Polská Ekstraklasa

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

1:2

konec (1:0)

25.04.2019, 20:30 • Stadion Miejski, Wrocław • 32. kolo • Jiří Polášek (@Pol45Jiri)

Tipsport: 2.03 3.29 3.51 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nakonec jsme viděli zajímavý fotbal shodně i ve druhém poločase. Zde už se ale projevila výraznější převaha Górniku, který většinu poločasu diktoval tempo. První gól padl z penalty, druhý už si vypracoval tým ze Zabrze sám. Body tedy berou hosté, a to všechny.

Díky, že jste tu dnes byli a budu se těšit příště. Jiří Polášek. (22:31:56)
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:9. Střely mimo: 6:7. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:17.

90+7

90+6

Domácí začínají být pořádně aktivní a nebezpeční až v nastaveném čase. I tak ale v šanci za šancí zklamávají.

90+5

Při velké šanci domácích na srovnání ale hráči týmu Slask faulovali ve vápně a šance tak zůstává nevyužita.

90+4

Brankář Górniku Chudý si opět míč dal přesně na pravý růžek malého vápna. Odtud se mu asi dobře vykopává.

90+3

90+3. Wojciech Golla (SLA)

90+3

Domácí rozehráli přímý kop. Ten dokonce přímo na hranici malého vápna našel cíl, jenže hráč, který ho dostal to nezaregistroval tak rychle a tak je míč odvrácen.

90+2

Centr přišel do vápna domácích, ale stejně jako před chvílí na opačné straně byl odvrácen.

90+1

90+1. Valerian Gvilija (GOR)

90+1

Rozhodčí to natáhl opravdu na dlouho. Nastavuje se ještě 7 minut nad základní standardní hrací dobu.

90

Ještě v poslední minutě letěl centr do vápna hostů. jeden z fotbalistů Górniku odhlavičkoval, ale byl tvrdě poslán k zemi a nyní leží na trávníku.

89

Poslední minuty přinášejí ještě šance na obou stranách. Ty ale nejsou nějak ohromné. Vypadá to, že stav už vydrží takový, jaký je.

87

Na druhé straně ještě přišla šance, která mohla vrátit zápasu remízový stav. Zůstala však neproměněna.

86

Hosté se ale opět dostali rychle do útoku. Tak rychle ale míč opět ztratili.

85

Další ofsajd, který zastavuje akci, přichází v 85. minutě. Měl ho na svědomí Górnik.

84

Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Kamil Zapolnik, přichází Łukasz Wolsztyński.

84

Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Krzysztof Mączyński, přichází Damian Gąska.

83

Žlutou kartu dostává Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław).

82

Střídání v týmu Śląsk Wrocław: ze hřiště odchází Łukasz Broź, přichází Daniel Szczepan.

81

Ihned po rozehrávce domácí atakují pokutové území. Vzešly z toho už dvě střely. Jenda šla ale vedle, zatímco druhá do náruče Chudého.

79

79. Igor Angulo (GOR) - 1:2

79

Górnik Zabrze právě vstřelil branku!
Autorem branky je IGOR ANGULO. Igor je nyní dvougólovým střelcem a určitě si tím u trenéra odčinil tu žlutou kartu. Stav je 1:2!

Igor Angulo (GOR) - 1:1

78

Hosté se rychle přesunuli do útoku a u šestnáctky domácích drží míč. Vymýšlí kombinaci, která překvapí obranu.

77

Holownia a Matras spadli v hostujícím vápně. Holowia byl ale viníkem a žádná penalta se pískat ani nebude.

76

Domácí konečně zase začali útočit a sevřeli u vápna Górnik. Ten už se dvě minuty nemůže vymanit.

74

Hostující hráč se stěhuje z hřiště za čáru a bude se ledovat. Hosté tedy na chvíli v deseti. I tak však pokračují dopředu.

73

V krátkém časovém intervalu leželi na zemi 2 hráči hostů. Hra se přiostřuje. Hosté by rádi co nejrychleji ztrhli vedení na svou stranu.

72

Žlutou kartu dostává Jakub Słowik (Śląsk Wrocław).

71

Žlutou kartu dostává Igor Angulo (Górnik Zabrze).

70

Jimenéz unikl po levé straně a křídle, odkud poslal pozemní centr do středu. Zde Angulo přenechal Zurkovskému a ten vypálil. Brankář kryje.

69

Nyní se po velmi, velmi dlouhé době dostali do útoku i domácí. Ti zde ale dlouho nevydrželi.

67

Další šance domácích, jejichž tlak se nyní mnohonásobně stupňuje. Domácí už několik minut vůbec nepouští do hry.

66

A následující roh už se domácím moc nepovedl. Míč sice mají na svých kopačkách, ale dostali se až ke své brance.

65

65. Igor Angulo (GOR)

65

Velkou příležitost teď hostům zmařil Slowik, který předvedl fantastický zákrok.

64

Bohužel dnes vidíme zranění. Cholewiak nedopadl dobře, ze hřiště neodešel sám. Lékaři mu museli zajistit nohu a hráč doslova odskákal po jedné noze s podporou dvou doktorů, každého po jednom jeho boku.

63

Domácí si domlouvají, jak zahrají přímý kop, který bude za okamžik následovat.

62

Nyní proběhly velké zmatky přesně na hranici pokutového území domácích. Vzešla z toho nakonec rychlá střela, se kterou si ale poradil Slowik.

61

Hosté už vystřídali oba krajní beky. Možná nebyli dost ofenzivní a trenér by je chtěl vyzkoušet hrát spíš jako wingbeky. Jejich herní styl určitě brzo uvidíme.

60

Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Adam Örn Arnarson, přichází Szymon Matuszek.

59

Žlutou kartu dostává Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław).

58

Jimenez si nyní velmi hezky prošel 2 hráče, ale následně byl fauován.

57

Nyní domácí přenesli hru dlouhým předlouhým centrem z pozice za polovinou až na levé křídlo. Zde jejich šance však skončila.

56

Hosté vystřelili před vápnem. Střela byla zablokovaná, ale odražený míč se dostal na centr. Domácí však vyhlavičkovali.

54

Domácí si na opačné straně zase kopli rohový kop. Míč pokryl Chudý a donesl si ho na milimetr přesně na růžek malého vápna. Odtud vykopl.

53

Autorem branky z pokutového kopu je IGOR ANGULO. I druhá penalta v zápase byla proměněna a stav je nerozhodný! 1:1!

52

Nyní ale již ve vápně spadl jeden z hostů a vypadá to na druhou penaltu v zápase!

51

51. Wojciech Golla (SLA)

51

Hosté si přihrávají vzadu. Zatím se do žádné akce nehrnou a vypadá to, že se šetří a čekají na brejkovou možnost.

50

Hosté perfektně odvrátili dvojitou šanci Slasku. Nejprve zablokovala obrana, poté zase zasáhl Chudý.

49

Domácí rozehráli rohový kop, ale moc se jim věru nepovedl. Stále však pokračují v akci.

48

Žlutou kartu dostává Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze).

47

Střídání v týmu Górnik Zabrze: ze hřiště odchází Adrian Gryszkiewicz, přichází Dani Suarez.

46

Hráči už jsou nastoupeni. Druhé dějství začne za pár okamžiků.
Zatím jsme viděli zajímavý poločas. Oba týmy si vytvořili několik akcí, které dost možná mohly skončit gólem nebýt výtečných zásahů brankářů. Vede Slask gólem z penalty. Ta přišla po faulu již ve druhé minutě utkání. Gól padl ve čtvrté minutě.

45+3

45+2

Hosté nyní semknutou obranou zastavili další útoku Slasku a vynáší míč pryč ze své poloviny.

45+1

Hosté se snaží ubránit výsledek, zato domácí přidali v tempu a poslední tři minutky tlačí a tlačí. Poločas se chýlí ke konci.

45

K prvnímu poločasu se nastaví tři minutky, což je vzhledem k průběhu zápasu adekvátní.

44

Obrovskou šanci nyní zneškodnil Chudý! Mířila na něj tvrdá pumelice z vápna.

43

Po delší době se na útočnou polovinu dostali i domácí a snažili se ohrozit branku. Nepodařilo se jim to.

41

Musonda po hlavičkovém souboji nedošlápl dobře a svalil se na hřiště. Nyní jsou u něj lékaři a uvidíme, zda bude schopen pokračovat.

40

Další šanci si vytvořil Górnik ale hra se přerušila písknutím rozhodčího po hře rukou jednoho z domácích.

39

Hra se přesouvá ze strany na stranu. Hraje se totální fotbal nahoru-dolů. Nyní jsou na míči hosté a kombinují už u vápna.

38

Hra se okamžitě přesunula na druhou stranu a zde domácí vybojovali rohový kop. Následně si vytvořili další hezkou akci, kdy ale poslali míč vysoko nad břevno.

37

Hosté museli tedy čelit přímému kopu, který ale nezahráli dobře. Stav je tedy stále 1:0.

36

Žlutou kartu dostává Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze).

35

Hosté zahráli rohový kop, který ale nebyl ideální. Domácí si s nim opravdu lehce poradili a ihned odkopli.

34

Brož míč od svého vápna vykopl, ale míč se otřel o protihráče a skončil před vápnem u Zurkovského. ten ale nevypálil ideálně.

33

Průběžná statistika střel je ve třicáté třetí minutě dva – dva. To samé platí o střelách na branku.

32

Zurkowski si vodil míč v akci jeden na jednoho, ale těsně před vápnem byl úspěšnější domácí hráč.

31

Žlutou kartu dostává Adam Örn Arnarson (Górnik Zabrze).

30

Maczynski našel volný míč a napřáhl, vystřelil totální bombu, ale hráč domácích do střely "hodil" skluz, a míč odrazil.

29

Górnik vhazoval u vápna, ale hodil míč až k čáře a začíná tak akci od poloviny.

28

U vápna domácích, na jeho levém horním růžku byl s míčem faulován hráč hostů, ale rozhodčí opět zůstal klidný.

27

Hra se celkem vyrovnala a taky zpomalila. Hlavně opadlo počáteční tempo. Týmy se místo útoku za každou cenu spíš soustředí na to, aby nedělaly chyby.

26

Chudý si nyní dost koledoval o žlutou kartu za zdržování hry, když ne a ne vykopnout. Rozhodčí byl ale tentokrát milosrdný.

25

Brož byl nyní přišlápnut a padl k zemi. Zde tvrdě narazil a rozhodčí píská faul.

24

Nyní míč pronikl obranou Górniku, jako nůž máslem. A to byl jen nákop, který nikdo z hráčů nemohl a nemohl zachytit.

23

Domácí brankář Slowik si připsal nyní zákrok, když musel vyrážet střelu odraženou od svého parťáka. Poradil si ale perfektně.

21

Hostům už se nedaří pronikat obranou Slasku tak jako ze začátku. I tak se ale snaží o sto šest.

20

Hosté zahráli jedno autové vhazování u svého vápna, dlouze ho v hodili po čáře a získali o 20 metrů dál hned další. Že by nová taktika, jak se dostat dopředu?

19

Rohový kop ve prospěch domácích zahrál fotbalisté Slasku dobře, nakonec přišla i hlavička, která mířila přímo na gólmana, a on ji vychytal.

18

Musonda sprintoval po pravé straně, ale míč mu byl vykopnut na aut. Po autovém vhazování domácí opět hrají na pravé straně.

17

Další velká možnost pro hosty. Nyní ale zareagoval jeden z obránců na opravdu úplně poslední chvíli.

17

17. Jesus Jimenez (GOR)

16

Hosté si vypracovali obrovskou šanci. Nakonec míč propadl za gólmanova záda a jel směrem na branku. Jeden z domácích stačil doběhnout.

15

Další roh, nyní z druhé strany. Taky ale neměl žádný velký úspěch.

14

Domácí zahráli rohový kop. Rozehráli nakrátko a potom přišel nepřesný centr, který ve vápně jeden z hráčů vyhlavičkoval.

13

Domácí vhazovali u vápna, kde následně delší dobu drželi míč. Jenže dále centrovali, a to už velmi nepřesně. Akce skončila.

12

Domácí několikrát faulovali u půlící čáry, ale sudí zákroky do jednoho přehlédl. I tak Górnik získal míč a nakonec zakončil těsně vedle.

11

Další z útočných akcí Górniku skončila vedle branky.

10

Rohový kop nebyl zahrán špatné. Míč proletěl malým vápnem, ale nikdo z hráčů nedokázal doklepnout.

9

Hostující tým je útočně aktivnější a snaží se za každou cenu srovnat. I tak ale zatím skóre zůstává 1:0.

8

Žlutou kartu dostává Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław).

6

Trenér Marcin Brozs sleduje situaci skoro u čáry a rozdává pokyny svým hráčům.

5

Na druhou stranu nyní rychle mířili hosté, ale jejich akci zastavil domácí gólman, jenž jim vběhl do přihrávky.

4

4. Marcin Robak (SLA) - 1:0

4

Śląsk právě vstřelil branku!
Autorem branky z pokutového kopu je MARCIN ROBAK. Ten míč z puntíku poslal nekompromisně do branky a Wroclavský tým vede 1:0.

3

Penalta se bude kopat! Rozhodčí se rozhodl podle videa!

3

3. Przemysław Wiśniewski (GOR)

3

Rozhodčí situaci zkoumá na videu. Ve hře je penalta pro domácí tým v zelených dresech.

2

Jeden z hráčů Slasku letěl k zemi ve vápně soupeře, když si nabíhal na centr. Celá akce se nyní probírala mezi hráči a sudím. Zatím není jasno.

1

Vzájemné zápasy

Naposledy se týmy setkaly před dvěma zápasy, 13.04., kdy vyhrál Górnik, pouze však 1:0. Ve vzájemném utkání na podzim se urodila remíza 2:2. Body se dělily také v obou utkáních minulé sezóny (1:1 a 2:2).
GÓRNIK ZABRZE

Górnik Zabrze je na tom sice lépe, ale ne výrazně. Sice je na třetím místě, ale na dnešního soupeře z Wroclavi, který je na šestém místě, má náskok jen 3 body. Na sestupové pásmo 5 bodů. S formou je na tom ale mnohem lépe. po neúspěšném období přišly 2 výhry v řade, kdterý tým posunuly na třetí pozici. Górnik sice vstřelil o dva góly více, ale jejich defenzíva obdržela už o 10 branek více, než její dnešní soupeř.

Forma: V – V – P – R – P

Poslední zápasy:
Górnik – Arka 1:0
Slask – Górnik 0:1
Górnik – Legia 1:2
ŚLASK WROCLAW

Slask nezažívá dobré časy. V Extraklase, respektive její skupině o udržení, balancuje těsně nad propastí sestupových příček. Na sedmou Arku má náskok jen 2 body a tým již třikrát po sobě prohrál. Z posledních 5 zápasů navíc získal jen 4 body. Slask se taky nepyšní kdovíjakou ofenzívou. Má těsně nad průměrem gólu na zápas. Vstřelil 35 branek. Ve skutečnosti už ale 4 zápasy nevstřelil žádný gól.

Forma: P- P – P – R – V

Korona – Slask 2:0
Slask – Gornik Z. 0:1
Plock – Slask 2:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.