Nový Zéland – Gruzie

6:2

konec (2:2, 2:0, 2:0)

24.04.2019, 20:00 • Pista de Hielo Santa Fe, Mexico City • 3. kolo • Jan Prošek

Nový Zéland vyhrává tento zápas poměrně jednoznačně 6:2, ve všech třech třetinách se dokázal dvakrát prosadit. Střelecky byl zápas naprosto vyrovnaný, oba celky vyslaly na branku soupeře 34 střel. Velký rozdíl byl v kvalitě brankáře. (22:09:17)

59:06

Matthew Schneider vypálil přes obránce, jeho projektil ukryl brankář soupeře do rukavice.

58:50

Ani jeden celek se už nikam nežene.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:20

Charizov se pokoušel propracovat mezi kruhy, odkud chtěl vypálit, ale jeho počínání zastavila obrana.

56:40

Souboje o kotouč probíhají ve středním pásmu, následně pálil Lee, jehož ránu kryje brankář Iljenko.

56:01

Buly před brankou Nového Zélandu, obrana vedoucího celku byla pozorná, vybojovala kotouč, a tak rychle otočila směr hry.

54:01

Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině a tento zápas je rozhodnutý.

53:50

Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme aktivní hru Zélandu, který vede o čtyři branky.

52:35

Gruzie si vyžádala oddechový čas.

52:35

52:35 Chris EADEN - 6:2

52:35

Nový Zéland právě vstřelil branku!
Bleskově po vhazování získal kotouč CHRIS EADEN, jehož projektil zapadl přesně do branky. Gruzie hraje špatný zápas. Asistence: Gino Heyd.

51:32

Ryan Strayer to zkoušel individuálně, ale prosadit se nedokázal.

50:36

Polozov to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, jenže jeho ránu zblokoval Camaja.

48:41

Hra je nyní přerušená pro postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

48:10

Gruzie nyní dostala kotouč do sítě, ale gól podle gest sudích neplatí.

47:50

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Dale Harrop – 2 min., podrážení).

47:32

47:32 Gino HEYD - 5:2

47:32

Po tlaku v útočném pásmu se prosazuje obranou zapomenutý GINO HEYD, který dostal kotouč do sítě. Asistence: Jordan Challis.

47:26

Nový Zéland se nyní usadil v útočném pásmu.

46:42

Amston se propracoval do střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli nedokázal zkrotit kotouč.

46:03

Vyloučení v týmu Gruzie (Semen Charizov – 2 min., podrážení).

44:51

Buly před brankou Nového Zélandu. Gruzie sice kotouč vybojovala, ale do výraznější šance se nedostala.

43:33

Nový Zéland hraje v plném počtu.

42:44

Přesilovka se Gruzii vůbec nedaří, nemůže se propracovat stabilněji do útočného pásma.

42:02

Novozélandská branka vypadla ze svého postavení, buly před Parrym.

41:42

Gruzie hraje přesilovku, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu. Nový Zéland se musí bránit tlaku soupeře.

41:33

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Andrew Hay – 2 min., podrážení).

41:20

Na výraznější šanci v této třetině zatím čekáme.

40:01

Akci Zélandu ukončilo postavení mimo hru. Buly ve středním pásmu.

40:01

40:00

39:00

Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině, Polozov dobře pálil, jeho ránu kryje brankář.

38:33

Iljenko byl připravený a dokázal si poradit s ránou od modré čáry, kterou vyslal Ellis.

37:15

Vhazovat se bude před brankou Nového Zélandu. Bránící se celek dokázal vybojovat kotouč, a tak se směr hry rychle otáčí.

37:00

Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině. Zéland pokračuje v aktivní hře.

35:24

35:24 Gino HEYD - 4:2

35:24

Přesilovka proměněná a Nový Zéland navyšuje své vedení, kotouč po pěkné kombinaci doklepl do sítě osamocený GINO HEYD. Asistence: Jordan Challis a Nicholas Graig.

34:34

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Artěm Kozjulin – 2 min., podrážení).

34:33

Hra je nyní přerušena, bude se vylučovat.

33:53

Žužunašvili velmi dobře vypálil, ovšem jeho projektil kryje brankář Parry.

32:45

Gruzie se pokouší něco vymyslet v útočném pásmu, ovšem Švecov pálil nepřesně.

31:35

31:35 Chris EADEN - 3:2

31:35

Zéland se dostává do vedení, tým vedený jako domácí proměnil přesilovku. Krásnou ránou se prosazuje CHRIS EADEN, který překonal brankáře soupeře. Ten na střelu viděl. Asistence: Nicholas Craig.

31:05

Rána od modré čáry byla nepřesná, následně bránící se celek dokázal vyhodit.

31:00

Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu Nového Zélandu, který se nyní stabilněji usadil v útoku.

30:05

Vyloučení v týmu Gruzie (Michail Šalunov – 2 min., sekání).

29:30

Eaden se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale vypálit na branku po individuální akci nedokázal.

28:16

Přesilovku tým vedený jako hostující nedokázal proměnit, a tak stále platí vyrovnaný stav.

27:46

Gruzie hraje přesilovku, až nyní se však dostala do výraznější šance, Vasilčenko zakončoval z bezprostřední blízkosti. Jeho projektil kryje brankář

26:49

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Stephan Mawson – 2 min., sekání).

26:19

Zakázané uvolnění vrací hru před branku Gruzie.

26:00

Hay dostal kotouč po vyhraném vhazování na modrou čáru, ovšem vypálit nedokázal. Obránci k němu rychle přistoupili.

24:50

Švecov pálil z pravého kruhu dobře, ale jeho projektil vyrazil brankář Parry.

24:23

Schneider se dostal ke střele v situaci dva na jednoho, jeho rána končí na betonu brankáře.

24:01

Iljenko byl připravený a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Heyd z velmi dobré střelecké pozice.

23:10

Iljenko byl připravený a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Cox.

22:16

Vyloučení v týmu Gruzie (Oliver Obolgogiani – 2 min., vysoká hůl).

22:04

Vasilčenko sice dostal kotouč do útočného pásma, ale jeho akci nedokázali spoluhráči přetavit ve výraznější šanci.

21:10

Amston rozehrává od své branky, nikam se nežene. Následně Heyd neuspěl.

20:40

Gruzie hraje aktivně, Kozjulin pálil z dobré střelecké pozice, jeho projektil končí mimo branku.

20:08

Za vyrovnaného stavu pokračuje druhá třetina zápasu mezi Novým Zélandem a Gruzií.

20:01

20:00

19:35

Kurbatov pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

19:00

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:54

Kotouč kryje brankář Gruzie. Vhazovat se tak bude 66 vteřin před koncem první třetiny před jeho brankou.

18:47

Mnoho šancí momentálně k vidění není.

17:42

Obolgogiani se dostal do šance při vlastním oslabení, ale bekhendem nedokázal zakončit.

17:02

Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, přesilovku hraje nyní Nový Zéland, který se usadil v útočné třetině, kde také kombinuje.

16:34

Vyloučení v týmu Gruzie (Ivan Švecov – 2 min., podrážení).

15:50

Přesilovku sice hraje Gruzie, ale nyní se vůbec nemůže propracovat stabilněji do útočného pásma. Nový Zéland se v pohodě brání.

14:16

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Ryan Strayer – 2 min., pozdní dohrání).

14:16

14:16 Artěm KURBATOV - 2:2

14:16

Gruzie právě vstřelila branku!
Ránou od modré čáry srovnává stav zápasu obránce ARTĚM KURBATOV. Gól v přesilovce. Asistence: Aleksandr Žužunašvili a Oliver Obolgogiani.

13:55

Vyloučení v týmu Nový Zéland (Aleksandr Polozov – 2 min., sekání).

11:40

11:40 Benjamin GAVOILLE - 2:1

11:40

Po výborné Challisově pasu se do bezprostřední blízkosti s kotoučem dostal BENJAMIN GAVOILLE. Puk poslal přesně pod horní tyčku. Asistence: Jordan Challis.

10:14

10:14 Nicholas GRAIG - 1:1

10:14

Stav zápasu je vyrovnaný, obrovskou chybu Gruzie po přihrávce Leeho se prosazuje NICHOLAS GRAIG. Špatná rozehrávka Gruzie a je z toho plichta. Asistence: Martin Lee.

09:45

Iljenko přerušil hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou. Následně spoluhráči otáčejí směr hry.

08:42

Hodně prostupná je nyní obrana Gruzie, Nový Zéland hraje aktivně, zatím ale nedokázal brankáře prostřelit.

08:18

Nový Zéland hraje nyní aktivněji, do šance se z bezprostřední blízkosti dostal Graig, jehož pokus kryje Iljenko.

07:35

Švecov pálil z dobré pozice, jeho projektil vyrazil brankář. Následně po rychlém přenesení hry musel být připravený také Iljenko, jehož pozornost vyzkoušel Cox.

07:00

Hraje se rychlý hokej, nyní se už přerušuje, zakázané uvolnění vrátí hru před branku Iljenka.

06:27

Gruzie hraje aktivně, nyní pálil z pravého kruhu Kočkin. Jeho rána končí nad.

05:50

Buly před brankou Parryho. Jeden z obránců Gruzie vypálil od modré čáry a brankář kryje kotouč.

05:30

Žužunašvili se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, ale neuspěl.

04:39

Iljenko kryje kotouč po střele jednoho z hráčů Nového Zélandu, vhazovat se tak bude v jeho útočném pásmu.

04:15

Schneider to zkoušel individuálně, ránu od modré čáry kryje brankář.

03:50

Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry. Schneider se dostal do postavení mimo hru.

03:10

Nový Zéland rozehrává od své branky, Eaden vedl akci, dostal se až před branku soupeře, ovšem vypálit nedokázal.

02:10

Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Kočkin hledal spoluhráče před brankou nepřesnou přihrávkou.

01:13

Vhazovat se bude před brankou Gruzie.

00:30

00:30 Artěm KOZJULIN - 0:1

00:30

Tým vedený jako hostující se dostává do vedení, po pěkném pasu spoluhráče se ránou ze střední vzdálenosti prosazuje ARTĚM KOZJULIN. Asistence: Aleksandr Žužunašvili.

00:01

Nový Zéland: Parry (Mitalas) – Jackson, Graig, Amston, Schneider, Mawson, Lane, Hay – Eaden, Lee, Heyd – Henderson, Polozov, Cox – Gavoille, Strayer, Challis – Harrop, Vortanov, Ellis

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Comaja, Jejranašvili, Minasiani – Charizov, Žužunašvili, Obolgogiani, Kozjulin – Dumbadze, Vasilčenko, Kočkin, Šalunov – Vedjapin, Švecov, Oganeziani.
Gruzie odehrála dva zápasy na tomto turnaji. KLDR podlehla 4:9 a porazila si s Mexikem v dramatickém zápase 3:2. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Alexander Vasilčenko se čtyřmi body za čtyři góly. Gólmanskou jedničkou je zatím Andrej Aljenko. Ten odchytal oba zápasy a ze 77 střel inkasoval 11 branek.
Nový Zéland odehrál dva zápasy. Na úvod turnaje vyhrál nad Mexikem poměrně snadno 7:2, a pak podlehl Izraeli 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Matthew Schneider mající čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí. V brance týmu se představil jen Richard Parry, který z 58 střel inkasoval 6 branek.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase Nový Zéland a Gruzie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

6:2

Branky a nahrávky: 11. Graig (Lee), 12. Gavoille (Challis), 32. Eaden (Craig), 36. Heyd (Challis, Graig), 48. Heyd (Challis), 53. Eaden (Heyd) – 1. Kozjulin (Žužunašvili), 15. Kurbatov (Žužunašvili, Obolgogiani)

Rozhodčí: Jaksys – Biec, Ramirez