konec (2:0)

26.04.2019, 18:00 • Stadion Zagłębia, Lubin • O titul • Milan Huppert

Tipsport: 1.93 3.37 3.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju příjemný zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:55:04)
Máme za sebou utkání 33. kola polské ligy ve skupině o titul, ve kterém Zagłębie Lubin zdolalo Jagiellonii Białystok v poměru 2:0. Obě branky padly v první půli, nejprve se hlavou prosadil Damjan Bohar, na spoluhráče pak navázal o dvacet minut později Patryk Tuszyński. Domácí celek se díky tomuto vítězství dotahuje na dnešního soupeře na rozdíl jediného bodu, boj o Evropskou ligu už je však s největší pravděpodobností pro oba celky ztracen.

90+4

90+3

Poslední minutu hráči Lubinu kombinují na vlastní polovině, protihráči už se ani nesnaží napadat.

90+2

O pozdvižení se ještě postaral Dawid Pakulski, jeho dělovka jen těsně minula břevno Kelemenovy brány.

90+1

Výborný presink čerstvého Łukasze Poręby donutil Arseniče pouze odkopnout míč do autu.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.

89

Lubin se chytře snaží kouskovat hru, na polovině hřiště zastavil útok soupeře ještě v jeho zárodku nedovoleným zákrokem Filip Starzyński.

88

Tak přeci jen našel malé okénko v obraně Patryk Klimala, polský útočník ale po centru z pravé strany poslal hlavičku nad branku.

87

Jagiellonia se zoufale snaží alespoň o čestný zásah, na polovinu soupeře chodí i ve více lidech, avšak defenziva soupeře je neprostupná.

86

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Damjan Bohar, přichází Patryk Szysz.

85

Hostům se prostě nedaří. Osobní obranu mají obránci Lubinu zmáknutou skvěle.

84

Nicméně domácí celek to zase tak moc mrzet nemusí. Hráči si totiž zatím v klidu drží svůj dvoubrankový náskok a nevypadá to, že by se schylovalo k nějakému dramatu.

83

A penalta se ruší! Důvodem je faul na polovině hřiště, který inkriminovanému momentu předcházel!

82

Tak pozor! Hlavní rozhodčí jde ještě celou situaci přezkoumat k videu!

81

Zoran Arsenić ve vápně viditelně stáhl Łukasze Porębu a rozhodčí bez váhání nařizuje pokutový kop!

80

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Filip Jagiełło, přichází Łukasz Poręba.

79

Naprosto zbytečné zatažení za dres v podání Martina Pospíšila. Z českého hráče lze vidět frustraci z výsledku.

78

Böðvar Böðvarsson byl na vlastní polovině zahnán pod tlak, a tak z autového vhazování hostů je o chvilku později aut domácích.

77

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Jesus Imaz Balleste, přichází Patryk Klimala.

76

Dnešní utkání sleduje 3 022 diváků.

75

Guilherme v krkolomné pozici vybojoval alespoň autové vhazování, aktivita hostů stoupá.

74

To bylo příliš dlouhé. Jesus Imaz Balleste neměl sebemenší šanci dostihnout dlouhý nákop spoluhráče.

73

Střídání v týmu Zagłębie Lubin: ze hřiště odchází Bartlomiej Radoslau Pawlowski, přichází Dawid Pakulski.

72

Po výkopu brankáře se do držení míče zase dostala Jagiellonia, v hlavičkovém souboji totiž Kadlec přetlačil Bohara.

71

Do pokutového území domácích přilétl centrovaný míč, který ale přeletěl všechny hlavu nacházející se v šestnáctce.

70

Výborné přenesení hry na pravou stranu, Guilherme si ovšem s míčem příliš nerozuměl, nedokázal ho zpracovat.

69

Domácí celek se po dlouhé době dokonce prokombinoval na polovinu soupeře, vápno ale má obrana hostů pokryté výborně.

68

Čas se krátí, každou minutou je Lubin blíže velmi cennému tříbodovému vítězství.

67

Ve velké šanci se ocitl agilní Jakub Wójcicki, jeho skákavou křižnou střelu ovšem Konrad Forenc skvěle vyrazil!

66

Z velké dálky vypálil Bartosz Kwiecień, svým pokusem pozdravil jen diváky na tribuně.

65

Za šestnáctkou se ke střele odhodlal Nemanja Mitrović, gólmanovi tento projektil způsobil nemalé problémy, nadvakráte ho ovšem nakonec zkrotil.

64

Centr Romanczuka z pravé strany nebyl vůbec špatný, z branky ale vyběhl Konrad Forenc a vyboxoval balón do bezpečí.

63

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Martin Košťál, přichází Jakub Wójcicki.

62

Hráči Lubinu se pochopitelně nikam neženou, do kombinace dokonce zapojili i svého brankáře Forence.

61

Pas na zadní tyči si už už chystal balón na zpracování Pawlowski, hlavou ale nakonec úplně změnil trajektorii míče Böðvar Böðvarsson.

60

Máme za sebou hodinu zápasu a stav je stále 2:0 pro domácí. Jagiellonia sice ve druhé půli je lepším týmem, z gólu se však čtvrtý celek Estraklasy ještě neradoval.

59

Hosté přebrali iniciativu hry na svou stranu, defenziva Lubinu však zatím funguje bezchybně.

58

Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, o další přerušení hry se postaral nedovoleným zákrokem Bartlomiej Radoslau Pawlowski.

57

Patryk Tuszyński podnikl souboj o míč s Kadlecem. Vše bylo zbytečné, domácí útočník se totiž nacházel v ofsajdu.

56

Z přímého kopu ovšem ohrožení branky nepřišlo, centr zamířil přímo do rukavic Kelemena.

55

V souboji dvou 99 úspěšnější ta domácí, čili Bartosz Slisz, jenž se nechal Bartoszem Kwiecieńem faulovat.

54

Žlutou kartu dostává Zoran Arsenić (Jagiellonia Białystok).

53

Dlouhý výkop Forence skoro až k šestnáctce, v hlavičkovém souboji byl však úspěšnější hostující Andrej Kadlec.

52

Šanci na snížení Jesus Imaz Balleste zahazuje! Výborně mu po přímém kopu přihrál hlavou Arsenič, hostující křídelník ale poslal míč nad břevno.

51

Dominance Lubinu už ani zdaleka není tak jednoznačná. Na aktivitě naopak nabírá Jagiellonia, která evidentně domů nechce odjet s prázdnou.

50

Špatně se teď domluvil Böðvar Böðvarsson s Martinem Pospíšilem. Český středopolař se pokusil narazit spoluhráči, ten však počítal s vrácením do nohy.

49

Zajímavou průnikovou přihrávku vymyslel Jesus Imaz Balleste, před Košťálem ovšem sebral balón pozorný Konrad Forenc.

48

Martin Košťál se snažil do vápna prodrat přes Oka, avšak nepovedlo se mu to.

47

Centr Bohara z pravé strany nenašel svůj cíl, do bezpečí odhlavičkoval Taras Romanczuk.

46

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Marko Poletanović, přichází Bartosz Kwiecień.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Skončil první poločas utkání mezi Lubinem a Jagiellonií, který zvládli lépe domácí hráči, ti jdou do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech. O první gól se postaral hlavou po centru z pravé strany Damjan Bohar. I druhá branka přišla po pasu zprava, tentokráte ale od Jagiełła, zakončujícím hráčem byl pro změnu Patryk Tuszyński. Hosté mají do druhé půle rozhodně co zlepšovat.

45+2

45+1

V první půli už se nic nestane, poslední sekundy se dohrávají ve středovém kruhu.

45

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

44

Patryk Tuszyński viděl nabíhajícího Bohara a tak mu chtěl hned z první adresovat přihrávku. Autor druhé branky ale netrefil míč ideálně, ten se tak odkutálel pouze do zámezí.

43

Jesus Imaz Balleste si na sebe vzal až příliš velké sousto, proti trojici protihráčů neměl nárok na úspěch.

42

Lubin vysvobodil z tlaku Damian Oko, jenž se vůbec nerozpakoval a odkopl balón daleko na polovinu soupeře.

41

Hosté opravdu začali hrát až teď ke konci poločasu, zda to ovšem povede ke kýženému snížení je zatím ve hvězdách.

40

Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou domácí do kabin s dvoubrankovým vedením v zádech?

39

Ani nyní to hostujícím hráčům nevyšlo, průnikovou přihrávku směřující na Poletanoviče zastavil Ľubomír Guldan.

38

Konečně se o nějakou akci pokusila i Jagiellonia, finální přihrávka na Ballesteho ale nebyla přesná.

37

Nemanja Mitrović si zřejmě ublížil při souboji s protihráčem, nevypadá to ale na nic vážného.

36

Do ideální pozice dostal balón Damjan Bohar. Střelce úvodní branky ovšem zradil první dotek, útočník tak vůbec nezakončil.

35

Böðvar Böðvarsson odcentroval z levé strany, trefil ale hned prvního bránícího hráče, míče se tak znovu chopili domácí.

34

V těžké pozici zpracovával balón Patryk Tuszyński. Nemusel si ale dělat škodu, nacházel se totiž v ofsajdu.

33

Domácí zase souvisle kombinují na polovině soupeře, Jagiellonia se na utkání zjevně nepřipravila úplně ideálně.

32

Z velké dálky vyzkoušel své štěstí Jesus Imaz Balleste, minul však o pořádný kus.

31

Tentokráte po levé straně se probíjel Jakub Tosik, avšak neuspěl, cestu domácímu hráči zatarasil Guilherme.

30

Domácí celek hraje v dnešním zápase opravdu skvěle, dvoubrankové vedení je zcea zasloužené.

28

28. Patryk Tuszyński (ZAG) - 2:0

28

Zagłębie právě vstřelilo branku!
A je to o dvě branky! Opět přišel centr z pravé strany, tentokráte ovšem od Jagiełła. Na přední tyči se k míči nejrychleji dostal PATRYK TUSZYŃSKI, jenž zavěsil neomylně pod břevno!

27

Dlouhý balón za obrnau, za kterým sprintoval Damjan Bohar, dříve u balónu ovšem byl Marián Kelemen.

26

Pas z rohového kopu dopadl na šestnáctku, odkud hlavičkoval Filip Starzyński. Jeho hlavička však postrádala razanci i přesnost.

25

Centr na přední tyč hledal Guldana, před ním ale odvrátil míč do autu Nemanja Mitrović.

24

Filip Jagiełło si chytře pokopl míč a nechal se faulovat Pospíšilem. Přímý kop pro Lubin.

23

Až příliš zbrkle se zachoval brankář Marián Kelemen, jenž nikým neatakovaný odkopl balón pouze do autu.

22

Přihrávky u pravé lajny k úspěchu nevedly, pas Tosika bez problémů zachytil Andrej Kadlec.

21

Hra se postupem času více vyrovnala, mírně aktivnější jsou i nadále hráči domácích, soupeř už ale lépe čte jejich záměr.

20

Hosté sportovně vrátili balón soupeři, Lubin se tak může pokusit o další kombinační akci, která by vedla k brance.

19

Bartosz Slisz už je na nohou a evidentně schopen pokračovat ve hře. Za postranní čárou už se hlásí o návrat do hřiště.

18

Na hrací ploše se po vzájemném souboji ocitli dva protihráči. Hůře ze souboje odešel Bartosz Slisz, jenž je momentálně v rukou lékařů.

17

S postavením Pawlowského teď bylo všechno v pořádku, avšak domácí hráč narazil na výborně bránícího Mitroviče.

16

Filip Starzyński obešel dva protihráče a následně hledal na pravé straně volného Pawlowského. Ten ale věděl, že se nachází v ofsajdu a tak míč pustil do zámezí.

15

Hostující celek se snaží vysokým presinkem donutit soupeře k chybě, zatím se mu to ovšem vůbec nedaří.

14

Domácí pokračují v souvislé kombinaci, Jagiellonia za první čtvrthodinu ještě neměla míč na kopačkách déle jak půl minuty v kuse.

13

A znovu na sebe upozornil tento polský křídelník, jeho přízemní centr ale odkopl do bezpečí Zoran Arsenić.

12

Velmi aktivní je v úvodních minutách hlavně Bartlomiej Radoslau Pawlowski, ten se však po dobré přihrávce spoluháče nacházel v ofsajdu.

11

Z něj ale nic zajímavého nebude, Bartosz Slisz zvolil dlouhé přenesení hry na kraj hřiště, kde čekal připravený Ľubomír Guldan.

10

Filip Starzyński si výborně pokryl balón před Pospíšilem, který soupeře fauloval, Lubin bude zahrávat přímý kop.

9

Bartlomiej Radoslau Pawlowski se opět postaral o centr, Bohar na něj ovšem tentokráte nedoskočil.

8

Favorit hend po šesti minutách ztrácí jednu branku a pokud se rychle nevzpamatuje, tak zřejmě nezůstane jen u jednoho zásahu.

6

6. Damjan Bohar (ZAG) - 1:0

6

Domácí z velkého tlaku těží úvodní branku! Do centru Pawlovského z pravé strany se skvěle položil DAMJAN BOHAR, jenž svou hlavičku namířil nechytatelně do protipohybu Kelemena!

5

Pěkné sklepnnutí hrudí od Patryka Tuszyńského na Filipa Starzyńského, ani druhé zakončení tohoto středopolaře však nezamířilo mezi tři tyče.

4

Marko Poletanović vyslal po pravé straně Ballesteho. Celou situaci ovšem skvěle přečetl gólman Kelemen, jenž před protihráčem schoval míč do rukavic.

3

Filip Starzyński se po rohovém kopu dostal k hlavičce, mzamířil ale nad branku.

2

Lubin pro dnešní zápas oblékl oranžové dresy, hráči Jagiellonie navlékli dresy barvy bílé.

1

Zagłębie Lubin: Forenc – Tosik, Balić, Slisz, Guldan (C) – Pawlowski, Oko – Jagiełło, Starzyński, Tuszyński – Bohar.

Jagiellonia Białystok: Kelemen – A. Kadlec, Arsenić, Mitrović, Böðvarsson – Poletanović, Romanczuk (C) – Košťál, Pospíšil, Guilherme – Balleste.
Náhradníci: Sandomierski – Wójcicki, Adamec, Twarowski, Ozga, Klimala, Kwiecień.

Rozhodčí: Złotek – Mucha, Kupsik.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.