Polská Ekstraklasa

Cracovia Krakov – Jagiellonia Białystok

0:1

konec (0:1)

23.04.2019, 20:30 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • O titul • Gerard Filip

Tipsport: 1.88 3.47 3.86 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (22:28:15)
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:22.
Konec. Domácí ani dnes neporazí Jagiellonii, ti si odváží velmi důležité tři body. Domácím se dnes výrazně vzdálila Evropská liga, i přesto, že byli dnes lepším týmem, tak prohráli. Vše rozhodla penalta ve 21. minutě, od té doby hosté nic nepředvedli. Na domácí se dnes hold nalepila smůla, jelikož jsme klidně mohli vidět 3 branky v síti hostů.

90+3

90+2

Hosté zahrávali přímý kop. Míč se dostal na kopačku Pospíšila a ten úspěšně zdržel hru u rohového praporku. To se ovšem fanouškům nelíbilo.

90+1

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Jesus Imaz Balleste, přichází Maciej Twarowski.

90

Rozhodčí nastavuje 3 minuty!

89

Ještě z otočky to zkoušel Cabrera, jeho střela se však k brankáři sotva dostala.

88

Dnešní utkání sleduje 8427 diváků.

86

Javi Hernandez to zkoušel z dálky, jeho nadějná rána byla ale zblokovaná.

85

Dytiatjew svým centrem hledal vepředu nějakého spoluhráče, nakonec to bude autové vhazování.

82

Hosté uklidňují hru a s míčem na kopačkách kombinují na středu hřiště.

80

80. Janusz Gol (CRA)

80

Janusz Gol se uvolnil a z velké dálky zkusil tvrdou ránu. Slovenský brankář Kelemen se natahoval co to šlo, střela nakonec těsně prolétla kolem levé tyče.

78

Přímý kop nenadělal v brankovišti problémy, jelikož míč přímo ze vzduchu vyboxoval brankář Peškovič.

78

Hosté budou zahrávat přímý kop.

77

Zápas se nám krátí ke konci. Utkání je stále 1:0, ovšem hosté se ve druhé části k ničemu nedostali. Jagiellonii drží dneska skvělý Kelemen.

75

75. Marián Kelemen (JAG)

75

Kelemen!! Ne a ne a ne. Gol poslal do vápna dobrý centr, na který si seběhl Cabrera, ten měl před sebou pouze brankáře. Kelemen ale předvedl jedinečný zákrok a drží svůj tým stále ve vedení!

74

Jagiellonia nasadila do utkání českou stopu, tak uvidíme, jak se mu posledních 15 minut povede.

73

Hanca fauloval v blízkosti vápna Böðvarssona, poté se tomu ještě divil, co rozhodčí píská. Z opakovaného záznamu může být vůbec rád, že neobdržel žlutý kartonek.

72

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Marko Poletanović, přichází Martin Pospíšil.
Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Mateusz Wdowiak, přichází Daniel Pik.

70

Hosté zahrávali rohový kop, ten ale ve vápně žádné drama nezpůsobil.

69

Tlak domácích je opravdu velký, jediné co je dnes trápí, je přesné zakončení, jelikož v tomto utkání už mohli klidně vést 3:1.

68

Střídání v týmu Jagiellonia Białystok: ze hřiště odchází Martin Košťál, přichází Guilherme.

67

Smůla, nic víc!! Domácí si znovu překombinovali obranu hostů a znovu zkusili centr z prava, ovšem tentokrát pozemní cestou. Míč pronikl na zadní tyč, ale ani jeden z dvou nabíhajících hráčů, míč netrefili!

65

65. Nemanja Mitrović (JAG)

65

Vzápětí na to mohlo být vyrovnáno!! Z pravé strany přilétl do vápna hostů centr na zadní tyč, kde se o teč pokoušel Cabrera. Jeho pokus na brankové čáře odkopl jeden z obránců!!

64

Andrej Kadlec se dostal až na polovinu domácích, kde následně centroval do vápna domácích, tam si totiž nabíhal Kwiecień, u míče byl ale jako první brankář.

62

Přímý kop byl zahrán rovnou na bránu, pokus Cabrery skončil pouze nad.

62

Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Bojan Cecarić, přichází Sergiu Hanca.

61

Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Jakub Serafin, přichází Milan Dimun.

60

Další faul! Pro domácí je tu přímý kop z cca 20 metrů !!

58

Druhý poločas je takový klidnější. Oba týmy, obzvlášť domácí jsou opatrný a řádně kombinují. No uvidíme, zda se dočkáme vyrovnání.

56

56. Böðvar Böðvarsson (JAG)

56

Žlutou kartu dostává Böðvar Böðvarsson (Jagiellonia Białystok).

56

Tvrdý faul od Böðvarssona, ten tvrdě zajel do Hernandeze a rozhodčí bez přemýšlení vytáhl žlutou kartu.

53

53. Dytiatjew si skvěle naběhl na zadní tyč, ovšem byl vystaven ofsajdu

53

A ani tohle není gól! Po autu nastal ve vápně menší zmatek. Z levé strany přišel centr na zadní tyč, kam si nabíhal Dytiatjew, pomezní sudí si ale všiml rychlého výběhu, tudíž musel pískat ofsajd.

52

Domácí kombinují na straně hostů. Nyní budou vhazovat opět v blízkosti vápna.

49

Tady měla být žlutá karta! Košťál si skvěle naběhl a měl před sebou volnou cestu na bránu, ovšem při jeho úniku ho zezadu stáhl jeden z domácích hráčů a ani faul nebyl pískán!

48

Košťál ukázal rychlé nohy a s míčem se probojoval přes dva domácí obránce, na toho třetího a posledního již ale nestačil.

47

Imaz hledal na pravé straně nabíhajícího Ballestea. Centr neměl dostačující razanci, tudíž na něj ani nedoletěl.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:35.
Je za námi první poločas, k vidění byla jedna branka z pokutového kopu. Celý poločas byli převážně lepší domácí, ale nedokázali využít šancí. Na míči jsou též lepší, ale střelecká přesnost je mizerná. 4 střely a ani jedna na bránu, zatímco hosté tři střely a jedna na bránu a to právě gólová. Uvidíme co nám přinese druhý poločas.

45+3

45+2

Domácí ještě kombinovali u brankoviště hostů. Míče se zmocnil Cabrera a zkusil vystřelit, no k radosti moc nechybělo!

45+2

Přímý kop byl z poměrně velká dálky, tudíž ve vápně moc nebezpečí nespáchal, i přesto mají domácí míč stále na kopačkách.

45+1

Imaz fauluje na vlastní polovině. Pro domácí je tu ještě přímý kop.

45

Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

44

Hernandez hledal ve vápně nějakého spoluhráče, na jeho centr si ale nejvýše vyskočil jeden z obránců.

42

Hosté v posledních minutách začínají značně faulovat, domácí tak mají možnost standartních situací.

39

Blíží se konec prvního poločasu, uvidíme zda se ještě dočkáme nějaké té branky, nebo skóre zůstane 1:0.

36

Vzápětí na to zahrávali přímý kop i domácí. Ve vápně si dobře nabíhal Cabrera, ovšem ten byl stažen k zemi. Fanoušci i hráči chtěli penaltu, rozhodčí ji ale nenařídil.

35

Hostům dnes standartní situace jdou, ovšem tahle nevyšla. Míč se ve vápně vůbec neohřál a hned letěl pryč.

34

Faul a s ním přichází přímý kop pro Jagiellonii.

33

Cracovia vhazovala opět aut v blízkosti vápna. Míč se dostal na přední tyč, kde díky dobré hlavičce balón pronikl na tyč zadní a tam se do zakončení opřel Cabrera, jeho tvrdá rána skončila pouze na tribuně.

31

Tentokrát to zkoušel Wdowiak. Po levé straně pronikl až do vápna, kde zkoušel přihrávku na zadní tyč, ovšem ani tohle přes obranu hostů neprošlo.

29

Serafin obdržel vzdušnou přihrávku na levé straně, následně se snažil o centr, ale jeden z obránců mu akci překazil.

28

Na druhé straně zahrávali domácí přímý kop a ti poté dvakrát ohrozili branku, ovšem ani jeden pokus za záda Kelemena nezaplul.

27

Rohový kop letěl na přední tyč. Míč se z vápna ihned dostal pryč, ale pouze na kopačku Wójcickiho, ten následně střílel, jeho pokus byl zblokovaný a poté nastal útočný faul na brankáře.

26

Fanoušci Cracovii nepřestávají fandit a stále svůj tým podporují. Nyní je tu ale rohový kop pro hosty.

24

Cecarić byl zfaulován na středu hřiště. Z opakovaných záznamů je však vidět, že žádný kontakt nenastal a Cecarić spadl sám.

21

21. Jesus Imaz Balleste (JAG) - 0:1

21

Jagiellonia právě vstřelila branku!
A je to gól! Při střele Košťala jeden z obránců zahrál rukou, tudíž rozhodčí pomocí VARU nařídil penaltu a tu s přehledem zakončil JESUS IMAZ BALLESTE.

21

Žlutou kartu dostává Niko Datković (Cracovia Kraków).

20

20. Niko Datković (CRA)

20

Byla nařízena penalta pro Jagiellonii!!

19

I hosté poprvé zahrozili, ovšem ani oni se neradují. Celá akce začala na levé straně, když se po lajně uvolnil Romanczuk, ten míč ihned posunul na Košťála, ten rovnou bez přípravy střílel, jeho ránu ale obránci zblokovali.

18

Ani jeden brankář se zatím nedotkl míče. V utkání jsme zatím viděly tři střely, ovšem ani jedna nebyla mířena na bránu.

17

Jakub Wójcicki dostal vzdušnou přihrávku, která ho poslala až do vápna. Tam ho atakoval Datkovič, i přesto se mu podařilo vystřelit, jeho pokus však skončil vedle levé tyče.

16

Poněkud zbytečný faul na středu hřiště. Jakub Wójcicki pro svůj tým vybojoval volný kop.

14

Stejně jako ve třetí minutě, tak i teď vhazovali domácí aut v blízkosti vápna. Míč se sice dostal až do brankoviště, jeden z domácí hráčů fauloval, tudíž celá akce končí.

13

Dopředu to kombinačně tentokrát zkoušeli domácí, přes obranu ale neprošli.

12

Košťál unikl obraně na levé straně, odkud se mu podařilo i odcentrovat, jeho centr ale brankovištěm pouze prolítl, páč nikdo z jeho spoluhráčů míč nezastihl.

10

Za námi je prvních deset minut zápasu a k vidění byla jedna velká šance domácích, z té se ale neradovali. Domácí zatím hrají lepší fotbal, k tomu jim pomáhá hlasitý domácí kotel.

9

Hosté se pokoušeli o jakýsi centr se signálem, obrana domácích ale ukázala, že tento signál zná a celou akci skvěle přečetli.

7

Domácí znovu zahrozili. Cecarič založil protiútok a s míčem se dostal až na půlku Jagiellonie. Vepředu viděl nabíhajícího Cabreru, ten se ale do zakončení nedostal, páč obránce Wójcicki ho skvěle odstrčil tělem.

6

Z pravé strany přišla dobrá pozemní přihrávka do vápna domácích. Na tu si sbíhal Kwiecień. Od míče byl ale vzápětí odstrčen a Cracovia založila protiútok.

4

Přímý kop směřoval rovnou na bránu, brankáře Peškoviče ale neohrozil.

4

Nyní faul i na druhé straně, s ním i přímý kop pro Jagiellonii.

3

3. Janusz Gol (CRA)

3

První velká šance domácích nekončí v síti!! Domácí zahrávali aut v blízkosti vápna, ten pronikl až na zadní tyč, kde stál zády k bráně Gol. Ten se s míčem dokázal otočit a vystřelit nebezpečnou střelu, ta ale letěla těsně mimo!!

2

Přímý kop letěl do středu vápna, kde se o hlavičku snažil Serafin, míč ale netrefil ideálně.

2

Oba hráči budou ve hře pokračovat. Pro domácí je tu přímý kop.

1

O úvodní výkop se postarali domácí a ihned se tlačili dopředu. V blízkosti vápna však přichází srážka dvou hráčů. K oběma přichází ošetřovatelé.

Jagiellonia Białystok

Jagiellonia je na tom bodově stejně, ale formu z posledních pěti zápasů mají lepší. Momentálně jsou tři zápasy bez prohry, minulé kolo odehráli vyrovnaný duel s Poznaní, ten totiž skončil 3:3 a fanoušci se určitě nenudili. Jagiellonia drží nadvládu nad Cracoviou. Cracovia je v posledním vzájemném zápase porazila po dlouhých 5 letech, i přesto, jsou domácí favorité. Hosté se též neobejdou bez marodky, těm budou chybět hráči 3. Z toho jeden hodně klíčový a to A. Novikovas, ten se řadí mezi nejlepší střelce týmu. Jak utkání dopadne, to se dozvíme již dnes ve 20:30.
Cracovia Kraków

Cracovia má poměrně krkolomnou formu. Z posledních 5 zápasů dokázali třikrát vyhrát a dvakrát prohrát. Poslední zápas byl právě ten proherní, a to 1:0 nad Legií. Dnes je čeká Jagiellonia, s nimi nemají moc dobré výsledky, i přesto, že poslední vzájemný duel vyhráli 1:0. Domácím by měl chybět zraněný M. Budzinski, který patří mezi klíčové hráče týmu. Očekává se skvělá atmosféra, domácí fanoušci patří mezi jedny z nejlepších v Evropě, tudíž pokud by zápas nebyl dobrý, tak aspoň diváci zápas oživí.
Dobrý den, vítám Vás u 32. kola Skupiny o titul. Dnes se podíváme na vyrovnaný zápas Cracovia Kraków – Jagiellonia Białystok. Oba celky mají stejně bodů a to 48, na postup do Evropské ligy však potřebují bodů 8. Uvidíme, jak tento zápas dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.