3:0 a dostaly se do vedení v sérii. Liberec však dvakrát dokázal vyrovnat. Po těžkých bitvách vyhrál druhý a čtvrtý zápas na liberecké palubovce 3:2.
Přeji vám příjemný nedělní podvečer. Dnes nás čeká volejbalový vrchol sezóny aneb superfinále! Jeden zápas rozhodne o českém mistrovi. Budou to domácí České Budějovice nebo Liberec?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:0

VK Jihostroj Č. Budějovice: Mach, Staples, De Amo, Todua, Křesťan, Michálek – Kryštof – Fila, Kraffer, Šotola, Ondrovič

VK Dukla Liberec: Pietruczuk, Srb, Veselý, Štokr, Grutm Leikep – Kunc – Správka, Indra, Holubec, Biernat

Rozhodčí: Krtička, Rychlík.