Play-off NHL

Dallas Stars – St. Louis Blues

3:4

konec (1:1, 0:1, 2:2) Stav série: 1:2

30.04.2019, 02:00 • American Airlines Center, Dallas • Semifinále Z. konference • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.39 3.66 2.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To už je z mé strany vše. Někdy příště se zase těším u NHL na počtenou! (05:13:01)

Statistiky zápasu:
Střely na branku – 31:34 (11:10, 10:15, 10:9)
Zblokované střely – 16:28
Vyhraná vhazování – 45:27
Trestné minuty – 6:10
Hity – 29:28
První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Hosté začali lépe a do vedení se dostali už v čase 1:27, když Paraykovu střelu pohotově tečoval jejich nejlepší střelec ve vyřazovacích bojích Jaden Schwartz. Stars pak srovnali hru, ale k dorovnání skóre jim pomohla až přesilovka. V 18. minutě dostal puk před branku Alexandr Radulov a zamířil pod břevno.

Ve druhé části se prosadili pouze hosté. Ve 29. minutě se radoval Tyler Bozak, který si všiml volného puku, jenž proklouzl brankáři Bishopovi mezi betony po střele Thomase. Poté bylo k vidění ještě několik velkých šancí na obou stranách, ale to už kralovali brankáři.

Ve třetí části si oba celky schovaly to nejlepší na posledních sedm minut. V 54. minutě hráli Blues přesilovku, ale udělali velkou chybu, kterou potrestal dorážkou do prázdné branky Andrew Cogliano. Bluesmani si však rychle vzali vedení zpět, když ranou z první brankáře Bishopa překonal Alex Pietrangelo. Stars se nevzdali a čtyři minuty před koncem potřetí v zápase srovnali. Po nezištné přihrávce Heiskanena zakončoval do odkryté branky Tyler Seguin. Jenže ani to nebylo vše. V čase 58:22 totiž odmítl prodloužení hostující Patrick Maroon. Dallasu už k opětovnému srovnání nepomohla ani přesilová hra, která byla samozřejmě vylepšena i o hru bez brankáře.
Konec! Hokejisté Dallasu dnes třikrát dorovnali jednobrankové manko, ale na zásah Patricka Maroona, který přišel v čase 58:22, už odpovědět nestačili. St. Louis tak vítězí 4:3 a v sérii se ujímá vedení 2:1 na zápasy.

59:54

Kotouč opustil útočné pásmo Dallasu!

59:25

Pietrangelo vyhodil!

59:16

Bylo to bez teče! Colton Parayko je na trestné lavici a Dallas bude hrát v 6 proti 4!

59:16

Paraykovo vyhození končí v hledišti. Hostující zadák ukazuje, že to bylo přes hůl napadajícího Seguina, ale rozhodčí se ještě radí...

St. Louis právě vstřelilo branku!
To je neskutečné! Hosté se 98 sekund před koncem ujímají počtvrté v utkání vedení! Bouwmeester nahodil puk do zadního mantinelu, odkud se odrazil k PATRICKOVI MAROONOVI. Ten si o vytáhl před branku a podél pravé ruky brankáře Bishopa ho umístil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Jay Bouwmeester a Tyler Bozak.

57:39

Málem velká nepříjemnost pro domácí! Nahození Pietrangela totiž bruslemi tečoval na vlastní branku John Klingberg, ovšem Stars zachránila rychlá reakce brankáře Bishopa!

56:48

Máme před sebou závěr třetí třetiny. Teď už může rozhodnout každá chyba.

55:52

55:52 Tyler SEGUIN - 3:3

55:52

Dallas právě vstřelil branku!
A je zase vyrovnáno! Pietrangelo nedokázal odehrát puk z vlastní obranné třetiny, čehož využil Miro Heiskanen, který krásným pasem předložil kotouč TYLEROVI SEGUINOVI a ten zakončoval do odkryté branky – 3:3. Asistence: Miro Heiskanen a Mats Zuccarello.

55:20

Blues se dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak stěhuje před Binningtona.

55:07

Do konce třetí třetiny schází pět minut. Puk mají hosté.

54:24

54:24 Alex PIETRANGELO - 2:3

54:24

Bluesmani si berou ztracené vedení zpět! Už při hře 5 na 5 nabil Jay Bouwmeester svému kolegovi z obrany ALEXOVI PIETRANGELOVI, který z vrcholu levého kruhu propálil z první přesouvajícího se Bishopa a zaznamenal tak svou první trefu v tomto play-off. Asistence: Jay Bouwmeester a Jaden Schwartz.

53:37

Hosté pokračují v přesilovce a mohli si vzít vedení zpět. Ránu Alexe Pietrangela však zastavila tyčka!

53:06

53:06 Andrew COGLIANO - 2:2

53:06

Obrovská chyba hostí! Na přihrávku Schenna totiž na útočné modré nedosáhl Dunn a domácí se díky tomu dostali ve vlastním oslabení do přečíslení 2 na 1. Mattias Janmark to zkusil vyřešit sám, když se z pravé strany natlačil do zakončení, které Binnington ještě pokryl, ale ANDREW COGLIANO už dorážel do odkryté klece – 2:2. Asistence: Mattias Janmark.

52:37

Domácí se osvobodili vyhozením Dickinsona.

52:17

Z levého kruhu střílel Tarasenko, branku minul.

52:07

Roman Polák zasáhl holí do obličeje Roberta Thomase a dvě minuty si osedí na trestné lavici.

51:13

Miro Heiskanen hraje hodně aktivně. Teď pálil z levé strany k bližší tyčce, ale Binnington puk vyrazil vyrážečkou do boční síťky. To některé diváky zmátlo a na chvíli se radovali z gólu, než pochopili, že se síťka rozvlnila z boční strany.

50:45

Tentokrát byl domácím odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.

50:26

Zakázané uvolnění Dallasu. Hra se přesouvá do útočného pásma St. Louis.

50:09

Hosté se dostali ke kotouči, který Colton Parayko nahodil za branku soupeře. Pětice Blues byla po icingu na ledě dlouho a tak odešla střídat.

49:44

Zakázané uvolnění Blues.

49:24

Miro Heiskanen vyslal na branku takovou skrytou střelu, kterou si Binnington na poslední chvíli našel a vytěsnil puk vyrážečkou.

48:34

Hostující obránce poslal puk po levém mantinelu a v útočném pásmu ho dojel Oskar Sundqvist. Ten se dostal i do zakončení, které musel likvidovat Bishop.

48:16

Bortuzzo nahodil puk za branku soupeře, hosté tak mohou poslat na led čerstvé síly.

46:56

Radulov nahrál doprava na Jamieho Benna, který střílel v momentě, kdy právě Radulov zaujal pozici před Binningtonem. Hostující gólman si ale poradil a navíc kotouč zmrazil ve své výstroji, čímž nedovolil Rusovi myslet na případnou dorážku.

46:44

Od modré čáry střílel John Klingberg, ale jeho okus zablokoval Parayko.

46:36

Nahození ze středního pásma raději podržel Jordan Binnington. Následuje reklamní přestávka.

45:49

Zuccarellova zadovka našla Jasona Dickinsona. Ten se chtěl natlačit až před Binningtona, ale to mu nakonec nevyšlo.

44:49

Patrick Maroon nahrál na pravou stranu Robertovi Thomasovi. Ten si ještě počkal na svého spoluhráče, jemuž kotouč vracel na osu hřiště, ovšem Maroon jeho nabídku nakonec nezpracoval.

43:57

Z rohu kluziště nahazoval puk na branku Tyler Seguin. Před Binningtonem operoval Alexandr Radulov, který kotouč nedokázal tečovat.

43:08

Miro Heiskanen našel hezkou přihrávkou rozjetého Blakea Comeaua. Ten mířil dobře nad levý beton brankáře Binningtona, který však zakročil lapačkou.

42:32

Dobrá práce Romana Poláka. Přihrávka Robbyho Fabbriho totiž prošla do brankoviště, kde ale kotouč zastavil právě Polák a přikopl ho brankáři Bishopovi, jenž ho přikryl.

42:19

Vince Dunn svou bombou sestřelil bránícího Hintze. Další ránu obránce Blues pak lapil Bishop.

41:51

Radek Faksa zavezl kotouč až za branku St. Louis. Nedokázal ho však předat spoluhráčům.

41:16

Sledujeme zatím takový poklidnější začátek třetiny. Brankáři ještě nemuseli do akce.

40:08

Začala třetí třetina, před kterou to měli lépe rozehrané hosté, ale jednogólové manko pro Dallas ještě nemusí nic znamenat.

Hity – 24:19
Po druhé třetině to mají o něco lépe rozehrané Blues, kteří vedou na ledě Dallasu 2:1. Zatím rozdílový gól vstřelil ve 29. minutě Tyler Bozak, který si všiml volného puku, jenž proklouzl brankáři Bishopovi mezi betony po střele Thomase. Poté bylo k vidění ještě několik velkých šancí na obou stranách, ale to už kralovali brankáři.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58

Ještě jedno přerušení hry. Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

39:53

Kotouč má Alex Pietrangelo a už s ním nikam pospíchat nebude.

39:01

Běží poslední minuta první třetiny.

38:21

Na druhé straně se dostával do úniku Tyler Bozak. Byl ale tísněn vracejícím se Janmarkem a tak nedokázal Bishopa překonat!

38:11

Domácí pořádně zahrozili až po skončení přesilovky. Heiskanen přenesl hru na Mattiase Janmarka, který z levého kruhu těsně minul.

37:34

Barbašev vyhodil puk až k brance Bena Bishopa.

36:29

Robert Bortuzzo se asi zbláznil, protože v oslabení naprosto zbytečně hned několikrát krosčekoval Esu Lindella. Měl štěstí, že domácí obránce se rozhodl poslední krosček od Bortuzza herecky prodat a tak je vyloučen také on za filmování. Nadále se tedy hraje 5 na 4.

36:10

Vyloučení přeci jen přichází. Carl Gunnarsson – vysoká hůl.

36:10

Roman Polák skončil na ledě poté, co ho zasáhla do tváře hůl padajícího Carla Gunnarssona. Ten v tom byl sice naprosto nevinně, ale i tak by podle pravidel mělo přijít vyloučení beka St. Louis. Rozhodčí se zatím radí, hlavní to zřejmě neviděli...

35:52

Střelu Vladimira Tarasenka z levého kruhu pokryl Bishop. Domácí brankář si pak poradil také s ranou Parayka od modré čáry.

35:36

Výborný forčekink předváděla Sundqvistova formace. Domácí měli velké problémy s rozehrávkou.

34:48

Zakázané uvolnění Stars. Hra se stěhuje před brankáře Bishopa.

34:03

34:03 Skvělou práci holí předvedl brankář Bishop, který poslal dlouhou přihrávkou do úniku Cogliana.

34:03

Ben Bishop předvedl fantastickou rozehrávku, když nádhernou kolmicí poslal do samostatného úniku Andrewa Cogliana! Tomu však sebral obrovskou šanci obránce Gunnarsson, který mu zezadu přizvedl hůl a Cogliano tak vůbec nezakončil.

33:18

Brayden Scheen dostal kotouč na levé křídlo a střelou přes obránce prověřil Bishopa. Ten byl na místě.

32:57

Z vrcholu levého kruhu vypálil Jason Dickinson. Binnington drž puk na své hrudi a přerušil tak hru.

32:42

Domácí pro změnu v postavení mimo hru.

32:12

Zakázané uvolnění hostí.

31:32

Radulov našel krosem přes útočnou třetinu Mira Heiskanena. Ten chtěl ještě dávat před prázdnou branku Seguinovi, ale ten na kotouč nedosáhl!

30:37

30:37 O'Reillyho vychytal Bishop.

30:37

Vladimir Tarasenko poslal do loženky Ryana O'Reillyho. Ten se ocitl za zády obránce, ale jeho forhendovou kličku zastavil Ben Bishop pravým betonem!

30:01

Nahození Alexe Pietrangela podržel v lapačce Bishop. Následuje reklamní přestávka.

29:41

Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

29:16

29:16 Polák poslal do šance Radulova. Ten ztroskotal na brankáři St. Louis.

29:16

Mohlo být srovnáno! Velmi dobře to udělal Roman Polák, který posunul puk do jízdy Alexandrovi Radulovovi. Ten najížděl sám na Binningtona, který si s jeho bekhendovým zakončením poradil!

28:30

28:30 Tyler BOZAK - 1:2

28:30

Hosté podruhé v zápase vedou! Obránce Vince Dunn v útočném pásmu utancoval bránícího Janmarka a předložil puk Robertovi Thomasovi, jehož střela prošla Bishopovi mezi betony a kotouč se zastavil za nimi v brankovišti. Jako první si toho všiml TYLER BOZAK, který touš pohodlně doklepl za brankovou čáru. Asistence: Robert Thomas a Vince Dunn.

27:28

Od modré čáry střílel Dunn. Puk se od zadního mantinelu odrazil k Barbaševovi, který branku také netrefil.

26:40

David Perron si vyjel od zadního mantinelu až do zakončení. Bishop si střelu k bližší tyčce pohlídal.

26:07

Teď to domácí rozjeli slušně! John Klingberg s pukem objel branku a Binnington musel po jeho střele rychle do rozkleku. Poté pálil od modré Miro Heiskanen a nakonec zakončoval Blake Comeau. To už Binnington puk zalehl a tak tu máme reklamní přestávku.

25:51

Po vhazování vystřelil John Klingberg. Puk má v lapačce Binnington.

25:46

Do střely Jasona Spezzy z pravého kruhu vložil hokejku Jay Bouwmeester a puk skončil v ochranné síti.

25:19

Tyler Bozak dobře zapracoval za brankou Dallasu a po následné přihrávce Thomase projel puk Bishopovým brankovištěm, aniž by ho někdo z hráčů St. Louis zasáhl. Brankář Dallasu měl štěstí, v tu chvíli totiž bezmocně seděl mimo hru.

24:19

Mattias Janmark dohrál za brankou Pietrangela. Ten se ocitl na ledě, ale puk se odrazil k dalšímu hráči St. Louis.

23:07

Mats Zuccarello poslal křížným pasem dopředu Jamieho Benna. Ten zleva minul hostující klec!

22:58

Tahle přesilovka Stars nebyla vůbec dobrá. Hosté jsou v plném počtu.

22:38

Gunnarsson odklízí kotouč do bezpečí. Domácím byla navíc odpískána vysoká hůl a rozhodčí nařizují buly v obranném pásmu Dallasu.

22:09

Střelu Mira Heiskanena zablokovala obrana Blues. Hosté se poté i osvobodili.

21:28

Tyler Seguin hledal Jamieho Benna. Tomu puk před brankou přeskočil hokejku.

20:57

Jenže Jay Bouwmeester vzápětí posílá kotouč přes plexisklo do hlediště a je vyloučen za zdržování hry! Druhá přesilová hra Dallasu v dnešním zápase. První domácí využili.

20:54

Alexandr Radulov si nedokázal prohodit obránce Bouwmeestera, Stars ale ještě zůstávají v útočné třetině.

20:20

Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před Bishopem.

Hity – 13:12
První třetina nabídla vyrovnaný hokej, takže skóre 1:1 dění na ledě určitě odpovídá. Hosté začali lépe a do vedení se dostali už v čase 1:27, když Paraykovu střelu pohotově tečoval jejich nejlepší střelec ve vyřazovacích bojích Jaden Schwartz. Stars pak srovnali hru, ale k dorovnání skóre jim pomohla až přesilovka. V 18. minutě dostal puk před branku Alexandr Radulov a zamířil pod břevno.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28

Teď skončil puk v prostoru střídaček. Další buly ve středním pásmu.

19:00

Přesně 60 sekund před koncem první třetiny se hosté dopustili postavení mimo hru.

18:04

Dobrý pas do předbrankového prostoru dostal Vladimir Tarasenko. Kotouč skončil pod Bishopem.

17:12

17:12 Alexandr RADULOV - 1:1

17:12

Domácí přesilovku nakonec využívají! Skvělou práci odvedl obránce Lindell, který udržel kotouč u levého mantinelu a díky tomu se k hracímu předmětu dostal Justin Dowling, jenž ho posunul do rohu na Jasona Spezzu. Ten nalezl přesným pasem před brankou najetého ALEXANDRA RADULOVA a ruský bohatýr zamířil pod víko – 1:1. Asistence: Jason Spezza a Justin Dowling.

16:52

Barbašev vypíchl kotouč rozehrávajícímu Heiskanenovi a z branky musel rychle vyjet Bishop.

16:25

Nyní se podařilo vyhodit Gunnarssonovi.

15:46

Ryan O'Reilly vyhrál buly v obranném pásmu a hosté tak mohli vyhodit.

15:36

Přesilovou hru si zahrají také domácí Hvězdy. Za podrážejí je potrestán Jay Bouwmeester.

15:12

14:53

Thomas vypálil z levé strany a po letícím puku se ještě natahovat Jaden Schwartz. Kotouč však skončil u Bishopa.

14:12

Domácí se snaží v oslabení aktivně přistupovat k soupeři. David Perron tak střílel z nepřipravené pozice a po jeho nepřesné ráně kotouč vylétl do středního pásma.

13:38

Domácím se podařilo vyhodit.

13:11

Vyloučeným hráčem je kapitán Jamie Benn, který se dopustil podrážení v útočném pásmu.

13:01

Signalizováno je vyloučení na domácí straně, zatím probíhá výhoda Bluesmanů.

12:37

Tyler Seguin se pokusil o střelu z otočky. Puk skončil za brankou St. Louis.

12:01

Dva hráči Dallasu se prali o puk v rohu za brankou hostí. Ten jim ale sebral Robert Bortuzzo.

11:19

Od modré čáry střílel hned po buly John Klingberg. Po zákroku Binningtona je tu další reklamní pauza.

11:14

Zakázané uvolnění St. Louis.

10:28

Z dobré pozice zakončoval obránce Miro Heiskanen, který si najel na pozici falešného levého křídla. Jeho střelu k bližší tyčce vyrazil Binnington vyrážečkou.

09:35

Z pravého kruhu to zkoušel Alexandr Radulov. Jeho střelu zablokoval Bouwmeester, který následně vytlačil ruského útočníka do rohu kluziště.

08:42

Na druhé straně pálil od modré Ben Lovejoy. Binnington si připsal snadný zákrok lapačkou.

08:31

Parayko přenesl hru na Patricka Maroona, který střílel z levého kruhu. Nastřelil jen nohu hráče Dallasu.

08:21

Po střele Davida Perrona ukryl puk v lapačce Bishop. Následuje reklamní přestávka.

08:07

Na zemi se ocitl Jason Spezza. Vypadalo to na podražení, ale rozhodčí nechávají hru pokračovat.

07:05

Kotouč vyvezl dopředu Roope Hintz. Jeho prudká střela minula branku Blues.

06:50

Colton Parayko zavezl puk hluboko do útočného pásma. Tam si ho vyměnil s Barbaševem, ovšem jeho nahození neprošlo až na branku.

05:48

Ke kotouči se ve středním pásmu dostal Radek Faksa, který ho napálil za branku soupeře a odešel se svou lajnou střídat.

04:50

Po přihrávce Seguina střílel z pravé strany Jamie Benn. Binnington jeho pokus vyrazil.

04:30

Domácí se zatím nedostali do nějakého nebezpečného zakončení. Stále častěji hrají v útočném pásmu, ale Blues brání dobře.

03:35

Nahození Bouwmeestera ze středního pásma podržel v lapačce Bishop. Rozehrát mu nedovolil napadající Perron.

03:00

Zakázané uvolnění St. Louis. Vhazuje se před Binningtonem.

02:36

První náznak šance pro Stars. Na levé straně měl kotouč Tyler Seguin, jenž hledal najíždějícího Jamieho Benna. Přihrávku však zablokoval Alex Pietrangelo.

01:37

Hosté začali zápas opravdu dobře. Nyní střílel z levého kruhu Patrick Maroon a Bishop musel zasahovat.

01:27

01:27 Jaden SCHWARTZ - 0:1

01:27

Blues se rychle ujímají vedení! Ryan O'Reilly držel puk v rohu kluziště, odkud ho nahrál na modrou čáru Coltonu Paraykovi. Ten ho nahodil na branku a clonící JADEN SCHWARTZ kotouč tečoval mimo dosah gólmana Bishopa. Asistence: Colton Parayko a Ryan O'Reilly.

01:03

Hosté nadále pobývali v útočné třetině. Zuccarello se ale nakonec dostal ek kotouči a vyhodil.

00:22

Od pravého mantinelu střílel hostující obránce Robert Bortuzzo. Puk drží na svém těle brankář Bishop.

00:01

Efektní předzápasová scenérie.

Dozněla národní hymna Spojených států amerických. Za malou chvíli tu už máme úvodní buly zápasu.
Hráči obou týmů už nastupují na led. Vítá je parádní laserová show.

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.

Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Murray, Gibbons.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Průběh série – 1:1 na zápasy:

St. Louis – Dallas 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky:
6. Fabbri (Barbašev, Parayko), 39. Tarasenko (B. Schenn, Pietrangelo), 44. Tarasenko – 31. Spezza (J. Klingberg, Zuccarello), 58. Ja. Benn (Hintz, Seguin)

St. Louis – Dallas 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. Parayko (R. O'Reilly, Perron), 42. Schwartz (Parayko) – 8. Hintz (Zuccarello, Dickinson), 14. Heiskanen (Hintz, Zuccarello), 15. Janmark (Dickinson), 60. Hintz (Ja. Benn)

Dallas Stars:
Hvězdy skončily po základní části v tabulce Západní konference na šestém místě, když nasbíraly o 6 bodů méně než Blues. Také Stars se pohybovaly dlouho na hraně postupu do vyřazovacích bojů, ale závěr základní části zvládli velmi dobře. V prvním kole play-off pak hráči Dallasu poměrně překvapivě vyřadili Nashville, Predátory zdolali výsledkem 4:2 na zápasy. Také Stars mají velkou oporu mezi tyčemi. Jejich gólman Ben Bishop měl v základní části nejvyšší procentuální úspěšnost a je nominován na Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře sezóny.